Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

juz kiedys pisalem o moim rozwiazaniu.

zupelnie niezalezna instalacja właczana tylko oddzielnym guzikiem, np cisnienie opon po prawej stronie galki zmiany biegow. wiekszosc ma tam puste miejsce a mozna wsadzic guzik za 40zł.

plusem jest mozliwosc wlaczenia jednoczesnie swiatel drogowych i DRL, wiem ze w polsce nie mozna ich uzywac jednoczesnie ale wszystkie auta typu mercedes E, GLK, nowe C to wszystkie maja swiecace jednoczesnie a przeciez ktos im homologacje dał.

 

kolejnym plusem jest fakt ze nie bedziemy mieli roznych problemow technicznych jakie zostaly opisane na ostatnich 6 stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale w samochodach z DRL, które używają DRL jako postojówki po załaczeniu świateł mijania DRL świeci się z obniżoną mocą. U mnie wszystko zapala się automatycznie i świeci się ok, tylko tyle że ten czujnik mi mryga światłami mijania niepotrzebnie, gdy jest aktywny. Gdy chcę mieć DRL + pozycyjne, to podczas przełączania przez pozycję auto też mruga światłami... Szkoda ksenonów na to, skoro mam DRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

baster_t:

to może rozwiązanie Modulite model MODV02FS lub MODV02F. Sam przymierzam się do ich montażu. Instalacja nie wymaga żadnej ingerencji w elektrykę. Na googlach można znaleźć sprzedawcę, a na youtube filmik montażu w Audi A3, wygląda to banalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ale w samochodach z DRL, które używają DRL jako postojówki po załaczeniu świateł mijania DRL świeci się z obniżoną mocą. U mnie wszystko zapala się automatycznie i świeci się ok, tylko tyle że ten czujnik mi mryga światłami mijania niepotrzebnie, gdy jest aktywny. Gdy chcę mieć DRL + pozycyjne, to podczas przełączania przez pozycję auto też mruga światłami... Szkoda ksenonów na to, skoro mam DRL.

no to ja mam takie właśnie że jak zapalam auto to DRL 100 % jak przełączam na pozycyjne to świecą dalej 100 % ale jak przełączne na światłą mijania xenon to ciemnieją o 50 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. TAk czytam i czytam odnośnie DRL i zastanawiam sie czy czasm nie założyć ich u siebie tylko zastanawiam jakie by tu kupić bo jest tego sporo. Jest jakiś dobry produkt który byscie polecili. Wstepnie chciałbym aby były skośne aby ładnie wkomponowały się w kratke zaraz obok halogenu, miałyby mocno świecić i najlepiej w barwie cos ok 6000. Co byście polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bbartt1986

 

Tylko Philips. Ale prawdę mówiąc jedni wola choinkę a drudzy nie, ja sobie zrobiłem halogeny jako drl i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sobie zrobiłem halogeny jako drl i jestem zadowolony

tylko że halogeny się też czasem przydają a tak to we mgle ani nie będziesz miał drl ani halogena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wlaczyc halogen to musi zapalic przynajmniej postojowe, a wtedy drl sie wylacza czyli jest ok. Inna sprawa ze nawet we mgle przeciwmgielny malo co daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może jakiś konkretny model który można polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zna ktoś może jakiś konkretny model który można polecic?

kupisz chinole też będą działały tylko o homologacje może na nich być trudniej... kupuj żeby je było dobrze widać większe coś ala A6 a nie żadne małe pierdzielniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie wszystko powyżej 130 zł z allegro ma już odpowiednią homologacje... Sprawdź jakie wymiary potrzebujesz i sprawa załatwiona. Ja za moje dałem 170 zł, ale nieco przepłaciłem. Kupiłem skośne, 16 cm na 2,8 cm o ile dobrze pamiętam, ale dolicz do tego jedno popołudnie z pilnikiem żeby je zamontować.

Nic co jest tańsze jak ok 130 zł się nie nadaje, bo prawdopodobnie nie będzie miało homologacji i świecić też nie będzie. Modelu moich lamp zapomniałem, ale jak przejrzysz wymiary i to że są skośne to nie ma wielkiego wyboru.

 

EDIT:

nie wiem czy można wklejać linki do aukcji i nie wiem czy to zgodne z regulaminem ale mam podobne do tych:

http://allegro.pl/lampy-dzienne-skosne-swiatla-do-jazdy-dziennej-rl-i1682957156.html

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-skosne-506-s-nowosc-e4rl-i1683026177.html

 

czyli vertex 506 S (moje się jakoś inaczej nazywały, HP coś tam coś tam)

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam długość 19 cm, wysokość 3,6 cm i głębokość 5.6 cm 18 ledów w środku i daje dobrze. dokładnie takie coś http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_787859_langId_-1_categoryId_165688

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może jakies foto jak to wyglada po zamontowaniu. Myslalem o czyms szerszym niz 16cm i np z 8 diód. Przyznam że te z aukcji alledrogo które podał ru-dy są calkiem calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długość jest zależna od tego czy masz przeciwmgielne czy nie (u mnie są i chyba maks to 16-17 cm miejsca)... jak nie masz przeciwmgielnych to można wpakować dłuższe. Jak się ładnie postarasz to będzie wyglądać jak fabryka. Na razie nie mam autka (rodzice nim jeżdżą na spółkę ze mną) to postaram się pstryknąć fotkę - ale to dopiero jakoś w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne mam i o ile dobrze pamietam to na szerokość zmieścilyby sie nawet z 20cm,nie grubsze jak 2,5cm. Oczywiście bez wycinania i piłowania sie nie obejdzie. Te które podałeś na aukcji są ok tylko gdzie takie znajde szersze. Jakoś mi nie wychodza poszukiwania :/

 

A dokładnie to chciałbym mieć cos takiego... [ame]

[/ame] Edytowane przez bbartt1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś może jakies foto jak to wyglada po zamontowaniu

zobacz u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to tak samo zależy czy masz przeciwmgielne czy ich nie masz bo jak ich nie masz to ja proponuje żebyś sobie wsadził nawet chinczyki od Audi Q7 :)

 

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

 

takie jak tu :)

http://www.passatworld.com/forums/74-club-b6/310033-aftermarket-led-drl-install.html

 

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

na allegro nie znalazłem ale na ebay tak

http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-Q7-2008-DAY-TIME-RUNNING-LEDS-QUALITY-DRL-6k-/300542896255?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45f9c0a87f

ewentualnie na allegro cały komplecik z przeciwmgielnymi http://allegro.pl/swiatla-led-drl-dzienne-vw-passat-b6-sz-n-jafra-i1667872101.html

Edytowane przez marcin9962
zmiana http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeciwmgielne i niestety te chinole sa za szerokie ale musze przyznac ze ciekawie sie prezentuja. Jesli chodzi o te za prawie 1tys zl to lekka przesada. Dac tyle kasy za swiatelka...hmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się właśnie przymierzałem od Q7 ale jak Ty mówisz są za długie niestety... co do kompleciku hmm szczerze mówiąc to wydajesz kasę raz bo nie robisz tego co tydzień tylko to masz na parę lat no i też koszty się zwracają za paliwo minimalne ale zawszę są :) no i co do starych przeciwmgielnych to je zawsze sprzedać możesz więc jakieś nie wiem ile takie w Polsce stoją ale ze 200 stówki powinieneś chyba dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalzłem ciekawe jak dla mnie światła do jazdy dziennej tj.

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-h006-audi-vw-1-0w-hit-i1662754816.html

Rozmawialem ze sprzedajacy i poinformowal mnie ze wystepuja w dwoch wersjach odnosnie mocy tj 0,5W i 1W. Stwierdzil tez że swieca bardzo podobnie do tych jakie są w nowych Audi np A6. Co o nich myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności