Jump to content

Marek1

 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About Marek1

 • Birthday 09/09/1956

Informacje osobiste

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Radom

Samochód

 • Generacja
  Nie passat
 • Silnik
  B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
 • Rok produkcji
  2009

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. czujniki są dwa . G62 i G83 . oba są takie same 2 pinowe. Jeden jest przy głowicy pod filtrem powietrza pod rurą plastikową i odpowiada za sygnał na zegarach, a drugi obok filtra paliwa koło zbiorniczka przelewowego odpowiada za sygnał do komputera i włączanie wentylatorów.
 2. też ten problem w b6 cr cbab . ale udało się . w tym silniku jest regulator ciśnienia paliwa na pompie drugi na listwie / kolektor ssący/ oraz na drugim końcu listwy jest czujnik ciśnienia . jęśli śą błędy typu 00135 lub 00136 lub po can p0087 lub p0088 - wysokie ciś. to trzeba znaleść firmę która ma stół do sprawdzenia czujników . Pod Radomiem ma to Pan Leszek Szmitw Zakrzewie. Najpewniej pad ten czujnik - regulator pompy przykręcany na 2 śrubki . Można go sprawdzić na urządzeniu . drugim z kolei jest regulator na listwie po prawej stronie listwy wkręcany. Ale tu już trudniej bo trzeba zdemontować listwę . W moim przypadku padł ten reg. pompy.
 3. Jest rSAP bo jak podepnę komputer pod telefon to widać aplikację rsap. Ja mam czerwone zegary i nie wiem czy jak kupię taki moduł jak u Ciebie to będzie współpracował . W zegarach jest menu telefonu ale gdzie się zmienia hendsfree nie wiem
 4. Studzien. Dzięki za info. ja mam G960F/DS 64 GB . widzę tylko 1 miejsce na kartę. rsap ma chyba wgrane tylko z nowszymi sterownikami bo to widać . Powiedz czy ty masz czerwone zegary i czy trzeba nowy moduł adaptować czy działa z multi kierownicą . Czy ten moduł działa tylko na telefon co z navi, zmieniarką kamerą itp. Z góry dziękuje
 5. do tej pory używałem galaxy s7 który działa bez zarzutu . Mam moduł 3C8 035 730 czerwone zegary kier.multi RNS 510 . Kupiłem galaxy s9 i nie mogę go sparować po bluetooth rSAP choć pokazuje na fisie ten telefon i poprosił o 16 cyfrowy kod np. 1111 2222 ......... . Ale po chwili piesze że nie kompatybilny . Raz powiązał urządzenia i dalej nie chce . czy ma ktoś ten telefon i czy da się go sparować. W aplikacjach obydwa telefony maja te same uruchomione apki . nie wiem co żle robię .
 6. Nastawnik może nic nie dać poza kosztami. Sam to przerabiałem i wymieniałem nastawniki nawet na nowe ale skończyło się na wymianie całego kpl, za 2000 zł. Przyczyna bardzo często leży w wyrobieniu sprzęgiełka kłowego łączącego dźwignię z którą połączony jest nastawnik a osią klap kolektora . Jeśli ktoś chce niech poczyta moje posty w których to opisałem wraz z fotkami . Na początku też głupiałem i pakowałem pieniądze bez sensu w nastawniki. Oczywiście trzeba go najpierw sprawdzić .
 7. Poczytajcie moje posty. Walczyłem z tym pół roku , wymieniałem 3 nastawniki ustawiałem dżwigienki i nic z tego. Trzeba było kupić oryginał klapy z nastawnikiem w ASO za ok. 1700 zł i wymienić dopiero znikną błąd. Przyczyna leży w połączeniach dźwigienki ustawiającej klapy w kolektorze. Robi się tam luz którego nie można zlikwidować a czujniki to widzą i ciągle wywala chek.
 8. Dzięki za informacje. U mnie też będzie sonda lambda bo tak wskazuje moj skaner i dla sprawdzenia bylem w Aso , gdzie potwierdzili diagnozę. Muszę kupić najlepuej boscha ale w tej chwili jes nie dostępna trzeba czekać ok.10 dni.
 9. EGR wymieniłem na nowy , auto chodzi ok. Zobaczymy za jakiś czas czy wszystko w porządku.
 10. po roku znowu te same błędy 001027 lub P0403 i do tego błąd sondy lambda 008598 co jest wynikiem złej mieszanki na skutek błędów w EGR . Tym razem odpuszczam sobie czyszczenie i kupuję nowy EGR. Może na dłużej starczy jazda bez błędów . Zamówiłem Valeo, zobaczymy. O wynikach poinformuje po jakimś czasie. - - - - - aktualizacja - - - - -
 11. pisałem już wcześniej ale przypomnę http://www.intercars.com.pl/pliki/File/INTERCARS/wsparcie_sprzedazy/Biuletyny_Informacyjne/11_Special_01_pl.pdf w naszych silnikach jest podobnie
 12. Może na dzisiaj znalazł ktoś rozwiązanie błędu 008598 lub P2196 . czy możliwe żeby zawieszał się grzybek w EGR . Wiadomo że sygnał podaje czujnik sondy lambda ale przyczyna może leżeć gdzie indziej bo na nie właściwy skład spalin ma wpływ wiele czynników. Kto wyeliminował tą usterkę proszę o info.
 13. Są firmy co zaślepiają otwory po ośce klap kolektora i modyfikują program ,żeby nie wywalał błąd . Ale to rozwiązanie niekorzystne jeśli jest DPF . Można też zostawić klapy w pozycji otwartej i wyłączyć z oprogramowania nastawnik . Za taką usługę elektronicy wołają od 500 do 800 zł. To też jest pseudo naprawa przy czym jak auto jest bez DPF-a to nic się nie stanie , no może lekko spadnie moc między 1700 a 2500 obrotach przy czym tego się nie wyczuwa . Te klapy współgrają z EGR i przepustnicą i są pro ekologiczne . Jak jest DPF to przy złym zaprogramowaniu można doprowadzić do zapychania filtra a koszty naprawy są nie porównywalne . Wybór rozwiązania należy do użytkownika. Ja płakałem i płaciłem przy wymianie całego kompletnego kolektora z nastawnikiem, bo chcę jeszcze trochę pojeździć.
 14. W module komfortu jest ustawienie , które bez zewnętrznego komputera też można ustawić , z pozycji kierowcy w autach z pełnym Fisem.
 15. Ja kupiłem Vartę silwer 77 ah 740 A a miałem Vartę black 72 ah i myślę że konstrukcyjnie ta z I- wszego montażu jest lepsza. W nowych płyty są ażurowe i może dają większego kopa , można je szybciej naładować , są odporne na dużo odbiorników ale są delikatniejsze . Płyta z kratki jest wrażliwa na całkowite rozładowanie oraz na przeładowanie ,szybciej się utlenia bo ma większą powierzchnię ale cieńszą i jeśli na wskutek złej eksploatacji dojdzie do np. całkowitego rozładowania to kratka może się rozpaść i na dole celi zrobić zwarcie co prowadzi do uszkodzenia akumulatora. W takim kierunku idą wszyscy producenci bo w autach jest coraz więcej elektroniki i różnych odbiorników. Coś za coś.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy