Skocz do zawartości
bimbol

Światła dzienne od Audi S6 i inne.

Rekomendowane odpowiedzi

nie montuj szitu do ladnego samochodu

 

Hmmm niby racja a gdyby to wymyślono wVW i tak przyozdobione Passaty opuszczałyby fabryki.

De qustibus....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze koledzy was zmartwic bo takie listwy led odpadaja poniewaz nie posiadaja homologacji i niestety szybko mozemy pozegnac sie z dowodem. A oryginalne od audi z homologacja to wydatek ok 1500 zl. Chcialem takie cos zamontowac ale kilka rad od "drogowki" i dalem sobie spokoj.

Ja zamierzam wstawic ledy w halogeny w zderzaku - moze to przejdzie. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek72

Światła dzienne nie musza mieć żadnej polskiej homologacji. To bzdura. Muszą mieć homologację unijną co potwierdzone jest znaczkiem DRL na kloszu. Hella ledayline mają taką homologację. Do samych świateł -jeśli zamontowane są w dobrym miejscu - Policjanci absolutnie nie mogą się przyczepić. Jest tylko jeden problem z idiotycznymi polskimi przepisami, nota bene niezgodnymi z normą unijną, otóż chodzi o to, że razem z dziennymi muszą świecić się tylne (!) pozycyjne. Po jakiego diabła tylne w ciągu dnia nie wiadomo, w każdym razie w Pasku nie da się podłączyć dziennych razem z tylnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancko się to prezentuje...a ma ktos pomysł jak by to zaaranżować do b5 przed liftem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to musze koledzy was zmartwic bo takie listwy led odpadaja poniewaz nie posiadaja homologacji i niestety szybko mozemy pozegnac sie z dowodem.

Ja tam nie widzę czy mają czy nie mają homologacji , jeśli mają RL to nikt ci dowodu nie weźmie , jeśli natomiast nie mają no to lipa . Przeglądając alledrogo, natrafiłem na te lampy dzienne to nie są żadne listwy led domowej produkcji :D, a kolega z golfa pewnie nie miał do czego je przymocować dlatego je przykleił ;). Sprzedający te lampy pisze w aukcji że mają oznaczenie RL link : http://moto.allegro.pl/item608367191_swiatla_do_jazdy_dziennej_dzienne_hom_rl.html ,

na zakończenie powiem że zajeb...... są z Audi, ale mają jedną wadę - że są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem tez takie:

http://cgi.ebay.pl/LED-TAGFAHRLICHT-FUR-VW-PASSAT-F-Mit-R87-RL-Zulassung_W0QQitemZ350188421602QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item350188421602&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A4%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

 

tez maja wszelkie homologacje a co ciekawe maja jakis sterownik:

 

(tlumaczenie ze strony)

 

Opis funkcjonowania w samochodach z sterowaniem CAN:

TFL LED = 6 x blysnie, kiedy zaplon (kluczyk) zostanie przekrecony.

Kontrola funkcjonowania:

wlacznik swiatel postojowych ON = TFL LED -sciemnione

wlacznik swiatel postojowych OFF = TFL LED pelna jasnosc

Opis funkcjonowania w samochodach bez sterowania CAN:

TFL LED = wlaczone, kiedy zaplon (kluczyk) zostanie przekrecony.

Kontrola funkcjonowania:

wlacznik swiatel postojowych ON = TFL LED -wylaczone

wlacznik swiatel postojowych OFF = TFL LED - wlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszą mieć homologację unijną co potwierdzone jest znaczkiem DRL na kloszu.

Homologacja to litera E i kod kraju, DRL to oznaczenie dopuszczenia lampy jako świateł do jazdy dziennej. Te dwie rzeczy (plus poprawne podłączenie) interesują miśków. W taki sposób "kasują" domorosłych monterów pseudo-ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do mojego B5 3B nabyłem drogą kupna na allegro ledy w postaci paska. Paski pasuja na długość. Na wysokość są troszeczke ciasne, ale wchodzą. Zamontowałem je na klej (sam nie wiem jak sie nazywa). Podłączenie zostawiłem elektrykowi, który wpią sie w kable od postojówek. A same postojówki wymieniłem na diody, by pasowały kolorystycznie.

Efekt? Prawie jak w Audi. Ale wiadomo że Prawie to...

 

Koszty:

Ledy 2 komplety po 59 pln + przesyłka

Elektryk 20pln

I 30 minut na sam montaż ledów w kratkach

 

Pozdrawiam

Pucius12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy to co widzimy na zdjeciach to zadne lampy , to zwykle paski diodowe kosztuja ok 100 zl jak do samochodu chociaz ja w akwarium mam takie cos za 30 zl.Jak dla mnie to wies tuning ale kazdy ma swoje zdanie i gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w każdym razie w Pasku nie da się podłączyć dziennych razem z tylnymi.

Da rade to zrobić. Mozna popprzez automatyczny włącznik świateł + diody które by tylko przepuszczały prąd na tylne lapy, lub bez tego wlącznika tylko wtedy zasilanie pociągnąc od swiateł dziennych + te diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w audi A5 to sa specjalne diody ktore dzialaja na wysokie napiecie.

 

Nie na wysokie napięcie :) tylko są to diody mocy o sterowanym współczynniku wypełnienia impulsu (ile czasu dioda jest zasilana a ile nie)

 

---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

 

Da rade to zrobić. Mozna popprzez automatyczny włącznik świateł + diody które by tylko przepuszczały prąd na tylne lapy, lub bez tego wlącznika tylko wtedy zasilanie pociągnąc od swiateł dziennych + te diody

 

a po co tak kombinowac? skoro w naszym kraju należy jeździć i tak 24h/d na włączonych światłach, to DLR można podpiąć pod pozycyjne przez stycznik rozwierny podłączany do świateł mijania :cool:

 

Zalety:

- pozycyjne (również te z tyłu) będą się świecić wraz z DLR

- cena stycznika +/- całe 2 PLN :D zamiast układu PWM

- wyłączą się zgodnie z naszymi przepisami w momencie włączania świateł mijania

 

Wady:

- nie działają jak w audi S6 (czyli nie przyciemniają się) przy włączonych mijania.

 

Rozmawiałem kilkakrotnie z miśkami z drogówki na ten temat i mówili, że w ogóle niechętnie patrzą na te wynalazki ale jak już mają się czepiać to - sprawdzają homologację,

czy są dostosowane do jazdy dziennej (DLR),

czy są pozycyjne z tyłu jak są włączone

i... właśnie czy GASNĄ jak się włącza światła mijania.

 

Natomiast jak bardzo chcą się czepiać to potrafią latać z metrówką, czy światła są rozmieszczone w odpowiedniej odległości od osi (w sensie środka) pojazdu i na odpowiedniej wysokości.

Tyle nasi niebiescy.

Edytowane przez glasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to wyglada na to ze w polsce niemozna jezdzic audi bo niepalom sie im swiatla z tylu albo tylko na pozycyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stifii, taniocha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał stifii Zobacz post

Kto ma ledy od s6 do pelni szczescia polecam:

http://allegro.pl/item640016491_modu...d_s6_audi.html

ta cena to chyba jakieś nieporozumienie chyba sie komus przecinek w zlym miejscu postawil

 

hmmmmm...no tak:D zgadzam sie;) A do tego wysylka tez jakas, przynajmniej dla mnie za wysoka.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle naciągają ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta cena to chyba jakieś nieporozumienie :P chyba sie komus przecinek w zlym miejscu postawil :D

Ktoś kto się zna na led'ach zlutuje taki układ w pół godziny za 50 zł :) Ale jak ktoś kupił ledy za 1000 zł to i sterownik za 500 kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zamowienie moge ci zrobic takie ledy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności