Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej niz na zwykłych, ale szału nie ma mogło by byc mocniejsze swiatło, osramy chyba mają ciut lepsze(zobaczę jak ustawie lampy bo chyba się trochę przestawiły) za jakiś czas kupie jakieś droższe to napisze tez o nich troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosma robi świetne żarówki. Fajnie że ktoś mnie posłuchał i w końcu zobaczył jaką barwą świeci. A co najważniejsze że są bardzo żywotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Extreme White BOSMA (4000k)

Miałem takie i polecam ! :)

swiecą ładnym białym światłem i ładnie oświetlają drogę . I cenowo nie ma tragedii bo sa niedrogie.

Miałem tez jakie Philipsa ( modelu nie pamiętam ) zapłaciłem za nie prawie 100zł a swieciły jakby chciały a nie mogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach jazdy na Extreme White BOSMA (4000k) znowu przerzuciłem się na OSRAM - COOL BLUE INTENSE (4300k) dlaczego? Bosma tylko daje ładną barwę światła, ale jest go za mało i wzrok bardzo mi się męczył i było nie fajnie. Ponizej daje foty jak świeca obie żarówki

 

Extreme White BOSMA (4000k)

DSC_4824.jpg

 

Oraz

 

OSRAM - COOL BLUE INTENSE (4300k)

DSC_4834.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z innej beczki. Kupuję Tungsramy H7 120+ ale nie wiem jakie do nich dobrać W5W? Żeby to jako tako razem się komponowało? Nie zależy mi na żadnym blue / led / xenon look. Aby to razem ładnie grało i oświetlało drogę jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja z innej beczki. Kupuję Tungsramy H7 120+ ale nie wiem jakie do nich dobrać W5W? Żeby to jako tako razem się komponowało? Nie zależy mi na żadnym blue / led / xenon look. Aby to razem ładnie grało i oświetlało drogę jak należy :)

Co prawda w B5 przed liftem ale też na soczewce do takich Tungsramów mam postojówki Philips BlueVision. Ładnie świecą na biało. Zwykłe W5W świeciły na żółto i gryzło to się z białą poświatą od Tungsramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dwóch tygodniach jazdy na Extreme White BOSMA (4000k) znowu przerzuciłem się na OSRAM - COOL BLUE INTENSE (4300k) dlaczego? Bosma tylko daje ładną barwę światła, ale jest go za mało i wzrok bardzo mi się męczył i było nie fajnie. Ponizej daje foty jak świeca obie żarówki

 

Extreme White BOSMA (4000k)

[ATTACH=CONFIG]117804[/ATTACH]

 

 

Oraz

 

OSRAM - COOL BLUE INTENSE (4300k)

[ATTACH=CONFIG]117805[/ATTACH]

Czyli taka Bosma zachwalana a tu kicha na ulicy w nocy z widocznoscia,a co jak bedzie padac??? To po omacku jezdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z tym zdjęciami. Obawiam się, że ktoś tu manipulował czasem ekspozycji/przesłoną/iso.

 

Ja jeździłem rok na bosmie i byłem bardzo zadowolony - piękne białe światło. Teraz założyłem Osram NightBreaker 120% - praktycznie nie widać poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie kombinowl...jezeli swiatlo bardziej blekitne/biale jest to wiadomo w nocy jest gorsza widocznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chłopaki zgłaszam się z problemem swoich świateł. Po roku czasu stwierdziłem że moje światła nadają się na pekiel więc zamówiłem sobie z Ebaya takie:

http://www.ebay.co.uk/itm/H7-55w-SUPER-WHITE-XENON-499-Head-Light-Bulbs-12v-W5W-501-LED-Sidelights-/370709411735?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item565000b797

 

Ale po roku ich użytkowania zmieniłem pracę i teraz wracam wieczorami 15km więc kupiłem sobie philipsa blue vision ultra które kosztowały 20f czyli 4 razy więcej niż te powyżej. Lecz efekt końcowy jest taki że te philipsa święcą tak samo albo i gorzej niż te tanie.

Zastanawiam się czasem czy to nie wina zakurzonych soczewek. Jest taka możlwość że się zakurzyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue vision to szrot. Pisalem juz o tym w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w światłach mijania Osram Nightbreaker Unlimited H7 i muszę stwierdzić, że szału nie ma.

Możecie polecić coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie w światłach mijania Osram Nightbreaker Unlimited H7 i muszę stwierdzić, że szału nie ma.

Możecie polecić coś lepszego ?

Ja zamontowałem w Corolli X (2008) Osram NightBreaker Unlimited HB4 i w porównaniu do General Electric HB4 (takie były zamontowane fabrycznie) jest bardzo duża różnica. Te Osramy są rzeczywiście dobre. Kiedyś (7-8lat temu) w Passacie B5 3BG montowałem H7 Tungsram +50% i nie świeciły tak dobrze, jak te Osramy w Corolce.

Na codzień w Lexie mam bixenon, ale te w Corolce świecą naprawdę dobrze-mogę je z czystym sumieniem polecić. Testowane dwa tyg temu w nocnej deszczowej trasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie w światłach mijania Osram Nightbreaker Unlimited H7 i muszę stwierdzić, że szału nie ma.

Możecie polecić coś lepszego ?

 

No ja właśnie się nad nimi zastanawiałem, tym bardziej że obecnie mam trochę inny model, Osram Night Breaker. Byłem z nich zadowolony, ponieważ na początku była spora różnica, ale to było 4 lata temu, sam się zdziwiłem że tyle wytrzymują, ale z czasem na pewno straciły na jakości. Teraz będę wymieniał lampy na nowe i muszę wybrać coś sensownego, a hid-a raczej bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że soczewki i żarówki H7 w naszych passatach to ogólnie niewypał. Zwykłe reflektory z wielkim odbłyśnikiem świecą znacznie lepiej. W starym passacie B5 przed liftem wymieniałem lampy na nowe soczewkowe Depo, żarówki Tungsram +90% i jakość świecenia także nie powalała.

Chyba trzeba się przyzwyczaić i zacząć odkładać na ksenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zakupiłem OSRAM nightbreaker + 90% i świecą dużo jaśniej. Na foto może tak dobrze tego nie widać ale jest nieco lepiej w nocy!

 

064ab5cef9265f9fmed.jpg

 

Jak będę miał okazje to zrobię inne zdjęcia

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem wymieniłem żarówki na osram night breaker unlimited h7 i faktycznie jest różnica pomiędzy normalnymi żarówkami.

Święcą jaśniej, barwa światłą bardziej zbliżona do białej, wcześniej na zwykłych światło było żółte. Świecą też dalej, szczególnie widać to na prawej lampie.

Nie mam niestety zdjecia sprzed wymiany ale wrzucam z jazdy pusta ausostrada.

IMAG0059.jpg

Edytowane przez zmarek89
dodawanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia:

extreme white BOSMA- ładne białe światło, auto prezentowało się nieźle, ale w deszczową noc... MASAKRA! (zwykły odbłyśnik)

exclusive fire BOSMA- światło żółte, klosz lampy mienił się w zółto zielono-czerwone barwy, wygląd lampy średni, ale jazda nocą nawet w największe ulewy nie była już straszna. Widoczność ekstra! (zwykły odbłyśnik)

pure white BOSMA- młodszy brat extreme white, 2 lata jeździłem na nich w 3bg i byłem zadowolony, w deszczu traciły na widoczności ale dawały rade, do tego białe światło, prezencja bardzo ładna (soczewka)

blue laser BOSMA- młodszy brat exclusive fire, w aucie siedziały całe 10 min, w soczewce FL w ogóle nie dawały rady, dziwna barwa światła, która bynajmniej mi nie odpowiadała, mało co widziałem (soczewka)

night braker unlimited OSRAM- barwa zółta, światło żółte, lepsze światło od bosmy pure white, ale szczerze to nie powala

 

moja opinie dotyczącą OSRAMÓW potraktowałbym jednak z przymrużeniem oka ponieważ zdecydowałem się na nie ze względu na spore pogorszenie świateł w moim pasku, po braku poprawy po zmianie z bosmy na osrama będzie akcja reanimacja.

czeka mnie polerka kloszy (troche zmatowiały przez ostatni rok) a nowe odbłyśniki soczewek już czekają na wolne moce przerobowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jakieś H7 do corsy swojej wrzucić bo właśnie jedna się przepaliła...Czytam i czytam te wasze posty i dalej nie wiem co :P Te każde +90, +110 nie wypalają gniazd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te +110 i +90 to w dużej części chwyt marketingowy bo te 110 i 90 procent więcej światła zazwyczaj jest w określonym miejscu na drodze a nie że ona świeci o wiele lepiej. Trzeba zwracać uwagę aby było 55w to wszystko będzie allright. Słyszałem też opinie że warto zwracać uwagę czy żarówka ma filtr UV, w przypadku gdy nie ma ponoć nawet taka 55w żarówka jest w stanie wypalić nam odbłyśnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności