Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Niedawno kupiłem Passata B6 z 2007r model 2008 mam tam zainstalowany zestaw głośnomówiący ale nie mam adaptera bluetooth

i teraz chcę kupić taki adapter [h=1]3C0.051.435.PA[/h]http://allegro.pl/vw-bluetooth-adapter-uniwersalny-3c0-051-435-pa-i2046739897.html

I teraz moje pytanie:

Czy ten adapter zapamiętuje kilka telefonów (np. dwa mój i mojej żony) chodzi mi o to czy połączy się z telefonem automatycznie kiedy jade autem ja i czy jeśli będzie chciała jechać moja żona to znowu musi się łączyć ręcznie czy połączenie jest automatyczne ?

 

Miałem w starym aucie Parrot 3100 i śmigał fajnie tzn. automatycznie przełączał się między telefonami w zależności który był w pobliżu. I chciałbym aby ten VW działał tak samo.

 

Proszę o pilną odpowiedz.

Pozdrawiam KOMIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale adapter nie jest Ci potrzebny do sparowania telefonu. Poczytaj dokładnie wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego jaki masz modul BT, potem czy masz RNS 510? Bo jeszcze bedzie tak jak pisze Duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio mam MFD2 a bluetooth nie wiem jaki ale mam oryginalny uchwyt pod taki adapter jak podałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega SzMuD zastanawia się chyba czy masz moduł premium czy zwykły. Przy premium dochodzi kilka bajerów - wyświetlanie na mfa i może coś tam jeszcze.

 

Masz kierownicę multi, czy zwykłą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie o to :D. Poprzedni wlasciciel mogl wymienic modul na premium, a wtedy do sparowania telefonu nie jest chyba potrzebny adapter BT, tylko odbywa sie to przez zegary MFA chyba?

 

Modul jest pod fotelem pasazera za czarna plastikowa osłoną. Spisz numer wklep w google badz forumowa szukajke i sie wszystkiego dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam moduł NOKIA 3C0 035 729 G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz zwykły, nie premium. A jak z tą kierownicą?? Masz tam przyciski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownice mam MULTI z przyciskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam RNS 510 i zestaw premium , również wysuwaną klawiaturę . Wszystko działa poprawnie z Nokią E65. Ale na multifunkcyjnej kierownicy jest po lewej stronie gwiazdka, która wycisza radio lub podobno służy do wybierania głosowego, ale może ktoś wie jak to ustawić . Czy ważne jest ustawienie telefonu czy może coś na module komortu ? Po naciśnięciu gwiazdki odzywa się lektor i prosi o zapowiedź , następuje przerwa i dalej informuje o czyś ale nie rozumiem. Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam RNS 510 i zestaw premium , również wysuwaną klawiaturę . Wszystko działa poprawnie z Nokią E65. Ale na multifunkcyjnej kierownicy jest po lewej stronie gwiazdka, która wycisza radio lub podobno służy do wybierania głosowego, ale może ktoś wie jak to ustawić . Czy ważne jest ustawienie telefonu czy może coś na module komortu ? Po naciśnięciu gwiazdki odzywa się lektor i prosi o zapowiedź , następuje przerwa i dalej informuje o czyś ale nie rozumiem. Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o podpowiedź.

 

musisz mieć do tego odpowiednie podpięcie mikrofonu, wszystko jest opisane na forum, poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczne mikrofony nad lusterkiem i muszą działać bo po zapowiedzi lektora jak się odezwę jest reakcja, komendy wydawane przez niego są powtarzane, a jak cicho siedzę to mówi o wymeldowaniu i wraca radio

Edytowane przez Marek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybieranie głosowe działa bardzo dobrze. Oczywiście tylko jak wybrany jest inny język niż polski. Komendy wydaję po angielsku. Nawet fajny bajer :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam USER78. Powiedz mi jak zachowuje się urzadzenie po naciśnięciu gwiazdki, czy jest jakaś zapowiedź i w którym momencie wywołujesz wybieranie, czy przytrzymujesz gwiazdkę, czy może słuchawkę, a może coś ustawiałeś na wyświetlaczu . Ja też mogę wywoływać w innym języku, ale poza zapowiedzią np. Bitte /proszę/ następuje przerwa i po jakimś czasie podawane są komendy co należy powiedzieć. I tu jest problem bo nie wiem w którym momencie, chyba że mam coś przestawione . Pozostałe funkcje dzialają ok. Wchodzę do samochodu z telefonem w kieszeni i sam się loguje przez bleuta przejmuje całą książkę kontaktów i z poziomu MFA czy też z RNS 510 mogę się łączyć za pomocą multi , czy też dotykowo w nawigacji. Pozostałe wszystkie przyciski kierownicy działają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy gwiazdka wycisza czy przełącza w wydawanie komend ustawiasz VAG'iem w kodowaniu kierownicy, musiszy przy kodowaniu wybrać opcje PTT (Push To Talk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, komendy głosowe w języku innym, niż polski, mijają się z celem. Bo ok, same polecenia można wydawać po angielsku, czy niemiecku, jeżeli ktoś w tych językach mówi, ale bądź tu mądry i wydaj polecenie zadzwonienia do Grzegorza Brzęczyszczykiewicza. Ok, "Call..." Yyy... No właśnie... Albo nazwisko w książce musi być wpisane fonetycznie (papieżowi tak piszą teksty do Polaków i wychodzi później "witam was ciule"), a nie wyobrażam sobie, jak napisać fonetycznie Brzęczyszczykiewicz albo należy czytać tak, żeby brzmiało, jak po angielsku, tylko znowu nie mam bladego pojęcia, jak przeczytać Brzęczyszczykiewicz po angielsku (nawet jeśli, to pewnie i tak system tego nie rozpozna, bo ma ograniczoną ilość fonemów spróbkowanych, typowych dla danego języka i pewnych kombinacji po prostu nie wyłapie). Obstawiam, że się nie da. Tak więc dopóki nie będzie w pełni spolszczonego systemu wraz z rozpoznawaniem mowy, to cała ta funkcja jest o kant tyłka rozbić. No, chyba, że ktoś siedzi w Anglii i ma same angielskie nazwiska w książce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek1 u mnie wybieranie głosowe aktywuje gwiazdką na RNS510. Z kierownicy nie mam ustawionego wybierania głosowego.

Działa to mniej więcej w taki sposób: naciskasz gwiazdkę i na ekranie pojawiają się podpowiedzi do aktualnie wybranego trybu (Radio, Media, Phone itd.). Teraz mówisz np. "phone" i kobitka odpowiada: "phone and further" i wtedy najprościej powiedzieć np. "number two" i wybierze Ci numer zapisany pod szybkim wybieraniem pod pozycją dwa (oczywiście kobitka odczyta nazwe - fajny bajer) ale możesz też powiedzieć np. "dial name" i podać nazwę zapisaną w książce. Czasami pojawi się kilka odpowiedników i wybierasz o którego Ci chodzi. Po pewnym czasie nabiera się wprawy ;). Te wybieranie głosowe to fajny gadżet.

Jeśli po pierwszej komendzie "phone" nie słyszysz "phone and further" tylko "pardon" to znaczy, że masz zły kabel do mikrofonu do wybierania głosowego.

Pełny kabelek można dostać na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User 78 .Dziękuje, ale myślałem ,że masz aktywną gwiazdkę na kierownicy, bo w nawi u mnie jest ok. Myślę, że może mieć rację marekbialek. Jak będę miał okazję to podepnę go pod vaga. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co muszę dokupić lub zmienić aby działał u mnie bluetooth?

Mam moduł NOKIA 3C0 035 729 G i kierownicę multifunkcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności