Skocz do zawartości
Gość grubson

przydusza się i szarpie - 2,0 2E

Rekomendowane odpowiedzi

To jest potencjometr CO?

Tak.

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym filtr powietrza i świece na jednoelektrodowe NGK-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym filtr powietrza i świece na jednoelektrodowe NGK-

 

Filtr powietrza jak napisałem wcześniej wymieniłem z 2 miesiące temu, zrobiłem może z 3 tyś km.

A świece w zeszłym roku, wstawione poprzednio były 4-elektrodowe ngk i nic się nie działo więc skąd nagle wywalać kase na nowe świece :|

Jakoś nie wieżę, że po roku oryginały beru się wysypały przy czym na gazie gdzie jakość iskry jest znacząca autko chodzi jak marzenie a na benzynie w ogóle nie jedzie... Tym bardziej, że sprawdzałem je 1,5 miesiąca temu przy wymianie przewodów i były czarno-brązowe...

 

A co do czujnika CO, to po jego odpięciu i na benzynie i na gazie nic się nie dzieje...

Edytowane przez druidionin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do świec przerabiałem temat na swoim passacie, na jednoelektrodowych sekwencja mi się buntowała założyłem takie jak sa zalecane i problem ustał, więc jak już coś to ngk BUR6ET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ym bardziej, że sprawdzałem je 1,5 miesiąca temu przy wymianie przewodów i były czarno-brązowe...

Najlepiej jak są popielato-siwe... ;)

Ale wracając do tematu...takie moje rady a zrobisz jak uważasz...

Digifant u mnie raczej nie buntuje sie od jazdy na gazie ale emulacja u mnie jest "na masę" ,,,sonda raczej tam pracuje (dawno jej nie sprawdzałem) ale skoro wolne obroty są u mnie i na gazie i na benzynie takie same czyli kreska przed tysiącem (800-850 obr/min) to uważam że jest wszystko w idealnej harmonii...obroty spadają do wolnych bez żadnych wydziwnień...rano auto odpala na benzynie na dotyk...na piątce auto rwie sie do przodu jak głupie...zobaczę co będzie jak temp. spadnie poniżej zero...sprawdzę też w wolnej chwili jaka wartość jest u mnie na potencjometrze CO.

Jeśli jest możliwość wyrwania przepływki nie skażonej regulacja to jestem za...

Ale wyregulowanie jej to nie jest jakaś tam filozofia...około 1-0,9 volta na wolnych obrotach i musi być dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na benzynie też jest w miarę jak jest zimny... jak się nagrzeje to zaczynają dziać się cuda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na benzynie też jest w miarę jak jest zimny... jak się nagrzeje to zaczynają dziać się cuda...

 

To tak jak u mnie.

Mi pomogło pogrzebanie w przepływce, mimo że pomiary napięcia i rezystancji nie wskazywały na uszkodzoną przepływke.

 

Wziąłem przepływkę do domu, otworzyłem pokrywkę i trochę poprawiłem kontakt tych styków które idą z gniazda do ceramicznej płytki,

odkręciłem gniazdo i dogiąłem je lekko żeby lepiej dociskały do płytki.

 

Odkręciłem śruby które trzymają płytkę i lekko ją przesunąłem tak żeby ślizgacz potencjometru wycierał sobie nowe ścieżki.

 

Dokładnie nie wiem co pomogło -dogięcie styków , kontakt potencjometru

czy sam fakt otwarcia pokrywy w suchym powietrzu i pozbycia się ewentualnej wilgoci.

 

BTW Podobno przepływki z OPLA (vectra,omega i calibra 2.0 8V) są kompatybilne z digifantem a kosztują 50zł.

Edytowane przez eeemil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem przepływkę, przesunięcie płytki i dogięcie styków nic nie pomogło.

Czunik CO - 2,2Kohm, jego odpięcie nic nie zmienia w pracy samochodu...

 

Z dalszych obserwacji, gdy trzymam autko na 2 tyś słychać i czuć przerywanie i takie "pufanie" w tłumik jakby coś z zapłonem albo go zalewało...

Po jeździe na benzynie czuje jej zapach pod maską ale wycieku brak, jedyne co zauważyłem, to jakoś mokro pod przepustnicą na tej aluminiowej podłużnicy i obok takiego grzybka przy dźwigni przepustnicy(tam gdzie linka od gazu jest mocowana). Zrobiłem kiepskie fotki fonem ale może coś pomoże...

Czyżby uszczelka pod przepustnicą puszcze na benzynie? Choć według mnie to bardziej przedmuch na uszczelce pod klapą zaworów bo już prosi o wymianę.

zdjcie0003m.th.jpg zdjcie0002fi.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szikakus

witam, przepraszam ze pisze w tym temacie ale nie moge zalozyc swojego bo ciagle wyskakuje mi bląd. posiadam b3 vr6 i od wczoraj gdy uruchamiam silnik to obroty sa na ok 2000 czasem wiecej i przy zmianie biegu ( automat ) skrzynia strasznie wali, co sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czunik CO - 2,2Kohm

Za dużo...napewno ni jest to fabryczny nastaw.

Jak wygląda niebeska zaślepka ,nosi ślady wyjmowania.

Odczyt z potencjometru powinien być między 0 a 2 kOhm....najlepiej jak jest coś po środku.....

 

ego odpięcie nic nie zmienia w pracy samochodu...

To jest digifant i dopiero po czasie sie przestawi.....ale efekt będzie dopiero po resecie...

 

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:13 ----------

 

skrzynia strasznie wali, co sie dzieje ?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/6887-Automatyczna-skrzynia-bieg%C3%B3w-szarpni%C4%99cia-przy-zmianie?highlight=skrzynia+automatyczna

Ja Ci więcej nie podpowiem...ale co do samej skrzyni to jest diagnozowalna a co do obrotów silnika to napisz coś wiecej ..np. czy po rozgrzaniu spadają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda niebeska zaślepka ,nosi ślady wyjmowania.

 

Wygląda na nie ruszany...

 

Sprawdziłem jeszcze raz napięcie na wtyczce od czujnika temperatury: 4,92V

Sądzę, że 80mA to błąd miernika i chyba zbytniego wpływu na odczyt nie ma...

 

Filtr powietrza czyściutki.

 

I co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne co zauważyłem, to jakoś mokro pod przepustnicą

A przerabiałeś temat regulatora cisnienia paliwa na listwie wtryskowej...tylko przez jego nieszczelność moze pojawić sie paliwo na przepustnicy bo przecież wtryski są dużo niżej.

 

I co dalej?

Jaką masz emulacje sondy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qadiolli

Witam,

za głównym wątkiem idąc.

nie mam gazu! silnik pracuje równo szarpie troche przy przyspieszaniu na każdym biegu. Jadąc stałą prędkością ( najczęściej 120km/h ) zwalnia tak na 2 sekundy w tym czasie na nic nie reaguje potem odpuszcza i znowu jedzie normalnie i tak na okrągło.

vag pokazał sonda , wymieniłem z całym kolektorem i nadal to samo pojawił się olej na 2 świecy wymieniłem świece kable uszczelniacze szklanki i nic .

reće opadają w piatek musze przejechać 1600 km po raz kolejny i chyba pierwszy raz passek nie da rady .

Edytowane przez qadiolli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsza walka z moim 2E, postanowiłem rozebrać przepływke, i zrobić jak eeemil, i co zauważyłem, równiejsze obroty na biegu jałowym i nie czułem niedopalonej benzyny jak było poprzednio, czyżby pomogło?? zobaczymy rano mam nadzieje że moje zimowe cyrki sie zakończą, a gaz dalej potrafi podnieść sobie sam obroty mimo pominięcia krokowca w ustawieniach sterownika, jednak po jego odłączeniu są prawidłowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie problem prawie rozwiązany - wymiana filtru paliwa. Poprzedni miał rok ale był made Topran bo nic innego na już w sklepie nie było i po roku, wyglądał jak oryginał po 20 latach ;) Przepływ miał ale najwyraźniej zbyt mały, po wymianie jak ręką odjął, wolne obroty stabilne, przyspiesza bez przerywań...

A rozwiązany "prawie" bo czuć po drganiach budy, że obroty nie są idealnie równe ale obrotomierz tego nie pokazuje. Druga sprawa, że pomiędzy 3-4 tyś obrotów autko jakoś wolniej i mulaściej przyspiesza niż do 3 tyś i powyżej 4 tyś, ale to chyba tylko moje subiektywne odczucie 4 biegu ;)

W każdym bądź razie, teraz zima mi nie straszna bo da się normalnie na benzynie jechać ;)

 

Także radzę sprawdzić filtr przed rozbieraniem wtrysków i podmianą przepustnic bo szkoda czasu i pieniędzy a filtr przez jego fatalne umiejscowienie i wiekowość naszych "baków" potrafi nieźle napsocić jak widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muł po 4 tyś to samo było u mnie wystarczy że było -1 i już nie było jak powinno, wymiana filtra nie pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie ten muł jest tak między 3 a 4 tyś... powyżej wciska w fotel jak trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się pochwalić;) dziś -7 rano i auto chodzi jak marzenie;) nic nie przerywa nie dusi nie szarpie, gaz w końcu tez się uspokoił po pominięciu krokowca w ustawieniach, więc jak ktoś ma podobny problem warto zajrzeć do przepływomierza, pół godziny roboty i auto odżyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie mogę założyć nowego tematu muszę odgrzebać kotleta. Już piszę o co mi chodzi....

 

Silnik 2E benzyna: gdy jest zimny wszystko jest ok, ładnie jedzie, nic nie szarpie i nie dusi aż do pewnego momentu jak uzyska około 45-60 stopni. Jedzie się dobrze przez około 5 minut. Później istna masakra. Silnik zaczyna szarpać, a dokładniej dusić się. Jak naciskam gaz to silnik przygasa czyli odwrotnie niż powinien. Mam na to patent operując sprzęgłem i gazem i przegazowując powyżej 3000, ale to nie jest jazda. Co ciekawe powyżej 2,3k obrotów gdy mu cisnę to już jedzie ok. Najgorzej jest między 0-2,3k obr/min.

Na gazie: ta sama sytuacja, ale 5 razy gorzej z uwagi że gaz jest bardziej czuły na takie akcje. Ruszyć z miejsca to sztuka, a żeby nie strzelił gaz tez dobrze trzeba się postarać. Zwiększenie w czasie jazdy obrotów powyżej 2k i wszystko gra, ale nie będę jeździł na takim zakresie obrotów, bo musiałbym stacje za sobą ciągnąć.

 

Co sprawdzone:

- czujnik temperatury cieczy niebieski nowy

- przewody zapłonowe nowe

- kopułka i palec aparatu zapłonowego nowe

- przepływomierz jest ok - zresztą na gazie nie bierze on udziału w zabawie a jeździć się nie da

- świece ok

- pompe paliwa i regulator wykluczam, bo na gazie bardziej szarpie i dusi

 

Nie sprawdzałem TPS bo nie mam aktualnie miernika, ale wątpię żeby on był winny, bo na zimnym na benzynie i na gazie jedzie super, aż do pewnego momentu gdy się lekko nagrzeje - wtedy jest masakra.

 

Czy ktoś ma jaki pomysł, bo taka jazda denerwuje mnie bardzo:(

Edytowane przez djluzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie czujnik Halla lub cewka zapłonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zujnik temperatury cieczy niebieski nowy

Oporności sprawdzone?

 

Czujnik przepustnicy czyli potencjometr do sprawdzenia, volty na sygnałowym.

Napiszę Ci jakie wartości bo widzę że nie lubisz czytać co było wałkowane sto razy....zewnętrzne to napiecie i masa czyli 5 Volt...środkowy kabelek to sygnał ...na zamkniętej przepustnicy około 1 volt i wzrost napięcia do około 5 volt wraz z otwieraniem przepustnicy.

 

 

 

pompe paliwa i regulator wykluczam, bo na gazie bardziej szarpie i dusi

Jeśli reg. ciśnienia puszcza paliwo na podciśnienia to na gazie pojawiają sie wybuchy.

 

Najbardziej podejrzana jest sonda skoro masz i gaz i benzynie ...czyli czy masz emulator sondy i na jaki rodzaj emulacji jest ustawiony?, i czy sonda czasem nie zdechła--stałe napięcie z niej.

 

Oczywiście zapłon też do sprawdzenia i czy sterownik dostaje wszystkie napięcia ....czyli przekaźnik sterownika czy sprawny.....

 

na razie tyle wystarczy sprawdzisz , opiszesz co i jak i będziemy myśleć dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności