Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skulek

Czy nikt naprawde sie nie orientuje ktore bloki musze zmienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystko jest pięknie opisane krok po kroku jak przeprogramować moduł komfortu, lecz ja ma mały problem z vds-pro nie moge aktywować ukrtytych funkcji (bloki 20 do 27). Czy jest kotoś w stanie mi pomóc ? z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire
miałem D600 i D610 mam teraz i cholera Win98 nie chce na tych chodzic. Troche irytujace - jak dell potraktował platformy Centrino do starego systemu, ale nie moge nic zlego powiedziec o tym kompie. ;)

 

Troche OT ale Win98 to żaden problem - nawet USB odpaliłem, o takich pierdach jak Radeon9000 czy SigmaTel9750 to nie mówię - więc w czym problem.

 

Poza tym mam MultiBoot Config i 3 systemy *Vista, Win98se i główny XP Pro

 

problem jest przy CoreDuo2 - bo to 64bit - ale też da się odpalić czystą 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chura udało mi sie uruchomic domykanie szyb z pilota w/g instrukcji typ modułu jaki mam w swoim pasku to 1C0 959 799B Wariant

 

wszystko ładnie smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawerek

Ja też mam podobny problem jak Skulek bo mam chyba żadki moduł komfortu tylko że ja mam 1C0 959 799 A i nie wiem czy w tym da rade zmienić i jakie bloki. Czy komuś z takim modułem udało się to dokonać ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy mój moduł posiada te funkcje !

 

 

jak wejde przez Vag-a to pokazujemi:

C0959799B 7 X komfortgerat HLO 0003

 

a jak wejde do informacji o sterowniku to pokazuje:

C1959801 7 X TorsteurFS HLO 0004

 

Jak tak to jak to włączyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego Hawerek należy zmienić wartości (oczywiście za pomocą VDC_PRO) w adresach:

04361 jest 75 zmieniamy na 67

04362 jest 75 zmieniamy na 67

04362 jest 75 zmieniamy na 67

odnośnie modułu 1CO 959 799B (kolega daras) wartości są identyczne o ile to jest variant a nie sedan poniżej dane do sedana :

04361 jest 74 zmieniamy na 66

04362 jest 74 zmieniamy na 66

04363 jest 74 zmieniamy na 66

Pozdrawiam i życze powodzenia. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Hehe dalej nikt nie ma takiego modułu komfortu :evil::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amkei

Witam wszystkich uzytkownikow na forum, jako ze jest juz podobny temat zwiazany z domykaniem szyb i ja sie pod niego podepne, byc moze ktos mial podobny problem, lub poprostu wyprowadzi mnie z bledu.

 

Mianowicie kozystajac z opisu z tego forum, zabralem sie za majstrowanie z domykaniem, w efekcie moge domykac szyby poprzez dluzsze nacisniecie przycisku zamykania na pilocia, badz otwierac analogicznie przytrzymujac przycisk otwierania. W zaden sposob nie udalo mi sie wywolac automatycznego domykania.

Video poglodowe

 

 

Pare szczegolow

samochod Golf IV rocznik 10/2001 VIN na 2002 rok

3 drzwiowy

modul komfortu 1C0 959 799 B

 

zgodnie z opisem edytowalem komorki o numerach, w kwadratowym nawiasie odczyt pierwotnych wartosci z mojego modulu]

 

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

04361 [ 10 10 10 60 60 60 255 255 255 4 ] - wartosci dziesietne

 

04362 [ 10 60 60 60 255 255 255 4 4 4 ] - wartosci dziesietne

 

04363 [ 10 10 60 60 60 255 255 255 4 4 ] - wartosci dziesietne

 

1C0 959 799 (odnośnik) 1C0 959 799 B dla Wariant

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04361 / 75 / 67

04362 / 75 / 67

04363 / 75 / 67

 

1C0 959 799 (odnośnik) 1C0 959 799 B dla Limuzyna

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04361 / 74 / 66

04362 / 74 / 66

04363 / 74 / 66

 

1C0 959 799 B dla Bora / Jetta

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04361 / 72 / 64

04362 / 72 / 64

04363 / 72 / 64

 

zgodnie z tabelka probowalem wpisywac nowe wartosci do w/w komorek

67 nastepnie 66 konczac na 64 objaw w kazdym z tych przypadkow byl identyczny mozliwosc domkniecia, otworzenia okien z pilota, jednak brak automatycznego domykania sie szyb.

 

Bardzo prosze o pomoc w mojej kwestii, poniewaz nie wiem gdzie popelnilem blad, badz naprostowanie mnie, ze owe automatyczne domykanie nie jest mozliwe do zrealizowania w moim pojezdzie.

 

Pozdrawiam amkei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa domykanie z kluczyka czyli jak przytrzymam kluczyjk to się zamykają lub jak przytrzymam w strone otwierania to się otwierają. Passat z 1999r. 110KM. Nie wiem jaki mam moduł komfortu ale skoro da się to robić kluczykiem to myślę że po przeróbce vag też powinno śmigać z pilota

 

PS. JESZCZE JEDNO CZY W WASZYCH PASSATACH TEŻ ODWROTNIE DZIAŁA SZYBA OD KIEROWCY TZN. ODWROTNIE USTAWIONY PRZEŁĄCZNIK W STOSUNKU DO POZOSTAŁYCH SZYB, CZY TYLKO KTOŚ COŚ PODMIENIŁ U MNIE

JAK WSZYSTKIE NP. DO TYTŁ TO SIE OPUSZCZAJĄ A PRZEDNIĄ ŻEBY OPUSCIĆ TO TRZEBA PRZEŁĄCZNIK DO PRZODU. ITP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość math

Ja z kolei mam problem prawdopodobnie z softem. Mam laptop'a, kabel VAG-COM KKL na COM'a (Viaken), moduł komfortu 799 J ale po wejściu w opcję 46 i ew. wpisaniu 19283 soft nie pokazuje mi opcji do odczytu i modyfikacji eepromu (???)

Co może być przyczyną? Moj Passat jest z '98, 3B

 

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuczaj a w jaki sposob uruchamiasz ten programik czy odpalasz go z tej płytki startowej która jest do sciągniecia jako obraz płyty i wypalasz ją na kompie jako botowalną. Czy moze bezposrednio z dysku twardego z pliku zapisanego na dysku jako plik vdc_pro.exe. musisz koniecznie odpalic kompa w taki sposób zeby płytka ci sie zabotowała tzn zeby komp odpalił z płyty i wtedy wpisujesz vdc_e i odpalasz go. Bo jak odpalisz go z programiku zapisanego na dysku a nie z płyty to nic nie zrobisz. Juz to pezrabiałem miałem podobny problem jak ty.

 

 

Zapomnałem dodoac ze jak juz nagrasz tą płytkie i włorzysz ją do kompa uruchomionego pod windowsem to to zachowuje sie ona tak jakby nic na niej nie było wiec jej nie modyfikuj tylko włóż do laptopika taką jaką nagrasz bezposrednio z obrazu. i uruchom laptopa z tej płyti i musi byc OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawerek

Ja mam podobny problem jak Math. Moduł 799A, interfej na max232 (viaken) i uruchamiam z tej płytki butowalnej. Dopuki nie wpisze loginu 19283 to moge sprawdzić zawartość eepromu, jak tylko go wpisze to jak chce odczytać lub zapisać Eeprom to pokazuje mi się okienko aby wpisać nr komórki a po zatwierdzeniu adresu wyskakuje czerwone okienko z komunikatem typu " dana funkcja jest niedostępna lub (coś tam).... time out" (sorki ale dokładnie nie pamiętam)

Czy coś robie żle czy z programem coś nie hallo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość math
Ja mam podobny problem jak Math. Moduł 799A, interfej na max232 (viaken) i uruchamiam z tej płytki butowalnej.

 

hmm, ja mam jednak troche prostszy problem, tzn. widze kody tylko do 15, nie mam zadnych innych opcji do odczytu / zapisu eepromu.

 

Haverek, moglbys podeslac mi obraz twojej plytki? nie moge niestety sciagnac z forum, bo pisze ze plik nie znaleziony :( no chyba ze masz jakis link do zalego obrazu plytki?

 

Math

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość math

juz sobie z tym poradzilem, dzieki andrzejek111, ktory podeslal mi swoj obraz plytki

 

cos jednak bylo w konfigu nie tak, ze nie mialem opcji do eeproma, ale teraz jest wszystko na swoim miejscu

 

przeprogramowalem komforta, i na poczatku nie zgadzala mi sie wartosc tylko dla tylnych dzwi za kierowca (adres 16280 w/g instrukcji dla komfortu 799 J) ale spojrzalem na wczesniejsze adresy i tam bylo nie 16280 a 16820 - sprawdzilem i rzeczywiscie sie zgadzalo, poprawilem i mam teraz pieknie cztery szybki sterowane pilotem

 

apel do moderatora o poprawienie adresu dla komfortu 799 J z 16280 na 16820 dla tylnych drzwi za kierowca

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Uwaga ;)

Może ktoś już wie jakie bloki trzeba zmieni w module 1J0 959 799 N domyślam się że to rzadki moduł ... A szkoda że nikt nie ma pojęcia jakie bloki w epromie trzeba zmienić ... Mo ze jakieś sugestie ? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podobny jaki miał math - brak opcji eeprom.

Bardzo prosże o prawidłowa wersją programu. A może by tak wystawić to gdzies na uploadzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:zalamany: :Ja mam inny problem mój moduł komfortu to 3B0 959 796P :przestraszony: tak wskazuje vag ,mam domykanie z klucza ale nie z pilota i chciałem powalczyć a tu nr modułu mi nie pasuje czy ktoś wie coś na ten temat ?Które bloki zmienic w tym module i czy jest taka mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

No to sprawdzilem i domykanie z kluczyka mam wszystkie cztery szyby się zamykają.

Ale jek zrobić aby domykały się z pilota fabrycznego.

 

pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kornik6

Witam, mam VW passat z 2000 przed liftingiem, problem następujący: przytrzymując kluczyk w zamku drzwi mogę otworzyć okna, a nie mogę ich domknąc, pomżcie proszę gg 5776729 email [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności