Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Geometria okazała się w porządku, więc prawdopodobnie czujnik. Mam jeszcze inne pytanie. Jak sprawuję się DSG zimą, przy dużych mrozach. W teście długodystansowym passata, były problemy z wrzuceniem wstecznego przy -20 stopniach.

 

Jeszcze inne pytanie. Mam niestety garaż pod domem z dość zstromym zjazdem. Czy nie zaszkodzę skrzyni, podczas wyjeżdżania na wstecznym, zwłaszcza zimą, gdy muszę dość żywiołowo wyjeżdżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o problemach z dsg zimą. Z własnego doświadczenia wiem że passatem lepiej parkować tyłem przy stromym podjeździe i wyjeżdżać przodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś "złote zasady" odnośnie skrzyń DSG? Wiem, że należy zmieniać olej co 60 tyś. km. Jak działa pozycja N, czy tak samo jak bieg jałowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa to mniej nie więcej tak:

 

żeby jechac do przodu dajesz D

żeby pojechac do tylu dajesz R

jak chcesz stać w miejscu dajesz P

a na N masz luz

S sportowy tryb jazdy

 

A dodatkowo pod pedałem gazu jest przycisk, który jak wciśniesz, to auto przyspiesza maksymalnie, do czerwonego pola

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobwoj - gdzieś się nasuchałeś że automaty się psują i lepiej nie brać...no i teraz masz dylemat.

Nie zastanawiaj się- automat przy odpowiedniej mocy auta jest lepszy niż manual. Komfort i wygoda...Wiem że ktoś powie że lepiej manual, bo woli sam zmieniać biegi..tak bardziej sportowo..itd... Ale nikt do sportowej jazdy nie będzie kupował passata....

Kupuj i się nie zastanawiaj. Będziesz zadowolony. A popsuć się - oczywiście że może....Wszystko może się popsuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa to mniej nie więcej tak:

 

żeby jechac do przodu dajesz D

żeby pojechac do tylu dajesz R

jak chcesz stać w miejscu dajesz P

a na N masz luz

S sportowy tryb jazdy

 

A dodatkowo pod pedałem gazu jest przycisk, który jak wciśniesz, to auto przyspiesza maksymalnie, do czerwonego pola

 

Ten przycisk pod pedałem wciskasz ręcznie, czy wystarczy pedał wcisnąć do oporu i wówczas przycisk będzie wciśnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten przycisk pod pedałem wciskasz ręcznie, czy wystarczy pedał wcisnąć do oporu i wówczas przycisk będzie wciśnięty?

 

Lepiej działa jak mocno schylisz się i wciśniesz go ręką... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać, czy silnik jest PD czy CR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego beż żartów ;) wciskasz go nogą, do dechy ;) Po oznaczeniu silnika. CR zaczyna się od C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. Myśłem, że ten przycisk to coś na zasadzie blokady obrotów, którą można na własną odpowiedzialność wyłączyć. Rozumiem, że po numerze VIN nie rozszyfruje, gdzie dokładnie na silniku jest ten numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no po vinie rozszyfrujesz. Bo wyskoczy ci tam oznaczenie silnika. A w silniku numer jest w okolicach akumulatora i ile dobrze pamiętam pod plastikową osłoną na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o olej to są różne normy dla PD i CR? Jeżeli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bowboj jeżeli w tym aucie jest wstawiana podłużnica i numery przekładane to odpuść sobie !!! przy każdej kontroli, przeglądzie i próbie sprzedaży masz pełno w gaciach a nie wspominam o przekroczeniu granicy na wschód lub poza granice UE, zatrzymane auto do wyjaśnienia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bowboj jeżeli w tym aucie jest wstawiana podłużnica i numery przekładane to odpuść sobie !!! przy każdej kontroli, przeglądzie i próbie sprzedaży masz pełno w gaciach a nie wspominam o przekroczeniu granicy na wschód lub poza granice UE, zatrzymane auto do wyjaśnienia ???

Bez przesady, z twojej ideologii wynika, że passat z uszkodzoną lewą podłużnicą nadaje się tylko na części. B6 ma 3 pola numerowe BITE - nie naklejki! Nabicie numeru na nowa podłużnicy nie jest przestępstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2005 - kw22 2008 : Pd

kw22 2008 - 201* : Cr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 kwiecien czy 22 tydzien roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, KW = KalenderWoche , to jest 22 tydzien roku ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Takie pytanie: przymierzam się do zakupu Passata B6 1,9TDI. Jaki faktycznie zbiornik paliwa jest w takim Passacie? Z forum wyczytałem, że aż 70litrów. Link ->http://www.vw-passat.pl/portal/dane?szczegoly=b6-19-tdi-pde-105km

 

Czy to prawda?

Drugie pytanie. Jaki zasięg Wam pokazuje FIS na pełnym baku? :mlask

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Takie pytanie: przymierzam się do zakupu Passata B6 1,9TDI. Jaki faktycznie zbiornik paliwa jest w takim Passacie? Z forum wyczytałem, że aż 70litrów. Link ->http://www.vw-passat.pl/portal/dane?szczegoly=b6-19-tdi-pde-105km

 

Czy to prawda?

Drugie pytanie. Jaki zasięg Wam pokazuje FIS na pełnym baku? :mlask

Pzdr

 

Ja mam benzynę ale zbiornik jest pewnie taki sam, więc 70l. A zasięg pewnie ok. 900km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki zasięg Wam pokazuje FIS na pełnym baku?

Zasięg jest liczony w oparciu o poprzdnie spalanie jakie uzyskałeś w czasie jazdy. Jak ostro jechałeś to zasięg będzie niższy; jak oszczędnie i ekonomicznie - odpowiednio większy.

W przypadku 2,0TDI po zatankowaniu do pełna zasięg może być nawet 1100-1200km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności