Skocz do zawartości
Gość tymon

centralny zamek - drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonVasyl

Potwierzam to sa zimne luty. Dzis skonczylem bawic sie u siebie - zajelo mi to 12 h bo nie bardzo potem wiedzialem co i jak poskladac:) pracy jest nie malo, trzeba uwaznie sie przygladac co do czego jest i potem powoli skladac. Powodzenia - u mnie wszystko juz dziala, choc te luty bylo tylko widac po lupa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluskonik

Witam !!!!

Mam problem z centralnym zamkiem od kierowcy. Posiadam Passata 1,9 TDI 97' z fabryczną centralką.

Problem jest nastepujacy:

1. Gdy zamykam lub otwieram drzwi od strony kierowcy to zamykają mi sie tylko drzwi od kierowcy. Ale gdy zamkne je od strony pasarzera zamykają lub otwieraja sie wszystkie. :zalamany:

2. Gdy zamykam drzwi od srodka na tym panelu zamykaja mi sie wszystkie drzwi oprucz tych od kierowcy. :zalamany:

3. Nawet jesli wszystkie drzwi są zamknieta nie swiecie mi sie dioda na drzwiach kierowcy. :zalamany::vw:

 

Prosze o pomoc. Jesli wiecie gdzie lub jak to mozna naprawic to piszcie. Najlepiej jesli bylo by to gdzies w okolicach lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:

przegladalem juz cale forum, sporo poczytalem, ale mam jedno pyanie i licze na konkretna odpowiedz. w moim passaciku nie zamykaja ja dzwi od strony kierowcy na pilocie oraz nie moge zamknac i otworzyc auta kluczem z zadnym zakmu, domykanie szyb nie dziala (szczerze to nie wiem czy jest wogole pasek z 97r B5), co do zamykania dzwi na polocie zamykaja sie za 2 razem tzn. naciskam na pilicie zamykanie znow zamykanie(drzwi sie otwieraja wszystkie)i znos zamykanie i wszytki drzwi zamkniete. co do oswietlenia wnetrza to jak otwieram z pilota wszytko sie oswieca, gdy zamykam wszytko gasnie i zaczyna migac dioda kolo "cyplika" od drzwi kierowcy, ale dzwi nie sa zamkniete chyba ze zrobie to jak wyzej pisalem 2x wszytko ok. co moze byc tego przyczyna i gdzie znajduje sie caly modul komfortu. czy mam juz kupowac nowy modul czy da sie go zrobic jak to bedzie jego wina.

 

 

modul juz znalazmel tylko co z reszta?

Edytowane przez kucz1886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem dokładnie ten sam problem z drzwiami kierowcy. Co się okazało, był rozkodowany kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pisałem kiedyś ale nie dostałem odpoiwedzi do tej pory i sam juz niewiem jak to zrobic mianowicie mam paska centralny z kluczyka i chce dorobic zeby byl na pilota kupilem na allegro centralke z pilotem wpialem sie w kable w drzwiach i teraz tak jak kluczyk w stacyjce otwieram i zamykam drzwi z pilota bez problemu ale jak wyjme kluczyk ze stacyjki to gdy otwieram drzwi otwieraja sie tez odrazu szyby a jak zamykam odrazu sie zamykaja...wiem ze jest to domykanie szyb ale dlaczego to sie dzieje odrazu po krotkim wcisnieciu przycisku??? powinno byc gdy go przytrzymam....prosze o pomoc bo juz nioewiem czy sie poddac i jechac do jakis specow czy jak....z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze jest to domykanie szyb ale dlaczego to sie dzieje odrazu po krotkim wcisnieciu przycisku??? powinno byc gdy go przytrzymam....prosze o pomoc bo juz nioewiem czy sie poddac i jechac do jakis specow czy jak....z gory dzieki

 

Poczytaj w instrukcji alarmu. Są dwa rodzaje impulsu, krótszy i dłuższy ( nie pamiętam ile w sekundach ) ale do końca nie jestem pewien czy to nie dotyczy przypadkiem centralnego .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z zamkiem,od dwóch dni jednak oszukuje go i gdy chce go zamknąć to najpierw naciskam otwórz a następnie szybko zamknij.Jest dobrze bo dzisiaj pierwszy raz usłyszałem dźwięk buzera(jak go kupiłem to już było zepsute),i światełko w kabinie też mi się zapaliło.Może jakieś styki się przeczyszczą i będzie hulał :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moze powiecie mi jak odkrecic i jakimi kluczami te 3 sruby z boku drzwi ktore widac po otwarciu ich..sa tam 2 czarne ktore chyba trzymaja zamek i jedna glebiej ktora chyba trzyma wkladke..u mnie poprostu nie moge ich odkrecic..albo sa tak zapieczone albo nie wiem juz sam...przez te trzy sruby nie udalo mis ei zrobic zamka i musialem wszystko skrecic..mam nadzieje ze ktos sie wypowie na ten temat.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oznaki...

Od jakiegoś czasu przy zamykaniu drzwi od środka zdarzało się, że zamykały się wszystkie drzwi a następnie otwierały się drzwi kierowcy... czasami...

Zamykanie z pilota było (i tfu tfu jest) w porządku.

Od wczoraj przestało działać oświetlenie wnętrza przy otwieraniu samochodu z pilota, nie działa sygnalizacja otwartych drzwi kierowcy, nie działa oświetlenie wnętrza gdy otwieram drzwi kierowcy i przy zamykaniu drzwi od środka za każdym razem zamykają się wszystkie a następnie otwierają się drzwi kierowcy.

Poczytałem na forum multum informacji na ten temat... z tym, że nie chcę bawić się w rozbiórkę zamka i lutowanie bo po prostu nie chcę tego rozwalić do końca.

I teraz pytanie:

Czy w okolicach Sochaczewa lub Warszawy jest ktoś kto mógłby mi (oczywiście odpłatnie) to naprawić? Oczywiście pomocą służę podczas tej naprawy ale wolałbym być tylko pomocnikiem a nie głównym wykonawcą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spajdermax

witam mam taki problem z centralnym zamkiem w pasacie b5 z 97 1.6

Aby zamknąć wszystkie drzwi w pasku najpierw szybko muszę otworzyć drzwi (chociaż są otwarte)a potem szybko zamknąć. wtedy zamykają się wszystkie drzwi. gdy w normalnym trybie staram się zamknąć to zamykają się wszystkie oprócz pasażera.

 

Czy ktoś może mi pomóc bo nie wiem co zrobić dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam taki problem z centralnym zamkiem w pasacie b5 z 97 1.6

Aby zamknąć wszystkie drzwi w pasku najpierw szybko muszę otworzyć drzwi (chociaż są otwarte)a potem szybko zamknąć. wtedy zamykają się wszystkie drzwi. gdy w normalnym trybie staram się zamknąć to zamykają się wszystkie oprócz pasażera.

 

Czy ktoś może mi pomóc bo nie wiem co zrobić dziękuje z góry

 

zamek do rozkrecenia a dokladniej zimne luty:)

tu masz link jak sie do tego dobrac

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hydrom
panowie moze powiecie mi jak odkrecic i jakimi kluczami te 3 sruby z boku drzwi ktore widac po otwarciu ich..sa tam 2 czarne ktore chyba trzymaja zamek i jedna glebiej ktora chyba trzyma wkladke..u mnie poprostu nie moge ich odkrecic..albo sa tak zapieczone albo nie wiem juz sam...przez te trzy sruby nie udalo mis ei zrobic zamka i musialem wszystko skrecic..mam nadzieje ze ktos sie wypowie na ten temat.pozdro

2 śruby są na klucz ośmiokątny[trzeba dobrze spasować,by odkręcić],a ta od wkładki to

klucz T20 -torks20 i tą śrubę tylko luzujesz[nie wykręcasz całkiem].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to aktualnie mam hehehe i u mnie jest tak ze na poczatku nie zamykaly mi sie drzwi z pilota od strony kierowcy ale swiatlo sie zapalalo w srodku. lecz sie nie zapalaly kierunki jak zamykalem lub otwieralem i tez nuie mialem sygnalu jak mialem wlaczone swiatla przy otwartych drzwiach . a teraz mi tez sie nie zamyka od pasazerA i tez lampka sie nie zapala wiec nie wiem o co tam chodzi. a od strony kierowcy raz sie zamyka a raz nie. moj pasek chyba jakies fochy wali hehehe podpowiedzcie cos to moze mi sie uda samemu to zrobic pozdro czekam na podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z centralnym zamkiem ,a dokładnie z tylnymi prawymi drzwiami.

Swojego czasu wyciągnąłem akumulator z auta w celu wymalowania podstawki akumulatora. Po ponownym podłączeniu okazało się, że tylne prawe drzwi nie reagują na pilota w kluczyklu.

Standardowo podpiąłem Vag-a, pokasowałem wszystkie błędy, sprawdziłem wtyczki z kablami w drzwiach( faktem jest, że są popękane koszulki ale nie poprzerywane) i dalej nic...brakuje już mi pomysłu, tym bardziej że nic tam nie gmerałem i wszystko działało..w czym tkwi problem:confused:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z lewymi drzwiami przednimi , przestał działać centralny zamek. zamykając z pilota, tych drzwi nie zamyka, pozostałe OK. kluczykim gdy zamykam właśnie przez te drzwi pozostałe zamki nie reaguja, korzystając z ruskich schematów rozpoczołem poszukiwania usterki. I tu pierwsze pytanie: silnik siłownika zasilany jest poprzez przewody czarno/szary i czarno/niebieski tak przynajmniej wynika z ruskiego schematu, rozumie że ta kolorystyka obowiązuje wewnatrz drzwi których jeszcze nie rozebrałem, bo wiazka wychodząca z drzwi przez "chermonijkę" ma zupełnie inną kolorystykę i nie wiem które przewody "idą" na siłownik. Doszukałem się natomiast wpinki z alarmu , sygnał zamykania pojedyńczy krótki impuls plusowy, przy otwieraniu podwujny został wpięty na przewód czarno/biały i czarno/zielony przy przednim słupku lewym wewnątrz przy nogach kierowcy , tam jest cały zestaw wtyk i gniazd. Wg schematu ma się to nijak do całości, może ktoś wie jak to jest z tą kolorystyką przewodów , czy może wychodząc z drzwi zmienia na inne kolory , choc to byłoby nielogiczne , a może pracuje na niewłaściwym schemacie. Chciałem po prostu sprawdzic czy dochodzi sygnał zamykania do drzwi zanim je rozbiore bo może tego nie trzeba wykonywać. Jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć to bardzo bym prosił gdyz utknołem w martwym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z centralnym z tym ze u mnie nieotwieraja sie dzwi kierwcy po kliknieciu z pilota wszystke pozostale sie otwieraja . Lecz naprzykald po jakims czasie wszystko znowu dziala bez problemu. Aha w momencie gdy nieotwieraja sie dzwi kierowcy niedzial mi sterowanie szyb z tych dzwi a ze wszystkich pozostalych z osobno działa . Co jest przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichalCTS, na 100% masz przetartą wiązke elektryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobawiłem się dzisiaj troche przy aucie i tak to wygląda:

 

zamknięty samochód otwieram pilotem: 4 drzwi otwierają się, oświetlenie kabiny włącza się, jak przekręcam zapłon to tylne zamki tak strzelają jakby jeszcze raz się otwieraly (wchodze przez drzwi kierowcy)

 

zamknięty samochód otwieram kluczem (drzwi kierowcy): otwierają się tylko drzwi kierowcy, oświetlenie kabiny nie działa, po przekręceniu zapłonu włącza się alarm.

 

otwarty samochód zamykam pilotem: zamyka wszystko oprócz drzwi kierowcy

 

otwarty samochód zamykam kluczem (drzwi kierowcy): zamka tylko drzwi kierowcy

 

otwarty samochód zamykam kluczem (drzwi pasażera): patrz tak jak pilotem

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach kierowcy: szyby nie ruszają się

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach pasażera: 4 szyby otwierają się i zamykają

 

A teraz proszę jakiegoś specjaliste o podpowiedĽ która część może być padnięta i jak się do niej dobrać

 

 

przerabiałem to 2 dni temu. Luty na płytce z mikrowłącznikami. Po przelutowaniu działa wszystko jak należy. Pozostały mi tylko jedne drzwi (tylne lewe), wyskakuje w nich kołek podczas ryglowania od środka. Dzisiaj to naprawie (mam nadzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z centralnym zamkiem(nie działa wogole,wymieniłem mastera i nic),światła w środku brak,pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności