Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem z domykaniem szyb,ale nie passacie tylko Seat leon

problem tkwi w tym ze opis udostepniony na forym mowi ze soft dziala na vw passat ,golf mk IV,leon ,oktavia.

Po polaczeniu kompa do w/w auta uzystalem komunikacje bez problemu i stwierdzilem ze dam rade ustawic szybki z pilota i po zczytaniu danych z modulu wyswietlio wszystko takie same jak w moim passacie,ale ostatnia literka sie roznila

Controller: 1C0 959 799 F

Component: A7 Komfortgerát HLO

odczytalem wszyskie udostepnione na forum adresy przez Vdc_e i zadna wartosc sie nie zgadzala z danymi w danym module 1C0 959 799 F

Czy ma ktos moze wiecej danych dotyczacych innych modulow chodzi mi o adresy,stara wartosc,nowa wartosc

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny problem z domykaniem szyb,ale nie passacie tylko Seat leon

problem tkwi w tym ze opis udostepniony na forym mowi ze soft dziala na vw passat ,golf mk IV,leon ,oktavia.

Po polaczeniu kompa do w/w auta uzystalem komunikacje bez problemu i stwierdzilem ze dam rade ustawic szybki z pilota i po zczytaniu danych z modulu wyswietlio wszystko takie same jak w moim passacie,ale ostatnia literka sie roznila

Controller: 1C0 959 799 F

Component: A7 Komfortgerát HLO

odczytalem wszyskie udostepnione na forum adresy przez Vdc_e i zadna wartosc sie nie zgadzala z danymi w danym module 1C0 959 799 F

Czy ma ktos moze wiecej danych dotyczacych innych modulow chodzi mi o adresy,stara wartosc,nowa wartosc

z gory dziekuje

Spróbuj to:

2003 UK RHD 4 Door Leon Cupra-R

CCM Module 1C0 959 799F

04361 10 >> 2

04362 10 >> 2

04363 10 >> 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj to:

2003 UK RHD 4 Door Leon Cupra-R

CCM Module 1C0 959 799F

04361 10 >> 2

04362 10 >> 2

04363 10 >> 2

 

Dziei wielkie za odpowiedz,

Probowalem dzisiaj rano i nadal lipa.Tzn pod podanymi adresami byly 10,ale po zmianie na 2-nic sie nie dzieje.I wrocilem na 10 Jesli masz jeszcze wiecej adresow pod ten modul to mozesz napisac,sprobuje-od tego nic nie grozi(mam nadzieje)

Ps

Ale wydaje mi sie ze wlasnie do leona powinno byc kodowanie miejscowe czyli kazda szyba osobno-tak jest w opisie Leon miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziei wielkie za odpowiedz,

Probowalem dzisiaj rano i nadal lipa.Tzn pod podanymi adresami byly 10,ale po zmianie na 2-nic sie nie dzieje.I wrocilem na 10 Jesli masz jeszcze wiecej adresow pod ten modul to mozesz napisac,sprobuje-od tego nic nie grozi(mam nadzieje)

Ps

Ale wydaje mi sie ze wlasnie do leona powinno byc kodowanie miejscowe czyli kazda szyba osobno-tak jest w opisie Leon miejsca

 

Zobacz ten długi wątek, tu znalazłem dane dla twojego modułu.

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=151041

lub

http://passatworld.com/forums/showthread.php?t=219402&page=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerylem to forum od poczatku do konca i znalazlem tylko to co mi wyslales,ale tam ktos pisal ze zamiast 4361 ma byc 4351

wiec jeszcze to sprobuje ,ale nie wydaje mi sie zeby to cos zmienilo.Najbrdziej mnie wk.... to ze tam gostek od tej cupry pisze ze wszystko dziala!!Ja tu tez mam cupre z 2004 i nic nie dziala modul ten sam wiec nie wiem co jest grane.Ale dziki za pomoc:padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zielony jak chodzi o vaga, mam kabelek wszystko smiga itd. pomoze mi ktos i wytlumaczy jak i co pokolei? dodam ze szyby domykaja sie z kluczyka jak go fizycznie wsadze do zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jestem zielony jak chodzi o vaga, mam kabelek wszystko smiga itd. pomoze mi ktos i wytlumaczy jak i co pokolei? dodam ze szyby domykaja sie z kluczyka jak go fizycznie wsadze do zamka

 

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130

 

i wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, a zakladajac ze mam kabel USB? moge to zrobic inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie, a zakladajac ze mam kabel USB? moge to zrobic inaczej?

Z USb nic nie zdzialasz.Sorka musisz miec com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek0807

witam. mam takie błedy w module komfortu:

01333 - Komputer sterujący drzwi tylny lewy - J388

49-10 - Brak komunikacji - Sporadyczny

00930 - Jednostka zamykająca zamka centralnego tylna lewa - F222

27-00 - Niezrozumiały sygnał

Mój problem to brak reakcji tylnego lewego zamka od centrala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bengrab

czy komuś udało się rozpracować moduł 3B0 959 796 K pod kątem domykania szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko

Kupilem uzadzenie do automatycznego dostrajania szyb KVW 100 i najbardziej mnie w.... to ze jest to urzadzenie jednorazowe.Czy moze ktos sie juz z tym spotkal i wie jak zroic,zeby mozna bylo to uzywac wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko czy ma ktos namiar na warsztat który ustawi w moim pasku B5 1999r.domykanie szyb. mazury a dokladnie Węgorzewo. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moze ktos sie juz z tym spotkal i wie jak zroic,zeby mozna bylo to uzywac wielokrotnie.

 

Może odczytać zawartość EEPROMU modułu komfortu przed oraz po programowaniu i spisać różnicę?

 

Samego urządzenia raczej nie zmodyfikujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może odczytać zawartość EEPROMU modułu komfortu przed oraz po programowaniu i spisać różnicę?

 

Samego urządzenia raczej nie zmodyfikujesz.

Tak juz tez myslalem tylko sprawa jest tego typu ze lista modulow ktore mozna zrobic jest jest wielka i kazdy modul jest inny wiec nie wiem czy da rade odczytac eeprom z mojego modulu xxxxx799B np. do xxxxxxx799c/f/k/.....itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można. W sumie nie chodzi o kopiowanie całej zawartości EEPROMU tylko trzeba wyłowić które bity zostały ustawione/skasowane.

 

Jak popatrzysz na opis zmian wartości bajtów w eepromie dla poszczególnych modułów to są one różne, ale jak sobie rozpiszesz te wartości binarnie to wychodzi, że we wszystkich trzeba ustawić tylko jeden bit.

 

Co innego różnorodność modułów. Tu faktycznie może być, że coś na jednym działa, a na innym nie.

Zwłaszcza te "amerykańskie" są dziwne. Jak czytałem na innych forach to podobno można nawet bagażnik otworzyć pilotem - nie odblokować, ale otworzyć (klapa odskakuje).

 

W każdym razie spróbować warto. Ludzkość będzie Ci wdzięczna jak rozkminisz te chińskie urządzonko KVW 100 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość masterevo

A ja mam pytanie.. do czego służy ten przycisk obok otwierania wlewu paliwa.

Jest tam otwarty bagażnik ale jak naciskam to nic nie nie dzieje..

 

2 sprawa.. w kluczyku mam przycisk do bagaznika gd go nacisne wtedy gdy auto jest zamkniete mam mozliwosc otworzenie bagaznika i jak go zamkne automatycznie bagaznika po raz drugi nie mozna otworzyc.. JEst mnozliwosc zeby bagaznik odskakiwał tak tak to @ UP powiedział??

 

3 Sprawa Czy komuś działa domykanie szyb za pomocą pilota?? Jesli tak to proszę o opinie

 

Pozdrawiam

Masterevo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie.. do czego służy ten przycisk obok otwierania wlewu paliwa.

Jest tam otwarty bagażnik ale jak naciskam to nic nie nie dzieje..

 

2 sprawa.. w kluczyku mam przycisk do bagaznika gd go nacisne wtedy gdy auto jest zamkniete mam mozliwosc otworzenie bagaznika i jak go zamkne automatycznie bagaznika po raz drugi nie mozna otworzyc.. JEst mnozliwosc zeby bagaznik odskakiwał tak tak to @ UP powiedział??

 

3 Sprawa Czy komuś działa domykanie szyb za pomocą pilota?? Jesli tak to proszę o opinie

 

Pozdrawiam

Masterevo

 

jeśli chodzi o przycisk to otwierasz bagażnik nim sprawdz cy nei mas przypadkiem obok niego wejscia na kluczyk bo wtedy jka włożysz kluczyi przekręcisz to on nie działa jka przekręcisz o 90 stopni to powinien ootwierać bagażnik :)

 

jeśli chodzi o drugą sprawe to nie wiem przytrzymujesz przycisk na pilocie i sie nie otwiera bagażnik? to dziwne

 

odnośnie 3 to chciałbym mieć niestety nie mam jeszcze ... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość masterevo
odnośnie 3 to chciałbym mieć niestety nie mam jeszcze ... hehe

 

a co bedziesz miał?? :P

 

Jak to zrobić..

 

Edit@

 

Przed chwilą chcialem otworzyc bagaznik kluczykiem, gdy auto było zamkniete. przekrecilem kluczyk i nagle zaczal wyc alarm.. ;/

 

Nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przesadzę jeżeli powiem że dla każdego modułu da się dorobić domykanie szyb z pilota samemu, trzeba tylko troszkę pogłówkować.

 

To co trzeba zrobić to spisać wartości z pamięci wg, tabeli dla różnych modułów. W pewnym momencie można doszukać się pewnych prawidłowości. Później ryzyk fizyk - metoda prób i błędów. Nie spotkałem się jeszcze z tym aby ktoś uszkodził sobie na trwałe moduł. Trzeba skrupulatnie zapisywać wszystkie zmiany, najlepiej we dwie osoby aby druga weryfikowała czy nie zrobimy jakiejś literówki i to tyle.

 

Często bywa tak że modułu nie ma na liście, a jednak wartości pasują od któregoś innego. Do Ibizy 6L pasowały np. adresy z jednego modułu zaś wartości z innego - cóż, wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności