Skocz do zawartości
Gość Yaca

Skrzynia biegów - ciężko wchodzą biegi; trudności z wrzuceniem biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość imoted

Witam.

Mam taki oto problem

Auto to Passat B5 1,9 TDI 90 KM rok produkcji 1998 .

 

Od kilku dni zauwazyłem ze pierwszy bieg i wsteczny zaczeły czasami ciężko wchodzic, Wczoraj na światłach myslalem ze nie wrzucę jedynki. czuć jest opór tak samo przy wstecznym. Czasami te biegi wchodzą lżej ale nie tak jak powinny. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Z tego co zauwazyłem przy zgaszonym silniku biegi wchodzą duzo lepiej lekko.

Jutro jade zmienic olej byc moze to pomoze ale obawiam sie ze moze to byc wina sprzegła. Czy w tych silnikach bo czytam rozne odpowiedzi i w sumie juz nie wiem jak faktycznie jest występuje koło dwu masowe.

 

Druga sprawa jak ruszam i daje delikatnie gaz to czuje ze auto drży taki jakby wibracje. Jak przy ruszaniu daje więcej gazu to to drżenie jest mniejsze.

Zastanawiam sie czy to moze wina jakiejs poduszki pod skrzynia lub silnikiem.

Jakie koszty moga być wymiany sprzęgła?

 

Pozdrawiam i Dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie,biegi ciezko wchodza,czasami jak w maslo czasami jakis opor nie do opisania.Olej w skrzyni wymieniony,sprzeglo nowe a problem jak byl tak jest nadal.Jedno co zauwazylem to to,ze po odpowietrzeniu sprzegla problem znika w 95%.Niestety 3 tyg i znow to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imoted

Czyli co moze byc sprzeglo zapowietrzone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum znalazlem ze to jakies gumki na wysprzegliku i na pompie sprzegla(?)nie sprzeglo,nie skrzynia a opowietrzenie da tylko chwilowa poprawe.mowilem to mechanikom(bylo az 3 roznych) ale oni uwazali ze to wina sprzegla wiec je wymienilem.mi sie wydaje ze to wina czegos innego,sprzeglo moze sie zapowietrza??We wtorek jade niby do magika mechanika wiec bede wiedzial wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krissrec

A probowaliscie regulowac manetke wybierania biegów ?

Jest troche zabawy, ale mi w wystarczyla, aby nie wymieniac sprzegla i bawic sie w odpowietrzanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od kilku dni zauwazyłem ze pierwszy bieg i wsteczny zaczeły czasami ciężko wchodzic, Wczoraj na światłach myslalem ze nie wrzucę jedynki. czuć jest opór tak samo przy wstecznym. Czasami te biegi wchodzą lżej ale nie tak jak powinny. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Z tego co zauwazyłem przy zgaszonym silniku biegi wchodzą duzo lepiej lekko....

 

Druga sprawa jak ruszam i daje delikatnie gaz to czuje ze auto drży taki jakby wibracje. Jak przy ruszaniu daje więcej gazu to to drżenie jest mniejsze.

Zastanawiam sie czy to moze wina jakiejs poduszki pod skrzynia lub silnikiem.

 

Mam dokładnie takie same objawy. Czy wymiana oleju w skrzyni rozwiązała problem z ciężko wchodzącymi biegami?

Dodam jeszcze że jak samochód stoi włączony, sprzęgło jest wciśnięte do końca i próbuje włożyć 1ke i wsteczny na zmianę (tzn manewruje gałką od biegów aż poczuje opór) to słychać jakieś pukanie w skrzyni. Co to może być? Czy da się to jakoś wyregulować czy trzeba coś wymienić? Jeśli tak to co (zaczynając od najtańszej części) :) ?

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł na to drżenie/szarpanie podczas ruszania. Może ktoś miał ten problem i go rozwiązał, więc niech się wypowie w jaki sposób. Czy np. po wymianie sprzęgła problem szarpania zniknął czy to coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie objaw był identyczny: 1ka i wsteczny z oporem przy odpalonym silniku, na zgaszonym wszystko OK.

Odpowietrzenie nie pomogło... ostatecznie wymieniony docisk sprzęgla... pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:).U mnie tez jedynka i rakietny ciezko wchodza(najczesciej po długiej przerwie).Pózniej jest w miare ok. Od pojawienia sie problemu zrobilem 40k:) i pasztet dalej sie buja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem a mianowicie wszystkie biegi poza 3 nie wchodzą. żeby wlazła 3 trzeba lekko około 1 cm.przesunać dzwignie w lewo. dziwne jest to ze to sie stało w jednej chwili . prosiłbym o instrukcje jak to naprawic i co pokolei zrobic.

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a co powiecie ze wszystkie biegi wchadza super skrzynia 6 tka

ale z wstecznym ciezko go wbic tak jak bym zasłabo go wciskał sadze ze nalezy wyregulowac wybierak tylko jak??? wie ktos jak to sie robi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]23035[/ATTACH] to ci sie nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . Własnie poczytałem sobie tutaj na temat skrzyi biegów. Mam passata 1.9 b5 fl . przy 20000tys wymieniałem sprzegło na nowe, przy 222000 rozjechała sie skrzynia (wynie od 60km/h) wymiena oleju jej niepomogła i udało mi sie kupic nową skrzynie. Tzn rok produkcji skrzyni to 2005 wiec juz troche polezała na magazynie. Była suchutka jak ją kupiłem . Po załozeniu i zalaniu odpowiednim olejem(wszystko robione w serwisie vw) biegi jedynka i wsteczny ciezko chodza na poczatku po przejechaniu jakies 10/15 km jest juz wszystko oki. Wiecie moze co moze byc przyczyna czegos takiego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz mało oleju w skrzyni??? albo zbyt gesty?!!! Sprawdz poziom oleju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może panowie jest to taki mały mankament naszych VW jak np kolektor wydechowy który pęka bądź ;) standardowo zapchany odpływ w przegrodzie za akumulatorem...? u mnie ze skrzynią to samo. na początku winiłem za to kobiete :635: ponieważ uczyła się jeździc moim autem...- juz się nauczyła i bogu dzięki :super:. następnie zauważyłem to samo u mojego kolegi który poruszą się B5 jak i u wujasa. po wizycie kumpla u mechanika i rozbiurce skrzyni mechanik stwierdził iż jest OK, sprzęgło- lux. a więc co?

 

hie hie...czy macie taki tick ala np na czerwonym świetle wrzucanie jedynki z 5 razy :D upewnić sie czy jest na miejscu :P i pi..a :98:

 

moje spostrzeżenia- jak odpalałem auto było OK, jak stałem na światłach i wrzucałem jedynkę to za 4 razem już ciężej wchodziła wtedy czekałem na jałowym 1 min i znowu ok- juz nie praktykuję. do końca wciskam sprzęgło i uważam na dywaniki ponieważ jest to częstym powodem uszkodzenia skrzyni. odwiedziłem również mechanika który stwierdził iż "trzeba być "kimś" aby rozp......lić skrzynię" tak też nie tykam dopóki nie stane a Ci którym problemy się pojawiają to "nauczcie się zmieniać biegi :P, nie na ukos, nie na siłe i do końca sprzęgło"

u mnie już OK

 

ps:bez obrazy :D

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem jest trochę podobny biegi 1 i wsteczny wchodzą nieraz ciężko jak mam dociśnięte do końca sprzegło ale jak popuszczę je tak na 20 % to wchodzą idealnie. coś ze sprzęgłem może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]23739[/ATTACH]

synchronizator wstecznego i 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie zaczęły się problemy z biegami a dokładniej z dwójką. Nie mogę włączyć drugiego biegu na zimnym silniku po przejechaniu paru kilometrów i rozgrzaniu już wchodzi.Jak stoję w miejscu z wciśniętym sprzęgłem to biegi wchodzą jak jadę niestety dwójka nie. Olej wymieniłem na Mobila. Po wizycie u mechanika ponoć skrzynia zaczyna mówić papa dodam że to 5ka! Zastanawiam się czy to nie wina sprzęgła albo czegoś innego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i u mnie zaczęły się problemy z biegami a dokładniej z dwójką. Nie mogę włączyć drugiego biegu na zimnym silniku po przejechaniu paru kilometrów i rozgrzaniu już wchodzi.Jak stoję w miejscu z wciśniętym sprzęgłem to biegi wchodzą jak jadę niestety dwójka nie. Olej wymieniłem na Mobila. Po wizycie u mechanika ponoć skrzynia zaczyna mówić papa dodam że to 5ka! Zastanawiam się czy to nie wina sprzęgła albo czegoś innego!
tu raczej synchronizator 2ki mówi pap a nie cała skrzynia skoro tylko tego jednego biegu nie możesz włączyć na zimnym oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to lepiej kupić drugą używaną skrzynię niż reperować starą. No i przy okazji demontażu skrzyni sprzęgło i dwumasa:doh .

Załamka normalnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co zmieniać coś co jest dobre (sprzęgło i dwumasa) jeśli nie wykazuje żadnych objawów to zostaw je w spokoju i tylko dobierz odpowiednią skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności