Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiście z trasy/trybu mieszanego? Bo Kraków jest chyba tak samo zakorkowany jak Wrocław, a tutaj z 1.8 tsi spalanie poniżej 10 da się uzyskać praktycznie tylko w weekendy lub wieczorami ;) A 2.0 tsi musi palić tyle samo lub więcej niż 1.8 tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romeo9999 a audi a4 z tym silnikiem tez maja wady orientujesz się ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 TDI we wszystkich samochodach grupy jest taki sam.Wszystkie posiadaja słynny zabierak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja radzę unikac takich handlarzy. Sam się sparzyłem na takim szemranym samochodzie, na szczeście nie utopiłem dużo kasy. Jeśli wiesz, że licznik jest kręcony to pewnie jest to wierzchołek góry lodowej. Na takim aucie można tylko stracić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak już się ma 100%, że licznik oszukany to daje do myślenia co jeszcze jest tam odpicowane, byle dojechać z komisu do domu... Ja bym się nawet nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby nie są kręcone kumpel ma mi sprawdzić w VW , a jak bym kupił taki samochód to co mam sprawdzić , wiadome rozrząd wymienić , zabierak i co jeszcze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak. No ja jestem bardzo zadowolony, bo przecież mało która benzyna tyle pali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiam sie nad kupnem samochodu interesuje mnie

passat b6 2,0 tdi

bmw e91 320d

rocznik 2005-2007 prosze o radę na temat wyboru tych samochodow, awaryjnosc i koszty utrzymania tym głównie sie kieruje , który z tych aut bedzie lepszy , wiekszośc poleca mi bmw ale passat też ma swoje atuty i dlatego chce sie poradzić na tym forum

mój sąsiad który pracuje w serwisie BMW ostatnio przy piwku wychwalał silniki BWM 3 litrowe

mówił że te 2 litrowe są bardzo do dupy cokolwiek to znaczy a spalanie na tym samym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno w BMW wielkim minusem będzie nape na tył;p, chyba, że 4x4 chcesz kupić.

 

W sumie jeśli o kosztach mowa i masz zamiar duuużo jeździć, chcesz oczywiście oszczędzać, to kup benzyne i gaz załóż. W sumie benzyna dużo nie nachapie w tych silnikach, a na gazie w porównaniu do diesla to jazda za free.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój sąsiad który pracuje w serwisie BMW ostatnio przy piwku wychwalał silniki BWM 3 litrowe

mówił że te 2 litrowe są bardzo do dupy cokolwiek to znaczy a spalanie na tym samym poziomie

W 5-ce tak, bo 2.0d to mało i trzeba go cisnąć. Ale 3-ka 2.0d już pali wyraźnie mniej. Obydwa silniki bardzo udane, oczywiście polecam 3.0d kultura pracy, moc...

Napewno w BMW wielkim minusem będzie nape na tył;p, chyba, że 4x4 chcesz kupić.

 

W sumie jeśli o kosztach mowa i masz zamiar duuużo jeździć, chcesz oczywiście oszczędzać, to kup benzyne i gaz załóż. W sumie benzyna dużo nie nachapie w tych silnikach, a na gazie w porównaniu do diesla to jazda za free.

 

Pozdro.

Napęd na tył to akurat atut ;) A co do gazu, to nowe silniki nie bardzo współpracują, czego chyba masz przykład w swoim samochodzie. Jak dużo jeździć to tylko diesel. Koszty utrzymania instalacji też nie są małe. Ogólnie gaz jest oszczędnością w storunku do benzyny, przy dieslu różnice prawie się zacierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sie dowiedziec czym różni sie passat 2.0 tdi rok produkcji 2006 modelowo 2007 od passata z tym samym silnikiem rok prod. 2006 i modelowo również 2006? czy sa to moze jakies poprawki w silniku lub czyms innym?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 140KM CR 2008r - czy w tym silniku usunieto słynne wady czyli wadliwa głowica i zabierak bo pompowtryskiwaczy to już nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałbym sie dowiedziec czym różni sie passat 2.0 tdi rok produkcji 2006 modelowo 2007 od passata z tym samym silnikiem rok prod. 2006 i modelowo również 2006? czy sa to moze jakies poprawki w silniku lub czyms innym?

pozdrawiam.

 

Niczym się nie różnią, dopiero w 07r. były poprawki. Jest to opisane już w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno w BMW wielkim minusem będzie nape na tył

dla ludzi,którzy wiedzą co to radość z jazdy i umieją to wykorzystać,to akurat wielki +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do wyboru służbowej fury, wybieram między Peugeot 508SW a Passat Variant1,8TSI DSG Highline. Tutaj pytanie odnośnie Passata - jaki czas oczekiwania od zamówienia? Na jakie rabaty można liczyć (jaka ostateczna cena) kiedy z konfiguratora na www wychodzi 135-140tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej ceny powinieneś zjechać max 15 tys. a jak masz duże doświadczenie w takich negocjacjach to urwiesz i 20 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia...Chyba u peżota taki rabat:fajny. I to jak stoi na stocku. W VW oczekiwanie na benzynę ok 3 miesięcy. Skrzynia dsg przedluzy okres o 1 miesiąc.Mozesz liczyc w VW przy tej cenie wyjsciowej ok 7-8 tys rabatu. Ale nie łatwo potem skorzystac z leasingu 104 i ubezpieczenia 2,99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 tdi 140KM CR 2008r - czy w tym silniku usunieto słynne wady czyli wadliwa głowica i zabierak bo pompowtryskiwaczy to już nie ma .

W zasadzie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urwiesz 5-7 tys to będzie dobrze. Ja negocjowałem 2 tygodnie i nie było łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności