Skocz do zawartości
Gość tymon

centralny zamek - drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam dziwny problem z zamkiem, mianowicie standardowe, otwieram drzwi kierowcy i nic, brak świateł, brzeczka, oznaczenia na desce itp. Dodam, ze drzwi otwierały sie zarówno z pilota, jak i z kluczyka bez innych niepożądanych objawów.

Ponieważ sprawa zaczęła mnie juz irytować zakupiłem zamiennik zamka w drzwiach (koszt 170 zł), udałem sie do zaprzyjaźnionego mechanika, który wymienił mi zamek. Powyższe objawy zniknęły, chodzi cacy oprócz małego szczegółu, mianowicie otwieram drzwi z kluczyka, nie zdarzę nawet pociągnąć za klamkę a po sekundzie zjeżdżają wszystkie szyby w drzwiach do samego dołu. ..zonk.. Dodam tylko ze przy otwieraniu z pilota wszystko jest ok. Mechanik mówi ze to wina modułu komfortu. Cos mi sie wieżyc nie chce...

Macie jakieś pomysły, bo ja juz siły na to nie mam..... :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie krańcówka otwierania zwiera w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie krańcówka otwierania zwiera w zamku.

 

dzieki za odpowiedz :ok

 

czy ta krancowka nie jest przypadkiem w kasecie zamka ?? dodam, ze zakupilem i wymienilem cala kasete w drzwiach :hmm

czyli jak, nowe i nie dziala poprawnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego nie działa mi ta diodka przy zamku w drzwiach kierowcy?? zawsze [po zamknięciu drzwi się zapalała(migała) a odkąd wyjąłem akumulator to nie działa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mnie nawiedził odwieczny problem centralnego i nie otwierają/zamykają się drzwi kierowcy ale u mnie jest trochę inna konfiguracja. Mam fabryczne siłowniki ale wymienioną centralkę bo ta która była uruchamiana z pilota w kluczyku padła. Teraz mam tylko pytanie czy wszystkie informacje które są w tym temacie i kilku podobnych dotyczą również mojego przypadku? Czy inna centralka ma znaczenie czy olać temat centralki i szukać tego co pada tradycyjnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mój problem to taki...Otwierając drzwi z kluczyka otwierają sie tylko drzwi kierowcy. Z pilota drzwi pasażera i pasażera z tyłu po lewej stronie. Drzwi pasażera z tyłu po prawej nie otwierają się wcale nawet klamką od wewnątrz.

Po otwrci u drzwi kierowcy nie ma brzęczka ani świała oraz kontrolki...o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz brzeczyka to nie dziala mini styk w zamku

najczestsza przypadlosc pastuchow

spruboj popsikac w zamek sprejem do stykow elektrycznych (kupic mozna w sklepach z elektronicznymi czesciami lub nieraz z RTV)

u mnie pomoglo

co do otwierania zamkow to albo walniety lub tez zabrudzone styki w module komfortu albo kostki w dzwi/nadwozie

popsikaj tam tez sprayjem

co do tych prawych tylnich drzwi to odkrec tapicerke i zobacz czy nie wypiela sie linka od klamki

otwieranie tam jest mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka dziala bo podnisi dzyndzel ale zamek trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zblokowal sie centralny

cos z elektryka sie dzieje jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co zrobić i jak te drzwi otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problemów z tym centralnym jest mega.

U mnie objawy są takie:

1) przy AUTO ZAMKNIĘTE

- wciśnięcie przycisku pilota raz = otwarcie drzwi kierowcy

- wciśnięcie dwa razy = otwarcie wszystkich

Jak nie wsiądę, to zamyka z powrotem wszystko i uzbraja alarm (dioda miga)

Jak wsiądę, to nie dzieje się nic. Teoretycznie OK.

Przyciski w środku działają, zarówno otwierają jak i zamykają wszystkie drzwi.

 

ale...

2) przy AUTO OTWARTE

- wciskam zamknięcie = zamyka wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy, jednocześnie jest sygnał trąbki i w drzwiach kierowcy pali się dioda.

Zauważyłem również, że jeżeli otworzę auto ale nie otworzę drzwi kierowcy i zamknę auto z powrotem to zamyka wszystko. Jeżeli natomiast tylko otworzę drzwi kierowcy, to już ich nie domknie z pozostałymi.

 

Czy to wina jakiegoś czujnika otwarcia drzwi?

Dodam, że jak otwieram drzwi to oświetlenie środka się zapala.

 

Nie ukrywam, że chciałbym uniknąć wyciągania całego zamka, bo roboty z tym jest sporo... znalazłem taki poradnik jak zdemontować zamek ze zdjęciami - może się komuś przyda:

 

Czy możecie proszę postawić diagnozę? biggrin.gif

 

1

c0c79a4564841162med.jpg

2

4640a4f95cd2b8famed.jpg

3

fc72f1e914a729e2med.jpg

4

6414e38f459438a1med.jpg

5

66d0cb8a35e55a59med.jpg

6

b6db5c16afd3a7a9med.jpg

7

5efb77713648ef8cmed.jpg

8

b4a49988d74eb342med.jpg

9

b4a49988d74eb342med.jpg

10

5ef67a62e9ac7c27med.jpg

11

c0f0de44a72aca65med.jpg

12

49640318a1a2fecemed.jpg

13

b1cc26d522502dafmed.jpg

14

c050ed8598e4b48dmed.jpg

15

05513695004ce84amed.jpg

16

2e17c4013da5e9f0med.jpg

17

ce6e0905f256a833med.jpg

18

e43403d83b190373med.jpg

19

9ea23b58aa395e59med.jpg

20

030dcdcc01642a97med.jpg

21

a6b8cfead780fb93med.jpg

567f0f7148b0e9d2med.jpg

 

 

 

Czy możecie proszę postawić diagnozę? :D

Edytowane przez tomod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomod

 

Ad1 - procedura prawidłowa - widocznie poprzedni właściciel tak ustawił to w module komforu. Kumplowi parę lat temu też tak ustawiłem bo mu się nie zamykały tylne drzwi a jeździł sam. Poszukaj na forum gdzieś taki sposób kodowania jest opisany.

 

Ad2 nie wiem - może nieprawidłowo zakodowany moduł komfortu - ewentualnie ktoś sie bawił w kodowanie z poziomu DOS-a próbując zrobić sobie domykanie szyb z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 jest OK, wszystko działa jak należy - napisałem jedynie, aby podać szczegółowo co chodzi a co nie.

 

A czy ktoś wie jak rozwiązać problem 2)? Czyli czemu nie domyka drzwi kierowcy z pozostałymi? Dodam jeszcze, że dzieje się tak dopiero od tygodnia, wcześniej wszystko działało OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj padł mi akumulator w passacie 1.6AHL 98 rok, zacząłem szukać dlaczego, przy sprawdzaniu amperomierzem przy akumulatorze wychodzi około 0.5A, więc ide do skrzynki bezpieczników i szukam co bierze prąd, na bezpieczniku 14 ok 2A jednak zauważyłem że odpowiada on także za podświetlenie wnętrza wiec normalny jest ten pobór, jakimś dziwnym cudem pobór prądu ustał i niby jest ok. Z tym że od dłuższego czasu borykam się z problemem takim że jak zamknę samochód z pilota to drzwi się zamykają jednak drzwi kierowcy się odrazu otwierają, jednak po wyjęciu tego bezpiecznika wszystko działa jak należy. Dodam że gdy zamykam ze środka ( z przycisku na drzwiach) to wszystko jest ok. Gdzie może leżeć przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem rozwiązany. Po zamknięciu drzwi wszystkie sie zamykały jednak drzwi kierowcy otwierały się spowrotem, winna była kostka stacyjki która cały czas dawała plus na ten kabel przez co komfort myślał że klucz jest cały czas w stacyjce. Jednak jeszcze troche sprawę pokomplikowało to, że gdzieś na tym kablu zrobilo sie zwarcie i kabel sie spalił (był praktycznie bez owijki) więc zakończyło się na demotażu deski, zmianie kabla i przejżeniu całej instalacji. Wsumie cały dzień roboty. Z tym że problem poboru prądu wrócił, wszyskie bezpieczniki sprawdzone, nic nie pobiera, każdy przekaźnik sprawdzony też nie leży tam przyczyna, Wiadomo że pobór jest z kabiny bo plusowy kabel na klemie (ten o mniejszym przekroju) powoduje ten pobór. Chyba wszystkie odbiorniki w środku odpiołem. Wsumie wywaliłem fotele dokopałem się do modułu komfortu widać, że kiedyś był zalany, bo jest tam piasek, jednak skrzynka modułu w środku jak nowa, kostki całe, ładne, instalacja poza puszką nie wygląda najgorzej, jednak to jest chyba ostatnia z możliwości poboru prądu, już sam nie wiem czego szukać. A i w komforcie kod błędu 01329. Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dokopałem się co powoduje problem, po odłączeniu modułu drzwi pasażera z przodu pobór prądu ustaje, błąd 01329 (tryb awaryjny) ginie i oczywiście pojawia się błąd że nie widzi drzwi. Kopiąc głębiej okazało się wszysko mokre pod wykładziną u pasażera, wysuszyłem, pobór na podłączonych drzwiach czasami jest czasami nie ma. Więc pojechałem na złom po taki sam moduł drzwi(ten sam nr) jednak pobór prądu dalej taki sam. Sprawdziłem wszystkie kable idące od samego modułu w drzwiach do modułu komfortu i wszystkie wizualnie są ok nie poprzecierane itp. Podmieniłem moduł komfortu na taki sam (te same numery) i także nie pomogło... Ma ktoś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie u mnie jest taki problem wszystkie drzwi oprócz tylnych prawych nie mogę otworzyć nawet od środka , najpierw pomyślałem ze to zamek nawalił ale po przejechaniu kilku km otworzyły się normalnie z pilota .

nie wiem o co tu chodzi może mi ktoś podpowiedzieć.

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym zimne luty. Przejechałeś kawałek zamek trochę poruszał się, zaczeło stykać i się otworzył :) Standard

Ja jeszcze nie rozwiązałem problemu z postu #116 :) Nikt nie podpowiedział, i jeżdżę z odłączonymi drzwiami, jakoś da się żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności