Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie sa roznice pomiedzy MFA = 1/2FIS ,a MFA Plus = Pełen FIS poza wyswietlaczami oczywiscie :) Jesli w aucie jest dpf to jego kontrolka bedzie widoczna zawsze przed odpaleniem? Pytam ,bo chcialby kupic auto bez tego ustrojstwa i mam nadzieje ze w 1.9 tdi 105 nie wystepuje za czesto.

Edytowane przez eryk328e46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MFA masz info na temat spalania sredniego i chwilowego predkosci sredniej i chwilowej ktore drzwi sa otwarte zasiegu na danym paliwie czasie podrozy, sredniej predkosci

 

w MFA+ dochodzi

ustawianie limitu predkosci dla zimowek, coming i leaving home, komfortowe kierunki, ryglowanie po ruszeniu, odryglowanie po wyjęciu kluczyka, format daty i godziny, zmiana języka, pikanie przy zamykaniu/otwieraniu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam ,bo chcialby kupic auto bez tego ustrojstwa i mam nadzieje ze w 1.9 tdi 105 nie wystepuje za czesto.

1.9TDI BLS ma filtr DPF ;) reszta nie.

Pozdrawiam. Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w MFA+ dochodzi

ustawianie limitu predkosci dla zimowek, coming i leaving home, komfortowe kierunki, ryglowanie po ruszeniu, odryglowanie po wyjęciu kluczyka, format daty i godziny, zmiana języka, pikanie przy zamykaniu/otwieraniu auta

Ewentualnie jeszcze webasto i solardach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojade jutro zobaczyc srebna strzale 1.9 tdi z minusow to jeden kluczyk ,ale handlarz zadeklarowal sie ze dorobi go dla mnie. Mam pytanie jak sciagnac oslone silnika zeby popatrzyc czy niema zadnych wyciekow i na co zwracac szczegolna uwage? Przy odpaleniu moze puscic lekkiego dymka ? I na jakich obrotach powinienem go przytrzymac zeby zobaczyc czy niema chmury za autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dpf to nie zobaczysz dymka ,a osłone ściąga się bardzo prosto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojade jutro zobaczyc srebna strzale 1.9 tdi z minusow to jeden kluczyk ,ale handlarz zadeklarowal sie ze dorobi go dla mnie. Mam pytanie jak sciagnac oslone silnika zeby popatrzyc czy niema zadnych wyciekow i na co zwracac szczegolna uwage? Przy odpaleniu moze puscic lekkiego dymka ? I na jakich obrotach powinienem go przytrzymac zeby zobaczyc czy niema chmury za autem?

 

Trójka i od 1000obr/min spód do odcięcia - powinien ciągnąć równo i nie kopcić. 1.9 wątpię by miał DPF'a. Zaraz po odpaleniu może puścić dymka, ale jednorazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona jest mocowana na gumach także mocniej pociągnąć do góry i schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W związku z tym, że chce kupić Passata B6 (rocznik 2007 lub 2008) mam do was pytanie. Jaki silnik diesla wybrać: 1,9 czy 2,0 TDI? Słyszałem, że w tych 2,0 szybko pompowtryskiwacze się sypią itp, natomiast co do 1,9 to podobno juz starszy silnik, ale jak się o niego dobrze dba, serwisuje to nie do zajechania. Co polecacie? Jakieś Wasze opinie? Może w praktyce opowiedzcie jak to wygląda? Jakie spalanie jest w 1,9 a jakie w 2,0 TDI ? Dzięki serdeczne i czekam na info:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 1.9TDI takie same jak w 2.0 TDI, z tym że dynamiki nie ma co porównywać. Żeby 1.9TDI jakoś względnie jechało to trzeba cisnąć co przy masie passata znacząco odbija się na spalaniu. Pompowtryski też siadają w 1.9 tak jak i w 2.0 - wszystko zależy głównie od paliwa, dwumasy to samo. Napisz ile masz na samochód, po 06.2008 kupisz 2.0 TDI na CR to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też słyszałem, że spalanie jest podobne w 1,9 i 2,0 TDI. Rozumiem, że w 2,0 jest 6 biegowa skrzynia? (czy to jakaś opcja wyposażenia? ) Chciałem się zmieścić max w 52,000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że w 2,0 jest 6 biegowa skrzynia? (czy to jakaś opcja wyposażenia? )

Dokładnie; w każdym 2.0 TDI jest 6-biegowa skrzynia, a w 1.9 TDI 5-biegowa ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak u Ciebie pracuje ten 2,0 TDI? Jakieś problemy miałeś kiedykolwiek? Jak ze spalaniem? (miasto/trasa/cykl mieszany) Ile km robisz na baku? Jaka jest pojemność baku paliwa? Sedan a limuzyna mają inne pojemności ?Orientujesz się? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie samochód ma już/dopiero nalatane 80tys km i silnik chodzi gładziutko beż żadnych niepokojących objawów.Usterek żadnych nie było związanych z silnikiem.Co do spalania nie będe sie wypowiadał, bo to jednak jest troche więcej niż przy ośce ze względu na napęd 4x4.Bak paliwa ma standardowo 75 litrów (4Motion ma 70l) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę zacytuje kilka słów z mojego PW od pewnego szanowanego użytkownika tego forum ....:)

"chcesz B6 2.0 ??

Nie kupuj tego gówna !!!

Trochę się naczytałem, myślałem, że mnie to ominie, ale niestety dotknęło

Właśnie jestem po wymianie silnika, wydałem na to + dwumas i robota prawie 9.5 tysi.

Teraz to nawet mi się nie opłaca tego sprzedać. Padł mi ten słynny napęd pompy olejowej (wałek napędu pompy)."

 

Więc znowu rozważam Forda Mondeo 2008 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi ponoc na cr juz nie sa takie zle ,ale najbezpieczniej to faktycznie chyba 1.9 tdi 105. I bez przesady Ford Mondeo 2008 tez bedzie sie borykal z problemami jak kazdy diesel :

- wtryski

- turbo

- kolo masowe

Choc faktem jest ze roczniki 2005-06 2.0 tdi trzeba omijac szerokim łukiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bez przesady Ford Mondeo 2008 tez bedzie sie borykal z problemami jak kazdy diesel :
Zawsze można zapodać benzynę... o ile się trafi w "dobrej" cenie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey.przymierzam się do zakupu Passata, i mam takie pytanie odnośnie 2.0TDI. Czy 140km wystarczy czy moze lepiej kupic wersje 170konna? Nie jezdzilem ani tą ani tą, ale mam zamiar przejechac sie tymi wersjami. Prosze , jesli ktos jezdził takimi silnikami to niech sie wypowie

 

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lubisz przycisnąć to 170 polecam ;) chyba że jeździsz głównie po mieście to nie ma większej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności