Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trzy typy, co kupić waszym zdaniem rozmiar 235/40 R18

 

1. PIRELLI PZERO NERO GT

2. Dunlop SP Sport Maxx RT

3. Vredestein Ultrac Vorti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jakie polecicie opony w rozmiarze 195/65 R 15 lub 205/60 R 16. Jedyny warunek to opona musi być kierunkowa. Nie będzie żadnego naciągu ani innych bajerów. Myślałem nad Uniroyal RainExpert lub jakieś Vredestein'y ale może polecicie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem uniroyal rainexpert fajna opona cicha auto się dobrze prowadzi nie zaobserwowałem nic złego a doceniłem w deszcze szła jak po szynach polecam w 100% teraz nabyłem rain sport 2 są super ale trochę głośnawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem te opony w poprzednim aucie. Po sprzedaży auta zostawiłem je dla ojca. Bardzo fajna relacja jakość/ cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o oponach Dunlop Sp Sport Bluresponse 205/55R16 91V wszędzie mają dobrą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o oponach Dunlop Sp Sport Bluresponse 205/55R16 91V wszędzie mają dobrą opinię.

 

Znajomy ma takie ogumienie, z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to górna półka. Są też to bardzo dobre opony deszczowe. Laureat większości testów na sezon 2014. Są miękkie i bardzo komfortowe niestety o zużyciu nie mogę nic powiedzieć za mały dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam czegoś co nie będzie ani za miękkie ani zbyt twarde wiec chyba w grę wejdzie tylko uniroyal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy ma takie ogumienie, z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to górna półka. Są też to bardzo dobre opony deszczowe. Laureat większości testów na sezon 2014. Są miękkie i bardzo komfortowe niestety o zużyciu nie mogę nic powiedzieć za mały dystans.

 

Znalazłem 1095zł za kpl. z wysyłką prod. 2014r więc chyba cena dobra, tylko tak myślę czy nie są za miękkie żeby za szybko się nie zużyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dunlopy 15, powiem że bez zastanowienia je polecam, deszcz całkowicie im nie straszny, mam je drugi sezon i zużycie uważam że jest na dobrym poziomie. Nie widzę by szybko bieżnik schodził, a nawet jestem pozytywnie zaskoczony z racji że lubię agresywną jazdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam

Dunlop SP Sport Fastresponse

 

były na samochodzie 3 lata temu jak kupowałem i dalej bieżnik jest ok.

przejechane mają ok 60 000 km.

Uważam je za bardzo dobry wybór , nie odczułem nigdy różnicy czy jadę na mokrym czy na suchym.

 

następne też będą dunlopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy ma takie ogumienie, z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to górna półka. Są też to bardzo dobre opony deszczowe. Laureat większości testów na sezon 2014. Są miękkie i bardzo komfortowe niestety o zużyciu nie mogę nic powiedzieć za mały dystans.

 

Również mam założone takie opony - polecam z czystym sumieniem na suche i mokre podłoże, jedzie się jak pociągiem po torach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Dunlopy są dobre. Z innego ogumienia wartego uwagi dobre są również Goodyear, Michelin oraz Pirelli. Na nalewkach jeszcze nigdy nie jeździłem, mimo, że cena wydaje się być kusząca....

 

Obecnie śmigam właśnie na Michelinach i sprawdzają się bardzo dobrze. Zamówione zdalnie z Motointegrator. Tam jest także możliwość umówienia się na wizytę na zmianę ogumienia w jednym z 5 tysięcy punktów wulkanizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któraś z tych Dunlopów ma rant ochronny na felgę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem opony Dunlop Sp Sport Bluresponse 205/55R16 91V i wszystko byłoby ok. gdyby nie jedno ale. Na etykiecie klasy wydajności na zdjęciu jest B-opory toczenia i A-przyczepność na mokrej nawierzchni, na naklejkach które przyszły z oponami jest C i C. O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie naklejki z innego rozmiaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rozmiar opony ma tu znaczenie. Wtedy warto sprawdzić testy opon zgodnie z rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie naklejki z innego rozmiaru?

 

Już wiem o co chodzi. Napisałem do Dunlop Polska i dostałem odpowiedź, że są dwa rodzaje opon Dunlop Sp Sport Bluresponse 205/55R16 91V. Jedne są z oznaczeniem VW i idą na pierwszy montaż do Volkswagena i są z etykietą klasy wydajności C/C, oraz drugie

z etykietą klasy wydajności B/A które są w wolnej sprzedaży. Niestety otrzymałem te pierwsze chociaż w ofercie były wyraźnie klasa wydajności B/A. Czy ktoś jeździ na oponach Bluresponse 205/55R16 91V VW z klasą C/C, bo nie mogę znaleźć żadnych opinii na ich temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje letnie Toyo Proxes T1 SPORT 235/45/17 po jednym sezonie na przodzie straciły 2mm(5,50) a na tyle ok.1mm(6,50) :przestraszony. Przejechane ok. 8000km z czego połowa przez żonę. Jak widać komfort został okupiony niezłym zużyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a zna ktoś może ten wynalazek?

Nexen N'Blue HD

lub też ten

DURO DP 3000

Ceny naprawdę konkurencyjne i opinie niby nie złe. Długo myślałem nad INFINITY 050 przez ich fajny wygląd ale gdzie bym nie czytał to podobno w deszczu nie idzie na tym jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś jeździ na oponach Bluresponse 205/55R16 91V VW z klasą C/C, bo nie mogę znaleźć żadnych opinii na ich temat ?
Ja jeździłem. Zaletą tych opon jest to że działają super od pierwszego do ostatniego dnia. Wadą że starczają na 30-35 kkm. Ale nawet na slickach da się jechać po deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności