Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zaputam tak:

mam Passata od dwoch dni. Na poczatku bylo tak, ze jak zostawilem niezamkniete auto to po jakims czasie samo sie zamnknelo. Cos naprztykalem w pilocie i juz nie dziala. Da sie to jakos zaprogramowac? Pomocy...

 

to ze ci sie sam zamykał to tylko gdy go otworzyłeś pilotem i nie otwarłeś zadnych drzwi wtedy po 30 sekundach sam sie zamyka. Nie wiem czy jest cos takiego ze sie sam zamyka w innych wypadkach ja nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kovens
to ze ci sie sam zamykał to tylko gdy go otworzyłeś pilotem i nie otwarłeś zadnych drzwi wtedy po 30 sekundach sam sie zamyka. Nie wiem czy jest cos takiego ze sie sam zamyka w innych wypadkach ja nie słyszałem

 

Dziękuje. Byłem w garażu i sprawdziłem. Jest ja mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arko

Ja myśle że problem jest z kluczykem. Kidyś próbowałem , ale bez skutku . Prawdopodobnie pilot od audi a6 jest dobry bo ma 3 przyciski a w paskach są tylko dwa i chyba w tym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje. Byłem w garażu i sprawdziłem. Jest ja mówisz.

 

ciesze sie ze pomogłem :) ja tez mam od niedawna paska B5FL ale powiedziałbym ze znam go bardzo szczegółowo :) wtajemniczeni wiedza o co mi chodzi :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy operacje programowanie COMFPRTU mogę wykonać kablem USB-VAG-KKL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było trochę wcześniej:

 

Witam

 

Kolego miałem ten sam problem.

Te interfejsy na USB nie będą działały pod DOSem

Musisz znaleźć laptopa z comem i interfejs na coma i wszystko będzie działało bez problemów.

 

Nie słuchaj tego że USB da sie ustawić tak żeby działało pod dosem.

Niema sterowników do USB pod dosa i żaden informatyk tego nie zrobi jak to nieraz piszą na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy moze ktos z forumowiczow mieszka w UK okolice Manchesteru i psoiada VAG-a na COM-mie i jakis stary komputerek do ktorego mozna to podlaczyc!! Ja posiadam tylko na USB a to nie dzial a chcialoby sie miec otwierane okienka???

Poczytalem wszystkie posty glowa pelna teori czas by na praktyke!!! :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie aktywowałem sobie domykanie szyb (passat 2003, moduł 1C0 959 799 B).

Wszystko przebiegło łatwo i szybko.

Nie miałem jeszcze okazji pobawić tym ficzerem, niemniej zauważyłem, że działa to kiedy auto jest otwarte.

Jak jest zaryglowane, to mogę z pilota otworzyć zamki, ale otwieranie okien nie zadziałało mi.

 

Albo robię coś nie tak, albo o czymś zapomniałem ...

To co chciałbym osiągnąć to otworzyć zamki i okna zanim dojdę do auta, aby się trochę przewietrzyło.

Da się ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0
Witam,

 

właśnie aktywowałem sobie domykanie szyb (passat 2003, moduł 1C0 959 799 B).

Wszystko przebiegło łatwo i szybko.

Nie miałem jeszcze okazji pobawić tym ficzerem, niemniej zauważyłem, że działa to kiedy auto jest otwarte.

Jak jest zaryglowane, to mogę z pilota otworzyć zamki, ale otwieranie okien nie zadziałało mi.

 

Albo robię coś nie tak, albo o czymś zapomniałem ...

To co chciałbym osiągnąć to otworzyć zamki i okna zanim dojdę do auta, aby się trochę przewietrzyło.

Da się ? ;-)

 

Mam ten sam moduł co ty i u mnie wsio działa jak należy. Na pilocie jedno naciśnięcie powoduje otwarcie samochodu drugie naciśnięcie i przytrzymanie klawisza na pilocie powoduje otwarcie wszystkich szyb w samochodzie tak samo w drugą stronę z zamykaniem. Poza tym zmieniłem język z niemieckiego na angielski i sygnał akustyczny alarmu z "niemieckiego" na "resztę europy" no i jeszcze sygnał "piknięcie" przy zamykaniu i otwieraniu auta. Jedyne czego nie udało mi się zrobić to automatyczne zamykanie drzwi powyżej 15km/h ale myślę że ten bajer jest zbyteczny bo w razie twwuu twuu kolizji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kovens

A ma ktoś VAG w Toruniu lub okolicach i kompa by mi to wszystko aktywował. Oczywiście nic za darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam moduł co ty i u mnie wsio działa jak należy. Na pilocie jedno naciśnięcie powoduje otwarcie samochodu drugie naciśnięcie i przytrzymanie klawisza na pilocie powoduje otwarcie wszystkich szyb w samochodzie tak samo w drugą stronę z zamykaniem. Poza tym zmieniłem język z niemieckiego na angielski i sygnał akustyczny alarmu z "niemieckiego" na "resztę europy" no i jeszcze sygnał "piknięcie" przy zamykaniu i otwieraniu auta. Jedyne czego nie udało mi się zrobić to automatyczne zamykanie drzwi powyżej 15km/h ale myślę że ten bajer jest zbyteczny bo w razie twwuu twuu kolizji

 

Witam,

 

widzę, że mamy podobne preferencje ;-).

Też zacząłem od podobnych ustawień.

Ja mam selektywne otwieranie (wpierw drzwi kierowcy) - pewnie muszę kliknąć otwieranie 3 razy, zanim otworzą się okna.

 

"Auto lock" włączyłem sobie - bez obaw - sterownik otwiera drzwi po dzwonie. Tak przynajmniej napisano w dokumentacji.

 

A co daje zmiana sygnału akustycznego z niemieckiego "na reszta europy?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

No też tak mam w poprzednim poście napisałem na skróty :)

1x na pilocie - drzwi od kierowcy

2x na pilocie - pozostałe drzwi

3x i przytrzymanie na pilocie - szyby lecą w dół

A zmiana sygnału akustycznego na "reszta europy" to inny dźwięk syreny autoalarmu. Alarm miałem ustawiony na "niemiecki" i wydawał mi się cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam moduł co ty i u mnie wsio działa jak należy. Na pilocie jedno naciśnięcie powoduje otwarcie samochodu drugie naciśnięcie i przytrzymanie klawisza na pilocie powoduje otwarcie wszystkich szyb w samochodzie tak samo w drugą stronę z zamykaniem. Poza tym zmieniłem język z niemieckiego na angielski i sygnał akustyczny alarmu z "niemieckiego" na "resztę europy" no i jeszcze sygnał "piknięcie" przy zamykaniu i otwieraniu auta. Jedyne czego nie udało mi się zrobić to automatyczne zamykanie drzwi powyżej 15km/h ale myślę że ten bajer jest zbyteczny bo w razie twwuu twuu kolizji

 

w razie kolizji podobno tuż przed otworzeniem sie poduszk otwierają sie zamki drzwi wszystkie więc nie ma sie co bać :) teoretycznie tylko wiadomo jak to bedzie w praktyce tego nikt nie przewidzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No też tak mam w poprzednim poście napisałem na skróty :)

1x na pilocie - drzwi od kierowcy

2x na pilocie - pozostałe drzwi

3x i przytrzymanie na pilocie - szyby lecą w dół

A zmiana sygnału akustycznego na "reszta europy" to inny dźwięk syreny autoalarmu. Alarm miałem ustawiony na "niemiecki" i wydawał mi się cichy.

 

Witam,

 

czasami załapie mi od jednego razu:

naciskam dłużej przycisk pilota - otwierają się drzwi kierowcy i okna idą w dół.

 

Mimo, że mam nową baterię w pilocie to jakoś niepewnie to działa.

Pewnie sygnał musi być pewny przez te całe 3 sekundy zanim szyby zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek cos sie skopalo chyba???

Ostatnio podjechal do mnie moj kuzynek skoda oktavia i powiedzialem mu ze moge mu wlaczyc domykanie szyb tak samo jak to robilem u mnie i juz u paru gosci w passatach i jak narazie wszystko szlo ok.Po podlaczeniu sie do tej wlasnie skody 2004 r. po wpisaniu kodu loginu stracilem kontakt i polaczenie z modulem!!! Totalne zero-Brak komunikacji???!!!

Normalnie nie wiem co sie moglo stac i co zrobic zeby ja odzyskac.

Co ciekawsze wszystko w aucie chodzi tk.centralny,szyby,podswietlanie itd.

Czy wiecie co sie moglo stac???

Nawet jak chce wejsc normalnym Vagiem to pokazuke brak komunikacji ze sterownikeim.

Jesli ktos moze to prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0
Marek cos sie skopalo chyba???

Ostatnio podjechal do mnie moj kuzynek skoda oktavia i powiedzialem mu ze moge mu wlaczyc domykanie szyb tak samo jak to robilem u mnie i juz u paru gosci w passatach i jak narazie wszystko szlo ok.Po podlaczeniu sie do tej wlasnie skody 2004 r. po wpisaniu kodu loginu stracilem kontakt i polaczenie z modulem!!! Totalne zero-Brak komunikacji???!!!

Normalnie nie wiem co sie moglo stac i co zrobic zeby ja odzyskac.

Co ciekawsze wszystko w aucie chodzi tk.centralny,szyby,podswietlanie itd.

Czy wiecie co sie moglo stac???

Nawet jak chce wejsc normalnym Vagiem to pokazuke brak komunikacji ze sterownikeim.

Jesli ktos moze to prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

 

Bo to już pewnie już na CANie czyli orginalny kabelek i program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to już pewnie już na CANie czyli orginalny kabelek i program

Chyba nie rozumiesz co ja napisalem.

Kabelek i programik jest wsio ok.Mowie ze przed zmiana sofcika w module wszystko sie laczylo bez problemu,ale po zalogowaniu sie przez vdc_e 11 login 19283 komunikacja z modulem zostala utracona!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie rozumiesz co ja napisalem.

Kabelek i programik jest wsio ok.Mowie ze przed zmiana sofcika w module wszystko sie laczylo bez problemu,ale po zalogowaniu sie przez vdc_e 11 login 19283 komunikacja z modulem zostala utracona!!!!

 

Mój też stracił komunikację z komfortem ;-)

 

Spróbuj odłączyć akumulator na chwilę. Może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój też stracił komunikację z komfortem ;-)

 

Spróbuj odłączyć akumulator na chwilę. Może to pomoże.

teraz nie dam rady bo nie mam tego auta ,ale przy najblizszej okazji zobacze.Juz myslalem zeby odlaczyc modul na pare sekund,ale nie chailo mi sie rozbieraz auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok koledzy a powiedzcie mi jak doprogramowac do szyb szyberdach tak zeby sie otwieral razem z szybami z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności