Skocz do zawartości
Gość tymon

centralny zamek - drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!! :) Speców od cenntralki hehe

 

Mam b5 kombi i sprawa wygląda tak:

 

zamknięty samochód otwieram kluczykiem: 4 drzwi otwierają się, oświetlenie kabiny włącza się, wszystko spoko, dziala wszystko bez zazutów, ale nie zawsze ! , jak ma jakies humorki to kilka dni nie dziala centralka od kierowcy, a jak nie dziala to zachowuje sie tak :

 

zamknięty samochód otwieram kluczem (drzwi kierowcy): otwierają się tylko drzwi kierowcy, oświetlenie kabiny nie działa, po przekręceniu zapłonu strzela wszystko i otwieram autko w panelu centralnego w drzwiach

 

otwarty samochód zamykam kluczykiem: zamykaja sie tylko drzwi kierowcy (dyndzel w dół) a reszta sie nie zamyka

 

otwarty samochód zamykam kluczem od pasazera i od klapy bagaznika i sie zamykają wszystkei drzwi (przez bagaznik tez dziala zamykanie kazdych drzwi

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach kierowcy: szyby nie ruszają się

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach pasażera: 4 szyby otwierają się i zamykają

 

 

i co to moze byc ??? padnięty czujnik od drzwi kierowcy ?? bo jak wspomnial jeden z kolegow, to modul komfortu odpowiedzialny jest za szyby, za swiatełka, za wszystko we wnętrzu , za otwieranie baku itp, a jesli chodzi o humorki centralki to chyba cos nie tak z czujnikiem centralnego ?> proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie

 

Gdy otwieram drzwi kierowcy nie pojawia się komunikat na wyświetlaczu z zarysem samochodu i otwartych drzwi, niema też sygnału dżwiękowego sygnalizującego ze drzwi zostały otwarte na włączonych światłach drogowych i włączonym silniku (gdy otworzy się pozostałe drzwi na włączonym silniku i światłach-jest sygnał). Czasem nawet wszystkie zamki się zamykają bez dotykania pilota, samoczynnie czy jest włączony zapłon czy nie.

 

Moje pytanie jest następujące: jaka to część która odpowiada za tę usterkę i jaki jest jej numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka to część która odpowiada za tę usterkę i jaki jest jej numer?

Mikrostyki. Miłej lektury:

1. od początku ten temat ;)

2. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=mikro

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=717&highlight=mikro

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6550&highlight=mikro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM !!! :) Speców od cenntralki hehe

 

Mam b5 kombi i sprawa wygląda tak:

 

zamknięty samochód otwieram kluczykiem: 4 drzwi otwierają się, oświetlenie kabiny włącza się, wszystko spoko, dziala wszystko bez zazutów, ale nie zawsze ! , jak ma jakies humorki to kilka dni nie dziala centralka od kierowcy, a jak nie dziala to zachowuje sie tak :

 

zamknięty samochód otwieram kluczem (drzwi kierowcy): otwierają się tylko drzwi kierowcy, oświetlenie kabiny nie działa, po przekręceniu zapłonu strzela wszystko i otwieram autko w panelu centralnego w drzwiach

 

otwarty samochód zamykam kluczykiem: zamykaja sie tylko drzwi kierowcy (dyndzel w dół) a reszta sie nie zamyka

 

otwarty samochód zamykam kluczem od pasazera i od klapy bagaznika i sie zamykają wszystkei drzwi (przez bagaznik tez dziala zamykanie kazdych drzwi

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach kierowcy: szyby nie ruszają się

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach pasażera: 4 szyby otwierają się i zamykają

 

 

i co to moze byc ??? padnięty czujnik od drzwi kierowcy ?? bo jak wspomnial jeden z kolegow, to modul komfortu odpowiedzialny jest za szyby, za swiatełka, za wszystko we wnętrzu , za otwieranie baku itp, a jesli chodzi o humorki centralki to chyba cos nie tak z czujnikiem centralnego ?> proszę o pomoc

 

a mi ktos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za znak tony_w!

 

Biorę się do czytania może się wyjaśni

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mi ktos pomoze ?
padnięty czujnik od drzwi kierowcy ??

Dobrze myślisz... A dokładniej wygląda to na zimne luty. Przerabiany temat na Forum niejednokrotnie...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=zimne+luty

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6550&highlight=zimne+luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mama taki problem że z pilota i z drzwi kierowcy otwierają sie wszystkie drzwi oprócz pasażera muszę wyciągnąc bezpiecznik od komfortu od plusa który steruje centralnym i wtedy otwiera dziwne co to może byc jak działa centralny jakie są kolory przewodów może któryś jest przetarty proszę o jakiś opis zasady działania centralnego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy może ktoś kupił taki zamek aftermarketowy do Paska

http://moto.allegro.pl/item1074656519_zamek_drzwi_przod_lewy_octavia_golf_passat_b5.html bo taki zamek kosztuje 85 zł a oryginał 300 być może ten tani jest nie wiele gorszy. Jeśli ktoś zakupił taki tani zamek niech napisze jak mu się go użytkuje, bo nie chce kupić bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie.

Czy może ktoś kupił taki zamek aftermarketowy do Paska

http://moto.allegro.pl/item107465651...passat_b5.html bo taki zamek kosztuje 85 zł a oryginał 300 być może ten tani jest nie wiele gorszy. Jeśli ktoś zakupił taki tani zamek niech napisze jak mu się go użytkuje, bo nie chce kupić bubla.

 

Zamek jak zamek, pewnie w chinach składany, ale widzę na fotkach, że mikroprzełącznik nie jest wklejany, tylko trzymany przez blaszkę, a to oznacza, że możesz sobie część mechaniczną przełożyć z oryginalnego zamka, zresztą bebechy z częśći elektrycznej (głównie silniczek) też możesz przełożyć i zamek będzie hulał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałem opisać sytuację jaka mi się wczoraj przytrafiła i liczę na wyjaśnienie kilku pytań. Rzecz dotyczy mechanizmu podnośnika szyby przedniej ale powiązane jest to z zamkiem.

Koleżanka nabyła paska sedana 2001 i juz w pierwszy dzień strzeliła linka. Zgniła :).

Nabyłem cały podnośnik z 1999 kombi. Wszystko miało pasować. Jednak po zamontowaniu nie opuszczało szyb, anie od kierowcy ani pasażera. Myślę styki - wyłączyłem włączyłem kostkę - działa. Działa ale na tamtą chwilę nie wiedziałem jeszcze że jest nie tak. Skręciłem wszystko i nie zamyka z pilota dzwi. Nie opuszcza również szyb..... włożyłem kostkę znowu działa. Zamek próbuje się podnieść ale bez skutku. Znowu nie podnosi szyb.

Skończyło sie na ponownym rozkręceniu drzwi i przekładce całego silniczka. Teraz jest OK. Mam pytanie.

Czy oba silniczki nie powinny pasować, i czy jest w nich coś odpowiedzialnego za centralny. Czy to różnica modelu(roku) czy sedan kombi?

Zauważyłem, że w moim pasku czasem z pilota (dokładany alarm) nie otwiera wcale zamków, piknie sobie słychać jak chcą się otworzyć ale nic z tego, dzieje się to 3 na 10 razy. Właśnie nie wiem czy za to jest również odpowiedzialna elektronika umieszczona w wyżej opisanym silniczku. Ta kostka ma ze 20 pinów wiec ... może coś być na rzeczy. Proszę o kilka sugestii. :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2001 roku sterowanie może być już po CANie, w 99 raczej nie i stąd cyrki, moduł na blasze w drzwiach ma dużo wspólnego z zamkiem centralnym i dlatego nie działało to tak jak potrzeba.

Co do Twojego dokładanego sterownika, to nie wiem gdzie jest on wpięty, powinien być wpięty w 2 przewody w drzwiach kierowcy i musi działać, chyba, że sterownik pada i nie podaje masy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli mój szatański plan podmiany silniczka z modułem to niewypał :/ Muszę poszukać czy wszystko gra z siłownikiem, ogólnie to czeka mnie rozbiórka drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam taki problem a mianowicie;

1.Jak zamykam pilotem,wszystki drzwi sie zamykaja,oprocz kierowcy,podswietlenie wewnatrz dziala normalnie.Alarm uzbrojony dziala przy otwarci drzwi,od strony kierowcy reszta drzwi zamknietych.Jak otwieram pilotem,otwieraja sie wszystki drzwi oprocz kierowcy ,podswietlenie dziala

2.Jak zamykam kluczem,od strony kierowcy wszysto sie zamyka i podswietlenie tez dziala,jak otwieram tez wszystko sie otwiera i podswietlenie dziala.

3.Jak zamykam kluczem,od strony pasazera i bagaznika zamykaja sie wszystki drzwi,oprocz kierowcy,podswietlenie dziala normalnie.Jak otwieram,wszystko dziala oprocz drzwi kierowcy (nie otwieraja sie)

Co moze byc przyczyna?

Co nalezy naprawic lub kupic?

 

 

Czy ktos pomoze?

Edytowane przez polan23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś przytrafiła mi się dziwna rzecz na trasie - drzwi od kierowcy przestały się zamykać.

 

Gdy zamykam drzwi z centralnego z kluczyka, to zamykają się wszystkie zamki, poza tym od kierowcy (jednocześnie w drzwiach od kierowcy słychać dźwięk tak jakby kręcącego się silniczka, coś jakby "odgłos wkrętarki"). Gdy otwieram, to otwierają się wszystkie zamki, natomiast zamek w drzwiach kierowcy pozostaje cały czas otwarty i słychać ten dziwny dźwięk. Lampka biała pod drzwiami również się nie świeci przy drzwiach od kierowcy (pozostałe świecą się)

 

Nie mogę również zamknąć tych drzwi ani kluczykiem, ani wciskając ręcznie rygiel, bo stawia opór.

 

Tak więc nie mogę w ogóle zamknąć drzwi od kierowcy;-/

 

Czy ktoś miał podobny przypadek? Może wiecie co mogę z tym zrobić, ewentualnie gdzie na terenie Warszawy coś takiego naprawię?

 

Pozdrawiam i szczerze powiem liczę na Wasze podpowiedzi.

Edytowane przez majski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozebrać zamek i sprawdzić stan trybów bo z tego co piszesz wnioskuje uszkodzenie któregoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mialem problem z centralnym zamkiem, działał kiedy chcial i otwieral co chciał, przy tym calkowity brak oswietlenia wnetrza. Poczytalem troche na forum i zaczalem od najprostrzej sprawy, czyli sprawdzenie wiazki elektrycznej, tej po lewej stronie modulu komfortu. Oczywiscie kabelki odpowiedzialne za centralny zamek i oświetlenie wnętrza rozpadly mi sie w ręcach. Polutowałem wszystko od nowa i światelka i centralny śmigają jak nowe. Za oświetlenie odpowiedzialne kabelki czerwono czarne a za centralny, czerwono niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie się jaki może być koszt takiej naprawy? tzn sprawdzenie tych lutów i ew ich naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobna sytuacje zamykalem z pilota zamykaly sie wszystkie drzwi ale od kierowcy sie otwierały spowrotem.Jak zamykalem w zamku to zamykał tylko drzwi od kierowcy.

Problem leżał w sterowniku centralnego zamka w nim jest tzw.włacznik krańcowy ktory odpowiada za załaczanie sie swiatełka po otwarciu drzwi u mnie był wcisniety do srodka wyciagnalem go złozylem tak jak powinien byc i problem okazał sie inny ma na koncu taki cypelek ktory albo jest wycisniety i swiatlo sie nie zapala albo wcisniety i wtedy swiatlo sie pali i okazało sie ze w całym tym zamku jest jakies wytarcie bo nie dostaje zamek do tego cypelka probowalem nadlac cos na jego czubek ale efekt mizerny (musialoby byc cos trwalego i twardego)W zamku sa luty i u mnie one popuszczaly i dlatego nie dzialalo zamykanie drzwi z centralnego.Upzredzam ze w tym sterowniku jest bardzo duzo drobnych czesci i pierdólek ja ze skladaniem walczylem chyba ze 40 min i rozbierałem i skladalem ze 4 razy zeby było ok.Ale problem domykania i otwierania szyb nadal pozostał to juz chyba wina modułu komfortu.Przez to ze nie zapala mi sie tez swiatelko od strony kierowcy przestał chyba dzialac buzer ale jak sprawdzałem recznie ta krancowke to tez nie pikal.to moze tez od modułu komfortu.I nie zapala mi sie dioda przy ryglu od strony kierowcy.

troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze cos wytłumaczylem i pomogłem.

mam dokładnie to samo i też szukam pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

sebcio188, uderz na PW do mnie, albo na GG 3452546 (wieczorem) - coś podpowiem i problem się rozwiąże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na forum od kilkunastu dni i szukam miejsca, gdzie mógłbym wystawić ogłoszenie na sterownik drzwi odpowiadający za otwieranie i zamykanie szyby u kierowcy. Szyba pasażera działa tylko z guzika pasażera. Kierowca nie jest w stanie ani regulować szybami, ani zamknąć się i otworzyć drzwi od środka. Wlew paliwa i klapa tylnia działa. Do tego dorzucam problem z drzwiami kierowcy. Z pilota otwierają się wszystkie oprócz kierowcy (trzeba kluczykiem). Zamykanie to samo. Pilot zamyka wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Dioda przy drzwiach też się nie pali i nie działa podświetlenie przycisków w tych drzwiach Byłem u elektryka i po rozgrzebaniu drzwi i podłączeniu milionów kabli z laptopami po dwóch godzinach diagnoza brzmi nowy 3B4 837 751 PD co oznacza symbol silniczka z układem sterującym. W ASO krzyczą w setkach, na allegro są te części ale nie z końcówką PD. Prośba o pomoc gdzie i jak uderzyć aby tą część wyhaczyć i czy inna część niż z końcówką PD będzie pasować do mojego autka. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo motam sięz tym tematem od 2 tygodni. Bardzo Dziękuję z góry.

 

wygląda to tak:

 

http://en.bildelsbasen.se/index.php?index=default&link=item&post_id=17945312

 

i jest na necie dostępne tylko w Szwecji. Zanim jednak tam popłynę po tą część, chciałbym się upewnić, czy nie ma tego w Polsce...

Edytowane przez gswis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności