Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, w miejsce halogenów. Niestety ich nie mam, tak więc i kratki muszę dokupić. Przez to nie umiem zmierzyć średnicy halogenu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to Ci mowie cały czas... biały ( + ) pod aku czarny ( - ) masa pod karoserie ( żółty ) pod postojowe albo jak wolisz to pod mijania nie wiem jakie masz kolory kabelków ale ja mam takie kolory i tak podpięte włączam postojowe to i postojowe i ledy świecą 100% przełączam na mijania to led przygasa o 50% i po problemie

 

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

 

masz schemat to rób według niego a będzie dobrze ...

To sie chlopie nie rozumiemy.

Tobie sie pala dzienne kiedy wlaczasz postojowki a nie kiedy wlaczasz zaplon?

CAly czas tlumacze ze szukam kabelka z napieciem pelne 12V kiedy wlozysz kluczyk w pozycji zaplon (nie interesuje mnie jakas zapalniczka etc) wtedy powinny zapalic sie DRL i tylko one a w momencie kiedy przelacze chociazby na postojowki lub mijania to DRL przygasaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie chlopie nie rozumiemy.

Tobie sie pala dzienne kiedy wlaczasz postojowki a nie kiedy wlaczasz zaplon?

lol... idę do auta zapalam silnik i drl się zapala gaszę go to gasną proste i logiczne inaczej one działać nie będą...

wtedy powinny zapalic sie DRL i tylko one a w momencie kiedy przelacze chociazby na postojowki lub mijania to DRL przygasaja.

tylko żeby tak się stało to musi iść impuls żeby przygasły co nie ? podpinasz jeden z tych kabli który powinien iść do pozycyjnych i działaj jak powinny.

Idziesz do auta zapalasz go drl się zapala, przełączasz na światła pozycyjne to drl automatycznie przygasa gasisz silnik drl automatycznie gaśnie... proste

 

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

 

Dokładnie, w miejsce halogenów. Niestety ich nie mam, tak więc i kratki muszę dokupić. Przez to nie umiem zmierzyć średnicy halogenu..

musiał byś zobaczyć na średnice np w pasku który stoi pod sklepem i już jak się będzie mniej więcej zgadzać to kupuj te bo będzie wyglądać jak z halogenami ale jak będziesz musiał sporo dawać rzeźby to bierz normalne i dawaj w kratkę :) najlepiej zobacz jaka długość ma ta kratka jak będzie do 30cm to bierz od Q7 ładnie się wtedy będzie prezentował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza to co piszesz. Ja mam 2 kable brazowe czyli masa,jeden szary ktory wpinam w postojowke no i czarny ktory powinien dostac 12V ale po odpaleniu silnika lub wlaczenia zaplonu. nie moge podpiac pod aku jak wczesniej pisales bo beda swiecic bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
momencie kiedy przelacze chociazby na postojowki
A po co to przełaczac jak czujnik zmierzchu swoje robi ... po to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus po zaplonie masz w gniezdzie podpinki do komputera tam gdzie wpinasz vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko sie zgadza to co piszesz. Ja mam 2 kable brazowe czyli masa,jeden szary ktory wpinam w postojowke no i czarny ktory powinien dostac 12V ale po odpaleniu silnika lub wlaczenia zaplonu. nie moge podpiac pod aku jak wczesniej pisales bo beda swiecic bez przerwy.

są takie moduły co po włączeniu świateł automatycznie gasną i się zapalają więc może w to zainwestujesz jeszcze aczkolwiek nie wiem czy to będzie tak działało jak powinno bo masz te co przygasają o połowę ale zobacz jeszcze pod bezpiecznikami pod maską one dostają prąd jak zapalasz auto nie wiem dokładnie który ale wiem że tak się dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są takie moduły co po włączeniu świateł automatycznie gasną i się zapalają więc może w to zainwestujesz jeszcze aczkolwiek nie wiem czy to będzie tak działało jak powinno bo masz te co przygasają o połowę ale zobacz jeszcze pod bezpiecznikami pod maską one dostają prąd jak zapalasz auto nie wiem dokładnie który ale wiem że tak się dzieje :)

Temat ogarniety Plus po zaplonie znajduje sie w puszce z bezpiecznikami pod maska. Jest jedno z kilku wolnych miejsc gdzie po wlaczeniu zaplonu pojawia sie pelne 12V a po wylaczeniu zaplonu jest jeszcze przez jakies 5 sekund. Fajny efekt bo po wyjeciu kluczyka DRL swieca jeszcze przez chwile po czym gasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny efekt bo po wyjeciu kluczyka DRL swieca jeszcze przez chwile po czym gasna.

mam to samo, tylko że u mnie się zapalają jak otwieram samochód i jak go zamykam :) prawie jak coming leaving home :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego Marcin możesz zdradzić szczegóły podłączenia o którym wspominasz wyżej?

Edytowane przez karman_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Marcin możesz zdradzić szczegóły podłączenia o którym wspominasz wyżej?

 

Wszystko zależy od tego,jaki moduł zastosujesz.Jest wiele rodzajów.Mogą działać dodatkowo właśnie jako comming/leaving home,gasnąć po wyłączeniu silnika w czasie jakim ustawisz itp.itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Marcin możesz zdradzić szczegóły podłączenia o którym wspominasz wyżej?
Wszystko zależy od tego,jaki moduł zastosujesz.Jest wiele rodzajów

dokładnie jak kolega Patryk pisał.

Ja mam akurat taki zestaw że Biały ( + ) z jakimś bezpiecznikiem przy nim jest podpięty pod akumulator, żółty ( + ) do świateł akurat mijania bo przy postojowych mi nie przygasały a czarny ( - ) masa pod karoserie i działa jak pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zaporoponować jakiś konkretny model aby jego funkcjonalność pozwalała na uzyskanie efektu c / l home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz zaporoponować jakiś konkretny model aby jego funkcjonalność pozwalała na uzyskanie efektu c / l home

ja mam założone te

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_787859_langId_-1_categoryId_165688

 

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

 

a tutaj kolego jak byś szukał ich w Polsce :) takie same jak moje na takiej samej zasadzie działają i nawet te same kable więc muszą być te same :)

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-homologacja-18cm-pozycj-i1688011644.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin z góry serdeczne dzieki za zaangażowanie i pomoc, ale nie do końca rozumiem. Za efekt comming/leaving home odpowiada jedynie moduł , zadne dodatkowe/inne podłączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin z góry serdeczne dzieki za zaangażowanie i pomoc, ale nie do końca rozumiem. Za efekt comming/leaving home odpowiada jedynie moduł , zadne dodatkowe/inne podłączenie?

ja je mam podpięte jak mówiłem wcześnie aku, światła mijania i masa i działa wszystko jak coming leaving home bez żadnego modułu. moduł to musi mieć już chyba w sobie wbudowany że tak działa automatycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do B6 brac DRL skosne czy raczej proste ? jakie jest wasze doswiadczenie w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do B6 brac DRL skosne czy raczej proste

raczej skośne bo i kratka skośna jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz zerknac na ta aukcje:

http://allegro.pl/osram-led-skosne-s...691460749.html

brac cos takiego czy lepiej szukac czegos innego?

DRL jak DRL teraz to już wszystkie takie same są :) a te co ja wysłałem wyżej co przygasają o 50% nie wolał byś ? takie jak te http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-homologacja-18cm-pozycj-i1688011644.htmlmasz więcej ledów w lampie ( 18 na lampę ) i są dłuższe :)

p.s. masz halogeny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności