Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 na CR są naprawdę godne polecenia, 140-tka ma oznaczenie CBA a 170-tka CBB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aciu5

Proszę o pomoc mam zamiar kupić Passata 1.9 tdi mam do wyboru bluemotion i zwykły. Samochody są z roku 2008.

Dobra cena i mały przebieg.

Obecnie mam passata 1.9 tdi 2003 kombi 101 KM.

Czy możecie mi podpowiedzieć który i dlaczego wybralibyście.

Czy jakieś wady ma bluemotion czy coś się złego potrafi zadziać z tym silnikiem, jest to "nowina". Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu z takim silnikiem - bluemotion.

Proszę o pomoc

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc mam zamiar kupić Passata 1.9 tdi mam do wyboru bluemotion i zwykły. Samochody są z roku 2008.

Dobra cena i mały przebieg.

Obecnie mam passata 1.9 tdi 2003 kombi 101 KM.

Czy możecie mi podpowiedzieć który i dlaczego wybralibyście.

Czy jakieś wady ma bluemotion czy coś się złego potrafi zadziać z tym silnikiem, jest to "nowina". Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu z takim silnikiem - bluemotion.

Proszę o pomoc

 

Z góry dziękuję

1,9 bluemotion jest z tego co się oriętuje jest oszczędniejszy od zwykłego 1,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...inne opony z niskim oporem toczenia, inne przełożenia skrzyni biegów.

To tyle pamiętam z jakiegoś artykułu w Auto Świecie - poszukaj w archiwum na stronce internetowej tej gazety.

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

stoję przed wyborem: którego passata wybrac?

pierwszy do 1,6 FSI 115 KM /z łańcuchem rozrządu/ przebieg ok 115 tys km

drugi to 2,0 też FSI /nie wiem czy jest w nim pasek czy łańcuch/ przebieg 147 tys km

oba są z 2007 roku i podobno nie bite.

Zależy mi głównie na info o awaryjności aut z tymi silnikami. Będę wdzięczny za każdą wiadomośc która pomoże mi w wyborze

pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich

stoję przed wyborem: którego passata wybrac?

pierwszy do 1,6 FSI 115 KM /z łańcuchem rozrządu/ przebieg ok 115 tys km

drugi to 2,0 też FSI /nie wiem czy jest w nim pasek czy łańcuch/ przebieg 147 tys km

oba są z 2007 roku i podobno nie bite.

Zależy mi głównie na info o awaryjności aut z tymi silnikami. Będę wdzięczny za każdą wiadomośc która pomoże mi w wyborze

pozdrawiam

M

 

1.6 to tylko do miasta a jeşli jeździsz w trasy to 2.0 pięknie się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.6 to tylko do miasta a jeşli jeździsz w trasy to 2.0 pięknie się zbiera.
1.6 to tylko do miasta a jeşli jeździsz w trasy to 2.0 pięknie się zbiera.

 

a czy to prawda że do 1,6 powinno się tankować PB 98 a nie Pb 95 bo ta może powodować "zakłłócenia" w pracy silnika?

pzdr

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz bez obaw lać Pb95. 2.0 FSI 150KM jest na pasku i wcale się tak pięknie nie zbiera - chyba jeden z gorszych silników w passacie - pali tyle co 2.0 TFSI 200KM, a jazda to niebo a ziemia. 1.6 FSI jest oszczędny, do spokojnej jazdy wystarczy, jeśli coś mocniejszego z benzyny to tylko TFSI, FSI 150KM to delikatna porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. nie wiem jeszcze którego wybiorę /do badań diagnostycznych/. ten z silnikiem 1,6 to trendline ale z komputerem. Z kolei 2,0 do comfortline bez kompa ale za to mniej zużyty w środku /tapicerka itp/. Miałem okazje sie nimi przejechac. Wg mnie 1,6 jest trochę "mułowaty" za to 2,0 ma całkiem fajne przyśpieszenie -tylko troche wiecej pali.

jak wsłuchiwałem sie w pracę silnika 1,6 to zauwazyłem przy wysokich pobrotach taki dziwny "gwizd" /nie wiem jakim słowem to właściwie opisac/. Sprzedawca mówił ze to normalne przy takich małych pojemnościach silników benzynowych. poza tym zauważyłem że na luzie po przegazowaniu przy spadku obrotów - tak przy ok 1, 5 tys obr. lekko drży karoseria. Czy to są normalne objawy przy tym silniku? Będę też wdzęczny za wszelką informację na temat tego co się najczęściej psuje przy tych silnikach.

pozdrawiam :dobrze

M

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

aha i jeszcze 2 pytania:

1) czy te silniki /1,6 i 2,0 FSI/ posiadają dwumasę?

2) oba auta są z 2007 roku przy czym /wg nr VIN/ jeden to model roku 2008 /silnik 1,6/; mam pytanie czym różni się model 2008 od 2007?

pzdr

m

Edytowane przez matw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten z silnikiem 1,6 to trendline ale z komputerem. Z kolei 2,0 do comfortline bez kompa ale za to mniej zużyty w środku

 

Komputerem się nie sugeruj, bo koszt dołożenia ori z manetką to 300,- i 2h roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Zastanawiam sie jeszcze nad wersją passata 1,9 tdi 105 KM z 2006 roku /przebieg ok 100 tys.km/ Czy te autka są tak samo awaryjne jak z silnikiem 2,0 tdi 150 KM czy w nich też dośc często siadają koła dwumasowe, gowica pod silnikiem, pompowtryski itd?

pzdr

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info. Zastanawiam sie jeszcze nad wersją passata 1,9 tdi 105 KM z 2006 roku /przebieg ok 100 tys.km/ Czy te autka są tak samo awaryjne jak z silnikiem 2,0 tdi 150 KM czy w nich też dośc często siadają koła dwumasowe, gowica pod silnikiem, pompowtryski itd?

pzdr

M

 

1.9 tdi są mniej awaryjne niż 2.0l tdi no j niestety ale demonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info. Zastanawiam sie jeszcze nad wersją passata 1,9 tdi 105 KM z 2006 roku /przebieg ok 100 tys.km/ Czy te autka są tak samo awaryjne jak z silnikiem 2,0 tdi 150 KM czy w nich też dośc często siadają koła dwumasowe, gowica pod silnikiem, pompowtryski itd?

pzdr

M

1,9 są o wiele mniej awaryjne dwumasy siadają raczej tak samo co do osiągów napewno nie jest to rakieta ,ale co do żywotnosci to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za cenne dla mnie uwagi

pozdr

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie myślę o zakupie Passka z 2.0 i 170km.

 

Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

 

 

Dzięki z góry,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie poradzić chcę zakupić passata b6 170 KM DSG przebieg 190 tyś udokumentowany krajowy -.07,2008 nie zniszczony ,nic nie wytarte czysty ,wygląda jak nowy czy mogę się spodziewać ,czy to godna oferta czy poszukac innej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poważnie myślę o zakupie Passka z 2.0 i 170km.

 

Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

Powtórzyć Ci 2808 postów czy jak? Tytuł wątku widziałeś???

wygląda jak nowy czy mogę się spodziewać ,czy to godna oferta czy poszukac innej ?

I na podstawie tego opisu chcesz opinii???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam że troche nie na temat,ale planuje kupić vw touran lub passat z silnikiem 2.0 TDI,i chciał bym poznać zalety i wady tego silnika.

Musze mieć taki silnik,bo w pracy mam firmową fure Audi A4 B7 2.0 TDI 140 KM (końcówka z 2005r.) i w tej audi silnik jest nie zawodny.W przez 2 lata nie oszczędzając silnika,pracował na wysokich obrotach i zrobiłem nim 160 tyś.km a na blacie ma przejechane 350 tyś.km i nic się z nim nie dzieje.

Ale od was bym chciał usłyszeć czy warto zakupić auto z takim silnikiem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje kupić (...) passat z silnikiem 2.0 TDI,i chciał bym poznać zalety i wady tego silnika.

Ale od was bym chciał usłyszeć czy warto zakupić auto z takim silnikiem.

Pozdrawiam.

Załamka.

Panowie - kolejne głupie pytanie wywalam bez uprzedzenia.

 

A jeżeli chodziło Ci o to czy takie same silniki montowano w passatach i audi, to trochę inaczej można chyba pytanie sformułować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tyle było pisane na temat silników że łeb boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności