Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

@diger też posiadam Controller: 1J0 959 799 AH możesz opisać jak to zrobiłeś??

Przecież był powyżej link podany do tej procedury :wpale:

Masz jeszcze raz link

Bardzo pięknie krok po kroczku jak to zrobić. Chwała Markowi za to :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

dokaldnie krok po kroku pod podanym wyzej linkiem jest napisane -tyle ze w peugocie mialem na kluczyku osobny przycisk do zamykania szyb i wystarczylo go tylko raz nacisnac i sie zamknely - po modyfikacji modułukomfortu w passacie wg opisu Marka - dziala to troche inaczej - treba trzymac przycisk caly czas do chwili zamkniecia /otwarcia szyb - no i byc w poblizu auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jezeli jest ktoś z Małopolskiego kto potrafi doprogramować domykanie szybek to proszę o wiadomość na priva. :niepewny:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

Ja dalem do warsztatu gdzie alarmy monuja bo tez mam dkladany alarm i domyka mi sie z pilota i szyber i szyby :D więc sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dalem do warsztatu gdzie alarmy monuja bo tez mam dkladany alarm i domyka mi sie z pilota i szyber i szyby :D więc sie da

Przy dodatkowym alarmie to wiadomo. My tutaj walczymy z modułem komfortu i fabrycznymi "scyzorykami" :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
My tutaj walczymy z modułem komfortu i fabrycznymi "scyzorykami" :cisza:

 

 

swietnie to ująłeś :):ok:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ spłodzonym przez Marka dot. opis działania programu w PDF kodowania modułu Passat jest instrukcja do pobrania. Niestety w j. niemieckim. Czy istnieje takowa w naszym lub angielskim :?: Ma może ktoś z userów :?: jeśli tak to proszę o podrzucenie :padam:

Chodzi mi dokładnie o tę instrukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzicho A moż e chcesz przetłumaczoną na nasze

 

Po prostu widocznie nie załapałeś że instrukcja pod linkiem to jest to o czym napisaliśmy łopatologicznie instrukcję w temacie - tylko dodaliśmy sposób jak to zrobić wraz z wszystkimi potrzebnymi przepisami do gotowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nic dodać - nic ująć... :wstyd: Zapadam się pod ziemię :ups:

 

A bo mnie zmylili tym niemieckim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Witam,

 

W takim razie ja mam też pytanie:

 

Domykanie szyb z pilota mi nie działa - nie wiem jak z kluczyka bo mam zamek popsuty od kierowcy.

 

Czy jak kupię alarm bezpilotowy (czyli taki który będzie działał na pilota w kluczyku-scyzoryku od centralnego zamka) obsługujący funkcję domykania szyb to czy to wystarczy ?

 

Czy muszę kupić dodatkowo moduł domykania szyb aby wszystko działało na mojego pilota ?

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z szanownego grona wie jak VAGiem zaprogramowac by zamykal sie centralny zamek po ruszeniu autem a otwieral po zgaszeniu silnika? tzn chodzi mi o kod do wpisania w VAGu

z gory dziekuje za sugestie

pozdrawiam zyczac milego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Przepraszam za odgrzewanie starego kotleta ...ale mam problem.

 

Skuszony super opisem Marka http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/modu-komfortu-diagnostyka-vag-vt1830.htm o adaptacji modułu komfortu aby domykać szyby z fabrycznego scyzoryka zacząłem dzisiaj grzebać ale kiszka ... Programik odpala na laptopie ale nie mogę nawiązać połączenia z żadnym ze sterowników. Mam fejsa podłączonego przez USB (brak seriala w laptopie) i w tym pewnie tkwi problem. Oczywiśie VAG COM 3.11 działa bez zarzutu, ale ten programik do modułu komfortu już nie.

Czy komuś udało się tym programem połączyć ze sterownikiem poprzez fejs z USB?

Może to tylko kwestia zmienienia pewnych parametrów połączenia - jak tak to co zrobić?

 

Wszelkie wskazówki mile widziane. A do Marka to chyba szczególne błagania :padam::padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lookas76, z tego co wiem jest to do zrobienia tylko trzeba aby dobry informatyk się za to zabrał. Potrzebne chyba sterowniki pod DOS. Kiedyś był taki wątek na http://passatworld.com/ ale że ja nie jestem za dobry w te komputerowe klocki, a szczególnie DOS, więc odpuściłem sobie, a z resztą mam fejsa na com-ie.

Co ci mogę zaproponować to wybierz się na któryś ze zlotów z wypaloną płytką bootowalną VDC_PRO z opisu Marka a na pewno ktoś z VAG-iem COM ci to 'pyknie'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki yassek,

 

A może jest ktoś z okolicz Rzeszowa co mi to zrobi za przysłowiowego browca?

 

Dzisiaj próbowałem innym laptopem przez seriala i nawiązało komunikację, ale chodziło bardzo niestabilnie - zrywało, przechodziło w DOS, więc nie ryzykowałem z zapisem EPROMU.

 

Jakieś pomysły, pomocna dłoń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj kompa z Win 98 i odpal go w czystym dosie i musi dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Trzeba mieć fejsa na maxie232 aby kombinować pod dosem

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=29

 

w większości pewnie macie

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=28

 

Mam Laptopa Dell Latitude D600 - chyba jeden z niewielu modeli (Latitude D6x0) który ma jeszcze wbudowanego COM'a i temat przewałkowałem od pocżatku do końca.

 

Co do USB - to nie polecam nawet ze sterwonikami po DOS'a - bo opóźnienia w zapisie sa zbyt duże - a konwersja w fejsie na z USB na COM jest totalną porażką.... a chyba nie chcecie kupować nowego modułu komfortu ?

 

Lepiej w garażu odpalić jakieś p200 z stacją dyskietek i COM'em i dos'em - wszystko się mieście na dyskietce 1,44Mb - jeśli ktoś jeszcze takie cuś pamięta.

a takei kompy... eh szczerze to nawet nie musi byc pentium bo soft nie korzysta z żadnego Dos4GW. na upartego powinno nawet zastartować na 386 z 8Mb ram - a o takie zabytki to nie trudno (w garażu mam z 6 takich maszyn do pisania i nawet z CD, dźwiękiem i dyskiem twardym kazda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Ja mam troszkę inny problem .. Mam inny model modułu komfortu i nie wiem które bloki muszę zmienić ...

 

zdj281cia0152mn2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem D600 i D610 mam teraz i cholera Win98 nie chce na tych chodzic. Troche irytujace - jak dell potraktował platformy Centrino do starego systemu, ale nie moge nic zlego powiedziec o tym kompie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności