Skocz do zawartości
mlekon

Mixol jako dolewka do paliwa w TeDIch

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to uchwyciłeś.

Właśnie z tego filmu to pamiętałem haha.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie . Kto leje to będzie lał i wie że pomaga . Błędem jest pisanie -mixol do ropki- bo nikt juz chyba mixolu nie używa. Jest masa świetnych jakościowo produktów. Ja czasami dolewam oleju Husqvarny LS , bo taki mam do piły i kosy spalinowej. Dla bijących pianę wklejam skład pogardzanego mixolu :

Olej napędowy nr 2 - paliwa do

silników Diesla; Olej gazowy -

niespecyfikowany

Dokumentacja dostępna w necie.

Jak widać wyklęty olej do dwusuwów to nic innego jak ON plus olej gazowy , który generalnie spala się całkowicie. Stosując wyżej wymieniony olej Husqv.nie zauważyłem znacznego dymienia w kosie i pile . W aucie to już w ogóle , bo niby co ma dymić mix On dodany do ON.

Pozdr. Piter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie spala się całkowicie

 

To co smaruje silnik dwusuwowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co smaruje silnik dwusuwowy?

 

To paliwo z olejem póki się on nie spali, polecam zapoznać się z zasadą działania silnika 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2taktach jest cos takiego jak plukanie cylindra, mieszanka wchodzac przez odpowiednio ukierunkowane kanaly nad denko tloka "uderza" w scianki cylindra, jednoczescnie uzyskuje sie tym smarowanie. Wertujac temat, wychodzi na to ze najlepsze efekty daje Liqui Moly 1052, w dawce 1:200 zmniejsza liczbe cetanowa o 3 jednostki, ale smarownosc paliwa wzrasta prawie 2 krotnie! Potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przez Niemcow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat i mam w głowie mętlik. Generalnie jednak większość wypowiedzi jest ZA dodawaniem czegoś do ON. A jak jest konkretnie z silnikiem AVB - (pompowtryskiwacze)? Czy jest wyraźne wskazanie, żeby dolewać Mixol, czy po prostu lać ON i nie zawracać sobie gitary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest wyraźne wskazanie, żeby dolewać Mixol
Wyraźne wskazanie... taksówkarzy i niektórych forumowiczów..

Dolej i napisz tu o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde włos na głowie mi się zjeżył - jak można lać coś do zbiornika nie wiedząc jaki będzie tego skutek ,mało tego producent auta nawet nie wspomina o xczymś takim? :zeco Ludzie chyba na prawdę macie problem z zagospodarowaniem środków pieniężnych-mogę pomóc,numer konta wyślę na PW :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde włos na głowie mi się zjeżył - jak można lać coś do zbiornika nie wiedząc jaki będzie tego skutek ,mało tego producent auta nawet nie wspomina o xczymś takim? :zeco Ludzie chyba na prawdę macie problem z zagospodarowaniem środków pieniężnych-mogę pomóc,numer konta wyślę na PW :lol

 

popieram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent również nie wspomniał w instrukcji tankowania aby z każdego zachować menzurkę z próbką paliwa bo nie odpowiada za pompowtryskiwacze . Nie wiem czy jest również wskazanie producenta do stosowania szerokiej gamy produktów do czyszczenia systemów wtryskowych taki firm jak LiquiMoli , Motul , STP . Całe rzesze użytkowników leje to do zbiornika i nawet nie czyta co leje. W większości to alkohol plus dodatki lub ciężka nafta plus dodatki. Tak więc olej 2T z ogólnie znanym składem może być tak samo polecany jak i odradzany. Myślę że odruch niechęci wywołują zapytanie "mixol do ON" , no bo jak można olej rodem ze starych kopcących WSk lać do super nowoczesnych pompek? A no można , ale nie Mixol bo to najgorsze g..o z tych produktów. Polecam produkty renomowane oleje Husqvarna LS lub HP ( syntetyk) i innych dostepne powszechnie. Oczywiście jak ktoś się nie boji :-)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym forum po dyskusji na ten temat z jednym uzytkownikiem ktory chyba kiedys jezdzil jakims fiatem zablokowali mnie na 3 miechy wiec sie nie wypowiadam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam nic lać w ciemno, ale zastanawia mnie fakt dlaczego jest tak dużo użytkowników diesli, którzy sobie chwalą dolewanie oleju do ON i obserwują zmiany na lepsze. To nie są brednie jakiegoś jednego szalonego naukowca, tylko opinie wyrażane przez rzesze kierowców. Faktem jest, że dzisiejszy ON jest nie do porównania z tym sprzed iluś lat, kiedy diesle jeździły z oleistymi plamami poniżej wlewu paliwa.

 

A to że producent nic nie wspomina w instrukcji o dodatkach do paliw raczej nie jest argumentem przeciwko nim. Od czasu MB W123 i Volvo 740 trochę zmieniła się filozofia tworzenia samochodów :D i producentom niekoniecznie zależy na dużych przebiegach i bezproblemowej eksploatacji naszych aut. Może by wypowiedział się jakiś mechanik lub pompiarz bo wymiana zdań na zasadzie "Tak i już!" czy "Nie bo nie!" rzeczywiście niewiele wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwalą dolewanie oleju do ON i obserwują zmiany na lepsze.
Gdyby te obserwacje poparte były jakimiś liczbami, a tak czytamy: chyba, wydaje mi się, że szybciej, ciszej itp... I jak to komentować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamięcią sięgnąć,producent Waszych samochodów ze stajni VW nie zamieścił absolutnie żadnej wzmianki o stosowaniu Mixolu do ON,co więcej,nie wiem czy posiadam omamy wzrokowe(rano,owszem bywam niewyspany),lecz na wewnętrznej części klapki wlewyu paliwa zamieścił ktoś,przez przypadek zapewne,informację "Diesel Fuel ONLY".Duży,kończ ten przydługawy już wywód proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duży,kończ ten przydługawy już wywód proszę...
Hehe, racja.

Na podstawie napisanych już postów zdanie można sobie wyrobić i zdecydować czy lać ten eliksir czy nie.

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności