Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

ta moc o której piszesz to na stronę? czy na diodę a jeśli na diodę to ile diód jest w jednej lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1W lub 0,5W zależy co chcesz ma jedna dioda czyli 5 diód x 1W tj 5W na jedna strone. Większej różnicy w cenie nie ma dlatego chyba warto zainwestować w mocniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta moc aby nie jest za mała? zdaje się że powinno być coś powyżej 20W/stronę wg przepisów ruchu drogowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie zeby byla za mala. Na strone masz 5W, zreszta powiem Ci tak. Mam latarke z zastosowana jedna taka dioda 1W. Gdybys zobaczyl jak to swieci to nie powiedzialbys ze ma tylko 1W. Porownaj sobie z innymi chinolami i zobacz np drl ktore maja np ponad 20 diód i pobieraja jakies 6-8W a świeci to kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się po co komu te diody w zderzaku ...ani to ładne ani przydatne ...kolejny śmietnik co się tylko w polsce przyjął

nie przydatne mhmm to wolisz jeździć na żarówkach mijania które biorą w sumie najmniej 110 watów ok lubisz przepłacać lubisz zmieniać żarówki co 2-3 miesiące spoko ale Ciebie ma być widać w dzień a nie po że sobie drogę oświetlać... drogę to ja sobie mogę oświetlać w nocy a nie w dzień jak jasno jest... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to chyba nie wiesz o czym piszesz. Gdybys posiadal VW B6 np z Bixenonem to wiedzialbys ze zarowka nie kosztuje kilka zlotych tylko kilkaset zlotych. Za dobre zarowki rzeba zaplacic nawet 300zl za sztuke a do tego dochodza jeszcze przetwornice ktore tez sie lubia psuc,oprocz przetwornic jest tez cos takiego jak modół skretu. Czyli takie diódki to w/g mnie to sama korzyść. Nie wspomne o tym ze jesli pokonujesz krotkie odcinki to nie zdazy Ci sie naladowac aku a na swiatlach trzeba jezdzic!!!

 

 

moi rodzice sprowadzili właśnie paska z zagranicy -- 3,5 latek z biksenonem, po jakiś 2 miesiącach w PL padła żarówka, jedna sztuka ponad 200 zł, wymieniona była para... ponad 400 zł + robocizna... po kolejnych 2 miesiącach padła lewa przetwornica... 150 zł + kolejna robocizna. Teraz mam led i ksenonów używam jak najmniej. To nie padło w aucie które ma 15 lat tylko w 3-latku...

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam led i ksenonów używam jak najmniej.

no i o to chodzi ! :). Też zamontowałem ksenony ( H.I.D. ) i szkoda mi ich używać aczkolwiek mieszkam w Anglii i światła tutaj w ogóle nie są obowiązkowe nawet i w nocy :lol ale właśnie o Polskę mi chodzi że po co mam palić xenonami skoro mogę na ledach spokojnie jeździć i też mnie będzie elegancko widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo mocno mi sie wydaje ze niestety ale nie wejda ponieważ one maja cos ok 30cm szerokości a w passacie 3c masz 23cm szerokości wolnego miejsca no i jakies 25mm wysokosci.Drl ktore podalem na aukcji wyzej pasuja na szerokosc idealnie oczywiscie z halogenami lecz na wysokosc nie bardzo bo maja 30mm a w kratce jest 25-26mm ale da sie to zrobic.

 

A tu masz link

http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-Q7-2008-DAY-TIME-RUNNING-LEDS-QUALITY-DRL-6k-/300542896255?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45f9c0a87f

Edytowane przez bbartt1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak chcesz. nie mam ksenonów, ale gdybym miał - diód bym nie założył do passata. po pierwsze po prostu nie przystoi, a po drugie zastanawia mnie sprawa homologacji - skoro w przepisach jest coś ponad 20W/stronę, to w jaki sposób oświetlenie 5W na stronę ma homologację. spotykam na drodze takie (lub podobne) światełka i każdemu migam długimi żeby włączył normalne - wogóle ich nie widać. światła do jazdy dziennej są po to żeby NAS było widać a nie do oświetlania sobie drogi w dzień (jak sądzą co niektórzy) lub przyozdabiania samochodu jak choinki. tu chodzi o NASZE bezpieczeństwo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ktoś na durniach znowu kasy natrzepał

Jesteś od czerwca a już łamiesz regulamin obrażając użytkowników którzy maja zamontowane DRL'e.Jesteś w błędzie,wypisujesz bzdury bo widzę że temat Ci jest jak najbardziej obcy.Załóż,sprawdź,przetestuj a później się wypowiadaj w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie mówi o strojeniu auta jak choinki i zakładania jakis tanich pasków ledowych jak to co niektórzy robią. Nie rozumiem co masz na mysli mówiąc że nie przystoi? Nie przystoi to iść w dresie na wesele!

Jesli chodzi o moc świecenia to odsyłam Cię do lektury prawnej dot Świateł do jazdy dziennej. http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po drugie zastanawia mnie sprawa homologacji - skoro w przepisach jest coś ponad 20W/stronę

Gdzie takie przepisy znalazłeś? Przeczytałem już trochę, ale tego nie znalazłem, podaj linka jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się wypowiem :) co do tych diodowych światełek to na początku jak to wchodziło to pomyślałem ze wiocha bo teraz co drugie auto ma cuś takiego ..zapoczątkowało to chyba audi i w nowych audianach to na prawdę bardzo przyzwoicie wygląda :) ale chyba na drodze we wstecznym lusterku podoba mi się to najbardziej w Oplu Insigni. powiem tak obecnie jeżdżę w ciągu dnia na postojach plus halogeny ..policaje nigdy nie zwróciły mi uwagi, ale od jakiegoś czasu zacząłem się rozglądać za ledami. Teraz trochę marzeń..najlepiej widziałbym światła dzienne w miejscu postojowych (może ktoś ma jakiś pomysł) za halogeny nie bo czasami się przydają :) a inna opcja to taka obok halogenów tylko żeby to miało ręce i nogi, ale to już chyba zależy od mojego montażu :D pzdr albo jeszcze inny bajer może ktoś cos takiego widział w miejscu gdzie są kierunki na przodzie zamontować diody i podczas pracy kierunku dioda przygasa :D tak to sie chyba nie da ale fajny pomysł ;p

Edytowane przez BlackPearl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła dzienne w miejscu postojowych

coś podobnego jest w nowym peugeot 508

http://www.netcarshow.com/peugeot/2011-508/800x600/wallpaper_13.htm

http://www.netcarshow.com/peugeot/2011-508/800x600/wallpaper_23.htm

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas pracy kierunku dioda przygasa

 

Audice właśnie tak mają - diody przygasają po stronie po której włączamy kierunek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widział w miejscu gdzie są kierunki na przodzie zamontować diody i podczas pracy kierunku dioda przygasa

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oKFHdLY2FWw&feature=related]http://www.youtube.com/watch?v=oKFHdLY2FWw&feature=related[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam bo to nie ten temat...ale wiecie moze jakie ma oznaczenie zarowka podswietlenia tablicy w passacie cc ..pewnie b6 ma takie same..

z gory dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności