Skocz do zawartości
Gość grubson

przydusza się i szarpie - 2,0 2E

Rekomendowane odpowiedzi

wciskam sprzęgło i pedał w podłogę;/

A odbił po jakimś czasie czy cały czas jest w podłodze?

Sporadycznie może się zdarzyć ale jak się to stanie nagminne to do przegldu i wysprzęglik i pompa.....no może jeszcze odpowietrzenie obu ustrojstw coś pomoże....a płynu hamulcowy na jakim poziomie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysprzęglik to ten przy pedale? płyn między min a max, próbowałem odpowietrzyć płyn poleciał bez powietrza więc zapowietrzone nie jest, przedtem nic się nie działo...

 

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

 

pedał nie odbił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam płyn powinno się co 5 lt wymenić, inaczej traci swoje właściwości, wytrąca sie w nim

woda, zabrudza się okrutnie i cuda mogą się dziać-np. jak jest -20 na termometrze....W innym aucie jak wymyłem tłoczki i cyliderki prewentylowałem przewody to hamowanie w tym aucie stało się przyjemnością.

 

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

 

pedał nie odbił

Więc jak próbowałes odpowietrzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cofałęm go nogą żeby spróbować odpowietrzyc... -20 jest teraz ale wczoraj wszystko grało a było z rana -27.... czyli stawiacie na wysprzęglik ten przy pedale?? czym pompka przy skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysprzęglik ten przy pedale?? czym pompka przy skrzyni?

Jest odwrotnie...

Jak chcesz zainwestować to kup nowy wysprzęglik (około stówy) a do pompy zestaw naprawczy (15 zł)...jak na czymś takim jeżdżę i jestem zadowolony.

Rozbierz plastiki pod kolumną kierownicy bo lubi też coś pęknąć przy pedale sprzęgła...

było o tym niedawno pisane. Poszukaj.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1164093&highlight=peda%B3+pod%B3odze#post1164093

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanko czy wsprzęglik w skrzyni syncro jest taki sam jak w normalnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem oby dwa ustrojstwa gumki nie wygladaja za ciekawie, jutro kupuje zestawy naprawcze i składam do kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro kupuje zestawy naprawcze i składam do kupy

 

Prosiłbym o jakieś HOW-TO, bo mnie czeka to samo ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zima dała popalić;) wymiana prosta jak i wymontowanie, w razie kłopotów pisz to ci podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o jakieś HOW-TO

Jak masz takie szczypczyki

22222.jpg&width=764

i wiesz jak i do czego ich używać

to jakakolwiek dodatkowa porada jest zbyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie lebow nawet dwa małe śrubokręty wystarczą, wie ktoś może ile DOT-4 wchodzi w cały układ hamulcowy+sprzęgło ? chyba zmienię bo jest czarny i kto wie ile lat tam siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie lebow nawet dwa małe śrubokręty wystarczą, wie ktoś może ile DOT-4 wchodzi w cały układ hamulcowy+sprzęgło ? chyba zmienię bo jest czarny i kto wie ile lat tam siedzi
2 L do układu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hyba zmienię bo jest czarny

Sama wymiana w zbiorniczku nic nie da...musisz przewentylować pompę aż do cylinderków nowym płynem...oczywiście cylinderki-tłoczki do rozebrania i osobnego wymycia...wtedy wymiana ma sens....ja na taki zabieg straciłem około litra płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz takie szczypczyki

 

Tylne zaciski zrobiłem bez segerów ;)

 

Tyle tylko, ze nie wiem za co się zabrać pod maską :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 L do układu hamulcowego

Przesadziłeś...do układu wchodzi max 1 litr....z czego połowa jest w zbiorniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale czy rozebranie tłoczków jest konieczne? przepchnięcie płynu przez odpowietrzanie aż do pokazania się nowego płynu nie wystarczy? w końcu płyn do odpowietrznika płynie pierw przez cylinderek... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadziłeś...do układu wchodzi max 1 litr....z czego połowa jest w zbiorniczku.
wybacz ale takie info podaje mi AUTODATA nie wziołem tego z powietrza i nie chce się spierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem za co się zabrać pod maską

Sciągasz weżyk z pomy co idzie ze zbiorniczka...zaslepiasz go aby Ci za duzo płynu nie uciekło lub podwiązujesz jakoś w górę...odkręczasz weżyki z płynem między pompą a sprzęgłem...takie same jak na układzie hamulcowym..potem po dwie śruby mocujace i wysprzeglik i pompę i wszystko ...z tego co pamiętam do pompy może byc utrudniony dostęp coś tam odkręcałem...chyba zbiorniczek wyrównawczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest zbiorniczek płynu nic więcej, to jak z tą wymianą przez odpowietrznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w końcu płyn do odpowietrznika płynie pierw przez cylinderek... ?

Odpowietrzniki jest u góry aby powietrze uciekło a stary płyn i brud--wszelkiej maści---na dole niczym go nie wypędzisz jak tylko rozebraniem zacisków.

Wiem że to w ciul roboty ....ale ma naprawdę sens....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności