Skocz do zawartości
Gość Yaca

Skrzynia biegów - ciężko wchodzą biegi; trudności z wrzuceniem biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwoch dni mam problem z biegami a mianowicie , dwa razy drazek stanal na srodku i nic nie moglem zrobic , na boki wszystkie poruszalem i dopiero biegi zaczely wchodzic,zaczelo tak sie dziac jakodkrecilem prawa strone-tuleje lawy aby wyjac srube od banana ,po skreceniu i przejechaniu sie jakos inaczej biegi wchodzily jakby z lekkim oporem , a pozniej jak na wstepie - co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunęła się delikatni i pod kątem działa wybierak....bez regulacji teraz niestety tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest winowajca, tulejka co laczy gume przy tym krzyzaku od lewarka biegow sie wysunela i haczyka o obudowe skrzyni, czy jakos sie ja wymienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z wrzucaniem biegów, najbardziej 1 i R przy ruszaniu, w trakcie jazdy jakby gorzej wchodzi reszta biegów. Sprzęgło zmieniane rok temu, olej w skrzyni 2/3 lata temu. Problem powstał w zasadzie z dnia na dzień. Wygląda mi na to jakby nie do końca rozpinał, chociaż jak wrzucę przykładowo 1 i trzymam wbite sprzęgło to nie próbuje się toczyć (tak miałem jak pękł mi docisk). Przy próbie wrzucenia biegu czuć wyraźny opór, wchodzi dopiero po kilku próbach, chociaż mam wrażenie że raz na jakiś czas ta przykładowa 1 potrafi wejść w zasadzie zupełnie normalnie. Wycieków płynu póki co brak. Co to może być?

Edytowane przez Marceli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Ktory element układu może być odpowiedzialny za takie zachowanie? Problem pojawia sie i znika, raz jadę i jest dobrze, innym razem są problemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka sprzęgła, lub siłownik sprzęgła nie pracuje prawidłowo, może zapowietrzone. A pedał sprzęgła zachowuje się cały czas tak samo? tz. stawia cały czas taki sam opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedziec czy chodzi np lżej czy ciężej, ale anomalii takich jak np wpadanie pedalu czy cos podobnego nie ma..da sie zdiagnozować to jakos który konkretny element czy tylko podmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoim Passatem b5 1.9tdi 90km, po zmianie sprzęgła niemam 3-ciego biegu co moze byc przyczyna bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem ze swoim Passatem b5 1.9tdi 90km, po zmianie sprzęgła niemam 3-ciego biegu co moze byc przyczyna bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

 

a 1 i 5 masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z biegami

Jak w temacie,

Miałem problem z wbiciem biegu 1 i R czasami problem pojawiał się z wyłączeniem biegu 1 ( jak by się gdzieś zblokował. Sprzęgło jakby nie wyprzęgało i auto czasami ciągło dalej.

 

W celu rozwiązania usterki udałem się do serwisu gdzie wymieniono mi pompę sprzęgła i płyn.

Kolejną diagnozą było sprzęgło i koło dwumasowe ( tu cena 3000zł) odmówiłem tej naprawy.

 

Pojechałem do innego warsztatu i okazało się że miałem luz wzdłużny na wałku skrzyni biegów ( koszt naprawy z wymianą oleju 700zł z wymianą oleju w skrzyni). Panowie podłożyli podkładkę pod łożysko i tym samym zlikwidowali luz. Temat podobno znany w VW. Od tamtej pory zrobiłem 2 000 km i rewelacja.

 

Sprzęgło i Dumasa O.K

Tak więc drodzy jeśli i Wam się coś takowego przytrafi to nie zawsze będzie oznaczało astronomiczne wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem wymieniłem sprzęgło w moim 1.6 AHL i uszczelki wybieraka bo z niej sie lało, przez co aby był poziom oleju w skrzyni brakowało ok 1,2 -1,3 Oleju, Sprzegło docisk i łożysko na częściach LUK-a, Po złożeniu wszystkiego do kupy biegi ciężko wchodzą na zgaszonym silniku z sprzegłem, bez sprzęgła i na odpalonym tak samo, przez chwile wchodzą w miare łagodnie a po chwili ciężko. Czy ktoś miał taki problem ? czy możliwe jest że stało się tak po wymianie uszczelki wybieraka ? przed wymianą sprzegła biegi łagodnie wchodziły jednak słychać głośno każdą zmianę biegu oraz sprzegło zaczynało się slizgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś podczas jazdy nie mogłem wrzucić 2 biegu, zatrzymałem się i nie wchodził żaden bieg, wyłączyłem auto, z problemami ale udało się wrzucić 1 bieg i po odpaleniu z wciśniętym sprzęgłem auto ruszyło. Uruchomiłem silnik na luzie udało się wrzucić bieg i auto jechało normalnie. Problem pozostał z wrzucaniem wstecznego, czy na odpalonym czy zgaszonym jest opór, 1bieg wchodzi choć czasem ciężko.

Sprzęgło ma najechane niecałe 30tys

Prosze o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było wymieniane kompletne? z dociskiem? Niewykluczone że docisk jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kompletne bez dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności