Skocz do zawartości
Gość baxter007

centralny zamek bez pilota... jak dorobic pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Montowalem ten z allegro u siebie w passku bo tez nie mialem pilota dostaniesz do tego instrukcje jak kumasz troche to dwie.godzinki roboty i mnie smiga bez.problemow. Jak bys chcial moge Ci pomoc w podlaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem sterownik centralnego zamka z pilotem scyzorykiem marki RTX na allegro. Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją ale napotkałem na pewne problemy. Prosiłbym Was o pomoc w rozwiązaniu.

 

Gdy podłączyłem sterownik pod wiązkę przewodów w drzwiach kierowcy, drzwi się tylko zamykały (wszystkie) nie działało otwieranie, myślałem że może coś się dzieje ze sterownikiem. Sprawdziłem i w przewodzie otwierającym (ze sterownika) podczas naciśnięcia na pilocie otwarcia drzwi pojawia się impuls, więc sterownik działa. Musze mieć coś popsute w centralnym.

 

Nie twierdze że tak nie jest :devil ponieważ miałem nadzieje że kupno sterownika rozwiąże problem popsutego zamka (chyba się przeliczyłem). Otóż zamek w drzwiach kierowcy działał poprawnie dopóki pewnego dnia podczas otwierania auta kluczyk w zamku nie odbił, opuściły się wszystkie szyby i kluczyka nie dało się wyciągnąć. Z racji iż było już bardzo późno i zimno straciłem cierpliwość i przekręciłem kluczyk na siłe, coś strzeliło ale kluczyk wyciągnąłem:devil

Ta sytuacja skłoniła mnie do kupna sterownika.

 

Dodam jeszcze że w chwili obecnej sterownik mam podłączony do wiązki która odchodzi od przełącznika centralnego zamka (zamknij/otwórz) znajdującego się obok sterowania szybami w drzwiach kierowcy ponieważ tam mogłem podłączyć otwieranie samochodu, ale nie mogłem podłączyć zamykania, sprawdziłem każdy przewód osobno ale nie działa, chociaż gdy nacine przycisk zamknięcia centr zamka (tego w drzwiach) to drzwi mi się zamykają (bardziej zależało mi na otworzeniu auta z pilota - zima).

 

Mam dwa pytania.

1. Co muszę naprawić aby dało się podłączyć sterownik pod wiązkę od centralnego zamka?

2. Jak podłączyć sterownik do wiązki która odchodzi od przełącznika centralnego zamka (zamknij/otwórz) znajdującego się obok sterowania szybami w drzwiach kierowcy (otwierani mi działa, zamykanie nie).

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak twoja centralka ma sterowanie? plusem, minusem czy naprzemiennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z instrukcja musisz podlaczyc modul na sterowanie masa, w jakie przewody sie wpiac sprawdzisz bez problemu zwykla kontrolka. jeden zacisk do masy a drugim wkuwasz sie w przewody. po wpieciu w odpowiedni przewod zamknie lub otworzy auto (gdzies na forum jest opis z kolorami przewodow) generalnie w passacie wszystkie potrzebne przewody masz w drzwiach kierowcy (oprocz sygnalizacji kierunkowskazow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, mimo to otwieranie nie działało, sprawdziłem resztę kabli w tej wiązce (niektóre zapalały światła w kabinie) i bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no albo masz cos zle podlaczone albo centralka nie dziala prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

 

Sorki, że odgrzewam temat, ale niestety muszę :D

 

Zakupiłem ostatnio centralny zamek C1 Cyklop i nie za bardzo wiem, jak go podpiąć... W zestawie dokupiłem siłowniki CarProtect Scorpio.

 

Jak to wszystko pięknie spiąć, żeby działało?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci siłowniki? jesli to ma być tylko sterowanie z pilota centralnym (bez alarmu) to wystarczy zwykły przekaźnik radiowy na pilota z dwoma przyciskami za ok 100-120pln. można sobie dzięki takiej drobnostce ustawić wydłużony czas przytrzymania styku domykania i bezproblemowo zrobić domykanie szyb z pilota ;)

całość wpinasz w wiązkę idącą od zamka kierowcy. proste i bezbolesne. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jak choćby spiąć sam sterownik z pilotami? Jest jakiś opis kabli od centralnego zamka w naszych Pasiach? Jak będę mniej-więcej znać opis tych przewodów, to powinienem to podpiąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, ale jak choćby spiąć sam sterownik z pilotami? Jest jakiś opis kabli od centralnego zamka w naszych Pasiach?
Np. http://forum.vw-passat.pl/threads/41346-sterownik-centralnego-zamka?p=407451&viewfull=1#post407451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wepnę uniwersalny centralny zamek z pilota, jak mam (chyba) uszkodzony moduł komfortu, to będzie wszystko działać normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli centralny działa ci z kluczyka, to wszystko będzie działać tak samo.

W drzwiach kierowcy trzeba się wpiąć w 3 przewody: jeden to masa, drugi daje sygnał otwarcia, a trzeci zamknięcia. jak dam radę to zrobię jakieś fotki co do kolorów żył.

wykorzystałem coś takiego:

http://elmes.pl/index.php?p=produkty&act=prodpok&prod=134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie działą dobrze centralny, dlatego chcę dać sterownik z pilotami :-)

 

Mianowicie lata tak:

Otwieram zamek od strony kierowcy, otwierają się tylko drzwi kierowcy, reszta nie reaguje.

Otwieram zamek od strony pasażera, otwierają się drzwi pasażera i kierowcy, reszta nie reaguje.

Otwieram zamek od strony klapy, otwiera się klapa i drzwi kierowcy, reszta nie reaguje.

 

Więc, jak wepnę piloty, to będzie wszystko chodzić normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie od dobrej strony się do tego zabierasz :)

Najpierw podepnij vaga, zobacz jakie błędy wywala moduł komfortu, napraw to co nawala i dopiero dołóż piloty. Chcesz dokładać dodatkowe siłowniki, a w pasku są silniczki w zamkach, chcesz układać dodatkowe kable, jak to wszystko jest... Trochę bez sensu w/g mnie.

Tyle samo dłubania i rozkrecania przy naprawie oryginalnego centralnego, co przy dokładaniu czegoś tam dziwnego innego

 

Zvaguj moduł, to podstawa.

Edytowane przez Desper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem, że VAG-COM nie wspiera systemów 64Bit :D Teraz się z tym bawię, zaraz powinienem odpalić VAG-COM w trybie XP znanym z Windows 7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie działą dobrze centralny, dlatego chcę dać sterownik z pilotami :-)

 

Mianowicie lata tak:

Otwieram zamek od strony kierowcy, otwierają się tylko drzwi kierowcy, reszta nie reaguje.

Otwieram zamek od strony pasażera, otwierają się drzwi pasażera i kierowcy, reszta nie reaguje.

Otwieram zamek od strony klapy, otwiera się klapa i drzwi kierowcy, reszta nie reaguje.

 

Więc, jak wepnę piloty, to będzie wszystko chodzić normalnie?

 

A co z tylnymi drzwiami?

w ogóle nie reagują?

Na początek możesz sprawdzić połączenia ze słupków drzwi: odciągnij gumy osłaniające wiązki kablowe ze słupków do drzwi i zobacz czy nie sterczą ci tam powyłamywane kable - to się często zdarza :)

Edytowane przez Desper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie działą dobrze centralny, dlatego chcę dać sterownik z pilotami :-)

 

Mianowicie lata tak:

Otwieram zamek od strony kierowcy, otwierają się tylko drzwi kierowcy, reszta nie reaguje.

Otwieram zamek od strony pasażera, otwierają się drzwi pasażera i kierowcy, reszta nie reaguje.

Otwieram zamek od strony klapy, otwiera się klapa i drzwi kierowcy, reszta nie reaguje.

 

Więc, jak wepnę piloty, to będzie wszystko chodzić normalnie?

Zdemontuj tapicerkę drzwi. Poszukaj odpowiednich przewodów sterujących - opis w linku, który podałem.

Zasymuluj zamknięcie drzwi poprzez dwustopniowe przesunięcie rygla zamka drzwi.

dlm_07_sill -2.jpg

 

Na odnalezione przewody podaj naprzemiennie masę "-" - raz na jeden z nich, raz na drugi(tak właśnie będzie działał sterownik , który chcesz zainstalować). Przy sprawnym systemie centralnego zamka, powinno to powodować blokadę i odblokowanie zamków we wszystkich czterech drzwiach.

Brak reakcji zamka, którychkolwiek drzwi, świadczyć będzie, o usterce w układzie centralnego.

 

Pamiętaj o odblokowaniu rygla(otwarcie klamką drzwi) po skończonym teście.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie posiadam również dorabiany kluczyk w serwisie bez pilota , jeżeli dokupię sterownik z pilotami to czy będzie mi on również obsługiwał alarm fabryczny w razie włączenia się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko

Kupiłem sobie sterownik centralnego zamka za 140zł scyzoryk pilot na nim 3 przyciski LOCK, UNLOCK, i otwarcie bagażnika.

Pytanie mam jak to podłączyć w internecie znalazłem poradę dotyczącą podłączenia tak by działało tylko zamykanie i otwieranie. Chcę zrobić tak by działało wszystko i zamykanie, otwieranie, kierunkowskazy przy zamykaniu i klapa otwierana osobno, da się tak to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności