Skocz do zawartości
Gość Yaca

Skrzynia biegów - ciężko wchodzą biegi; trudności z wrzuceniem biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to co opisujecie :niepewny: bardzo ciężko jest wyadć jednoznaczną diagnozę. Te stuknięcia trzeba posłuchać bo mogą być z różnych przyczyn - generalnie to niestety kłania się wizyta u specjalisty lub obserwacja zachowań.

 

Jeśli skrzynia jest automatyczna to wiadomo serwis i wymiany oleju to standard - natomiast jeśli manual to sprawdzenie jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inkwizytor

zna ktoś jakiegoś sprawdzonego specjalistę od skrzyń w łodzi lub okolicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! a ja mam znowu tak! mianowicie przy WŁĄCZONYM silniku biegi pierwszy, drugi i wsteczny ciężko wchodzią :zalamany: pozostałe czyli 3,4,5 podczas jazdy wchodza normalnie ( lekko) a przy WYŁĄCZONYM silniku WSZYSTKIE biegi wchodzą bardzo lekko!!!!co moze być tego przyczyną????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw odpowietrzył sprzęgło ,a jeśli to nie pomoże no to wymiana sprzęgła :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tajpan7
Witam! a ja mam znowu tak! mianowicie przy WŁĄCZONYM silniku biegi pierwszy, drugi i wsteczny ciężko wchodzią :zalamany: pozostałe czyli 3,4,5 podczas jazdy wchodza normalnie ( lekko) a przy WYŁĄCZONYM silniku WSZYSTKIE biegi wchodzą bardzo lekko!!!!co moze być tego przyczyną????????

 

W moim aucie jest dokladnie to samo.

 

Mieszkam w Irlandii i mam stracha dac auto do analizy tym "czwarugom" bo mi pol auta wymienia i dalej bedzie kicha.

 

Czyli jest duze prawdopodobienstwo ze jest to wina sprzegla?

 

Dzieki za porade!!!

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam stracha dac auto do analizy tym "czwarugom" bo mi pol auta wymienia i dalej bedzie kicha.

:cisza: Zgadzam się lepiej samemu lub znajomy polak nie dawać kloszardom bo tak jak mówiłeś ,a jeszcze lepsze są siniaki :rotfl:

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chlebek1983

mialem identycznie tak samo ale po dolewce ok700ml :przestraszony: oleju i przejechaniu ok100km problem sam znikł.A te gluche stuknięcie ustąpiło,i biegi wchodzą.proponuje wymiane oleju bo może poprzedni wlaściciel to zaniedbał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...zanim powymieniacie oleje, synchronizatory, spzregla i ostatecznie skrzynie biegow...sprawdzcie wpierw reulacje skrzyni....vw maja to do siebie ze lubia sie rozregulowac skrzyniewystarczy podciagnac na ciegnach i bedzie ok a ewentualnie jak to nie pomoze to drazcie temat dalej

 

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy...zanim powymieniacie oleje, synchronizatory, spzregla i ostatecznie skrzynie biegow...sprawdzcie wpierw reulacje skrzyni....vw maja to do siebie ze lubia sie rozregulowac skrzyniewystarczy podciagnac na ciegnach i bedzie ok a ewentualnie jak to nie pomoze to drazcie temat dalej

 

pozdrawiam

tomek

hmm..... ale skoro na WYLĄCZONYM silniku biegi wchodzą dobrze to jaki jest sens regulować??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiscie zmienia postac rzeczy...no coz...obyscie znalezli przyczyne usterki i nie byla kosztowna, powodzenia

 

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tajpan7
Koledzy...zanim powymieniacie oleje, synchronizatory, spzregla i ostatecznie skrzynie biegow...sprawdzcie wpierw reulacje skrzyni....vw maja to do siebie ze lubia sie rozregulowac skrzyniewystarczy podciagnac na ciegnach i bedzie ok a ewentualnie jak to nie pomoze to drazcie temat dalej

 

pozdrawiam

tomek

hmm..... ale skoro na WYLĄCZONYM silniku biegi wchodzą dobrze to jaki jest sens regulować??????

 

U mnie takze na wylaczonym silniku biegi wchodza idealnie.

 

Czyli najbardziej prawdopodobna staje sie awaria sprzegla czy tak?

 

Rozumiem ze nikt nie zdiagnozuje auta na 100% nie widzac go, ale chodzi mi o mozliwie najbardziej prawdopodobne wytypowanie przyczyny awarii.

 

Od czegos trzeba zaczac ;)

 

Jeszcze raz dzieki!!!

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość greg_2

Witam

mam prosbe moze wiecie czego moge sie spodziewac po takiej akcji.

Dzis pokonujac skrzyzowanie wyskoczyla mi z lekkim hukiem dwojka i skrzynia stala sie malo przyjazna kierowcy tzn lewarkiem ciezko sie rusza

jedynka nie wchodzi wogole, dwojka wchodzi ciezko bardzo ciezko , jak rusza na dwojce to daje rade przelaczyc na wyższe biegi ale nie jest to taki plynny rych wajchy jak bylo kiedys ale da sie jechac.

Wiec mam awarie i teraz pytanie czego sie spodziewac padla skrzynka ??

Ewentualnie kogo mozecie polecić w Wawie i okolicach do naprawy normalnie serwisowalem auto w Diagtroniku w jankach.

 

Dodam ze pasek ma 175 tys najechane z 2001 roku silnik AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ znam temat, dodam, że przy wyłączonym silniku również nie można włożyć jedynki.

Wsteczny również ciężko wchodzi. Jedynka jak wspomniał Greg_2 zupełnie nie da się zapiąć.

 

Gdyby to było sprzęgło, dwumas, na zgaszonym biegi powinny raczej wchodzić. (?)

 

Skrzynia ? Choinka ? Na co stawiacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rozbiórki sie nie dowiecie, mogły pójść satelity, wałek różnicowy. Nie radze jeździć bo może Wam wybić dziure w skrzyni.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam to samo, przy wylaczonym silniku biegi wchodza idealnie, na wlaczonym na rozgrzanym silniku jest problem z 1 i R, podejrzenia padaja na sprzeglo, ale sprzeglo bierze mi u samej gory, wiec mysle ze naped jest rozlaczony, bardziej bym stawial na lozysko wyciskowe, albo synchronizatory (jesli silnik jest wylaczony to synchronizator i tak nie dziala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrx
mam to samo co mielcek, przy wyłączonym silniku malina, a przy jeździe lipa.Podłączam się pod temat i plis o jakieś rady. Wcale mi się nie uśmiecha wywalanie skrzyni na stół.

U mnie to samo jak u użytkowników z tego tematu. Znalazłem jednak rachunek na wymianę sprzęgła z 17 listopada (to niespełna pół roku). W zwiażku z tym czy mam prawo do bezpłatnej naprawy (jeśli to oczywiscie sprzęgło)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś auto do góry ( przód ) włóż jedynkę i zobacz czy koła się nie kręcą na wciśniętym sprzęgle.

Mi to wygląda na słabe wysprzęglanie. ( sprzęgło )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrx

Wczoraj dopiero odebrałem auto (po jakichś 10 dniach). 850f - załamka :667:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrx cena przytłaczająca, ale co było przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dopiero odebrałem auto (po jakichś 10 dniach). 850f - załamka

 

Współczuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności