Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety o tym :3B0 959 796 P module dalej cisza jest okrojony z funkcji czy moge zamienic moduł komfortu na inny bez problemu????Czy raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Ja moge po krotce opisac moja przygode z tym czeskim softem. Kabelek od Yasska zadzialal bez problemu. Problem natomiast mialem z bledami w komunikacji. Na wejscie przestal sie zglaszac modul komfortu w aucie(ani HEX-CAN USB ani KKL na COM go nie widzialy). Inne gadały jak zwykle. Resecik zapodałem odłączając akku. Probowalem vds'em, ale nadal byly jakies problemy(grzebalem w ustawieniach portu, ale niewiele to dawalo). Ten czeski sofcik po drobnym przestawieniu portu com pod windą zrobil szybki w 20 sekund. Moja teoria dot. moich problemów: Podejrzewam ze laptop HP ktorego uzylem ma port com ktory moze poprostu nie pasowac kabelkowi/autu. Za duzo sie musialem napocic w porownaniu do innych, zeby to byla wina kabelka, bo i tak wszyscy jada na tym samym(albo prawie). Mysle ze HP zrobilo jakiś chory patent z tym portem i tyle. W razie problemow proponuje poszukac starszego laptopa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja moge po krotce opisac moja przygode z tym czeskim softem. Kabelek od Yasska zadzialal bez problemu. Problem natomiast mialem z bledami w komunikacji. Na wejscie przestal sie zglaszac modul komfortu w aucie(ani HEX-CAN USB ani KKL na COM go nie widzialy). Inne gadały jak zwykle. Resecik zapodałem odłączając akku. Probowalem vds'em, ale nadal byly jakies problemy(grzebalem w ustawieniach portu, ale niewiele to dawalo). Ten czeski sofcik po drobnym przestawieniu portu com pod windą zrobil szybki w 20 sekund. Moja teoria dot. moich problemów: Podejrzewam ze laptop HP ktorego uzylem ma port com ktory moze poprostu nie pasowac kabelkowi/autu. Za duzo sie musialem napocic w porownaniu do innych, zeby to byla wina kabelka, bo i tak wszyscy jada na tym samym(albo prawie). Mysle ze HP zrobilo jakiś chory patent z tym portem i tyle. W razie problemow proponuje poszukac starszego laptopa.

Pozdrawiam

 

też musiałem zmieniać porty bo nie pasowały ale potem poszło dobrze zrobiłem najpierw test a potem przeprowadziłem operacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha

--------------------------------------------------------------------------------

 

Chura udało mi sie uruchomic domykanie szyb z pilota w/g instrukcji typ modułu jaki mam w swoim pasku to 1C0 959 799B Wariant

 

wszystko ładnie smiga

__________________

VW PASSAT 1,9TDI AVF 130 KM 2001r var

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________ witam kolego andrzejek111 czy mozesz mi powiedziec jak to zrobiłes. Bo mi sie tylko domykaja jak zamykam zamkiem a nie z kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Mysle ze HP zrobilo jakiś chory patent z tym portem i tyle. W razie problemow proponuje poszukac starszego laptopa.

Pozdrawiam

 

Masz w laptopie port IrDa? Najprawdopodobniej są problemy z przerwaniami, te dwa urządzenia dzielą część zasobów i to znana mi przypadłość HP'ków. Wystarczy w biosie wyłączyć port IrDa oraz LPT jeżeli takowy jest na pokładzie. W moim przypadku wszystko zadziałało wysmienicie po tym zabiegu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

A wiesz ze nie sprawdzilem.... Wroce do chaty to lookne. Normalnie wstyd ;( Robie w zawodzie i nie pomyslalem.

Edytowane przez pawel.korycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam komfort 1J0 959 799 AH

ale posiadam tylko vag na usb i brak com w laptopie

Czy jest ktoś z okolic Częstochowy kto by mi tym programikiem VDC_PRO

pogrzebał trochę bo oprócz tego ze nie działa mi domykanie okien z pilota to jeszcze odwrotnie działa mi szyba kierowcy a dawał znać jeden kolega z forum iż miał podobny problem i zlikwidował to poprzez podmianą wartości według instrukcji: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1128&highlight=1J0+959+799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem odpowiedni vag załatwiłem komputer z com i przeprogramowałem według instrukcji

naprawiłem to że szyba kierowcy chodziła odwrotnie teraz jest git.

Ale szyby nie domykają się z pilota co jest grane?

 

mój komfort to 1J0 959 799 AH passat 1.9 tdi z 1999

Edytowane przez marcel_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Pochwal sie jak odwrociles szybki. A co robiles zeby ci domykanie dzialalo? Troche malo danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pochwal sie jak odwrociles szybki. A co robiles zeby ci domykanie dzialalo? Troche malo danych

Robiłem wszystko z instrukcją tego wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130

w szybie kierowcy miałem błędnie wpisaną wartość 250 i dlatego chodziła inaczej niż inne.

w tym temacie niektórzy forumowicze pisali o takim samym module komfortu i starszych rocznikach aut w których udało im się uruchomić domykanie z pilota. U mnie nie śmiga chodziaż wartości wpisałem z instrukcji>

Może jakieś podpowiedzi?

 

:DNO WRESZCIE WSZYSTKO RUSZYŁO!!!:D

Mam domykanie z pilota.:)

(zapomniałem zmienić dwóch pierwszych pamięci bloków z 8 na 2)

Edytowane przez marcel_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Warszawy może ustawić u mnie domykanie szyb z pilota ?

 

Kupować VAG na com tylko dla jednorazowej akcji się nie kalkuluje - dam na piwko albo jakoś się dogadamy ... PLEASE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem spod Częstochowy jak cos :)

 

 

Robiłem wszystko z instrukcją tego wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130

w szybie kierowcy miałem błędnie wpisaną wartość 250 i dlatego chodziła inaczej niż inne.

w tym temacie niektórzy forumowicze pisali o takim samym module komfortu i starszych rocznikach aut w których udało im się uruchomić domykanie z pilota. U mnie nie śmiga chodziaż wartości wpisałem z instrukcji>

Może jakieś podpowiedzi?

 

:DNO WRESZCIE WSZYSTKO RUSZYŁO!!!:D

Mam domykanie z pilota.:)

(zapomniałem zmienić dwóch pierwszych pamięci bloków z 8 na 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko czy dzięki temu programowi vcd-pro da się jeszcze coś zmieniać(ulepszać) w naszych autkach bo logować się tam można nie tylko do modułu komfortu.

Jakby ktoś miał jakieś instrukcję to bardzo proszę.

 

Po zmianie w module według instrukcji tylnia prawa szyba podnosi się na maxa do góry i automatycznie opuszcza w dół mniej więcej do połowy okna

robi się tak czy steruję z pilota czy też klawiszami na panelu drzwi

jak w odpowiednim momencie puszczę przycisk to się domyka i koniec.

co to może być?

Odpiąłem aku na nockę i wydaje się że wszystko jest ok - szyby domykają się jak należy

ps. dzięki artuj za podpowiedź.

Edytowane przez marcel_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi cieszku wszedłem w posiadanie kabelka na COM i aktywowałem sterowanie szybek z pilota.

 

Moduł opisany już na forum 1C0 959 799 Wariant tyle że wersja auta to USA i pierwotna wartość to 202 - po zmianie na 67 domykanie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanko czy dzięki temu programowi vcd-pro da się jeszcze coś zmieniać(ulepszać) w naszych autkach

 

Może takie coś: http://pl.youtube.com/watch?v=-1Vw6t0FC5Y

Trzeba dodatkowo dać mocniejsze siłowniki, żeby unosiło klapę.

Jak dla mnie bardzo praktyczny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z okolic Żywca może ustawić u mnie domykanie szyb z pilota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki uprzejmości kolegi cieszku wszedłem w posiadanie kabelka na COM i aktywowałem sterowanie szybek z pilota.

 

Moduł opisany już na forum 1C0 959 799 Wariant tyle że wersja auta to USA i pierwotna wartość to 202 - po zmianie na 67 domykanie działa.

 

No i dzięki uprzejmości kolegi bc_lESZCZ, czyli Bartkowi, również i ja cieszę się od dziś sterowaniem szyb z pilota. Dzięki Bartek!

 

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam taki problem jak domykam szyby to tył sie zamyka a przód otwiera wiecie może co zamienić aby wszystkie szyby sie zamykały z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam taki problem jak domykam szyby to tył sie zamyka a przód otwiera wiecie może co zamienić aby wszystkie szyby sie zamykały z góry dziekuje

 

jeśli nie kombinowałeś nic w instalacji to sterownik ale jak i co to Ci już nie powiem bo nie wiem ja moze bym pokombinował z kabelkami ale musiałbym sie zastanowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zolnierzslawek

zmien wartosci po przez program vds, nie wiem jakie, pozostaje metoda prob i bledow. Mialem taki sam problem ale sie udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności