Skocz do zawartości
Gość tymon

centralny zamek - drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym zasięgnąć porady. Mianowicie w moim b3 dzieje sie bardzo dziwna rzecz. Centralny zamek nie za każdym razem otwiera i zamyka samochód, tzn. wkładam kluczyk do zamka i w zależności jaki ma (humor) to albo za 1 albo nawet za 4 przekreceniem kluczyka dopiero sie otwiera i analogicznie zamyka. Mam kolo domu 2 passata i tam wszystko dziala poprawnie wiec po kolei wymienialem klamki i pompke i dalej jest to samo. Wg mnie to to wyglada tak jakby jakis przekaznik (o ile coś takiego jest) nie za kazdym razem wysylal sygnal do pompki.

 

Jakis czas temu dolozylem do mojego passata alarm (nieorginalny) i efekt jest taki, ze podchodze do auta wciskam przycisk, slysze "pik pik" i auto czasem sie otwiera, czasem nie i jak sie nie otworzy to wciskam ponownie zamykanie i wtedy slysze jak pompka jakby "dobija" powietrza i pozniej otwieram i otwiera sie bez problemu.

 

Mój mechanik-elektryk powiedzial ze te centralki lubia byc czasami nieszczelne ale gdyby tak bylo to by pompka za kazdym razem dziala (przynajmniej tak mi sie wydaje).

 

Znalazlem nawet schemat bezpiecznikow i przekaznikow ale nic tam nie jest napisane na temat przekaznika do centralki.

 

Moze ktos mial taka sytuacje w swoim pasku i wie co zrobic w tej sytuacji bo mi juz nic do glowy nie przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby wyciagna element pokazany na zdjeciu musze odkrecic tylko ta srube pod zaslepka w drzwiach?

 

ok juz znalazlem:P

dlm_08_lock.jpg

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was mam problem z zamkiem od pasażera są cały czas zamknięte od wewnątrz i na zewnątrz obie klamki nie reagują centralny działa linki podłączone wszystko jest ok co to k? ma byc z tym zamkiem krew zalewa drzwi są zablokowane co robić (czy to mikro ) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem z centralnym pojawił się wczoraj otworzył ale nie zamknął myślałem ze bateria w pilocie. dzisiaj rano normalnie otworzyłem zamknąłem spoko kilka razy tak lecz w drodze do domu przestały działać elektryczne szyby i central nie działa co robić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak na moje oko to moduł komfortu,najlepiej podepnij komputer pod auto i sprawdź moduł albo zlec to komuś i zobacz czy nie masz mokro pod siedzeniem bo przez zimę i przez zapchany otwór w podszybiu mogła się dostać woda i go zalać a teraz styki zaczynają rdzewieć i powoli zaczyna wychodzić szydło z worka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec sprawa wygląda w ten sposób ze pod siedzeniem kierowcy mam mokro susze to co dzień jak auto na słońcu stoi :( już prawie sucho gumowy dywanik miał dziurę :( czyli co dalej robić na bank wysuszyć i muszę kabel do vag-a kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na bank wysuszyć

kolego na bank to musisz wykręcić fotel i listwy progowe tak aby móc dostać sie pod wykładzinę i wtedy zobaczy czy na podłodze nie ma wody jesli jest bardzo mokro i np.pluska sie kałuża wody to na 100% masz zalany moduł komfortu i wtedy trzeba go bedzie wykręcić i posprawdzać zimne luty czy nie maja przerw i czy nie pordzewiały styki ale na 1 miejscu sprawdź go vag-iem jesli nie masz to podjedz do dobrego mechanika albo elektronika niech ci go sprawdzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małe pytano.

Mam paska b5 z grudnia 1999r. TDI 90 KM. Wymieniłem parę dni temu radio. Miałem oryginalne VW na JVC. Podłączyłem je "bezpośrednio" podłączając go do awaryjnych. Moje pytanie brzmi: dlaczego dioda przy zamku w drzwiach kierowcy przestała migać? Co jest grane? Dodam, że mam centralny zamek, ale nie mam pilota, ani alarmu. Nie dzieje się nic innego typu nie otwierające się szyby czy centralny zamek.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem je "bezpośrednio" podłączając go do awaryjnych

tzn.?jak podłączyłeś go do awaryjnych??? przecież na kostce od radia masz bezpośrednie zasilanie do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Przy standardowym połączeniu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio traci ustawienie ( kanały radiowe itd.). Teraz gra bez wkładania kluczyka do stacyjki i nie traci ustawień. Tylko pytanie co z tą diodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak. Przy standardowym połączeniu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio traci ustawienie ( kanały radiowe itd.). Teraz gra bez wkładania kluczyka do stacyjki i nie traci ustawień. Tylko pytanie co z tą diodą?

wystarczylo jeden kabel zmienic i by sie nie rozkodowywal

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=503873#post503873

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Dzięki wielkie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu zamieniasz miejscami czerwony z żółtym i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko pytanie co z tą diodą?

 

odlacz od radia kabel A3 (K-leitung) i po reszte porad do dzialu audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem

Ja założyłem nowy zamek,padł pilot od centralki.Passat B5 Moduł komfortu.Zamyka mi tylko drzwi,nie zamyka szyb i nie rygluje. Z kluczyka wszystko ok.wydłużyli czas reakcji z 1 na 7 sekund wszystko działa ale .Przy otwieraniu samochodu otwiera też szybu,co jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czołem

Ja założyłem nowy zamek,padł pilot od centralki.Passat B5 Moduł komfortu.Zamyka mi tylko drzwi,nie zamyka szyb i nie rygluje. Z kluczyka wszystko ok.wydłużyli czas reakcji z 1 na 7 sekund wszystko działa ale .Przy otwieraniu samochodu otwiera też szybu,co jest??

Tak napisałeś że nie wiadomo o co chodzi. Domyślam się, że padło Ci zamykanie auta z oryginalnego pilota tak?? Dołożył Ci ktoś (dalej zwany magikiem) moduł z osobnym pilotem do zamykania samochodu tak?

Jak zamyka drzwi, to je też powinien ryglować chyba, że magik sam przerósł siebie i źle podłączył co wynika z Twojego dalszego opisu.

Magik, żeby wysterować zamykanie szyb wydłużył impuls do 7s ok szyby się zamykają, ale taki sam wydłużony sygnał jest przy otwieraniu i dlatego szyby zjeżdżają w dół, pewnie do samego końca, bo przy 4 sekundach zjeżdżają do połowy :)

Rada, zmień magika to 1.

2 kup sterownik do centralnego zamka posiadający funkcję domykania szyb (teraz takiego nie masz)

3. Jak źle wykminiłem objawy, to tylko przez Twój opis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie .

Sławek masz rację nie do końca opisałem zrozumiale.

wynika że magik zamontował zły moduł z osobnym pilotem centralki.Jutro się do niego wybiorę niech mi to wyjmie i papa.Jak nie ma pojęcia co do czego ,lepiej niech więcej nie kombinuje w aucie.Muszę założyć moduł z systemem zamykania szyb rozumiem ?.

dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi moduł ale kuuuw. twarz nie mogę otworzyć drwi tylne prawe rygiel załapał wszystkie się otwierają a te cholera nie .Nie mam pojęcia jak zdjąć tapicerkę przy zamkniętych drzwiach?.Nie da się jakoś odblokować tego rygla.Proszę o pomoc jak otworzyć drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam podobny problem z niezamykającymi się dzwiami od kierowcy. U mnie problem zaczął się jakiś miesiąc po zamontowaniu pilota, wciskając przycisk w pilocie zamykają sie wszystkie oprócz tych od kierowcy. Zauważyłem jeszcze jedną nieprawidłowość - mianowicie gdy przekręcam kluczyk w stacyjce coś strzela w dzwiach (od kierowcy) tak jak przy zamykaniu się dzwi natomiast się nie zamykają. Fachurą w tych sprawach nie jestem więc proszę mnie odrazu nie krytykować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności