Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

horte - chyba masz CBAB....

Jasne. Mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim B6 znalazłem ostatnio pierwsze oznaki rdzy - na drzwiach przednich z jednej i z drugiej strony przy początku listw chromowych. W tym samym miejscu zaczynają rdzewieć - badziew :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znane miejsce rdzewienia - otwory montażowe listew chromowanych w drzwiach.

U mnie pojawiło się już po 3 latach.

W innych miejscach nie zauważyłem.

 

EDIT: no tak - już napisane powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co ile powinno się wymieniać rozrząd w silnikach podanych poniżej:

1) B6 - 2.0 TDi CR 140 KM, rocznik 2009

2) B7 - 1.6 TDi CR 105 KM, rocznik 2010

 

W skrzyni DSG olej powinno zmieniać się co 60 tyś km, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek w CR 140 rozrząd po 180kkm, DSG co 60 kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienialem olej w DSG w ASO -- przyjemnosc kosztuje ponad 800 PLN z robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto od czasu do czasu coś wydać w ASO żeby mieć wpis w historii auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, gdzie robie glownie bardzo dlugie trasy, serwis w ASO daje gwarancje mobilnosci. Dla mnie ma to spore znaczenie. Chociaz (jeszcze) nie wiem jak w praktyce to wyglada, i czy jest tak slodko jak na papierze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku, gdzie robie glownie bardzo dlugie trasy, serwis w ASO daje gwarancje mobilnosci. Dla mnie ma to spore znaczenie. Chociaz (jeszcze) nie wiem jak w praktyce to wyglada, i czy jest tak slodko jak na papierze ;-)

 

Wygląda dobrze. Chyba jak nie usuna usterki w ciągu 4 godzin to dostajesz zastępczaka. Przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaz (jeszcze) nie wiem jak w praktyce to wyglada, i czy jest tak slodko jak na papierze

 

Jak miałem awarie PD w poprzednim passaciku to korzystałem z gwarancji mobilności i nigdy nie było z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto juz jest po gwarancji od nowosci, a ma te gwarancje mobilnosci, to jest jakis limit czasowy do kiedy mozna ja przedluzac (zakladajac, ze caly czas serwisujemy auto w ASO)? Koszty naprawy tez pewnie nie w calosci zawsze pokrywane sa (zwlaszcza u starszego samochodu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli auto juz jest po gwarancji od nowosci, a ma te gwarancje mobilnosci, to jest jakis limit czasowy do kiedy mozna ja przedluzac (zakladajac, ze caly czas serwisujemy auto w ASO)?

 

IMHO nie ma limitu, ale serwisowanie auta np 15-letniego w ASO... Hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta cała gwarancja mobilności to tylko holowanie do najbliższego serwisu, bez auta zastępczego itp. W moim przypadku zaholowali auto do serwisu audi ktory nie mial czasu przez tydzien zająć sie autem. Na swoj koszt wywiozłem auto lawetą do innego serwisu vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja mobilności to nie tylko holowanie.

Również zatrzymanie na drodze z powodu braku paliwa, przebitej opony (wczoraj np. nie mogłem odkręcić zapieczonej śruby - gdyby to było w trasie to kaplica).

Raz wzywałem - przyjechał warsztat na kołach, z kompem diagnostycznym, z podstawowymi narzędziami i częściami. A że nie mógł naprawić (pompa paliwa) dopiero wezwał lawetę.

 

A przeglądy w ASO? Ja robię. Niektóre naprawy też (rozrząd).

Mam status "klienta szczególnie zadowolonego" ;), rabat na robotę i części, a jeszcze VW ma dla starszych aut niższe ceny i tansze części (ale z gwarancją serwisu - więc sumarycznie wychodzi nawet taniej niż u pana Mietka w garażu.

 

Sam wymieniam tylko klocki ham. - i niestety tylko z przodu, bo nie mam kompa do tylnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwarancja mobilności to nie tylko holowanie.

Również zatrzymanie na drodze z powodu braku paliwa, przebitej opony (wczoraj np. nie mogłem odkręcić zapieczonej śruby - gdyby to było w trasie to kaplica).

Raz wzywałem - przyjechał warsztat na kołach, z kompem diagnostycznym, z podstawowymi narzędziami i częściami. A że nie mógł naprawić (pompa paliwa) dopiero wezwał lawetę.

 

A przeglądy w ASO? Ja robię. Niektóre naprawy też (rozrząd).

Mam status "klienta szczególnie zadowolonego" ;), rabat na robotę i części, a jeszcze VW ma dla starszych aut niższe ceny i tansze części (ale z gwarancją serwisu - więc sumarycznie wychodzi nawet taniej niż u pana Mietka w garażu.

 

Sam wymieniam tylko klocki ham. - i niestety tylko z przodu, bo nie mam kompa do tylnych...

 

Żeby nie było że naprawy robię u P. Mietka ;), to przegląd i rozrząd również robię w ASO i mam tą mobilność, ale to zwykła ściema ...... ta cała mobilność niczym się nie różni od zwykłego assistance za 200zł rocznie, ale nie dostajesz auta zastępczego, hotelu, holują cię tylko do najbliższego serwisu czyli tak jak ja możesz trafić na tyfus. Przy dobrym assistance potrafią ciągnąć auto do PL z zagranicy. Podsumowując, jak dla mnie żadna to wartość dodana.

 

Aha jeszcze jedno, zniżki w ASO nie mają nic wspólnego z mobilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja mobilności obejmuje przebieg 30kkm. Tak więc wymiany oleju co 15kkm robiłem sam a co drugi jeździłem do ASO z własnym olejem i filtrami. Sama wymiana to grosze a gwarancja była. Zresztą co 60kkm i tak jeździłem na wymianę oleju w DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek w CR 140 rozrząd po 180kkm, DSG co 60 kkm

dzięki

 

a w 1.6 CR 105 KM też 180 tyś czy więcej? bo gdzieś mi się obiło o uszy, że nawet 210 tyś km....

 

W moim przypadku, gdzie robie glownie bardzo dlugie trasy, serwis w ASO daje gwarancje mobilnosci. Dla mnie ma to spore znaczenie. Chociaz (jeszcze) nie wiem jak w praktyce to wyglada, i czy jest tak slodko jak na papierze ;-)

ja robię większość w ASO i już raz miałem przyjemność wracać z trasy na lawecie, wszystko na ich koszt oczywiście. A i auto zastępcze mam za każdym razem gdy odstawiam auto do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta cała mobilność niczym się nie różni od zwykłego assistance za 200zł rocznie, ale nie dostajesz auta zastępczego, hotelu, holują cię tylko do najbliższego serwisu czyli tak jak ja możesz trafić na tyfus.

No wlasnie to dla mnie nie do konca jasne, bo ostatnio przy serwisie 60kkm facet wspominal o hotelu i aucie zastepczym. Nastepnym razem dopytam jeszcze, bo byc moze to alternatywa do placenia za dodatkowy assistance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos zmienili albo serwis trafiłem gówniany, mnie wystawili z wakizką przed drzwi, oczywiście spytali czy zamówić taxi ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując, jak dla mnie żadna to wartość dodana.

 

Aha jeszcze jedno, zniżki w ASO nie mają nic wspólnego z mobilnością.

 

O tym nikt nie mówił. Przecież ;)

 

tak jak o tym, że ta gwarancja mobilności to jakies mecyje. Po prostu jest 'z automatu' (choć płacimy za nią w kosztach serwisu), a i tak w większości ubezpieczeń AC/OC jakiś assistance jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności