Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

 

No jest, ale nie wiem kto to kupi, skoro cena przytłacza, a i tak jest mnóstwo wad związanych ze spalaniem gazu.

P.S. zacznij używać słownika, pisanie "puki" było już przypałowe w wieku 13 lat.

 

Tak straszna cena 4,5-5 tys( iceny cały czas idą w dół) haha jesteś śmieszny to 4 tys kosztuje zwykła sekwencja w GZW gdzie pobiera paliwo , ale jak ktoś nie wie to pisze ,że ceny nie opłacalne ;)

 

Jak są te wady wymień je ??

 

Chipy ,złe gaz zły widzę wszystko złe Twoim teorią już podziękujemy :victory

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gaz u siebie za 3.8 i 70kkm zrobione bez awarii wiec najlepiej niech się wypowiadają ludzie którzy jeżdżą na lpg albo Ci co mają jakąś wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam gaz u siebie za 3.8 i 70kkm zrobione bez awarii wiec najlepiej niech się wypowiadają ludzie którzy jeżdżą na lpg albo Ci co mają jakąś wiedzę.

 

 

hehe kolego jak widze spalanie na Twojej stopce to dochodze do wniosku ze mieszkasz w takim miejscu ze masz wszedze z gorki :)

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego powiem Tobie że spalanie PB jest mniejsze niż w stopce . Bo te ze stopki jest jeszcze jak nie miałem Lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe kolego jak widze spalanie na Twojej stopce to dochodze do wniosku ze mieszkasz w takim miejscu ze masz wszedze z gorki
I do tego powiem Tobie że spalanie PB jest mniejsze niż w stopce

Irek szału nie ma. To jest spalanie łączne na 100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej wersji wyposażenia jest standardowo kładzione Webasto w Passacie B6 ??

Edytowane przez demo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnej, to opcja dodatkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odpowiadając na swoje pytanie zadane z 10 razy- obniżanie się lusterka istnieje tylko wtedy, gdy ma się pakiet z elektrycznymi fotelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Co powiecie na taką ofertę: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-ksenonynavikameravatzobacz-ID6y9OZf.html ??

 

Co byście polecali jeśli chodzi o B7 - silnik 140KM czy 170KM? Jak to jest z kosztami, awaryjnością, spalaniem?

Według moich wyliczeń paliwa rocznie na dieslu B7 zaoszczędzę 3400 zł w porównaniu z silinkiem benzynowym. W takim przypadku lepszy diesel czy może jednak benzynki szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I odpowiadając na swoje pytanie zadane z 10 razy- obniżanie się lusterka istnieje tylko wtedy, gdy ma się pakiet z elektrycznymi fotelami.

A nie i tez bylo to wielkrotnie pisane, wystaczy modul lusterka max 3gen i lusterko z pamięcią ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile lat chcesz go trzymać.

Diesel jest droższy przy późniejszej odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 3-4 lata bym pośmigał.

Najbardziej mi zależy na opinii na temat silnika itd...na 99% chce Passata B7 tylko kwestia co szukać. Motor 140KM czy lepszy 170KM pod względem niezawodności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał benzynę, jeśli nie śmigasz tras. Dlaczego? Większość diesli jest sprzedawana nie dlatego, że ma już 3 czy 5 lat a dlatego, że się zaczyna psuć. No to logiczne, że flota nie sprzedaje auta bo tak, tylko ma ku temu jakiś powód. Względnie ludzie, którzy mają auto prywatnie a wyliczają sobie kilometrówkę i dostają zwrot z firmy.

Z benzynami jest lepiej, bo wiele osób bierze benzynę, wygodnie wozi dupę przez 3-5 lat i jak auto jeszcze jest coś warte to sprzedaje i bierze kolejne auto. Ot trochę taka fanaberia trochę ekonomia.

Nie polecam aut sprowadzanych, ale ten temat był już wałkowany wcześniej i wiadomo- Hansy są głupie i sprzedają na Polskę super auta za połowę ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to teraz tak..

1. Jeśli uprę się na diesla to lepiej 140KM czy 170KM?

2. Jeśli jednak miałbym za waszą namową kupić benzynkę to jaki silnik mam wybrać bym miał auto bezawaryjne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że 170. Po co słabszy skoro można mocniejszy. W używkach różnic cenowych pewnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Jeśli jednak miałbym za waszą namową kupić benzynkę to jaki silnik mam wybrać bym miał auto bezawaryjne?

Jak trafisz tak będzie, ja nie widzę, aby jakieś konkretne jednostki się psuły. Kupując używane brałbym 2.0 tsi- niewiele więcej zapłacisz a masz lepsze osiągi. Jednak jak sobie poczytasz to po tych wszystkich zmianach czyli od 2010 roku takie "awaryjne" 1.4 tsi się nie psuje, przynajmniej ja o niczym nie słyszałem, ani nie widziałem na forum. Za to opinia o tych silnikach na wsi jest słaba, ja mam zupełnie inne zdanie.

Ale jak pisałem- jeśli autostrady widzisz nie tylko na filmach weź diesla, nie wiem czy będzie opłacalne- patrz na to kto sprzedaje używane diesle- ale z drugiej strony na trasie mniej spalisz.

Jeśli głównie poruszasz się po mieście, lubisz wdepnąć w gaz to kłaniałbym się ku benzynowym jednostkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał benzynę, jeśli nie śmigasz tras. Dlaczego? Większość diesli jest sprzedawana nie dlatego, że ma już 3 czy 5 lat a dlatego, że się zaczyna psuć. No to logiczne, że flota nie sprzedaje auta bo tak, tylko ma ku temu jakiś powód. Względnie ludzie, którzy mają auto prywatnie a wyliczają sobie kilometrówkę i dostają zwrot z firmy.

Z benzynami jest lepiej, bo wiele osób bierze benzynę, wygodnie wozi dupę przez 3-5 lat i jak auto jeszcze jest coś warte to sprzedaje i bierze kolejne auto. Ot trochę taka fanaberia trochę ekonomia.

Nie polecam aut sprowadzanych, ale ten temat był już wałkowany wcześniej i wiadomo- Hansy są głupie i sprzedają na Polskę super auta za połowę ceny...

 

Idąc Twoim tokiem myślenia skoro diesle się sprzedaje gdy sie4 psuja to benzyny kiedy sie sprzedaje chyba tez wtedy co nie ... ale Ok

 

Weź skończ te Swoje wywody kolego .... bo aż żal d.. ściska jak się to czyta ...

 

No i najlepszy silnik ot 1,4 tsi po 2014 no tka bo taki Ty masz to musi być super motor haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie 10km do pracy w jedną stronę i 10km w drugą. Dodatkowo jakieś wypady po zakupy itp.

Co drugi weekend trasa 100km w jedną stronę. No i co jakiś czas wypad gdzieś dalej...góry, morze czy jakaś impreza poza miastem.

Łącznie jak policzyłem to obecnym autem robiłem około 18-20 tys rocznie. Przy obecnych cenach paliwa i osiągach w spalaniu między TDI a TSI daje oszczędność około 2200-2500 zł rocznie na korzyść TDI. Powiedzmy, że wole TDI, ale jak mam się wpakować w naprawy za 5000 zł rocznie to wiadomo jak na tym wyjdę. Dodatkowo jeszcze się może okazać że wybiorę 2.0 TDI 170KM, a części i naprawy będą droższe to mi roczna strata zmieni się z 5000 zł na 7000 zł.

 

Dlatego właśnie chciałbym zasięgnąć tutaj opinii osób, które korzystają z tych silników i mogą powiedzieć jak to jest na co dzień.

Edytowane przez cosmix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 4 lata użytkowania na naprawy wydałem 1.800 płn nie liczę oczywiście kosztów eksploatacyjnych t.j pasek rozrządu czy tarcze hamulcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Chyba po 9 latach jeżdżenia passowałoby wymienić tarcze hamulcowe, no i obudowy silników hamulca ręcznego od kilku lat są pęknięte, ale wszystko działa bez zarzutu, to może nie będę brał się za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności