Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

A może ten mój 3c8 035 730 nie działa poprawnie z HTc HD2 bo jest zwyczajnie walniety....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 5N0 035 730 C niestety wyświetla sie komunikat o tym, że modem sie instaluje i nic sie nie dzieje. "instaluje" się godzinami i nic sie nie dzieje. Ma ktoś pomysł o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem 5N0 035 730 C niestety wyświetla sie komunikat o tym, że modem sie instaluje i nic sie nie dzieje. "instaluje" się godzinami i nic sie nie dzieje. Ma ktoś pomysł o co tu chodzi?

 

a podpinałeś pod komputer? sa jakies blędy?

opcje widze dwie,albo kupiłeś uszkodzony moduł, albo jest to wina przeróbki na białe zegary,zestaw ich nie widzi i dlatego sie nie moze zainstalowac. komunikat o instalacji jest normalny ale nie powienien trwac wiecej niz kilka sekund....

Sprobuj odistalowac telefon z wyposazenia samochodu,zakoduj go ponownie i podłącz zestaw,moze pomoze...moze to byc wina poprzedniego zestawu ze borderline go ciagle pamieta a ta jest inna wersja...

jezeli to nie pomoze to głownego problemu bym szukał w przerobce zegarów

ewentualnie jeszcze kwestia kodowania zestawu...jakie masz kodowanie teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głownego problemu bym szukał w przerobce zegarów

 

Skoro sam pisałeś że 5N0 035 730B jest ostatnim modułem który działa z czerwonymi zegarami to na jakiej podstawie wnioskujesz problem w białych?

Jakby miało to znaczenie czy telefon się sparuje czy nie. Zegar wyświetla lub nie i nijak ma się to do kompatybilności BT. Skoro na poprzednim module nokia gada bez zająknięcia a HTC ma sęki problem leży w HTC/konfiguracji.

Bo idąc tym tropem co kolega proponuje, ja zaproponuje sprawdzenie ciśnienia w kołach, zwłaszcza w lewym tylnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja w kodowaniu.

Jest ktoś na forum z Poznania kto może się podłączyć i zakodować noduł.

Do tej pory miałem 3c8 035 730 ale nie obsługuje mi telefonu (HTC HD2)

 

1.Mam przeróbke na białe zegary

2.CAN GATEWAY : 3C0 907 530 E

 

Po podłączeniu modułu 5N0 035 730 C wyświetla mi na liczniku info że instaluje połączenie z telefonen i kaze czekać. Trwa to godzinami a moduł nie odpowiada (brak jakiejkolwiek opcji lub menu).

Proszę o kontakt kogoś z Poznania kto pomoże mi zakodować moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał miałem ten sam problem z HTC HD MINI

problem polegał na tym że moduł w vw nie widział htc, bo telefon mimo włączenia BT był nie widoczny.

- po wejściu w zakładkę meni główne "Ustawienia"

- masz w dolnym prawym rogu przycisk "Menu"

- otwierasz go i pokazuję się "Więcej"

- teraz na ekranie masz ikonki, wybierasz "bluetooth" akceptujesz "tak"

- otwierasz pierwszą zakładkę po prawej stronie u góry

- klikasz na zakładkę "Wykrywalne"

- zaznaczasz "Zawsze widoczny"

 

no i u mnie było po kłopocie

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rozwiązałem problem komunikacji modułu z moim HTC HD2 :)

Odpowiedzią jest 3C8 035 730 A

Nadaol muzyka z telefonu leci tylko w prawym kanale i to chyba mono :) oraz nie wyświetlają mi się smsy ale myśle że to wiązka... Jak wymienię to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Phony dalej nie dzialaja? Czy cos sie zmienilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5N0 035 730 C i D działają. Tylko nie wiem, jak ten moduł pójdzie np. z czerwonymi zegarami (chyba nie pójdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.

Podczas parowania VW UHV PREM z N95 "udało" mi się wprowadzić 3 razy błędny kod PIN na klawiaturze w VW. Od tego momentu po przepisaniu do Nokii 16-to cyfrowego kodu na wyświetlaczu w Passacie pojawia się komunikat "SIM CARD BLOCKED" i teraz za każdym razem odrzuca mi tą konkretną kartę SIM (niezależnie do jakiego telefonu ją włożę).

Dodam, że ta karta jest zablokowana tylko w zdalnym trybie SIM.

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Co mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poprzez Adaptacje VCDSem w kanale 7 skasować wszystkie przypisane stare połączenia Bluetooth. Wpisujesz 1 jako nową wartość i dajesz zapisz.

Może ten manewr coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się pod wątek

Korzystając z pomocy forum (dizęki Majosa!) kupiłem sobie taki zestaw: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220800797173&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

 

Teraz pytanko - cos jeszcze potrzebuję zanabyć?

Jak toto podłączyć? - pospinac wszystko do kupy, pociągnąc kabelki i zagada, czy jednak bez kodowania się nie obejdzie?...

No i gdzie konkrenit mam zamontować poszczególne elementy zestawu - gdzie i pod którym siedzeniem moduł, gdzie pociągnąc antenę GSM, no i którędy puścić kabel od mikrofonu?...

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Vadero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nic. Masz komplecik. Nawet dołożył Ci to styropianowe pudełeczko, żeby schować moduł pod fotelem. Nie będzie Ci jednak potrzebne, bo najprościej jest wymontować panel climatronica, moduł owinąć cienką pianką lub folią bombelkową i wsadzić go pod panel klimy. Stamtąd najłatwiej będzie Ci pociągnąć wiązkę do RNSa, mikrofon i antene.

 

Musisz zdemontowac tapicerkę z prawego przedniego słupka tak, żebyś mógł przejść kablami od mikrofonu i anteny. Mikrofon montujesz w górnym panelu z oświetleniem (jak zdejmiesz ten panel, jest tam w nim taka specjalna kieszonka na mikrofon). Antenę GSM przyklejasz do słupka, tam w środku, pod kurtyną i tapicerką. Schodzisz kablami pod schowkiem do konsoli środkowej. Podłączasz wiązkę do RNSa - też trzeba go na chwilę wyjąć a drugim końcem do modułu. Do niego podłączasz też antenę i mikrofon. Trzeba jeszcze jakoś zasilanie podać, ale prawdę mówiąc nie do końca wiem, jak to zrobić. U siebie sam tego nie robiłem, tylko się przyglądałem. W każdym razie na koniec pozostaje zakodowanie telefonu w RNSie.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Pomysł jest żeby to zrobić "jak w fabryce" - czyli moduł pod siedzenie. Będzie więcej rozkręcania, ale pewnie nie dałby mi spokoju ten moduł w folii bąbelkowej - ot zboczenie.

 

Czyli muszę jeszcze pokombinować skąd jest brane zasilanie.

Noooo i parę szczegółów np. jak wyjąć RCD - czyli jak dobrać sie do konsoli środkowej :)

 

aa - pod którym siedzeniem jest fabrycznie ten moduł? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniem pasażera. Jeżeli chcesz robić tak, jak w fabryce, to musisz się jeszcze dowiedzieć, gdzie oryginalnie jest umieszczona antena GSM. W CC i Variancie siedzi w płetwie na dachu (wtedy trzeba jeszcze płetwę wymieniać).

 

Natomiast z tym "jak w fabryce" to ja bym sobie głowy nie zawracał... Za dużo zamieszania i w zasadzie żadnych korzyści. Ja wiem, że są różne formy zboczenia, ale czasem gra nie jest warta świeczki. Wszyscy, którzy dokładają ten moduł, kładą go za panel klimatyzacji. Dużo prościej położyć kable, nie trzeba wycinać tapicerki, żeby zaczepić to pudełeczko ze styropianu itd...

 

Żeby się dobrać do RCD/RNS musisz delikatnie podważyć od dału tę ramkę, w której siedzi radio. Tę, na dole której jest kontrolka wyłączonej poduszki pasażera. Ta ramka jest na zatrzaskach więc musisz ją delikatnie albo wkrętakiem od dołu podważyć, albo palcami delikatnie pociągnąć. Musisz tylko uważać, żeby nie wyciągnąć kabelka od tej lampki, bo Ci błędy wyskoczą. Jak zdejmiesz ramkę będziesz miał 6 torxów do odkręcenia i RCD masz w garści. Mniej więcej podobnie demontujesz panel klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy, którzy dokładają ten moduł, kładą go za panel klimatyzacji.

 

Ja kładłem jak w oryginale - pod fotel:-)

Ale zgadzam się z Bartkiem, że za panelem klimatronika jest dużo łatwiej.

Dodatkowo traci się miejsce pod fotelem pasażera, a można je wykorzystać na np. przenośne DVD do ekranów zagłówkowych (tak zrobiłem w moim drugim, służbowym pasku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kładłem jak w oryginale - pod fotel:-)

 

ooo to powiedz no jak sie ten styropian mocuje pod fotelem, którędy prowadzi kabel od modułu do radia, no i skąd wziąć prąd do modułu (kol. powyżej pisał,że trzeba skądś pożyczyć zasilanie)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakłądałem telefon to kupiłem nową wiązkę z Allegro od Mobilen (z Lublina) za 110zł. Miała ona już wtyczkę i gniazdo (przejściówkę) do radia oraz kabelek do mikrofonu nad lusterkiem. Wtyczka do radia zawierała m.in. odpowiednie piny do pobrania zasilania i wpięcia się w sieć CAN. Czyli wniosek - zasilanie należy pobrać z radia.

Co do styropianu pod fotelem - oryginalnie są nacięcia w wykładzinie, w które mocuje się styropian. Ja wykorzystałem kawałek wykładziny w kolorze wykładziny auta i "owinąłem" moduł, a końce wykładziny przykręciłęm wkrętami do podłogi. Jak się zagląda pod fotel to ciężko rozpoznać, że tam coś zostało dołożone - wygląda jak wybrzuszenie na podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie po temat.Podlaczylem bluetootha(fiscon) pod RNS510 (SW2600) wszystko dziala ale nie jest wystarczajo glosno. Ktos mnie slyszy dobrze ale ja kogos slabo. Ustwilem w RNSie telefon na maxa ale caly czas slabo slysze. Czy gdzies sie to jeszcze ustawia np w VAGu. Dodam ze mam pol fisa i nigdy nie bylo tam bluetootha wczesciej, brak multifunkcyjnej kiery.

Co i gdzie mozna zrobic aby slyszec glosniej(teraz jesttak ze przy 60ce nic nieslysze)

Pomocy plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz ustawienia w adaptacji telefonu.

Tam można zwiększać jak i zmniejszać poziom sygnału

Dla modułu nie premium
 

Channel 001: Basis Volume (Telephone)

Standard Output Signal Level

0 = -6 dB

3 = -3 dB

5 = -1 dB

6 = ±0 dB

7 = +1 dB

9 = +3 dB

12 = +6 dB


Channel 003: Basis Volume (Microphone)

Standard Output Signal Level

0 = -6 dB

3 = -3 dB

5 = -1 dB

6 = ±0 dB

7 = +1 dB

9 = +3 dB

12 = +6 dB


Dla modułu premium


Channel 001: Basis Volume (Telephone)

Standard Output Signal Level

0 = -6 dB

3 = -3 dB

5 = -1 dB

6 = ±0 dB

7 = +1 dB

9 = +3 dB

12 = +6 dB


Channel 002: Basis Volume (Voice Recognition)

Standard Output Signal Level

0 = -6 dB

3 = -3 dB

5 = -1 dB

6 = ±0 dB

7 = +1 dB

9 = +3 dB

12 = +6 dB


Channel 003: Basis Volume (Microphone)

Standard Output Signal Level

0 = -6 dB

3 = -3 dB

5 = -1 dB

6 = ±0 dB

7 = +1 dB

9 = +3 dB

12 = +6 dB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności