Skocz do zawartości
adam_waw

Likwidacja szkody z OC sprawcy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam kolizję Passatem B6 kombi wersja highline - małoletni kierowca wymusił na mnie pierwszeństwo. Rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej wycenił koszt naprawy na 15 tys. zł, a serwis VW na 28,7 tyś. zł. (koszt z OC sprawcy) Nie wiem co mam robić, bo przeczuwam, że firma ubezpieczeniowa nie zatwierdzi kosztorysu serwisu. Rocznik mojego Passata to 2008.Proszę o pomoc, bo nie umiem spokojnie spać.

Wstawiaj do ASO na naprawę bezgotówkową TU zaśpiewa inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aspa

Podpisałam już umowę na rozliczenie bezgotówkowe. Nie chcę zarobić na naprawie, chcę mieć auto sprzed kolizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto juz na pewno takie nie bedzię no zależy jakie są te uszkodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aspa

Lewe drzwi tylne, błotnik lewy tylny, kurtyna boczna, poduszka chyba z siedzenia. Ja już mam VW w ASO - Lellek Opole. Naczytałam się trochę i mam obawy co do zatwierdzenia kosztorysu.

Upomniałam się o auto zastępcze i oznajmiono mi, że na technologiczny czas naprawy otrzymam. Co to znaczy???? Obecnie mam ze swojego AC auto zastępcze, ale tylko na 10 dni, bo takie miałam warunki.

Edytowane przez aspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że na technologiczny czas naprawy otrzymam. Co to znaczy????

to znaczy na czas naprawy. Bierz lawete (TU zapłaci) i wstaw auto do ASO. I od tej pory do naprawy auta należy Ci się auto zastępcze. A co do zatwierdzenia kosztorysu ASO firma ubezpieczeniowa nie morze go nie zatwierdzić. Mogą co najwyżej ściemniać że koszt naprawy przekracza ileś tam procent wartości auta i będzie szkoda całkowita. To nie jest prawda np: Jeśli auto Masz ubezpieczone na 35000zł to do tej kwoty muszą naprawiać i koniec. Nie chcę Cię straszyć ale z TU trzeba walczyć o wszystko a oni będą kołkiem stawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt z OC sprawcy

 

Jeśli auto Masz ubezpieczone na 35000zł to do tej kwoty muszą naprawiać i koniec.

 

W przypadku likwidacji szkody z oc sprawcy wysokość naszego ac jest zupełnie bez znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku likwidacji szkody z oc sprawcy wysokość naszego ac jest zupełnie bez znaczenia...

No to wezmą wartość auta według tabeli Eurotax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc, bo nie umiem spokojnie spać.

Przeczytaj najpierw wątek cały a nie rejestracja na forum i od razu pytania, zadajesz pytania które tu były zadawane. Technologiczny czas naprawy był wałkowany stronę wcześniej albo dwie, wszystkiego się dowiesz i będziesz spał spokojnie, wystarczy poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aspa

Dziękuję za odp. Samochód wyceniono dość wysoko, serwis też mnie uspokoił, bo martwiłam się, że auto pójdzie do kasacji. Tylko wszystko potrwa troszkę długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to SN się wypowiadał, że jak naprawa była na częściach oryginalnych to auto "prawnie" nie traci na wartości, ale może niech ktoś to zweryfikuje, tylko proszę nie w stylu "wydaje mi się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Wartość samochodu po jego naprawie to nic innego, jak jego wartość rynkowa. Ponieważ wartość ta w wyniku uszkodzenia, choć później wyeliminowanego, zmalała w stosunku do tej, jaką pojazd ten miałby na rynku, gdyby nie został uszkodzony, to kompensata powinna obejmować nie tylko koszty naprawy, ale także tę różnicę wartości. Reasumując Sąd Najwyższy w wyżej wskazywanej uchwale stwierdził, iż po naprawie, co prawda samochód odzyskuje sprawność techniczną, jednakże nie uzyskuje takiej wartości handlowej, jak przed wypadkiem (jego cena sprzedażowa po naprawie na skutek faktu, że jest powypadkowy maleje). Różnica w tej wartości stanowi różnicę handlową, której w świetle powyższej uchwały mogą domagać się poszkodowani właściciele pojazdów..."

 

to tylko fragment z orzecznictwa Sądu Najwyższego

 

ubytek wartości pojazdu można liczyć na pewno dla pojazdów do 5 lat

starsze już niestety nie....

Edytowane przez jackdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe dlaczego tylko do 5 lat , 6 latek itd też spada na wartości

 

 

dlatego że powyżej 5 lat spadek wartości jest już nieznaczny

oczywiście nie dla właściciela,

lecz tu istotna jest wartość rynkowa pojazdu, a tą wylicza się w odpowiednich programach typu np Info-

Ekspert

oczywiście jest to oparte na badaniach rynkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegląd powykonawczy nie jest obowiązkowy, jest zależny od rodzaju szkody....

kiedyś, początkowo był obowiązkowy przy wielkości szkody (naprawy) powyżej 2 tys. zł ale potem to zmienili, bo np. po wymianie szyby nic nie mającej do trakcji pojazdu i bezpieczeństwa byś musiał jechać na przegląd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale nic to, autem zastępczym jeżdżę już 144 dzień i najwidoczniej będę jeździł do dnia wypłaty odszkodowania...

heksogen jak tam sprawa wygląda ? wypłacili czy dalej jeździsz autem zastępczym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś ogarniętego w temacie odszkodowań z OC sprawcy. Jeśli nie podpisywałem żadnego papierka ze zgodą na naprawę auta na zamiennikach, pzu nie może mi tego narzucić tak? Dostałem wstępną wycenę, w miarę nawet w porządku, jednak jeden el. zakwalifikowany do wymiany tj. tylni zderzak jest tam podany jako zamiennik, reszta części ori. Cena zamiennika to ok 500 zł, a ori (za stroną http://www.getem.pl/ czyli pewnie taniej niż w ASO) koło 1500zł. Wiadomo, nie jestem desperatem co kupi oryginalny nowy zderzak za taką kasę, ale jakby nie patrzeć 1000 drogą nie chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś założony oryginał to nie mogą Ci wcisnąć zamiennika musisz się odwołać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony oryginał = nowy oryginał :)

jak się będziesz odwoływał to i o stawkach za rbg im napisz bo pewnie i tak zaniżyli

i zerknij czy ci czasem amortyzacji nie policzyli, bo jestem przekonany że tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpowie ktoś jak się odwołać? gdzie to wysłać? co musi być w takim odwołaniu? napisałem im krótko co mi się nie podoba i dostałem taką odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

Informujemy, że w przedmiotowej sprawie należy dostarczyć do akt szkody kosztorys naprawy uwzlędniający wskazane w wiadomości koszty. Na podstawie faktury za naprawę zgodnej z zaakceptowanym kosztorysem możliwa będzie wypłata odszkodowania.

Z poważaniem

PZU SA

 

czyli co? teraz do niezależnego rzeczoznawcy i przesłać im jego wycene? dodam że nie chce naprawy w aso tylko gotówkę

 

 

a i jeszcze. jeśli przyślą mi tą kwotę którą zaproponowali to furtka do odzyskania swojego jeszcze się nie zamyka?

Edytowane przez Marceli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostarczyć do akt szkody kosztorys naprawy uwzlędniający wskazane w wiadomości koszty. Na podstawie faktury za naprawę zgodnej z zaakceptowanym kosztorysem możliwa będzie wypłata odszkodowania.

Z poważaniem

PZU SA

 

 

no i tu już Cię chcą "wydymać" wystarczy jak im prześlesz wycenę od rzeczoznawcy mało tego oni muszą Ci jeszcze zwrócić koszty tego rzeczoznawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heksogen jak tam sprawa wygląda ? wypłacili czy dalej jeździsz autem zastępczym ?

po stu latach przypomniałem sobie o tym temacie, kasę wypłacili, za auto zastępcze nie poniosłem żadnych kosztów, teraz tylko 'bije' się o uznanie mojego kosztorysu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności