Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem jest na forum już taki post ale na niego mi nikt nie odpisał a potrzebuję rady jak podłączyć zestaw do jazdy dziennej bo utknąłem...:(

wczoraj zakupiłem zestaw do jazdy dziennej zamontowałem go już do kratek pasuje idealnie wszystko ale mam problem bo nie wiem jak zrobić żeby działały poprawnie... otóż to w zestawie mam 3 kabelki Czarny, Biały z budowanym bezpiecznikiem i Żółty i nie wiem co i jak to podłączyć żeby przy załączeniu silnika się zapalały przy zapaleniu się świateł żeby gasł i po zgaszeniu silnika żeby się wyłączały ale kompletnie się na tym nie znam...:( proszę o pomoc

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś żadnej instrukcji do tego? Coś powinni dać z rysunkiem przynajmniej. Bo wg mnie, ale nie sugeruj się tym, bo głośno myślę czarny to masa, ten z bezpiecznikiem to pod plus po uruchomieniu/zapaaleniu auta, a ten żółty to pod plus świateł postojowych lub mijania żeby drl zgasł jak włączysz światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też tak wydaje jak napisał maryo. Ja u siebie podłączyłem w ten sposób, że plus po zapłonie "przekręceniu kluczyka" wyciągnąłem od zapalniczki, bo tam nie będzie błędów w VAG'u i ten, co połącza się aby gasły po zapaleniu postojowych to podpiąłem do kabla szaro-czarnego przy lewej lampie (tej po stronie kierowcy). Szaro-czarny to właśnie światła postojowe. No i oczywiście ostatni to masa. Wykorzystałem "zbiorczy" pkt. podłączenia masy w okolicach włąśnie lewej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o masakra panowie jakaś... a jak bym kupił przełącznik taki jak ten np to coś pomoże ? też tak będę musiał kombinować jak pisaliście mi wyżej ?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160570146666&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci to nie da, bo zdublujesz to co już masz, a to co jest na ebay'u to poprostu przełącznik automatyczny jakbyś go nie miał, ale z tego co piszesz to już go masz. U mnie lampy wyglądają tak: sorry za jakość zdjęć ale robione telefonem komórkowym

SNC00335.jpg

SNC00337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Po co takie kombinacje.

Ja swój zestaw DRL podłączyłem w ten sposób że dwa kable poszły bezpośrednio do aku a trzeci podpiąłem pod postojówkę i wszystko działa jak należy:mlask (kolorów niestety nie pamiętam który gdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!

Po co takie kombinacje.

Ja swój zestaw DRL podłączyłem w ten sposób że dwa kable poszły bezpośrednio do aku a trzeci podpiąłem pod postojówkę i wszystko działa jak należy (kolorów niestety nie pamiętam który gdzie).

tzn jak działa, zapalasz auto to się zapalają przełączasz na postojowe to DRL gaśnie a postojowe świecą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogónie schemat do świateł dziennych z przełącznikiem jest bardzo prosty: wykorzystujemy najczęściej 3 kable, które są w zestawie do dziennych.

Jeden realizuje zasilanie i to musi być po zapłonie +, drugi masa dla zamknięcia obwodu. Trzeci to natomiast sygnał sterujący, żeby dzienne "wiedziały" kiedy mają się wyłączyć. Zgodnie z przepisami światła dzienne mają się wyłączyć po zapaleniu świateł postojowych. Jeśli na tym trzecim kablu pojawi się +12V to automatyczny przełącznik wyłącza dzienne, a zaświecają się nam normalnie postojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam dokładnie zestaw Philipsa 4 LED i nigdzie pod stacyjkę nie musiałem się podpinać (na początku tak chciałem zrobić). Od przełącznika odchodzą razem 2 kabelki, jeden z bezpiecznikiem, te podłączyłem do aku a ten trzeci do kabelka od postojówki. Po włączeniu zapłonu DRL zapalają się automatycznie, po przełączeniu na mijania lub postojowe gasną.

Powodzenia:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro poszukam i jak znajde to wrzucę schemat z instrukcją po polsku co i jak... U mnie to działa idealnie. Włączam silnik, jak nie włącze świateł to świecą LEDY. Jak przełacze światła to zaraz gasną. Jak wyciągne kluczyk, to tak z 5 sekund poświecą same ledy, nawet jak miałem włączone światła pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo jeśli podepniesz na "sztywno" do aku to masz cały czas +12V i masę. Obwód zamknięty - światła powinny świecić cały czas zaraz jak tylko podepniesz kable pod akumulator. Ten trzeci podaje ci dodatkowe +12V od postojówek. Jak się pojawi powinny zgasnąć. Więc skąd ten zestaw "ma wiedzieć" jak włączasz zapłon? Przypominam na aku jest cały czas +12 i masa bez względu czy zapłon jest włączony czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wstaw foto jak te lampki siedzą w tych kratkach :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do mnie... ostatnia lub przedostatnia strona... no i w podpisie też coś widać (patrz niżej)

Edit: dodałem, żebyś nie szukał...

dsc0429jr.jpg

dsc0430e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wstaw foto jak te lampki siedzą w tych kratkach

też porobię ale najpierw wszystko musi śmigać tak jak powinno :).

 

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

 

Witam ponownie.

Dzisiaj byłem w aucie i doczytałem że te DRL co ja mam one są 24h dzień i noc, ale jak się przełącza na pozycyjne to mają przygasnąć o 50 % i owszem tak się dzieje ale zacznę od początku no więc, robiłem jak mówiliście pod zapalniczkę ale podpiąłem na krótko i owszem jak dam prąd włączą się ale jak dam na pozycyjne to przygasną ale jak włączę silnik to ni hu hu nie przygasają świecą pełną mocą jak świeciły.... Później wziąłem jak w instrukcji biały z bezpiecznikiem do baterii ( + ), żółty do ( + ) od postojowych a czarny ( - ) od masy daje mu prąd ledy się zapalają włączam pozycyjne przygasają o 50 % tak jak powinny ale jak włączę silnik to jak mówiłem wcześniej ni hu hu nie przygasają i świecą pełną mocą... za duże napięcie czy ki czort ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest? Podłaczasz zgodnie z instrukcją czyli do aku i świateł pozycyjnych i one zaświecają się kiedy? Jak zapalisz samochód czy jak właczysz zapłon?

 

Bo normalnie tego nie ograniam, przecież z baterii jest cały czas +12V czyli powinny świecić cały czas jak samochód stoi bez kluczyków nawet.

 

Chyba, że w tych światłach jest jakich układ, który analizuje napięcie i na przykład dostaje permanentnie +12V i wtedy nie świeci, w momencie odpalenia silnika na baterii pojawia się nieco większe napięcie około 14V (do ładowania aku), wtedy układ "zezwala" na właczenie świateł LED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem w aucie i doczytałem że te DRL co ja mam one są 24h dzień i noc, ale jak się przełącza na pozycyjne to mają przygasnąć o 50 % i owszem tak się dzieje ale zacznę od początku no więc, robiłem jak mówiliście pod zapalniczkę ale podpiąłem na krótko i owszem jak dam prąd włączą się ale jak dam na pozycyjne to przygasną

skoro światełka są cało-dobowe tak powinno być że w dzień świecą 100% , a w nocy aby nie oślepiać świecą tylko na 50% :dobrze.

Domniemam że jak silnik nie pracuje jest wszystko ok i świecą jak powinny , a jak silnik pracuje to dzienne świecą , i nie zależnie czy na postojach czy mijania nie przygaszają się na 50% ? . Jeśli nie pomyliłeś się w podłączeniu do przewodu + z postoju , lampki w/g mnie do reklamacji :-/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro światełka są cało-dobowe tak powinno być że w dzień świecą 100% , a w nocy aby nie oślepiać świecą tylko na 50% .

dokładnie tak

 

Domniemam że jak silnik nie pracuje jest wszystko ok i świecą jak powinny , a jak silnik pracuje to dzienne świecą , i nie zależnie czy na postojach czy mijania nie przygaszają się na 50% ? . Jeśli nie pomyliłeś się w podłączeniu do przewodu + z postoju , lampki w/g mnie do reklamacji .

podłączyłem tak jak w instrukcji ale jak mówiłem jak dam prąd to ledy świecą 100 %, ale jak przełączę na pozycyjne to 50 %, ale jak zapalę to już się tak nie dzieje czy przełączę na pozycyjne czy mijania nie ciemnieją... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak zapalę to już się tak nie dzieje czy przełączę na pozycyjne czy mijania nie ciemnieją...

więc coś nie hallo :( , proponuję kontakt z sprzedającym może on coś uradzi :) , jak nic nie uradzi to

lampki w/g mnie do reklamacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

też tak mam jak Marcin w swoim zestawie są dwa zakresy 100 % i 50% dopiero po podpięciu na mijania jest oki jak włączę światła gasną ,na postoju świecą ,jak miałem pod postojowe to przygasały dziwne to,a może tak ma być całodobowe cholera wie

Ledy mają homologację RL E11

Albo coś źle podłączyliśmy :PPrzy okazji trzeba było odkodować halogeny bo zastąpiły je drl

tak to wygląda u mnie p4308119.th.jpg

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie eureko !! :D działa jak powinno a kolega Moro mnie naprowadził na to ! Dzięki !

a doszedłem do takiego wniosku że pod pozycyjnymi nie działa dlatego że jak auto jest zgaszone pobór mocy jest mały a jak się zapali motor to alternator ładuję cały czas prąd i w postojówkach jest go za dużo żeby przygasły ledy ale w światłach mijania jest większy więc steruje prądem inaczej :).

Dzięki za pomoc wszystkim :).

Dzięki Moro jeszcze raz !:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności