Skocz do zawartości
mlekon

Mixol jako dolewka do paliwa w TeDIch

Rekomendowane odpowiedzi

Mała dygresja-cokolwiek robisz,robisz na własną odpowiedzialność.Co nas nie zabije,to nas wzmocni.Nie miej do nikogo pretensji w razie"W".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej za. Przykład scania R 420 ( pompowtryskiwacze ) oraz MAN TGA 18.430 ( common rail ), po 5- 10 takich zabiegach czyt. litr mixolu na ok 500-600 litrów paliwa, efektem średnio 2-3 litry mniejsze spalanie na 100/km. Każdy doświadczony wiekiem i stażem kierowiec potwierdzi. Może nie na podstawie passata ale auta rocznikowo 2005~, zasada działania ta sama. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

dobre efekty daje Castrol TDA-dodatek do paliwa. próbowałem w VW LT 46. Do FSI co drugie/trzecie tankowanie dolewam Castrol TBE. przejechałem 88tys.silnik pracuje cały czas cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel również zalewa co jakiś czas do swojego merca od czasu kiedy zaczął mieć kłopoty z wtryskami. Merc z 2001 r. 2.5, doradził mu to jego mechanik. Silnik po tym zabiegu chodzi tak jak trzeba, stuki wtrysków ustały, żadnych problemów tylko pozytywy.

Edytowane przez szneider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dolewam od czasu do czasu mixol(2-3 nakrętki na zbiornik)lub stp,,,,choć powiem ,że pasek teraz ciut ciszej pracuje,,,,stp wlewam na zbiornik(według producenta stp na 60l-ON)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

od czasu do czasu słyszy się że ktoś sprzedawał podrobiony olej napędowy i to w ilościach kosmicznych!! Ktoś to nieświadomie kupował i jeżdził a potem Forum jest zawalone wypowiedziami, że jeden olej (silnikowy) gorszy od drugiego...że pompy, wtryski itp. wysiadają. a są tacy co jeżdżą wiele tys.km i zadowoleni- Tak naprawdę nie możemy mieć pewności czy mamy dobre paliwo, olej itp. u nas to chyba wszystko potrafią podrabiać... myślę. że to jedna zgłównych przyczyn usterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z uwagi na jakosc paliwa,jakie mamy towidac- jest "suche" wporównaniu z tymi z zagranicy. Nic wg mnie nie zaszkodzi dolac ok.100-200ml Mixolu na zbiornik,aby poprawic "smarowanie" ukl.paliwowego. Dobrze sprawuja sie tez dodatki "STP".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

bedąc kiedyś w serwisie VW słyszałem jak gość uskarżał się na pompę bo wlał omyłkowo benzyny lub ruskiej ropy...? Doradca zalecił mu przede wszystkim wlanie do zbiornika mixolu-bo przytarł pompę a naprawę dopiero wtedy jeśli to nie przyniosłoby efektu. Tak więc lać czasem sprawdzone materiały jak Mixol, Castrol, STP :) i jeździć. radzę unikać wynalazków... oferowanych na stacjach benzynowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja leje mixol co 5-6 tankowanie nic się nie dzieję :) wręcz odwrotnie silnik moim zdaniem lepiej i ciszej pracuje :) rozmawiałem z kilkoma mechanikami i powiedzieli że mixol czyści i smaruje układ paliwowy :) każdy robi jak uważa :) ja tam wlewam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi na jakosc paliwa,jakie mamy towidac- jest "suche" wporównaniu z tymi z zagranicy.

Podaj jakieś wiarygodne źródło takiej informacji. Chyba, że wyssałeś z palca, to wykasuj posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bak wlewam Castrol TDA. W obu moich dieslach (AHH, AHL)jest odczuwalna poprawa w kulturze pracy silnika, ciszej pracuje. O tym, że rzepak smaruje, to też słyszałem od znajomego właściciela firmy przewoźniczej co leje do swoich ciężarówek rzepak. Twierdzi, że chodzą ciszej, nigdy nie miał problemów z wtryskami itp...

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele tematöw na naszych (niemieckich ) stronach przeczytalem i na wszysttkich te same wypowiedzi: pomaga a nie szkodzi. wyniki to: praca silnika nie tylko cichsza alez tez spokojniejsza, mniejsze spalanie a nawet o wiekszej mocy czytalem. posiadacze dpf i podobnych dziadostw uzywaja oleju, jakze i ci co na ppd smigaja. na 1 forum nawet zostaly zrobione testy spalania oleji 2taktowych.

 

 

oto przyklady 3 oleji 2t:

http://www.motor-talk.de/bilder/2-takt-oel-dieselkraftstoff-g41010224/dsc01083-i204128885.html

http://www.motor-talk.de/bilder/2-takt-oel-dieselkraftstoff-g41010224/dsc01082-i204128883.html

 

co wiecej te oleje spalaja z mniejsza iloscia syfu niz normalny diesel.

 

przy kupnie nalezy sparawdzic czy oleje sa samomieszalne i posiadaja specyfikacje: API TC, JASO FC, ISO-L-EGC

polecane jest mieszanie 1:100 - 1:250

 

a to kilka przykladöw oleji z linkiem do niemieckiego forum - przeczytalem tylko ostatnie 40 stron ;) (na tym forum)

 

- Addinol Super 2 T MZ 406 teilsynthetisch

API TC, JASO FC, ISO-L-EGD; sonstiges: Hersteller; Preis: +

Test: http://www.motor-talk.de/.../...-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?...

 

- Delticom HighPerformer 2-Takt-Öl teilsynthetisch

API TC, JASO FC, ISO-L-EGD; sonstiges: Abfüller; Preis: +

Test: http://www.motor-talk.de/.../...-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?...

 

- Liqui Moly Racing 2T teilsynthetisch

API TC, ISO L-EGC, JASO FC; sonstiges: MEGUIN gehört zum Unternehmen; Preis: o

Test siehe MEGUIN megol Zweitakt Motorenöl TC teilsynthetisch

 

- MEGUIN megol Zweitakt Motorenöl TC teilsynthetisch

API TC, JASO FC, ISO L-EGC, TISI; sonstiges: Hersteller; Preis: +

Test: http://www.motor-talk.de/.../...-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?...

 

- Norma Carfit Premix TC teilsynthetisch

API TC, JASO FC, ISO-L-EGD; sonstiges: Abfüller; Preis: +

Test: http://www.motor-talk.de/.../...-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?...

 

- Shell Advance VSX 2T teilsynthetisch

API TC, JASO FC, ISO-L-EGC; sonstiges: Hersteller; Preis: o

Test: http://www.motor-talk.de/.../...-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?...

 

- RAVENOL Scooter 2-Taktöl teilsynthetisch

API TC, JASO FC, ISO-L-EGC; sonstiges: Hersteller; Preis: +

Test: http://www.motor-talk.de/.../...-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?...

 

 

 

w kazdym linku powinny byc tez zdjecia

 

ja jak na razie na 1. zbiorniku z megolem (LiquiMoly) w stosunku 1:170 jezdze i musze powiedziec ze naprawde ciszej chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed passatem pomykałem a6-stką z 2,5TDi oczywiście zasilanym VP44. Będąc na forum A6 dowiedziałem się o stosowaniu oleju typu Mixol / 2T do ON w ilości 200-400ml na cały zbiornik. Oczywiście dostosowałem się do zaleceń i z czystym sumieniem mogę polecić ten "zabieg". Silnik ciszej pracuje i po przelataniu 50tyś pompa nie dała o sobie znać :mlask Nie wiem jak się to ma do 2,0TDi PD czy CR... jeżeli ktoś potwierdzi skuteczność to czemu nie stosować. Do tej pory używam STP do Diesla i "odpukać" jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest coś w tym dolewaniu mixolu jeśli np. firma kleen-flo ma takie dodatki jak smar do paliw niskosiarkowych http://www.kleenflo.pl/dodatki-do-paliw-i-olejow czyli właśnie jakiś olej z dodatkami .Obecne paliwa mają coraz większe ograniczenia zawartości siarki a ta ma właściwości smarujące i chyba pompom wtryskiwaczom i pompowtryskiwaczom poprawia warunki pracy.Tyle moich wywodów ja też zaczynam uszlachetniać ON ku dalszej radości z jazdy moim Pasiem czego i Wam koledzy życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączę się do tematu. Właśnie rozmawiałem z kumplem który pracuje w ASO Renault i polecił mi taką mieszankę

0,5 litra nafty oczyszczonej + 0,5 litra Mixolu

Taki zabieg powtarzać co 5000km przejechanych. Dodatek przed wlaniem dobrze wymieszać, wlać do zbiornika gdy ma około połowę paliwa w zbiorniku i zatankować do pełna. Taki zestaw poleca do silników z PD i CR.

A mój nowy znajomy słyszał to samo i stosuje to już od 20000km jeździ Skodą Fabią 1,9TDI na PD i mówił że wszystko jest ok.Jego aktualny przebieg to 195tyś km. Wcześniej mówił że dolewał jakiś uszlachetniaczy na stacjach kupowanych to palił mu na biało i wydmuchało mu uszczelkę pod wtryskiem.

Może ktoś z Was słyszał o takim połączeniu. W sumie nafta oczyszczona jest obojętna a Mixol smaruje. Takie zestawienie dobrze czyści układ paliwowy ale nie za szybko więc nie powinien być zbyt ostry dla systemu.

Czekam na Wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

nafta nie ma tu żadnego sensu. mixol miesza się samoczynnie z paliwem. mixol nie zawiera barwnikow które ponoć mogą odkładać się na elementach ukladu zasilania (dlatego mixol a nie inne barwione- husqvarna, esso itp.) osobiście dozowałbym z umiarem- 0,2L na zbiornik(60-70L)

 

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

 

a najlepiej Castol TDA . testowalem ten preparat długo .VW LT 46 odpalał przy naprawdę silnych mrozach ( -36 było u nas parę lat temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie posiadam passata 1.9TDI 131KM na pompowtryskach i chciałem zastosować jakiś preparat do czyszczenia układów paliwowych. Sporo pisze się tutaj o mixolu jaka jest pelna nazwa tego preparatu bo nie moge nigdzie go znaleźć gdzie kupujecie.

a co np z takimi środkami czy też są skuteczne miał ktoś z czym takim styczność:

1 LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG

2 STP

3 MOTUL DIESEL SYSTEM CLEAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności