Skocz do zawartości
zdun_VW

[silnik] Płyn chłodniczy - po prostu znika

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robi się miedziano /aluminiowych połączeń . do aluminium stosowane są raczej z odpowiedniego kryngielitu

Czujnik wg sprzedawcy firmowy, uszczelka była w komplecie kolor miała "miedziany" w każdym razie metal.Na zdjęciu widać uszczelkę:

http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(s03emz55qafp3e451v15or45))/FullPhoto.aspx?img=P1105.jpg&EinspNr=215&St=

Miedź i aluminium to faktycznie może reagować ze sobą może jakiś stop? Tak z ciekawości podjadę jutro do sklepu i zobaczę co to jest za materiał.

 

 

 

Sprawdziłem w sklepie uszczelka na termowłączniku Wahler jest miedziana i założona fabrycznie na termowłącznik, są też dostępne uszczelki wykonane z kryngielitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie robi się miedziano /aluminiowych połączeń . do aluminium stosowane są raczej z odpowiedniego kryngielitu

 

no tak ale czujnik przecież nie jest wkręcany do żeber aluminiowych chłodnicy tylko do plastikowej części jej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie robi się miedziano /aluminiowych połączeń . do aluminium stosowane są raczej z odpowiedniego kryngielitu

 

no tak ale czujnik przecież nie jest wkręcany do żeber aluminiowych chłodnicy tylko do plastikowej części jej obudowy

 

I ta miedziana uszczelka nie ma żadnego styku z aluminium. A wogóle to się okazało, że sączy się woda z górnego węża, założyłem nową opaske i jest ok. Wcześniej myślałem, ze to chłodnica, którą kupiłem jakas lipna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

No tak MOJA WINA zapomniałem o plastiku :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mój jakże super zajefajny Passat zaczął walić wielkie chmury spalin i przy odpalaniu nie palił na jeden gar, no nie dopuszczałem do siebie kurcze nawet tej myśli, że uszczelka, ale......TAK :!: :!: TAK :!: :!: :hurra: przed samymi kurna świętami, przed planowanym wyjazdem poza miasto patrze na poziom oleju a tu dużooooo mieszanki olejo- borygowej :] po prostu cudownie, jak Ja lubie takie sytuacje, lepszego prezentu na święta po prostu nie mogłem sobie wymarzyć :D Tak więc Marry X-mass :mikolaj:

A Ja mu chciałem kupić 16" alu, ooo taki ch** dostanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :evil::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

No faktycznie , takiego prezentu pod choinkę też bym nie chciał dostać od swojego passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że szybko się uporasz z usterką i kiedyś w końcu nawiedzisz pomorze :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

jesli znajdziesz dobry zakład gdzie szybko ci zplanują głowice to 3 H i po robocie zapomnisz że miałes problem i pojedziesz na święta za miasto,ale i tak ci współczuje...

Wesołych swiat......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że szybko się uporasz z usterką i kiedyś w końcu nawiedzisz pomorze :vw:

 

No baaa, jak widzisz cały czas COŚ :/

 

jesli znajdziesz dobry zakład gdzie szybko ci zplanują głowice to 3 H i po robocie zapomnisz że miałes problem i pojedziesz na święta za miasto,ale i tak ci współczuje...

Wesołych swiat......

 

Zakład mam dobry, już raz wymieniali mi uszczelke, tylko jest jeden duży problem, warsztaty są pozamykane dzisiaj, spróbuje po świętach.

 

Przynajmniej moge pić piwo bez oporów, bo przeciez tak nigdzie samochodem nie będe jechał :D

Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat. Mam do Was parę pytań:

1. Czy po zgaszeniu silnika korek w zbiorniczku u was od razu puszcza ciśnienie (syczy) czy nie bo u mnie węże po zgaszeniu silnika i po powiedzmy po półgodziny postoju są jak dla mnie za twarde a korek mam nowy niebieski. Płynu ubywa ale to jest wyciek i nie ma śladu w oleju i olej nie idzie do układu chłodzenia.

2. Po zapaleniu silnika jak jest zimny to do czasu jak dodam gazu telepie nim, co to może być? Ktoś mi kiedyś powiedział że to silniczek krokowy, jak go zdjąć i wyczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam krótką radę.Miałem kiedyś VW JETTA II i jeżdziła cudnie przez 2 lata,potem zaczęła się sypać i pomimo to jeżdziłem nią aż do jej końca.Nie chcę już liczyć ile kasy wpuściłem w naprawy,było tego spokojnie z połowę wartości całego auta a może i więcej.Dlatego dobra rada:jak się wam sypie to sprzedajcie!Wiem z doświadczenia że jak już zacznie się psuć to już do końca.Od wkładania kasy w naprawy wasze auta nie staną się lepsze ,bedą już tylko coraz gorsze.I jeszcze jedna rzecz!Ja też wtedy miałem myślenie typu:no sypie się ale co mam zrobić ,jak sprzedam to co za to kupię!HMM i nic bardziej błednego,bo najlepiej to policzyć kasę jaką już włożyliście do waszych aut i jaką jeszcze włożycie?!Za te pieniądze plus kasa ze sprzedaży auta można spokojnie kupić coś nowszego.Chyba że ktoś jest pasionatem,ale często się nim bywa jak nie ma innej opcji,sam tak miałem.Teraz jak widzę że auto nawala to się pozbywam i zaoszczędzoną kasę lepiej dołożyć i kupić cosik nowszego.Może taka rada was nie zadowoli ale warto przemyśleć.Ja też ciągle wkładałem kasę ale i tak sobie tłumaczyłem że to dobre auto i przecież wogóle się nie sypie,bo nie widziałem innego rozwiązania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra rada:jak się wam sypie to sprzedajcie!Wiem z doświadczenia że jak już zacznie się psuć to już do końca.Od wkładania kasy w naprawy wasze auta nie staną się lepsze ,bedą już tylko coraz gorsze.

B5 Ci się sypie i szukasz kupca w dziale B4?

Ja też ciągle wkładałem kasę (...) bo nie widziałem innego rozwiązania.

To po co ten wykład?

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam krótką radę.

takie rady to na forum fiata 126p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie rady to na forum fiata 126p

fenomen2 ma dużo racji, oczywiście jeżeli ktoś kupuje auto do codizennego użytkowania. Nie dotyczy fanatyków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, najlepiej sprzedać - a za tą kasę kupić jeszcze gorszego złoma i jeszcze więcej dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie rozpisaliście sie a ja dalej nie mam odpowiedzi n pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No panowie rozpisaliście sie a ja dalej nie mam odpowiedzi n pytania :)

 

Węży nie sprawdzałem, ale przy odpaleniu zimnego silnika tez czasami potelepie dopóki nie dodam gazu... i też nie wiem co to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie pomóżcie bo nie wiem za co się brać, czy za uszczelkę czy coś innego. Jest tylu forumowiczów z takimi silnikami co mój i nikt nie wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W układzie chłodzenia ciśnienie jest wytwarzane w wyniku rozszerzania się cieczy.

U mnie jak silnik jest gorący to są twarde (choć dadzą się lekko ścisnąć). Jak silnik wyłączę to nic nie syczy, ale w miarę jak stygnie węże stają się miększe.

Niebieskie korki to tanie zamienniki (też taki mam) i można trafić felerny.

Zobacz czy środek da się troszkę wciskać (u mnie tak jest).

Co do telepania - to chyba coś z zapłonem lub tak jak pisałeś krokowy - ale to już nie ja.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności