Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

No i założyłem! :)

Roboty z tym paszczakiem co niemiara, rozbierania dużo no i czemu mi nikt nie powiedział, że aby zdjąć słupek boczny to pod znaczkiem air bag jest śruba - nakląłem się co niemiara :-D

Rzeczywiście Majosa - nie ma co wsadzać tego pod siedzenie - dałem jak radziłeś za panel climatronic'a.

Antenę GSM przykleiłem pod podsufitką do dachu - uznałem że lepiej to dac do płaskiego, bo sie bedzie lepiej trzymac niz słupka, gdzie nie ma jak dobrze przylegać.

 

Teraz jest tak - jak wcisnę "phone" to pisze "no user avialible". Przycisk SOS działa i da sie z panami policmajstrami pogadać :D

 

CO mam dalej robić? Jak zakodować ten moduł? (przypominam że to ten najnowszy z literką D)

Póki co włączam bluetooth w telefonie i nie widzi żadnych urządzeń...

 

p.s. No to update - w ASO zakodowali mi zestaw i wszystko gra i buczy :)

W sumie to zauważyłem parę niedociągnięć - np. jak nazwę swojego htc hd2 inaczej niż htc_hd2 to nie mam na ekraniku opcji pisania smsów i świruje książka telefoniczna na ekranie (o dziwo działa na tym małym ekranie przy licznikach...).

No i czasami wywala, że nie ma zasięgu mimo że zasięgu powinno być w danym miejscu full...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podlaczal ktos 5P0 862 335 od skody octavii II do passata b6 3c0 z czerwonym FIS i MFD2 ??

 

ciekawi mnie czy to bedzie tez zdalny tryb sim ?

 

bo slyszalem, ze od skody jakis sterownik dziala jak zestaw glosnomowiacy i mozna przelaczac rozmowe na telefon i auto w trakcie rozmowy.

 

no i czy wtyczki pasuja bez przerobek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vadero: Zasięgu nie masz właśnie dlatego, że antenę dałeś nie tam gdzie trzeba. Na słupku też nie jest optymalne miejsce, ale lepiej niż pod dachem. Ja kombinuję, żeby wyrzucić antenę na dach. W sensie wymienić płetwę (mam varianta) na tę z anteną GSM i puścić kabel w podsufitce. Tylko strasznie mi się nie chce tego rozbierać. Ponad to i tak w tym momencie z tej anteny nie korzystam (czytaj niżej).

 

Jeżeli chodzi o nazwę telefonu i SMSy, to coś musisz mieć nie teges. U mnie wszystko śmigało. Piszę w czasie przeszłym, bo aktualnie wsadziłem sobie do mojego HD2 Androida (z Windows Mobile już nie byłem w stanie dłużej wytrzymać) i tutaj z rSAPem jest pewien dosyć znaczący problem. W każdym razie używam telefonu w trybie zestawu głośnomówiącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majosa napisał:
Zasięgu nie masz właśnie dlatego, że antenę dałeś nie tam gdzie trzeba

myslisz? bo w sumie to jest tak, że zasięgu nie ma, a jak to wyłączę i włączę to mam full. Ogólnie po prostu co któreś włączenie strasznie długo łapie zasięg, ale jak już złapie to nie ma problemu - bardzo ładnie zasięg trzyma.

No nic - za krotko to mam żeby cos wiecej powiedziec - pobawię sie jeszcze trochę to będę mogł cos więcej napisać. Wgrałem nowy blacksitedown na hd2 to może zacznie inaczej hulać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kombinuję, żeby wyrzucić antenę na dach. W sensie wymienić płetwę (mam varianta) na tę z anteną GSM i puścić kabel w podsufitce.

Te płetwy są robione w 2 wariantach: sama antena radiowa oraz GPS+GSM+radio. Jeśli masz nawigację RNS510 to na pewno masz tam wystający kabelek od GSM. Wystarczy dokupić specjalny kable-przedłużacz i nie musisz żadnej anteny wymieniać. Kabel puszczasz po podłodze i tylnym słupkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, bardzo istotna informacja. Byłem przekonany (chyba mi tak w ASO zasugerowali), że anteny są w trzech wersjach (różniących się nawet wielkością). Radio, radio+GPS i radio+GPS+GSM. Fabrycznie miałem co prawda RNS300, wymieniłem sam na RNS510, ale zgodnie z tym co mówisz, antena GSM powinna tam siedzieć, tak?

 

Dzięki za informację.

 

Pozostaje jeszcze problem demontażu podsufitki... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje jeszcze problem demontażu podsufitki...

 

nie musisz demontować podsufitki, kabel możesz puścić ostatnim słupkiem z dachu na dół a potem wzdłuż progu pociągnąć do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musisz demontować podsufitki, kabel możesz puścić ostatnim słupkiem z dachu na dół a potem wzdłuż progu pociągnąć do przodu
Ymm... No ale jakoś ze środka dachu, gdzie jest dziura na antenę muszę do tego słupka dojść. A nie mam tresowanych myszy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ymm... No ale jakoś ze środka dachu, gdzie jest dziura na antenę muszę do tego słupka dojść. A nie mam tresowanych myszy.

 

masz kombi? bo jak tak to tam wszystko można bez problemu wymienić ręcznie, bo jest łatwe dojście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uruchomił w sposób trwały, bezproblemowy i z wszystkimi funkcjami (wyświetlanie na fis, książka telefoniczna, klawiatura vw, multikierownica, itp.) HTC Desire Z z zestawem premium VW? mam zamiar zmienić telefon, a przyzwyczaiłem się już do wygody... wiem, że HTC nie posiada czegos takiego jak rSAP, ale ma coś takiego jak PBA, PBAP co podobno powinno odpowiadać mniej więcej funkcji rSAP (dane z infolinii). posiadam moduł pod siedzeniem pasażera z końcówką 730A, czerwone zegary, do tej pory korzystałem bezproblemowo z Nokii.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android natywnie nie obsługuje rSAP, ale możesz w Android Markecie kupić za 36 złotych aplikację, która dodaje tę funkcjonalność do systemu: KLIK. Niestety nie wypowiem się, czy i jak Andek dogaduje się z zestawem BT w VW, bo póki co Androida w swoim HD2 uruchamiam z karty i nie mam możliwości zainstalować tej aplikacji (wymaga ona pewnych zabiegów, których nie da się wykonać w kombinowanym systemie). Korzystam z telefonu w samochodzie w trybie normalnego zestawu głośnomówiącego (co ma też swoje zalety). Tylko jeszcze jedna podstawowa sprawa. Żeby moduł dogadał się z czymkolwiek innym, niż z Nokią, musi mieć końcówkę D. tak przynajmniej jest z modułami z początkiem 5N0. A w sumie to nie wiem, czy masz 5N0, czy 3C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw jest fabryczny, nr modułu: 3C0 035 730A. podejrzewam, że bez wymiany się nie obędzie, prawdopodobnie łącznie z zegarami - na białe. rozejrzę się za ile kupię nowsze moduły i pomyślę czy gra jest warta świeczki, ale pewnie będę musiał pozostać przy nokii...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem, czy dobrze mi się wydaje, ale coś mi się tutaj gdzieś rzuciło w oczy, że moduł 5N0 działa tez z czerwonymi zegarami (do współpracy ze smarkfonami, tylko z końcówką D). Musiałbyś to sprawdzić i dopytać, nie chcę Cię w błąd wprowadzić. Wtedy byś miał do wymiany tylko moduł, który za 5 stówek możesz kupić (mam namiary w Radomiu, jakby co). A pozostać przy Nokii w Twoim wypadku jest po prostu najtaniej w chwili obecnej. Chociaż też zależy od modelu, na jaki byś się zdecydował. Bo nie wszystkie, szczególnie te smartfonowate, chcą ze starszymi zestawami współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam parę dni, może ktoś na forum kombinował z tym modelem telefonu w zbliżonym zestawie VW do mojego i podpowie czy z tą aplikacją dodatkową będzie działać czy lepiej dać sobie spokój i wymieniać moduły (może dowiem się konkretnie na jaki).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartekpion, sam s się z Samsungiem Galaxy S2. Chciałem zmienić telefon z Nokii na Samsunga Galaxy S2 i sam szukam informacji czy połączy się z zestawem Premium w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S2 połączy się z zestawem VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia jaki masz rok passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bez znaczenia ma rok passata, ja mam 2008 rok, czerwone zegar, zestaw byłą fabył fabryczny z klawiaturą(jaki symbol, nie wiem, ale jak będzie potrzeba to sprawdzę) ponieważ jestem fanem HTC to walczyłem z Htc Touch Pro, HTC HD, HTC HD2, HTC Desire, dopiero w Desire udało się przez programik rsap, ale ile z tym było zabawy … a i tak nie działało tak jak powinno, dopiero przy Samsungu Galaxy 2 , wszystko działa jak powinno, książka kopiuje się do RNS’a wszystko się wyświetla itd… miałem tylko problem z kopiowaniem kontaktów na kartę sim ale może nie umiałem tego zrobić …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz numer sterownika pod siedzeniem pasażera? z jaka końcówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zestaw Premium działa ok za wyjątkiem przycisków na podsufitówce.Po wciśnięciu przycisku serwisowego słychać komunikat że należy wybrać nr telefonu bez 0 na początku. na wyświetlaczu komunikat service call.Jak można to zmienić .

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności