Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... chciałbym poprosić was o pomoc !!!!

 

Chciałbym zaprogramować mój moduł komfortu ::::::::::::: 1C0 959 799 B :::::::::: auto sedan ...

Tak aby otwierały i zamykały by mi sie szybki z pilota ..... dodam ze czytałem ten topic na forum :::

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130

 

Sciągnełem potrzebny plik... włączam program pod dosem .... i program nie może podłączyć mi sie z COM 1 .. zmieniam na pozostałe COM-y 2,3,4 i nic nie daje .. macie jakieś wyjście z tego.... posiadam VAG

 

USB KKL Vag-Com Cable/Interface VW Audi Scanner VAG COM

 

 

i TACHO VAG ale obydwa nie chcą mi sie podłączyć z tym programem pod dosa istnieje jakiś inny program którym można ... ustawić ten moduł komfortu ??????

 

Dzieki Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego miałem ten sam problem.

Te interfejsy na USB nie będą działały pod DOSem

Musisz znaleźć laptopa z comem i interfejs na coma i wszystko będzie działało bez problemów.

 

Nie słuchaj tego że USB da sie ustawić tak żeby działało pod dosem.

Niema sterowników do USB pod dosa i żaden informatyk tego nie zrobi jak to nieraz piszą na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro coś takiego http://moto.allegro.pl/item323779533_vag_100_automatyczne_zamykanie_szyb_pilotem.html

gość sprzdaje moduł który po podłączeniu do gniazda OBD2 automatyczne przeprogramowuje moduł konfortu. Podaje również które modele aut z grupy VW można za pomocą jego urządzenia przeprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zolnierzslawek

Ja mianowicie ma problem taki, ustawiam bootowanie na CD lecz komputer startuje z systemem windows, nie uruchamia sie z płyty, moj komputer to laptop DELL LATITUDE D600 windows XP co musze zrobić aby to działało?

 

Poradziłem sobie już. Koledzy zrobiłem sobie piękne domykanie szyb z pilota, jednakze musialem troche zmienic te wartosci podane, poniewaz wedlug tego opisu tylnie szyby sie otwieraly a przednie zamykazy i na odwrot. teraz wszystko dziala. Mam takie pytanie czy da sie zrobic aby same sie zamknely po jednokrotnym wcisnieciu przycisku na pilocie do zamykania, troche jest to meczace ze musze czymac przycisk az sie wszytkie zamkna. moj komfort to 1J0 959 799 AH

 

Moze Koledzy ktos wymysli jak przeprogramowac modul komfortu aby lusterka skladaly sie po zamknieciu samochodu z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast walczę z uruchomieniem szyb w moim pasku już od kilku dni ale.......bez rezultatów. Cały czas mam jeden i ten sam problem tzn. po uruchomieniu Vdc_Pro ustawiam wszystko jak trzeba w konfiguracji połączenia ale i tak nie chce mi się połączyć "ni cholery" z komputerem (sterownikiem) samochodu ale wydaje mi się że samo połączenie jest jednak OK bo przy próbie łączenie ze sterownikiem samochodu "pyka" przy kluczyku (stacyjce) immobilaizer ale dlaczego do jasnej......... nie łączy mi się dalej.....

Prosze o pomoc bo tak jak i Wy chciałby się cieszyć automatyczny domykaniem szyb z pilota.

Acha mam starego PII na coma-a program uruchamiam z dyskietki bootowalnej pod dos-em.

Pozdrawiam - Leszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też padłem, mam pierwszy moduł z opisu Marka (1J0 959 799 AH), fejs K+L line (opto) we wtyku OBD2 przez com. Po uruchomieniu vdc_e i przejściu przez conf połączenia, wyskakuje monit „nie znaleziono UART w com 1” i tyle.

Ten fejsik normalnie pracuje z VAG 311.2 tzn.: kąt wtrysku, zmiana języka i inne, nie ma z nim żadnych problemów.

Nie znalazłem na forum podobnych problemów, dlatego z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

posiadam paska (3BG) 2002 rok i niestety nie jestem w stanie zlokalizowac czy posiadam domykanie szyb z pilota czy nie, czy ktos moze mi podpowiedziec cos na ten temat.

Przytrzymujac przycisk pilota nie dzieje sie nic poza tym ze zamyka sie centralny ale szyby ani drgną.

Czy moge to jakos zaaktywowac za pomoca VAG , bo taki posiadam ale pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy powyzej mowili.Pod USB nie da rady.Tez probowalem kilkukrotnie i nie poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem czy mam wypalic na jednej plycie VDC-PRO, a na drugiej obraz plyty butowalnej, czy wszystko na jednej i czy przed wypaleniem mam to rozpakowac czy tylko wypalic tak jak sciagnoloem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz to co poniżej i wypal na płytce i odpal na laptopie z pod dosa tzn. program ma sie botowac (uruchamiac) z płyty.

 

pobierz - obraz płyty botowalnej do wypalenia na CD

 

można użyć do wypalenia programu NERO. Proces palenia CD.......DONE

 

po wypaleniu tej płyty i włozeniu do napedu cd na odpalonym windowsie nie bedziesz widział zadnych plików - przynajmniej umnie tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pobieram obraz plyty ,wypalam ,odpalam komputer i nic sie nie dzieje

a komputer jest ustawiony na botowanie z plyty

,druga opcja ktrora zrobilem to nagralem obraz plyty plus program vcd pro i tez sie nic nie dzieje ,trzecia opcje ktora zrobilem to rozpakowalem program vcd pro i sam zrobilem plyte bootujaca z tym programem i odpala sie pod dosem jak wpisuje polecenie vcd_e to nie reaguje .czy moze mi wytlumaczyc to ktos jakims prostszym sposobem jak nagrac ta plyte

Moglby ktos podeslac mi dzialajacy obraz plyty na maila, [email protected]

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobikos

Witam. Też chciałbym u siebie uaktywnić funkcję domykania szyb z pilota. Z kluczyka działa. Problem dotyczy VW T5, prawdopodobnie namierzyłem moduł komfort i ma on oznaczenie 7H0 959 433. Czy koledzy jesteście w stanie pomóc mi, ewentualnie pytanie do Marka czy jako że jest z Warszawy chciałby się tego podjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam 3bg 19tdi z 2002 roku we wszystkich warsztatach w mojej okolicy mówią mi ze nie da sie zrobić żadnymi metodami im znanymi żeby ze scyzoryka domykały sie szyby czy to są pseudo fachowcy ?:) czy po prostu trzeba mocno ingerować w elektronikę modułu czego producent nie zaleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie panowie zatrzymali sie na etapie mlotka i klucza francuskiego...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko wg. instrukcji i domykanie z pilota pięknie działa.

 

Koledzy którzy nie znaleźli adresów dla swojego modułu, nie załamywać rąk. Po tym jak z kolegą majstrowaliśmy mojego Paska zabraliśmy się za Ibizę 6L (2003r). Podeszły adresy pamięci z Passata Limo oraz wartości z Polo, też wszystko działa - różne "spece" twierdziły że się nie da dla tego modułu komfortu.

 

Polecam pokombinować! Na którymś z kolejnych spotów małopolskich poszukamy chętnych do testowania i opracujemy wraz z kolegą adresy oraz wartości dla wszystkich modułów - wyjdzie też czy faktycznie każdy to obsłuży, bo wygląda na to że tak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem wszystko wg. instrukcji i domykanie z pilota pięknie działa.

Pozdrawiam

 

Widze że mamy takie same autka, i pytanie jaki masz nr modułu komfortu. Ja w swoim posiadam 1J0 959 799 F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też padłem, mam pierwszy moduł z opisu Marka (1J0 959 799 AH), fejs K+L line (opto) we wtyku OBD2 przez com. Po uruchomieniu vdc_e i przejściu przez conf połączenia, wyskakuje monit „nie znaleziono UART w com 1” i tyle.

Ten fejsik normalnie pracuje z VAG 311.2 tzn.: kąt wtrysku, zmiana języka i inne, nie ma z nim żadnych problemów.

Nie znalazłem na forum podobnych problemów, dlatego z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Cytowany post jest nieaktualny, z problemem już się uporałem, może te spostrzeżenia komuś się przydadzą, bo najprostsze rozwiązania są najlepsze:

 

  • UART to układ transmisji szeregowej bla bla itd. W skrócie mam niewystarczająco dobrze skonfigurowany port COM 1, aby mógł pracować program VDC_E. Rozwiązanie zamiast godzinami kopać w ustawieniach lub szukać lepiej napisanego programu pożyczyłem inny komputer z gniazdem com.
  • Fejs KL nie komunikuje się z modułem, komunikacja dopiero zadziałała z fejsem KKL.

Podsumowując, jeżeli Wasz zestaw ma problemy z komunikacją to:

- mając dużo czasu możecie próbować to zmienić

- mając mało czasu znaleźć kogoś z działającym zestawem, wziąć skrzynkę napoju z bąbelkami i cieszyć się domykanymi szybkami

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kovens

A ja zaputam tak:

mam Passata od dwoch dni. Na poczatku bylo tak, ze jak zostawilem niezamkniete auto to po jakims czasie samo sie zamnknelo. Cos naprztykalem w pilocie i juz nie dziala. Da sie to jakos zaprogramowac? Pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności