Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii tematu jak w tytule wątku:

Próbowałem połączyć kilka telefonów z systemem głośnomówiącym premium w moim pasku (nokia, sony ericsson, samsung SII) i stwierdzam, że wszystkie się łączą i można korzystać z zestawu głośnomówiącego, ale nie wszystkie realizują to w trybie premium. Aby korzystać z telefonu w trybie premium musi on posiadać funkcję zdalnego dostępu do SIM (rSAP). U mnie różnica była taka, że bez trybu premium nie mogłem pisać sms na ekranie dotykowym radia.

Natomiast jeśli chodzi o IPhona to wg danych na niemieckiej stronie - to łączy się on we wszystkich konfiguracjach jakie są tylko możliwe.

Z mojego doświadczenia wynika, aby przed odpaleniem paska uruchomić bluetooth w fonie i dalej postępować zgodnie z komunikatami komputera pokładowego i telefonu.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w B7 jest to mozliwe.Ale w mojej b6tce nie.Zdarza sie,że wykrywa BT, ale połączenie jest niemozliwe-problem leży w rSAPie, którego nie wszystkie telefony obsługują.Np Samsung SII tak, a juz Ace ( mój ) nie. Zastanawiające jest to,że i w przypadku Firefoxa wymogiem jest procek w telefonie ARM 7, bo na ARM 6 ani to, ani to, nie chodzi.

 

PS.Jaka to navi jaki soft, który pozwala ci pisać na ekranie smsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkrotnie mówilismy na tym forum zestaw premium vw wypożycza kartę sim przez bluetooth od telefonu i telefon bez rSAP nie bedzie działał z zestawem premium , a takim telefonem jest iphon...

 

HTC Desire Z na androidzie więc brak zdalnego trybu sim,po rootowaniu uparciucha i dodaniu malutkiego programu (koszt 9e) .......rsap śmiga. ;)

Jak pytałem przy zakupie fona, to wszyscy mówili że się nie da :wmorde

 

 

PS.Jaka to navi jaki soft, który pozwala ci pisać na ekranie smsy?

 

eeeee taka jak moja,Bimbasza,Romeo i paru innych osób na forum :D poszukaj w temacie o NAWIGACJI bo o czymś jeszcze zapomniałeś ;)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee taka jak moja,Bimbasza,Romeo i paru innych osób na forum :D poszukaj w temacie o NAWIGACJI bo o czymś jeszcze zapomniałeś ;)

Soft???

Bez jaj, w moim RNSie brak możliwości pisania smsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft???

Bez jaj, w moim RNSie brak możliwości pisania smsów.

 

Kolego poszukaj tak jak mówi Blop

To czy możesz pisać/odczytywać lub nie smsy na RNS zależy od tego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam problem i to pewnie banalny ale jednak w pasku u kolegi jest zestaw glosnomowiacy oryginalny noki z uchwytem na adapter na desce, radio ma MFD 2 kierownica zwykla na uchwyciew zamontowany adapter z bt wszystko ladnie zgrane z jego telefonem mozna dzwonic wybierajac rozmowce z telefony radio sie wycisza i wogole ALE gdy ktos do niego dzwoni zaden przycisk nie dziala jako odbieranie rozmowy chyba ze w telefonie ,ja u siebie odbieram w kierownicy a on ma zwykla w adapterze sa 2 przyciski "I" i klucz one nie dzialaja dluzsze przytrzymanie przycisku klucz powoduje to ze telefon dzwoni pod jakies numery 13 cyfrowe pewnie te ktore sa zapisane w pamieci samochodu po poprzednim wlascicielu MOZE JAKIES PODPOWIEDZI NA ROZWIAZANIE TEGO PROBLEMY JAK ODBIERAC POLACZENIA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej konfiguracji rozmowy odbierasz z telefonu. Tak samo nawiazujesz polaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy moduł o nr 1K8035730 będzie pracował jako system głośno mówiący premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim pasku b6 mam mfd 2 dvd i orginalny bt z adapterem pod nokie 6020 na uchwycie dwa przyciski i i kluczyk, kierownica bez sterowania. Sparowałem blackbery z bt ale bardzo żadko łączy się , z regóły wyskakuje informacja że nie udało się połączyć i w radiu słychać dzwięk. Czy jest jakiś specjalny sposób łączenia się przez blutoth ? Czy mój bb nie jest kompatybilny z bt vw ? Czasami udaje mi sie nawiązać połączenie i da się dzwonić. Potrafi ktoś pomóc w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec ten co pisał ze ipone nie działa na premium to jest w wielkim błedzie moduł premium 3c8035730B tego roczny a wiec 11 tydzień /2012 działa bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphone działa z tym zestawem bez problemu ale nie w trybie premium tylko jak zwykły zestaw start.

sporóbuj napisać smsa z rnsa albo odczytać sms w liczniku....nie ma szans.

roznica jest taka ze nowe premiumy obsługuja też zwykły tryb,a stare (mniej wiecej do 2010 roku) NIE i z tymi starymi premiumami wogóle iphona nie sparujesz, tak samo jak zresztą stare nie obsługują BTaudio.

a wiec ten co pisał ze ipone nie działa na premium to jest w wielkim błedzie moduł premium 3c8035730B tego roczny a wiec 11 tydzień /2012 działa bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale działa !!! to juz cos dam ci znac pózniej bo ja nie mam iphona 4 ale wiem kto go ma i wiem na 100 ze ma nowy moduł zapytam sie czy działają mu sms -y na rns i dam znac oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no działa,działa, tylko jaki jest sens przepłacania za moduł premium o funkcjonalności modułu start??? w nowym samochodzie jest to ponad 1000zł więcej... jak ktoś ma telefon z rSAP to polecam premium, jakośc dzwięku jest naprawdę wyzsza niż przez zwykłe połaczenie bluetooth. Wadą jest to ze chcać kontynuawać rozmowę wysiadając z z samochodu trzeba rozłączyć rozmowę, nie da się przenieść rozmowy z zestwu na telefon, a w prostszym zestawie start da się to zrobić...

ale działa !!! to juz cos dam ci znac pózniej bo ja nie mam iphona 4 ale wiem kto go ma i wiem na 100 ze ma nowy moduł zapytam sie czy działają mu sms -y na rns i dam znac oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna korzystam z zestawu premium 5N0035730B i wszystko ładnie śmiga, łącznie z białymi zegarami, nową kierownicą i obsługą z navi RNS310, ale dla mnie wykonywanie połączenia z użyciem tego zestawu jest bardzo niewygodne i w czasie jazdy powoduje rozproszenie uwagi. Jak Wy to rozwiązujecie? bo może jest jakiś szybszy sposób na wyszukiwanie kontaktów, bo np. gdy mam 300 numerów to obecnie wyszukanie po kolei jakiegoś powiedzmy na środku listy to mordęga. Wybieranie na RNS trochę lepsze ale to jeszcze nie to. Chyba wybieranie głosowe byłoby najlepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna korzystam z zestawu premium 5N0035730B i wszystko ładnie śmiga, łącznie z białymi zegarami, nową kierownicą i obsługą z navi RNS310, ale dla mnie wykonywanie połączenia z użyciem tego zestawu jest bardzo niewygodne i w czasie jazdy powoduje rozproszenie uwagi. Jak Wy to rozwiązujecie? bo może jest jakiś szybszy sposób na wyszukiwanie kontaktów, bo np. gdy mam 300 numerów to obecnie wyszukanie po kolei jakiegoś powiedzmy na środku listy to mordęga. Wybieranie na RNS trochę lepsze ale to jeszcze nie to. Chyba wybieranie głosowe byłoby najlepsze...

 

Ja radzę sobie trzymając strzałkę w dół na kierownicy i lista na fisie przeskakuje po chwili na następną literę alfabetu :D

(czyli z opisu na A na B na C i tak dalej---reweli brak,ale jest zdecydowanie szybciej,no chyba że czerone światło to na rns szybciej można)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obsługuję głosem, ewentualnie klikam literkę na klawiaturze i lista przeskakuje.

 

Mam zestaw premium, w podłokietniku jest górna półka z uchwytem na telefon i możliwością ładowania. Nie wiem na jaki, ale chyba coś płaskiego. Obecnie mam nokię c6, czy jest możliwosc wymiany tej półki/uchwytu ewentualnie zakupienie nakładki na mój telefon?

 

edit:

załączam zdjęcia:

dafota.2.3pt1336398539x.jpg.sm&th=8128

dafota.2.sak1336398547u.jpg.sm&th=2709

 

co mam dokupić zmienić, aby móc ładować Nokię C6 (mały wtyk lub mini usb)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie, nie karać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mam dokupić zmienić, aby móc ładować Nokię C6 (mały wtyk lub mini usb)

 

 

Podbijam pytanie, nie karać

 

 

Co ty taki niecierpliwy?

 

Nie możesz jej ładować normalnie z gniazda zapalniczki? Piszesz że masz mały wtyk lub mini usb, to kup normalną ładowarkę na zapalniczkę z taką wtyczką i problem z głowy.

Oryginał nie będzie droższy jak 40zł a podróba 5-10zł

 

Na 100% takiego uchwytu nie kupisz do C6 za nowy telefon i ASO nie będzie mieć adaptera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze jest wrogiem dobrego, stąd pytam :P Dzięki za info, bo już przeszukałem cały internet i nie do końca byłem pewien czego szukać ;)

 

edit:

to jeszczę podrażnię Bimbasza ;) a jest ktoś w stanie mi wskazać np. na allegro, "przedłużacz lub przejściówkę", którą można wetknąć tam do gniazda po "starym" telefonie, a który z drugiej strony będzie miał wtyk do ładowania Nowki (mały wtyk lub mini usb).

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

mam paska z konca 2008 (pierwsza rejestracja 2009) i mam RNS510 z dyskiem itd.

Niestety nie widzi mojego androida (Xperia X10).

Kolegi samsunga galaxy S2 widzi.

Tzn widzi mojego fona, ale twierdzi, ze jest niekompatybilny.

 

Ten obecny modul co mam wbudowany, wymaga nokiowskiego protokolu rSAP, ktorego wiekszosc nowych telefonow nie ma.

Czy mozna wymienic modul bluetooth w aucie na nowszy ktory skuma sie z wiekszoscia telefonow?

Jak mozna taki pazdzierzasty modul wstawiac do auta. NOKIA is dead :)

 

Jeszcze jedno. Czy mozna jakos wylaczac bluetoooth zeby mi caly czas nie promieniowal, jak nie potrzebuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności