Skocz do zawartości
adam_waw

Likwidacja szkody z OC sprawcy

Rekomendowane odpowiedzi

jak sprawca się przyznaje,

 

Bardzo dziwna sprawa - jak się przyznać skoro - kamień być może poleciał z pod mojego koła czy ktoś już miał "strzał" w szybę

a jemu 10 % zniżki zabiorą tak??

 

Zapewne zabiorą

 

Pozdrawiam - kosiad

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio koleś przez CB zatrzymał mojego staruszka że mu niby kamień uderzył w szybę przez co pękła. Staruszek ma w ciężarówce chlapacze dość nisko i mówi że to mało prawdopodobne. Kolo próbował wymusić na nim oświadczenie strasząc że tonaż itd. Przyjechał policjant i poprosił o dane ale tylko po to aby w razie co był świadkiem bo za kamienie na drodze odpowiada chyba zarządca drogi. Co innego gdyby niezabezpieczony sypki materiał przewoził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu...

 

Volkswagen Passat B5 1997r. (115KM) SEDAN

 

Kilka dni temu na stacji ORLEN w Legnicy z korzystałem z ich auto myjni. Wszystko było ok, aż do momentu gdy jedna z szczot chwyciła prawy tylny zderzak( od nadkola kącik ) i zaczęło go wyginać do połowy ( prawego boku ). Zgłosiłem to na stacji zaistniały incydent. Dzień później otrzymałem potrzebne informacje i skierowali mnie z ich polisą do WARTY. Fakt kilka dni później przyjechał rzeczoznawca porobił fotki itd. Po kilku dniach dzwonie do WARTY z pytaniem o wartość wyliczonych szkód co dowiedziałem się że będzie to kwota 677zł . Wydaje mi się że nie jest to kwota odpowiednia do kupna i wymiany nowego zderzaka. A i zapomniałem dopisać o zniszczonej antenie którą mam na dachu na stałe zamontowaną.

 

Czy możecie się wy na ten tema wypowiedzieć ?

 

Auto nie było bite nie szpachlowane itp.

Edytowane przez mosqito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisz odwołanie bo za tą kwotę to kupisz używany i nie wiem czy go pomalujesz. Nowy kosztuje ok 2300zł i tyle powinieneś dostać. Auto musi zostać przywrócone do stanu z przed wypadku i na takich częściach jakie były zastosowane skoro był zderzak ori to musi być nowy ori a nie zamiennik. Jak to nie pomoże to zawsze możesz oddać auto na naprawę bezgotówkową do ASO lub innego zakładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwołuj się bo to stanowczo za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak raczej zrobię...

 

Fakt zderzak już w przywróciłem do stanu używalności, lecz to co musiałem robić to już moje siódme poty :dolamam.

 

Więc proszę o pomoc w napisaniu odwołania od tej decyzji :dolamam.

Co mam i w jaki sposób napisać żeby dotarło do nich ta sprawa. Wiem że na pewno nie będzie szybko to rozwiązane lecz chce odzyskać chociaż pieniądze za uszkodzoną część ( a że w jakiś dla mnie sposób sam naprawiłem to już moja sprawa ).

Poniżej umieszczam o tą decyzję jaką otrzymałem...

 

 

[ATTACH=CONFIG]69900[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować zaznaczyć naprawę bezgotówkową i wstawić auto do ASO VA do naprawy-będziesz miał wówczas nowy zderzak z nowym lakierem i rozliczenia Ciebie nie interesują.

Ja tak zrobiłem kilka lat temu z 3BG-dostałem wycenę na jakieś 1300zł, wstawiłem auto do ASO, dostałem nowy zderzak z lakierowaniem i wymianą, a TU dostało fakturę na 2500zł za naprawę, czy coś koło tego. Nie musiał pisać żadnego odwołania ani dopłacać do niczego. Auto miało wtedy 4 lata i też chcieli uwzględnić amortyzację części.

Chyba, że zależy Tobie na zarobieniu na tej naprawie-wówczas czaruj z odwołaniem.

Używany zderzak kupisz już za ok. 200-300zł, lakierowanie to koszt ok. 300zł.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam i w jaki sposób napisać żeby dotarło do nich ta sprawa. Wiem że na pewno nie będzie szybko to rozwiązane lecz chce odzyskać chociaż pieniądze za uszkodzoną część .

 

poszukaj na forum, bo pismo odwoławcze już tu było, choć jego napisanie nie powinno sprawić wielu problemów

ale aby się odwoływać musisz zgodnie z art. 6 kc udowodnić wysokość roszczenia, a takim jest kosztorys naprawy sporządzony np przez niezależnego rzeczoznawcę (koszt to około 250zł w górę...)

dopiero z takim kosztorysem możesz walczyć z TU o wypłatę należnych ci pieniążków

inna opcja to kosztorys warsztatu (niekoniecznie aso) który będzie naprawiał autko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety spotkał mnie przykry prezent gwiazdkowy. Syn sąsiadki parkując zarysował mi zderzak tylny- boczną część pod błotnikiem. Uszkodzenie jest pod listwą chromowaną i nad nią, ale sama listwa jest nienaruszona. Był rzeczoznawca z PZU i dzis otrzymałem kosztorys. Zaliczyli zderzak do malowania i tu pojawia się pytanie. W kosztorysie uwzględnili demontaż prawej i lewej listwy ozdobnej, ale wymianę na nową tylko tej po stronie uszkodzenia. Dodatkowo policzyli za nią 83zł a w serwisie kosztuje 170zł.

Czy w przypadku demontażu listw nie powinni uwzględnić montażu obu nowych? Czy taką listwę da się idealnie zamontować, żeby nie odchodziła i się nie odklejała? I czy cena za nią wynosząca połowę nowej w serwisie jest do zaakceptowania?

Ogólnie szkoda wyceniona na 700zł. Zastanawiam się tylko, czy przyjąć ich wycenę i wziąć 700 i ewentualnie spolerować to za 100, czy odwołac się a może wstawić do ASO i niech oni się z nimi męczą?

Dziękuję z góry za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

listwa jest jednorazowa. przy lakierowaniu elementu trzeba wymienić na nową a to zwiększa koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

kolega złosliwie stuknął mi drzwiami od iveco w błotnik. przy okazji serwisu w ASO zapytalem ile to będzie kosztowało. 400 element plus cieniowanie drugiego elementu 400 aby nie bylo widać ...plus wymiana listwy chrom (jednorazówka) Suma _ 900zl za takie gówno... w tym samochodzie koszty idą w tysiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, oddaje samochód do Aso do naprawy bezgotówkowej z Oc sprawcy, czy w Aso mają obowiązek oddać stare części czy mogą odmówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje, oddaje samochód do Aso do naprawy bezgotówkowej z Oc sprawcy, czy w Aso mają obowiązek oddać stare części czy mogą odmówić?

W formularzu przyjęcia auta do serwisu jest rubryka co robić ze zdemontowanymi częściami bynajmiej tak jest w ASO Mercedesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ubezpieczyciel sprawcy pokrywa koszty transportu mojego samochodu do ASO i czy podobnie jest, jesli naprawiam z AC? Do najblizszego mam 40 km.

Pytam tylko z ciekawosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ubezpieczyciel sprawcy pokrywa koszty transportu mojego samochodu do ASO i czy podobnie jest, jesli naprawiam z AC? Do najblizszego mam 40 km.

Pytam tylko z ciekawosci

Z oc sprawcy na pewno pokrywa i to ty wybierasz ASO w którym chcesz naprawić auto. Z AC to zależy od ubezpieczyciela przeczytaj umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w Aso mają obowiązek oddać stare części czy mogą odmówić?

 

Mi za każdą naprawą oddawali części, przy zgłoszeniu naprawy zaznaczałem zwrot części i nie było z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc ostatnio uderzyl mi w tyl passat b5 kombi 1998 rok afn do wymiany klapa zderzak lampy belka i troche komora z kola zapasowego do wyklepania + przednia szyba byl gosciu z pzu popstrykal i powiedzial ze bedzie szkoda całkowita . Tylko mnie dziwi jego decyzja passatem sie poruszam normalnie itp przed wypadkiem byl w stanie jak z fabryki nie chce go sprzedawac na aukcji z pzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam prosze o pomoc ostatnio uderzyl mi w tyl passat b5 kombi 1998 rok afn do wymiany klapa zderzak lampy belka i troche komora z kola zapasowego do wyklepania + przednia szyba byl gosciu z pzu popstrykal i powiedzial ze bedzie szkoda całkowita . Tylko mnie dziwi jego decyzja passatem sie poruszam normalnie itp przed wypadkiem byl w stanie jak z fabryki nie chce go sprzedawac na aukcji z pzu

 

gość z PZU może sobie mówić co chce jeżeli robisz z OC sprawcy to Ty dyktujesz warunki i nie musisz go sprzedawać tylko możesz oddać do ASO a PZU musi zapłacić za naprawe bez szemrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do aso ale pan powiedział że nie naprawiom ponieważ passat ma powyżej 10 lat naprawa przekrowczy wartość auta

gość z PZU może sobie mówić co chce jeżeli robisz z OC sprawcy to Ty dyktujesz warunki i nie musisz go sprzedawać tylko możesz oddać do ASO a PZU musi zapłacić za naprawe bez szemrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...byl gosciu z pzu popstrykal i powiedzial ze bedzie szkoda całkowita . Tylko mnie dziwi jego decyzja passatem sie poruszam normalnie itp przed wypadkiem byl w stanie jak z fabryki nie chce go sprzedawac na aukcji z pzu

 

Ma pewnie rację, że szkoda będzie całkowita ponieważ koszt naprawy jest porównywalny z wartością auta. Jaki tam próg szkody całkowitej ma PZU to nie wiem. Procedura pewnie wypadnie tak, że wycenią wartość auta z przed szkody i po szkodzie, a różnicę wypłacą jako odszkodowanie "+" wrak lub pełną wartość auta z przed szkody "-" wrak. Co z tym zrobisz to Twoja sprawa, ale niestety tak bywa z autami starszymi.

 

---------- Dodano o 19:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:42 ----------

 

gość z PZU może sobie mówić co chce jeżeli robisz z OC sprawcy to Ty dyktujesz warunki i nie musisz go sprzedawać tylko możesz oddać do ASO a PZU musi zapłacić za naprawe bez szemrania

 

Nie musi. Po to właśnie orzeka się szkodę całkowitą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności