Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi że olej z odmy odłączonej, a nie w dolocie .

A to sorka :P ja zamontowałem separator par oleju od Lublina i nic nie zauważyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , no chyba że tak

 

Bo własnie mnie dziwi to ze są różne spostrzeżenia.

 

Od braku nawet lekkiego dymienia z odmy odłączonej , do widocznych kapań oleju

( oczywiście bez przesady , chyba nikomu sie tam nie leje max olej hehe ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serce mowi diesel a rozum benzyna

Jak pojeżdzisz troche na benzynie + LPG to powiesz

kieszeń mówi LPG a serce i rozum DIESEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha , no chyba że tak

 

Bo własnie mnie dziwi to ze są różne spostrzeżenia.

 

Od braku nawet lekkiego dymienia z odmy odłączonej , do widocznych kapań oleju

( oczywiście bez przesady , chyba nikomu sie tam nie leje max olej hehe )

Ja co zaobserwowałem bo montowałem taki separator u kilku ludzi i dawałem od odmy tymczasowo przezroczysty wąż aby zaobserwować co się dzieje.

 

Z reguły to była lekka mgiełka i za jakiś czas malutki strumyczek. Ale to efekt zbierania się mgiełki i później zwiększania ilości oleju.

Tak było w 5 autach 1xAJM(99r)/2xAVB(2001 i 2003)/1xAVF(2002)/1xAWX(2002)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pojeżdzisz troche na benzynie + LPG to powiesz

kieszeń mówi LPG a serce i rozum DIESEL

 

Też prawda . A Benz + LPG to tez nie takie piekne życie i brak problemów ( też są takie akcje że sie może odechcieć tego )

 

Ja Miałem LPG w zwykłym starym silniku 8 zaworowym i to był luz , zero problemów . Takie auta sie juz kończą :/

 

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

 

Z reguły to była lekka mgiełka i za jakiś czas malutki strumyczek. Ale to efekt zbierania się mgiełki i później zwiększania ilości oleju.

 

No ja teraz puściłem na osłone silnika i stwierdziłem ze bede obserwował i są ze dwie krople oleju na osłonie , widać że kapie co jakis tam czas . W sumie nie wiem czy to tez jest jakis wyznacznik zużucia motoru itp ?

 

Separator nawet z przeźroczystym wężykiem to jednak nie to samo , bo raczej nie odseparuje wszystkiego i coś tam jednak wraca . A tu mam ewidentnie - co tamtedy idzie to sie wydobywa na zewnątrz

Edytowane przez vvv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek sądzę, że to rozgrzany olej miesza się z wodą. Ja jak spuszczam z odstrojnika to olej jest rzadki a w zimniejsze dni najpierw spłynie woda a później olej :)

Wyznacznikiem to chyba nie jest ale specjalista to ja nie jestem.

 

Czy ja dobrze rozumiem co zrobiłeś? Przedłużyłeś odmę pod auto a w dolocie zaślepiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pozniej sie dziwimy ze taki syf w naszym kraju i kazdy ma wszystko gdzies gleboko .

A ty co taki ekolog jesteś nie masz sobie nic do zarzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze rozumiem co zrobiłeś? Przedłużyłeś odmę pod auto a w dolocie zaślepiłeś?

Tak , w dolocie zaślepione . Odma była pod autem na zewn ale teraz chwilowo jest wypuszczona na osłone zeby zobaczyc czy kapie olej , jesli tak to ile itd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym koniec węża w razie co obwinął jakąś matą lub drobną siatką co by uniknąć dostania się ciał stałych do silnika. W sumie on idzie od osłony do góry (silnika) to nie ma ja się dostać ale lepiej nie ryzykować. Ja po francuzie jestem w stanie we wszystko uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co by uniknąć dostania się ciał stałych do silnika

 

Bez przesady , tam ciągle jest przedmuch w dół wiec nie ma możliwosci dostania sie czegoś do góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady , tam ciągle jest przedmuch w dół wiec nie ma możliwosci dostania sie czegoś do góry .
W sumie on idzie od osłony do góry (silnika) to nie ma ja się dostać ale lepiej nie ryzykować. Ja po francuzie jestem w stanie we wszystko uwierzyć.

:) Tak OT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po francuzie jestem w stanie we wszystko uwierzyć.

Czyżby kolega lagune przerabiał ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby kolega lagune przerabiał ????

Starczy mi CLio II i kilka RENO sprawdzanych. Jakby ktoś szukał cudów to marka dla niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś szukał cudów to marka dla niego

 

Tylko nie Niemieckie auta mają sens ;) No może jeszcze bym uwierzył w Honde bo podobno ( Hondy i Boga sie nie poprawia ;) ) Ale w życiu nie miałem wiec w sumie nie wiem ...

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

 

A tak co do odmy , to nawet jesli mi tam coś kapie lub kapneło raz czy dwa to chyba to oleje . Bo gdy była podłączona do dolotu , i turbo jeszcze ssało z niej , to i tak nie dolewałem oleju miedzy wymianami wiec chyba jakies masakralne ilości odmą nie idą .

 

Po raz kolejny stwierdzam ;) trzeba sie wyluzować !

 

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

 

A ty co taki ekolog jesteś nie masz sobie nic do zarzucenia

Racja , jak ktoś jest ekologiem to polecam rower !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak co do odmy , to nawet jesli mi tam coś kapie lub kapneło raz czy dwa to chyba to oleje . Bo gdy była podłączona do dolotu , i turbo jeszcze ssało z niej , to i tak nie dolewałem oleju miedzy wymianami wiec chyba jakies masakralne ilości odmą nie idą .

 

Po raz kolejny stwierdzam trzeba sie wyluzować !

No i masz odpowiedź. Trzeba bro walnąć a nie myśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pojeżdzisz troche na benzynie + LPG to powiesz

kieszeń mówi LPG a serce i rozum DIESEL

Rozwin ta mysl, bo z moich spostrzezen i rozmow z kumplami wychodzi co innego ;)

 

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

 

A ty co taki ekolog jesteś nie masz sobie nic do zarzucenia
A kto powiedzial, ze nic nie mam? Ale tlumaczenie ze inni moga to ja tez jest troche glupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie. Czy jeśli od wymiany do wymiany - (w moim przypadku co 12000 km) dolewałem 0.5 litra oliwy, a z węża idącego od odmy do dolotu turbo, na łączeniu tej grubej rury z turbo cieknie mi lekko olej (widocznie jest tam nieszczelność delikatna - zauważyłem przy wymianie oleju) to kiedy zrobię tak, że zaślepię dolot i wyczyszczę, a odmę puszczę pod auto, będzie mi ubywać mniej niż 0.5 l od wymiany do wymiany? czy to nie ma żadnego znaczenia że jest odma połączona z dolotem, czy też odma puszczona pod auto - chodzi mi oczywiście o stratę oleju, bo wiadomo że kożyści są takie że mamy czysty dolot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w dolocie może być z silnika, odmy i turbiny. Z reguły to odma puszcza olej lub turbinka. Założenie separatora na odmie zapobiegnie przedostawaniu się go do dolotu i tym samym nie zasyfia go. Spaliny są suche i nie dzięki czemu mamy mniej nagaru.

Niestety do nie pomoże w ubywaniu oleju z silnika :(

 

Warto to zrobić dla czystego polotu i ułatwienia pracy turbince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. O to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dolot działa jak odkurzacz wspomagając odpowietrzanie skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności