Skocz do zawartości
bimbol

Światła dzienne od Audi S6 i inne.

Rekomendowane odpowiedzi

No fajne te swiatelka. Jak juz bede mial nowy zderzak do mojego passka to pomysle na zamontowaniem czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uk wolaja za oryginaly 150Ł. A wiecie czy oryginaly z audi beda pasowaly do passka b6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juras5

witam,

kupiłem równiez te DIODY.

mam pytanie czy mozna je na krótko podlaczyc do instalacji samachodu , bez lutowania tego układu.

 

nie chce ich uzywac jak swiatel postojowych, chce zeby zawsze swiecili pelna moca, czy to tego jest potrzebny ten układ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi byc układ bonie będą spełniały swojej funkcji,jak ktoś chce to moge takie od S6 załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz aby caly czas swiecily pelna moca nie musisz miec tego ukadu. Wtedy na wejscie PWN podajesz sygnal o wypelnieniu 100% czyli napiecie stale najlepiej przez rezystor taki jak w tamtym schemacie (chyba R4 330R/1W)

 

Zastrzegam ze nie testowalem tego w praktyce (nie mam takich lamp LED) ale tak wynika z analizy schematu.

 

Jest jeszcze kwestia zgodnosci z prawem, ale oto musisz zapytac kogos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chcesz aby caly czas swiecily pelna moca nie musisz miec tego ukadu. Wtedy na wejscie PWN podajesz sygnal o wypelnieniu 100% czyli napiecie stale najlepiej przez rezystor taki jak w tamtym schemacie (chyba R4 330R/1W)

 

Zastrzegam ze nie testowalem tego w praktyce (nie mam takich lamp LED) ale tak wynika z analizy schematu.

 

Jest jeszcze kwestia zgodnosci z prawem, ale oto musisz zapytac kogos innego.

ale jaki jest sens żeby nie wykorzystać ich możliwości,gasić całkowicie,jak można jeździć jak na pół gwizdka,ale za to z mega efektem

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juras5

"Wenn man diese Leuchte nur als TFL nutzen möchte braucht man kein Steuergerät,

statt dessen gibt man auf den Steuereingang Pin 2 +12V. Pin 3 ist +12V und Pin 1= Masse.

Die Pin-Nummer sind nicht auf der Leuchte zu finden sondern im Stecker eingestanzt.

" cytat z tej strony http://www.passatplus.de/umbauteile/audi-s6-tfl/index.htm

 

praktycznie wogole nie uzywam swiatel pozycjnych, wiec jak podlacze pod PIN 2 i 3 12V to uzyskam efekt pełnej mocy czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktycznie wogole nie uzywam swiatel pozycjnych, wiec jak podlacze pod PIN 2 i 3 12V to uzyskam efekt pełnej mocy czy też nie?

Praktycznie każdy używa pozycyjne podczas kontroli diagnostycznej. Moje dzienne pod zderzakiem , podłączone mam tak , że świecą zawsze opr gdy włączę światła na mijania. Moim zdaniem bardzo wygodne rozwiązanie.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=juras5;342087

praktycznie wogole nie uzywam swiatel pozycjnych' date=' wiec jak podlacze pod PIN 2 i 3 12V to uzyskam efekt pełnej mocy czy też nie?[/quote]

 

 

Tak, diody beda swiecily pelna moca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zlutowany układ i zrobione tak że jak jade w dzień to pełna moc a przy światłach włączonych to świecą słabiej

77466be354257365.jpg

 

9e3055ff298abc58.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko i tak właśnie powinno być,kolega ma tak samo.PS ładny przodzik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,

założyłem sobie lampy przednie Devil Eyes Led Black i wpadł mi pomysł do głowy żeby pozycje z nich przerobić na światła dzienne. I teraz mam dylemat:

chciałem wylutować diody, które siedzą tam w oryginale (7 szt. jedna lampa) i zamontować TAKIE, ale jak widać mają one napięcie pracy: 3 - 3, 4V. Ten układ ze schematu ze strony vw.de to podejrzewam, że pracuje na wyższym napięciu. I teraz prośba do kolegów:, co by można było zmienić w tej elektronice żeby na max świeciły, jako dzienne, czyli 3-3, 4V, a z włączonymi pozycjami i mijania zjechać na połowę gwizdka (żeby w nocy nie oślepiały). Na pewno jeszcze będę chciał zrobić żeby w dzień jak włączę kierunek to też dana strona przyciemniała się i nie oślepiała kierunkowskazu. Czy jest to do wykonania?

IMG_9352.JPG

IMG_9354.JPG

Edytowane przez gbels
Doda?em fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne grono,

założyłem sobie lampy przednie Devil Eyes Led Black i wpadł mi pomysł do głowy żeby pozycje z nich przerobić na światła dzienne. I teraz mam dylemat:

chciałem wylutować diody, które siedzą tam w oryginale (7 szt. jedna lampa) i zamontować TAKIE, ale jak widać mają one napięcie pracy: 3 - 3, 4V. Ten układ ze schematu ze strony vw.de to podejrzewam, że pracuje na wyższym napięciu. I teraz prośba do kolegów:, co by można było zmienić w tej elektronice żeby na max świeciły, jako dzienne, czyli 3-3, 4V, a z włączonymi pozycjami i mijania zjechać na połowę gwizdka (żeby w nocy nie oślepiały). Na pewno jeszcze będę chciał zrobić żeby w dzień jak włączę kierunek to też dana strona przyciemniała się i nie oślepiała kierunkowskazu. Czy jest to do wykonania?

 

witaj

uklad ze strony vw.de nie steruje bezposrednio diodami LED tylko elektronika ktora jest w lampach (sygnalem PWM).

W Twojej lampie diody LED tez nie sa 12V ;)

Przy wymianie diod Led zmierz jaki prad pobieraly (te z Alledrogo pobieraja 80mA (4xLed w jednej obudowie)).

Bedziesz musial zmienic w swoich lampach najprawdopodobniej jeszcze rezystor(y) ktory jest w szeregu z diodami. Dobrac go tak aby przez nowe diody plynal dopuszczalny dla nich prad.

 

Ps. sprawdz ceny diod led mocy na www.tme.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje navik za rozjaśnienie sprawy z tym układem. Myślałem, że to właśnie on steruje bezpośrednio diodami. Czyli będę musiał coś pokombinować jakiś inny układzik. Muszę uderzyć do jakiegoś elektronika, co się nie boi wyzwań.

PS: Dziękuje za stronkę, może się do czegoś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje navik za rozjaśnienie sprawy z tym układem. Myślałem, że to właśnie on steruje bezpośrednio diodami. Czyli będę musiał coś pokombinować jakiś inny układzik. Muszę uderzyć do jakiegoś elektronika, co się nie boi wyzwań.

PS: Dziękuje za stronkę, może się do czegoś przyda.

 

Jak już tak bardzo chcemy przerobić vw w audi, to należy pamiętać, że w oryginale audi stosuje diody mocy, a nie zwykłe bazarowe fluxy.

O choćby takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O choćby takie

 

wszystko prawda... tylko diody z Twojego linku nadaja sie do noktowizora ;) to diody IR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko prawda... tylko diody z Twojego linku nadaja sie do noktowizora ;) to diody IR :)

Oj pośpiech... >KLIK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej godne polecenia. Myślę, że cena/firma odzwierciedla jakość.

tylko troszke droga, w DE za takie lampy chca 155Euro. (http://www.tuning-tempel.de/shop/::96493.html?gclid=CLXlxq7dtZYCFQpJtAodGyG5Lg)

Montowal je ktos do Passata, duzo nalezy przerabiac w autku?

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności