Skocz do zawartości
Gość tymon

centralny zamek - drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymon

Witam

Mam Passata 1.8 97r. Posiada oryginalny centralny zamek z alarmem (pilot w kluczyku). Wszystko działa ok tylko czasami drzwi kierowcy mi nie zamyka :? Zauważyłem, że jak zamykam po dłuższym czasie to jest w porządku, ale jak często się nim bawie to wszystko zamknie oprócz drzwi kierowcy (otwieraja się za każdym razem). Jeśli wszystko się zamknie to trąbnie sobie sygnał w bagażniku, a jak drzwi kierowcy się nie domnkną to nic nie trąbi.

Co może być przyczyną niedomykania drzwi (czy zamek jest pneumatyczny bo podejżewam że wężyk się gdzieś przeciera i ciśnienie może uciekać?)? Może jest typowe miejsce, w których to się przeciera albo jakieś inne sugestie?

 

Kolejne pytanie za co odpowiedzialny jest moduł komfortu (czy to tylko central czy za szyby też odpowiada?) i jak on działa (czy szyby powinne się same domykać? po jakim czasie się uzbraja alarm? itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym passacie nie ma pneumatycznego centralnego tylko elektryczne siłowniki!

Przyczyn moze być kilka... uwalony modol komfortu, zawilgocony modol komfortu, padniety czujnik zamkniecia drzwi...

 

Ogólnie to tak sie zachowywać powinien jak nie zamkniesz drzwi... :)

 

centralka komfortu odpowiada za szyby, centralny, alarm, pilota, światła wnetrza ( te na środku na podsufidce i z tyłu, opcje centralki zaleznie od opcji centralki... )

 

szyby beda sie domykac ale tylko z kluczyka :( nad czym bardzo ubolewam :( alarm sie sam chyab nie uzbraja... musisz mu 2x nadusić przycisk zamykania zeby sie chyab uzbroił zobacz w ksiazeczce :) samochod ogólnie sam sie zamknie jak go otworzysz po czym nie otworzysz mu zadnych drzwi :) wtedy on po 30s sie sam zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba można ogłosić MrWho specem od modułu komfortu, alarmów i elektryki drzwi oraz szyb :one:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie mam czasu zrobić nowego topica :P ale mam rozebrany modol komfortu :P nie miałem kiedy pykać fotek jak był wymieniany ale opisze dokładnie jak i co było robione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon
Przyczyn moze być kilka... uwalony modol komfortu, zawilgocony modol komfortu, padniety czujnik zamkniecia drzwi...

Możliwe że jest to czujnik zamknięcia drzwi, bo np wsiadłem kiedyś do środka przez drzwi kierowcy, siedze sobie a tu mi się zamki pozamykały po jakimś czasie, rzeczywiście tak jakby nie zauważył, że ja je otworzyłem i zamknąłęm. Gdzie on się znajduje i jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby to sprawdzić najlepiej zrob tak:

 

zamknij samochod,

otwórz go z kluczyka,

otwórz drzwi kierowcy,

 

jezeli zamknie drzwi tzn że jest uwalony czujnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon

Pobawiłem się dzisiaj troche przy aucie i tak to wygląda:

 

zamknięty samochód otwieram pilotem: 4 drzwi otwierają się, oświetlenie kabiny włącza się, jak przekręcam zapłon to tylne zamki tak strzelają jakby jeszcze raz się otwieraly (wchodze przez drzwi kierowcy)

 

zamknięty samochód otwieram kluczem (drzwi kierowcy): otwierają się tylko drzwi kierowcy, oświetlenie kabiny nie działa, po przekręceniu zapłonu włącza się alarm.

 

otwarty samochód zamykam pilotem: zamyka wszystko oprócz drzwi kierowcy

 

otwarty samochód zamykam kluczem (drzwi kierowcy): zamka tylko drzwi kierowcy

 

otwarty samochód zamykam kluczem (drzwi pasażera): patrz tak jak pilotem

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach kierowcy: szyby nie ruszają się

 

przytrzymuje kluczyk w drzwiach pasażera: 4 szyby otwierają się i zamykają

 

A teraz proszę jakiegoś specjaliste o podpowiedĽ która część może być padnięta i jak się do niej dobrać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł master w drzwiach kierowcy ?? Tam chyba sa sytki w zamku odpowiadajace za to moze coś z tym?? bo na to wyglada... z drugiej strony dziwne jest to że jak otwierasz to nie zapala sie światło... ale czujnik otwarcia drzwi jest w zamku.. wiec czym ja sie dziwie... moja opinia zamke..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna sytuacje zamykalem z pilota zamykaly sie wszystkie drzwi ale od kierowcy sie otwierały spowrotem.Jak zamykalem w zamku to zamykał tylko drzwi od kierowcy.

Problem leżał w sterowniku centralnego zamka w nim jest tzw.włacznik krańcowy ktory odpowiada za załaczanie sie swiatełka po otwarciu drzwi u mnie był wcisniety do srodka wyciagnalem go złozylem tak jak powinien byc i problem okazał sie inny ma na koncu taki cypelek ktory albo jest wycisniety i swiatlo sie nie zapala albo wcisniety i wtedy swiatlo sie pali i okazało sie ze w całym tym zamku jest jakies wytarcie bo nie dostaje zamek do tego cypelka probowalem nadlac cos na jego czubek ale efekt mizerny (musialoby byc cos trwalego i twardego)W zamku sa luty i u mnie one popuszczaly i dlatego nie dzialalo zamykanie drzwi z centralnego.Upzredzam ze w tym sterowniku jest bardzo duzo drobnych czesci i pierdólek ja ze skladaniem walczylem chyba ze 40 min i rozbierałem i skladalem ze 4 razy zeby było ok.Ale problem domykania i otwierania szyb nadal pozostał to juz chyba wina modułu komfortu.Przez to ze nie zapala mi sie tez swiatelko od strony kierowcy przestał chyba dzialac buzer ale jak sprawdzałem recznie ta krancowke to tez nie pikal.to moze tez od modułu komfortu.I nie zapala mi sie dioda przy ryglu od strony kierowcy.

troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze cos wytłumaczylem i pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Castor

U mnie dzieje się podobnie od momentu przyjscia mrozów. Gdy wyłączam alarm pilotem otwierają się wszystkie zamki i nawet jak wejdę od kierowcy i nei przekręce szybko zapłonu to zamki się zamykają i alarm się uzbraja. Zauważyłem też ze gdy otwieram dzrzwi i są włączone świata nie ma dzwięku który informuje o włączonych światłach, lampka w tych drzwiach też się nie włącza co jest grane! zaznaczam ze stało sie to gdy zaczęły sie mrozy i nie mogłem kilakj azy zamknać drzwi. aha i teraz powiem coś dziwnego, a mianowicie gdy silnik chodzi i chcę otworzyć maskę to po pociągnieciu dzwigni gdy są zapalone światła dzwięk się pojawia. Gdy zamkę wszystko i włacze światła dalej nic . Poprosze o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

MrWho orjentujesz sie może ile trzeba zapłacić za naprawe modułu komfortu bo mi właśnie padł? Czy mozna to jakos samemu przeczyścić?

Jutro jade na sprawdzenie pod komputerek mnie podebna i bedą mi czarować. :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kilex

U mnie z drzwiami kierowcy jest to samo , po zczytaniu błędów z modułu komfortu wyszły 4 błędy

0928 Gear shift lock solenoid-circut opnen(wydaje mi się że to właśnie te mikrowłączniki)

0930 Gear shift lock solenoid-circut high

w następnym tygodniu wyjmę zamek i zobaczę o co chodzi , zajrzę też do tego modułu

Pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie u mnie od paru dni podobny problem do opisanego w tym poscie przez Tymona.

Otwierajac auto z pilota wszystko jest ok.

Natomiast wogóle nie działa zamek od strony kierowcy z kluczyka nie otwiera i nie zamyka nie domyka i nie otwiera szyb.Podpiecie pod Vaga - wogóle nie widzi zamka od strony kierowcy !!! Co to moze byc czy padł zamek na dobre ??? I po sprawdzenie reszty zamków okazuje sie ze jeszcze nie działa domykanie szyb w zamku w klapie.Reszta czyli zamykanie i otwierania zamka działa i otwieranie szyb tez tylko nie zamyka.

Czy wie ktoś o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Parę dni temu kupiłem Paska B5 99' Kombi no i bez kitu u mnie to samo problemy z zamkiem, krańcówką w drzwiach kierowcy. Otwieram ale lampki się nie zapalają. Szybki też się nie zamykają podczas używania centralnego cos z tym "Komfortem" zobaczę jutro jadę do elektryka założyć jakiegoś anty złodzieja i serwisu to podepną kompik i zobaczym jak wyjdzie. Oby koszta były znośne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapi

Witam, u mnie prawie to samo. Po otwarciu drzwi nie zapala się lampka w drzwiach i w kabinie. Nie działa centralny zamek od strony kierowcy. Gdy zamykam drzwi pasażera kluczykiem, albo bagażnik to wszystko jest OK. Muszę się wybrać chyba do elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. Najgorza rzeczą jest to ze jesli swiruja zamki nie mamy DEDLOCKA...

wuna sa uszkodzone zamki ktorych nie mozna naprawiac....

trzeba wymienic na uzywki.... 90 pln uzywana sztuka ale nie mamy pewnosci ze działa... nowa...hmmm nawet nie pytajcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taryfa 142

miałem ten sam problem w pasku w drzwiach kierowcy,raz po raz nie zamykał zamek na pilota,a po otwarciu kluczykiem nie zapalały się lamki w kabinie,miałem ten zamek dwa razy na stole i nic nie dało się z tym zrobic,kupiłem używke za 120 zł i wszystko działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam problem z centralnym zamkiem w drzwiach kierowcy. Po 2 tygodniach nie używania samochodu, otwieram dziś samochód (centralny otworzył wszystkie drzwi) i juz nie mogłem zamknąć na pilota (drzwi kierowcy).

Jest tu kilka postów na ten temat ale nikt nie napisał jak sobie poradził z tym problemem. Za wszelką pomoc dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swibno

wuna sa uszkodzone zamki ktorych nie mozna naprawiac....

 

Mozna naprawic te zamk,i bo sam w swoim rozbieralem 3. Od tego czasu wszystko dziala super. Zapala sie lampka przy lusterku, pod drzwiami, dioda w ryglu miga zaraz po pierwszym naciśnięciu przycisku zamknięcia drzwi w pilocie, przy zapalonych swiatlach i otwarciu drzwi dziala buzzer oraz sprawne jest domykanie szyb

 

 

Poczytajcie sobie tu:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy16/zgaslo-swiatlo-po-uzyciu-miernika-pomocy-vt6941.htm

 

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy18/passat-b5-problem-z-centralnym-vt6729.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olred

Dokładanie ten zamek jest do naprawienia dziś naprawiłem swój w kostce zamka pękają styki trzeba troszke polutowac i jest ok, nie trzeba kupować używek. Luty wydają się wporzadku ale okazuje sie iż nie przewodzą na ścieżkę prądu. trzeba je troszkę przeczyścic i podgrzać i zaczyna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności