Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Moro, który masz model światełek co tak ładnie się wkomponował w miejsca halogenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Kolego Moro, który masz model światełek co tak ładnie się wkomponował w miejsca halogenów?

 

nie od fabianka nie brałem droższe są bo komplet 400 zł kosztuje ,ja dałem w sklepie 180 zł mają średnicę 90mm i wręcz idealnie podchodzą od tyłu halogenu ,mocowanie to samo zostało, tylko pupka podmieniona, trochę dalej wystaje ale w niczym nie przeszkadza.

Kresek je przykręcił dwoma śrubkami ,musiałem tylko uszczelnić żeby nie parowało miedzy drl a halogenem.Coś takiego mam ale nie wiem czy tej samej firmy http://motoallegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-okragle-e11-rl-drl-i1498502509.html

a od oryginalnych wykręciliśmy pupki

1594593513.th.jpga w miejsce odbłyśnika i żarówki hb4(zaznaczonych na zdjęciu poszedł drl ,

 

 

tak to wygląda od frontu po zamontowaniu p4308116.th.jpg

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 17:52 ----------

 

 

 

Ale zastanawia mnie jeden fakt ,a nie będę zakładał nowego tematu przeczytajcie i czy tak samo to rozumiecie- nie po światłach pozycyjnych powinien zapalać się drl tylko po światłach mijania z tego wynika !!! A utarło się że po zapaleniu postojowych

 

Przepisy prawne w Polsce

Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

 

* Symetrycznie względem osi pojazdu

* Na równej wysokości

* Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm

* Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm

* Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

 

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone.

Ogólnie jak rozmawiałem z moim instruktorem na temat tych świateł do jazdy dziennej. Jak wynika z przepisów światła do jazdy dziennej wcześniej miały obowiązek włączania się wraz z oświetleniem tylnym tablicy rejestracyjnej oraz światłami pozycyjnymi. na dzień dzisiejszy ten przepis został zmieniony i nie ma obowiązku aby z światłami do jazdy dziennej świeciły się pozycyjne. W nowych autach i tak gasną po właczeniu świateł pozycyjnych więc to ma sens wszystko. W końcu masz obowiązek jazdy 24h na dobę na światłach mijania.

Czyli:

ledy-brak pozycyjnych

ledy- z pozycyjnymi

brak ledów-światła mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ledy-brak pozycyjnych

ledy- z pozycyjnymi

brak ledów-światła mijania

czyli ja mam ledy 24h i świecą mi z pozycyjnymi na 100 %, ale jak przełączę to na 50 % to może tak być czy nie za bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecą na 50% mocy, tak? Zapytam się w piątek i dam znać. Ale wydaje mi się że powinno być ok. Skoro w nowym GLK ledy świecą z mijania to chyba jest ok. A to co napisałem to jest to, co uczyli mnie teraz na teorii jak robiłem prawko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecą na 50% mocy, tak?

dokładnie tak :).

Zapytam się w piątek i dam znać

ok dzięki :).

Ale wydaje mi się że powinno być ok. Skoro w nowym GLK ledy świecą z mijania to chyba jest ok.

też mi się wydaje bo tak nawet jest w nowej Audi że jest to i to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

no tak ale montowane są lampy seryjnie ,a nie dokładane drl ,to też chyba ma znaczenie

 

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

 

czyli ja mam ledy 24h i świecą mi z pozycyjnymi na 100 %, ale jak przełączę to na 50 % to może tak być czy nie za bardzo ?

zostaw podpięte na mijania i będzie git Marcin ,ja miałem kombinować żeby gasły po postoju ale jak przepis prawi inaczej to po co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostaw podpięte na mijania i będzie git Marcin ,ja miałem kombinować żeby gasły po postoju ale jak przepis prawi inaczej to po co

ale tak kminiłem jeszcze żeby przygasły po przełączeniu na postojowe to to plus i minus musi być wpięty w postojowe ? według mnie musi to tak sterować żeby było ok ale może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, moglbys nie pisac tlustym drukiem?:fajny

 

Moro - mozesz zapodac link do sklepu, w ktorym kupiles te halogeny?

I powiedz obiektywnie, czy one daja rade w ciagu dnia - w porownaniu do oryginalnych LEDow oraz tych dokladanych w listwe grilla.

Oczywiscie takie halogeny LEDowe juz we mgle nie moga byc uzywane, tak?

I jesczze jedna rzecz Moro - ile czasu potrzeba na ich zainstalowanie?

 

PS: gril i klosze masz od Paksa po lifcie?=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, moglbys nie pisac tlustym drukiem?

ale chyba bardziej wyraźniej jest :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chyba bardziej wyraźniej jest .

Ale z Ciebie złośnica :P Moim zdaniem to fakt że są dokładane nie ma żadngo znaczenia. Musi być według przepisów i ch****j. Moro, tez mnie zastanawia jaak z przeciwmgielnymi. Po porstu ich teraz nie masz, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Marcin, moglbys nie pisac tlustym drukiem?:fajny

 

Moro - mozesz zapodac link do sklepu, w ktorym kupiles te halogeny?

I powiedz obiektywnie, czy one daja rade w ciagu dnia - w porownaniu do oryginalnych LEDow oraz tych dokladanych w listwe grilla.

Oczywiscie takie halogeny LEDowe juz we mgle nie moga byc uzywane, tak?

I jesczze jedna rzecz Moro - ile czasu potrzeba na ich zainstalowanie?

 

PS: gril i klosze masz od Paksa po lifcie?=

 

słuchaj zamontowanie to już opisywaliśmy w tym wątku co gdzie pociągnąć. ;) Jeżeli chodzi o montaż lamp drl ,to Kresek przykręcił do tej przedniej obudowy drl trwało to może 10 min ,później uszczelniłem żeby nie parowały szkła od halogenu,założyłem kratki i można śmigać .

Zajęło mi to trochę w sumie dłużej bo miałem zdjęty zderzak(montowałem przednie lampy) ale przy tym ładnie można było kable pociągnąć.Ja kupowałem w sklepie w Świdnicy jak byłem montować lampy przednie ,ale wyżej dałem aukcje z allegro wyglądają identycznie ,a świecą mega mocno ,po założeniu myślałem żeby klosze przyciemnić -poważnie ;)

zapytaj może Bimbasza lub Blopa jak dają na spocie widzieli w realu jak

świecą .Halogeny mam odkodowane ,jakby ich wcale nie było w samochodzie

Grill mam r-line a zderzak chyba z 2008 roku ale to raczej nie ma znaczenia w podłączaniu

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takich led nie można podłączyć normalnie pod linie halogenów i zaprogramować te ledy jako przeciwmgielne aby po odpaleniu zapalały się ?? Czy jest po prostu konieczność ciągnięcia kabli

 

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

 

a w miejsce odbłyśnika i żarówki hb4(zaznaczonych na zdjęciu poszedł drl ,

 

Po takiej przeróbce gdzie widać wybita homologacje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

 

Po takiej przeróbce gdzie widać wybita homologacje ??

 

widać przez szkło halogenu oryginalnego że jest E4 RL E11 i jeszcze jakieś tam cyferki ,nie demontowałem szkła z drl ,są teraz dwa ,do końca nie wiem czy to przejdzie ,nigdzie takiego zapisu nie znalazłem żeby takie coś zabraniało zrobić przez dwa szkła ,a jak już się uprze pan policjant to zdejmę szkła zewnętrzne.

Chciałem żeby szło z obrysem auta wizualnie ładnie a od skody fabii RS są inne jajka i trzeba by było zastosować to samo albo przełożyć dekle bez oznaczeń ,wybrałem mniejsze zło :)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie badz natretem. Druk pogrubiony sluzy do tego, zeby cos specjalnie zazanczycz czy podkreslic, a nie zeby tak pisac.

I nie boj sie, ze pisanie zwykla czcionka jest niewyrazne. kto chce to przeczyta, kto nie, ten nie przeczyta. kazdy pisze normalnie, wiec wiesz:fajny

 

Moro, a linka nie zauwazylem;) W sumie OK, ale jednak ja nie mam xenonow, wiec szukam czegos o cieplej barwie, bo mieszanka cieply bialy i zimny bialy bedzie wygladac raczej kiepsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

 

Moro, a linka nie zauwazylem;) W sumie OK, ale jednak ja nie mam xenonow, wiec szukam czegos o cieplej barwie, bo mieszanka cieply bialy i zimny bialy bedzie wygladac raczej kiepsko...

 

kurcze nie wiem czy te od skody fabii rs nie świecą bardziej na żółto ,widziałem octawki to żółto świeci ale nie wiem jak jest z Fabce ,zadzwoń do skody i zapytaj na allegro są po 400 zł taniej niż w serwisie bo mi we Wro powiedział 250 za sztukę

oo proszę http://allegro.pl/nowe-halogeny-led-skoda-fabia-ii-fl-rs-2011-i1561490496.html

z tego co wyczytałem na forum niemieckim to mocowania pasują idealnie do bee6 ale gorzej jest z jajkami bo są chyba większe niż w pasku,i trzeba przekładać

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

 

Michał poczytaj jak jesteś zainteresowany http://www.motor-talk.de/forum/skoda...-t3073758.html

opisane zmagania +zdjęcia ;)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał poczytaj jak jesteś zainteresowany http://www.motor-talk.de/forum/skoda...-t3073758.html

opisane zmagania +zdjęcia

 

Dzięki za link. Coraz bardziej skłaniam się do tego rozwiązania, szkoda, że mój niemiecki właściwie nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać przez szkło halogenu oryginalnego że jest E4 RL E11 i jeszcze jakieś tam cyferki ,nie demontowałem szkła z drl ,są teraz dwa ,do końca nie wiem czy to przejdzie ,nigdzie takiego zapisu nie znalazłem żeby takie coś zabraniało zrobić przez dwa szkła ,a jak już się uprze pan policjant to zdejmę szkła zewnętrzne.

 

Oj, żebyś się nie przeliczył z tym zdejmowaniem - mnie to zajęło dobrą godzinkę i pocięty palec - bez stłuczenia szkła nie dało rady. Ta uszczelka jest cholernie lepka.

 

Ogólnie homologacja musi być wybita na najbardziej zewnętrznym elemencie lampy. Nie wynika to z przepisów prawa o ruchu drogowym, tylko dokumentów regulujących homologacje europejskie.

 

Ja mam podobnie rozwiązane, tylko wybiłem szybki, wstawiłem DRL wesemu z przezroczystym szkłem (żarówki p21w) i postawiłem na osobnej instalacji. PRzeciwmgłowe są teraz wyłączone. W ten sposób nikt się nie doczepi.

 

Aha - dzienne się wyłączają, gdy pozycje są włączone. Pozycyjne służą do oznaczania pozycji oraz nie mogą działać razem z dziennymi, co wynika z PORD. Te ledy, które się palą na pół gwizdka (audi, mercedes itp) mają homologację na dzienne i na pozycyjne (RL + A)

 

Wygląda to tak:

 

img0085fy.jpg By screechkr at 2011-05-06[/img]

img0088k.jpg By screechkr at 2011-05-06[/img]

img0087qz.jpg By screechkr at 2011-05-06[/img]

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
screech

 

A gdzie masz diodowe Drl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności