Skocz do zawartości
Gość baxter007

centralny zamek bez pilota... jak dorobic pilota

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem podpiołem centralkę według instrukcji wpiołem się w czerwono zielony i w czerwono niebieski kabel ale problem jest z otwieraniem bo jak zamek się otwiera to szyby też. może sygnał jest za długi a nie mogę w centralce sterować czasem impulsu

to passat z 98 z podnoszeniem szyb

kolega TOMCZAK może coś poradzi????

 

mam tak samo ktoś wie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał jakub11

mam problem podpiołem centralkę według instrukcji wpiołem się w czerwono zielony i w czerwono niebieski kabel ale problem jest z otwieraniem bo jak zamek się otwiera to szyby też. może sygnał jest za długi a nie mogę w centralce sterować czasem impulsu

to passat z 98 z podnoszeniem szyb

kolega TOMCZAK może coś poradzi????

 

mam tak samo ktoś wie dlaczego?

 

 

W centrali ustaw czas impulsu jak dla zamków elektrycznych czyli ok. 1 sek, problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamontowalem zamstera i wszystko ok domyka szyby itd.ale od niedawna pojawil sie problem otóż po zamknieciu drzwi kierowcy i otwarciu drzwi tylnych lewych wszystkie zamki sie zamykaja ale nie zawsze ma ktos jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zamontowalem zamstera i wszystko ok domyka szyby itd.ale od niedawna pojawil sie problem otóż po zamknieciu drzwi kierowcy i otwarciu drzwi tylnych lewych wszystkie zamki sie zamykaja ale nie zawsze ma ktos jakies sugestie?

 

Możesz dokładniej opisać ten problem? Jak dobrze zrozumiałem to w momencie kiedy szarpiesz za tylną klamkę central dostaje sygnał "lock" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz dokładniej opisać ten problem? Jak dobrze zrozumiałem to w momencie kiedy szarpiesz za tylną klamkę central dostaje sygnał "lock" ?

 

wlasnie tak jest (tzn.kiedy otworze drzwi na maxa) ,moze wiesz w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy jeśli ktoś ma problem z wkładkami lub całymi kasetami w dzwiach lub chce podłaczyć sterownik zamka w jakimkolwiek aucie to prosze o kontakt na priv lub g.g 4353350 postaram sie pomóc podłaczyć i doradzić w zakupie "również systemy zakupione na aukcjach w różnych cenach w zależności od zasobności portfela"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jam miałem juz alarm podłoczony do centralnego zamka ale domykanie szyb ni chciało tak do konca działac to znaczy jak zamykałem to szyby nie chciały sie domykac a jak otwierałem to szyby szły na duł jak były uchylone kupiłem nowy alarm i po zamontowaniu jak zamykałem auto to szyby sie opuszczały a jak otwierałem to szyby sie zamykały wiec pojechałem do elektryka a on mi zamontował tak ze teraz szyby ani sie nie opuszczaja ani nie domykaja i na dodatek skasował mnie 150 zł

i co teraz ??? jest to passek z 97 czy wie ktos jak tam to jest sterowane czy + czy - bo juz sam nie wiem co z tym mam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to sterowanie minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tak jest (tzn.kiedy otworze drzwi na maxa) ,moze wiesz w czym tkwi problem?

 

Sprawdz/napraw kable w przelocie pomiędzy tylnymi drzwiami a słupkiem. Sprawdz również złączkę tej wiązki w progu.

 

witam jam miałem juz alarm podłoczony do centralnego zamka ale domykanie szyb ni chciało tak do konca działac to znaczy jak zamykałem to szyby nie chciały sie domykac a jak otwierałem to szyby szły na duł jak były uchylone kupiłem nowy alarm i po zamontowaniu jak zamykałem auto to szyby sie opuszczały a jak otwierałem to szyby sie zamykały wiec pojechałem do elektryka a on mi zamontował tak ze teraz szyby ani sie nie opuszczaja ani nie domykaja i na dodatek skasował mnie 150 zł

i co teraz ??? jest to passek z 97 czy wie ktos jak tam to jest sterowane czy + czy - bo juz sam nie wiem co z tym mam zrobić

 

Sterowanie jak kolega wyżej wspomniał minusem. Co do szyb... Sterownik wystarczyło przeprogramować na czas impulsu dla zamków elektrycznych. Ten czas nie powinien być dłuższy niż 1 sek. Wymiana była niepotrzebna. No ale zakupiłes alarm, ok. Założyłeś i ten sam problem- zły czas impulsu. Pan elektryk zmienił czas i teraz szyby nie latają. Domykanie natomiast musisz zrobić tak, aby dac na "zamknij" długi impuls. Czy Twój alarm realizują taką funkcje? Tzn czy ma wyjście komfort? Przy zakupie alarmu do VW trzeba o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ,bo już się pogubiłem .Jak się montuje diody na krańcówkach? Srebrny pasek ma być w stronę alarmu ,czy odwrotnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ,bo już się pogubiłem .Jak się montuje diody na krańcówkach? Srebrny pasek ma być w stronę alarmu ,czy odwrotnie .

 

Odwrotnie. Anoda- kabel z alarmu, katoda (z paskiem) do krańcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej na Ciebie to można o każdej porze dnia i nocy liczyć (odpowiedź o 1.15);)

 

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 06:15 ----------

 

Alarmik dzisiaj założony przy pierwszym podejściu .Wreszcie nie trzeba z kluczami latać do drzwi .Dodatkowy kanał wykorzystałem na otwieranie klapki wlewu paliwa.Podziękowania nalezą się koledze Stern za pomoc on-line .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Passata B4 z 94 roku, chciałbym założyć do niego sterowanie fabrycznego, centralnego zamka z pilota. Święta wykończyły mnie finansowo i nie stać mnie obecnie na żadną centralkę samochodową... Proszę nie śmiejcie się ale wpadłem na szatański pomysł: wyszperałem monstrum jeżeli chodzi o zasięg - GORKE RSU-K02 z pilotem PUK-303. Był to sterownik paniki w knajpie. Łapie sygnał z około 300m. Pilotem można zabić (zasilany jest dziewięcio voltową baterią).

Oto jego specyfikacja:

http://s571.chomikuj.pl/File.aspx?id=206348067&vid=206348067&tk=1554414&t=633975317180206392&d=70&k=1341813&name=gorke.pdf

Pytanie : gdzie go podpiąć i w jaki sposób (pilot jest zalogowany).

Przeczytałem cały temat ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi dotyczących B4.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, musisz miec dwa pasujace klucze ('mechanicznie') wtedy zakodujesz pilota, immo trzeba zakodowac i wrzucic do nowego kluczyka. wiedza nie sprawdzana, tylko przeczytana tu na forum wiec nie bic :) a kluczyki to polecam od handlarzy kupic, na pewno maja po kilka (tylko chyba byly na rozna czestotliwosc robione, tego nie wiem na 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić ZAMSTER PLUS Lux. Czy trudno to samodzielnie podłączyć/skonfigurować? Może ktoś z Was posiada jakiś opis co gdzie podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chcę kupić ZAMSTER PLUS Lux. Czy trudno to samodzielnie podłączyć/skonfigurować? Może ktoś z Was posiada jakiś opis co gdzie podłączyć?

Zależy od Twoich zdolności :-)

Powiem Ci tak że ja laik jeśli chodzi o elektrykę dałem radę. Od sprzedającego Zamstera z Allegro dostałem rozpiskę kabli do podłączenia dla Passata. Uzupełniłem to o opisy z forum i dałem rady. Ponieważ ja chciałem zrobić to porządnie uaktywniłem w Zamsterze funkcje zamykania po przypadkowym otwarciu z pilota. Czyli po "otwórz" z pilota zamster odlicza 30 sekund i czeka na sygnał otwarcia którychkolwiek drzwi lub tylnej klapy. Jeśli nic nie otworzymy Zamster zamyka ponownie centralny. Ale żeby taki efekt uzyskać musiałem ciągnąć kable z każdej krańcówki (4 drzwi + klapa). Zajęło mi to chyba dwa dni na letnim urlopie ale warto było :-). Rozpiski szczegółowej nie posiadam ale wszystko jest na forum - trzeba poszukać. Generalnie elektrykiem nie musisz być - wystarczy trochę czasu i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie pytanie: Passat B5, 1998 KOMBI. Chce podłączyć sterownik ZAM-STER PlUS.

 

Mam takie pytanie: mój pilot ma również guzik do otwierania tylko klapy bagażnika. Jak zamontować tę centralkę, by moc skorzystać z tej funkcji.

Proszę o odpowiedź tylko w zakresie samej klapy bagażnika, bo wszystko inne już rozszyfrowałem. Pozdrawiam.

Edytowane przez akali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pasek niestety nie ma pilota do sterowania centralnym zamkiem, ale zamek centralny z kluczyka działa poprawnie. Także gdy przytrzymam kluczyk otwiera szyby lub domyka.

pytanie;

1. Czy mogę zakupić na coś takiego http://moto.allegro.pl/item1114492795_sterownik_bx40_zamka_metal_klapa_mi gacze_komfort.html

i czy rzeczywiście da rade podłączyć ten zestaw samemu?

2. Czy jest także możliwe domykanie szyb z takiego pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, jeden z moich kluczyków od zamka ma ruchomy środek, tak jakby do zdalnego sterowania zamkiem, czy możliwe jest, aby fabrycznie posiadał możliwość zdalnego sterowania, tylko teraz nie wiedzieć dlaczego nie działa ? :niekumam kluczyk jest oryginalny VW. Mój Passacik to B5 1,8 1998 rok. Bardzo proszę o jakąś podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

posiadam paska 1.8 20v 125KM z 1999r. jest to wersja angielska z kierownicą po prawej stronie. Czy mógłby mi ktoś udzielić porad jak podłączyć sterownik do centralnego zamka w tym pasku?! Mogę otwierać wszystkie dzwi, ale tylko kluczykiem.Zakupiłem taki zestaw na ebayu:

 

http://www.rclick.co.uk/advanced_search_result.php?keywords=al+60w&osCsid=02ec94b7a45f8c6702c1207711cdc4a0&x=0&y=0

 

Interesuje mnie tylko otwieranie z pilota oraz alarm, ewentualnie jeszcze imobilajzer. Dodaję schemat podłaczenia:

 

ALxxxENG_Installation_Manual.pdf

 

Jakby ktoś dysponował wiedzą w jakie kable (kolory kabli) i gdzie się wpiąć to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności