Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

I jak ? ile tego oleju zebrało ci się w butelce ? , czy czuć w kabinie smród par olejowych ?, sam stoję przed dylematem od czego zacząć butelka czy może odrazu separator np od Lublina . Do czego przymocowałeś butelkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem butelkę więc mogę odpowiedzieć,

1. na postoju przy pracującym silniku czuć spaliny w kabinie

3. troszeczkę głośniejszy silnik (zauważalne po zdemontowaniu butelki po jakimś czasie)

3. w butelce zbiera się głównie woda i coś jak smar, około setki na 1tys.

4. butelka 0,33 plastikowa wisiała na wężu, nie było potrzeby jej mocować.

 

Na separatorze,

1. nic nie czuć

2. cichszy w porównaniu do butelki

3. zbiera się to samo,

4. zamocowany opaską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a separator masz z Lublina jak pamiętam tak ?, co ile km oprózniasz ten zbiorniczek separatora czy może samo spływa do innego zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od Land Rovera ( praktycznie to samo), jako zbiorniczek mam przeźroczysty wąż o długości około 0,5 m i myślę że wystarczy mniej więcej na 4tys (nie sprawdzałem bo i tak opróżniam co 1 tys.).

Mam zrobić zbiorniczek ale na razie nie mam weny.

 

Zimą zbiera się zauważalnie więcej wody.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam o tych wyciekach i odmach... bo mi też gdzies olej sp... znika. i pytanie mam czy znajdę gdzies jakieś info na temat zasady działania owej "odmy" i jaki jest cel montowania butelek czy innych wynalazków, przecież co ma wylecieć z tego silnika to niech wyleci... a że bedzie brudny... jak musi to niech jest brudny. przynajmniej tak mi sie zdaje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pytanie mam czy znajdę gdzies jakieś info na temat zasady działania owej "odmy" i jaki jest cel montowania butelek czy innych wynalazków, przecież co ma wylecieć z tego silnika to niech wyleci... a że bedzie brudny... jak musi to niech jest brudny. przynajmniej tak mi sie zdaje...

 

W Twoim silniku jest troche inne rozwiązanie konstrukcyjne odmy, przeróbek dokonuja raczej właściciele TDI-PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak musi to niech jest brudny

Właśnie o tym jest ten temat że nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie musi ... bo sie komuś to wizualnie nie podoba, czy nie musi w sensie - to coś bardzo złego i zagrażającego silnikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale nie musi ... bo sie komuś to wizualnie nie podoba, czy nie musi w sensie - to coś bardzo złego i zagrażającego silnikowi.

 

Bardziej sprawa estetyki, grozić w żaden sposób nie grozi silnikowi. Prędzej może zagrozić przeróbka odmy nieodpowiednio wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ściągam pokrywę i kolega zabiera się za czyszczenie odmy i separatora. Zobaczmy czy pomoże i na ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ściągam pokrywę i kolega zabiera się za czyszczenie odmy i separatora.

 

duże miałeś ubytki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne ale jestem estetą. Na początku wywaliło na oringu koło filtra paliwa. Wymieniłem oring to na górze IC się pojawiło. No w sumie z tym się liczyłem bo gdzie indzie by mogło. Także ściągam pokrywę wsio do czyszczenia i zobaczymy.;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaki będzie efekt, nie pamiętam dokładnie w którym wątku ale jeden z kolegów jak czyścił pokrywe to wylot odmy całkowice się przytkał.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam kolege z forum co oblatany w tych sprawach. Jak nie pomoże będę szukał innej pokrywy.Dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie dodatkowej odmy i zaślepienie zaworu EGR to nie tylko estetyka ale i mniej nagaru na kierownicach turbosprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się o nagar nie boje bo jest systematycznie przepalany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciek oleju.

 

Po zdjęciu pokrywy silnika po lewej stronie od wlewu ojeju mam spory wyciek oleju. Czy to coś poważnego i pilnego do zrobienia? ... i co należy wymienić ? Proszę o pomoc.

 

 

cab115e68d4928e7m.jpg

 

411e434a219d9e62m.jpg

 

Pozdr

7Bears

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egr do czyszczenia albo wymiana na nowy. Poczytaj jest o tym mnóstwo na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać bez sensu bo usuwasz skutek, a nie przyczynę. Zapłacisz kupę grosza za sprawny EGR, a za chwilę i tak oring puści i będzie to samo. Wyczyść i ciesz się czystym przez jakiś czas, albo olej i zostaw jak jest, albo wyczyść i załóż któryś z patentów o których tu pisaliśmy i znacznie mniej silnik będzie się brudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowanie dodatkowej odmy i zaślepienie zaworu EGR to nie tylko estetyka ale i mniej nagaru na kierownicach turbosprężarki.
zapodaj kolego fotki i po zaslepieniu egr niewywala ci błedów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności