Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tak to jest, że za dobre opony trzeba słono zapłacić a one w zamian szybko się zużywają...

Proxes T1 SPORT 235/45/17 po jednym sezonie na przodzie straciły 2mm

 

tak to jest, że za dobre opony trzeba dobrze zapłacić a one w zamian szybko się zużywają...

Ja miałem zimowe Micheliny.. wystarczyły na 2 sezony ale właściwości jezdne super. Zaznacze z góry, że nie jestem handlowcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dotychczas na aucie Michelin Pilot Exalto 225/40/18. Opony bardzo trwałe bo dały radę przez 7 lat i ponad 140kkm! Teraz już się skończyły i stały się głośne. Poszły na śmietnik przy wymianie na zimowe.

Jaką oponę poradzilibyście na lato przy założeniach:

- trwała, nawet częściowo kosztem "klejenia";

- pewna w kałużach !!!

- w miarę cicha;

- rant ochronny dobrze jakby był;

- raczej sztywny bok;

- cena okolice 500zł/szt.

 

Najlepiej gdyby były to marki takie jak: Michelin, Bridgestone, Dunlop lub ew. lub Continental (ale te są raczej miękkie).

 

W moim wewnętrznym rankingu wygrywają na razie Dunlop Sport Maxx TT. BTW - jaka jest różnica pomiędzy nimi a tymi z końcówką RT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowosci (maj 2008) vw jezdzi na kierunkowych Dunlop SP Sport 235/45R17 do listopada tego roku. Gdyby nie fakt ze tyl wyzabkowalo na tyle ze przy 6mm biezniku od kilku sezonow nie bylo opcji przelozenia na front taki halas mozna by bylo zostawic na 2,3 lata jeszcze. Ogolnie dobra opona, nie zawiodla mnie ani raz. Troche glosne ale tragedii nie bylo. Obecnie mialem spory dylemat czym je zastapic i padlo na nowe, asymetryczne opony Barum Bravuris 3 235/45R17.

 

93% pozytywnych opini i ocena 5,1 / 6 przy ponad 170 wypowiedziach na oponeo robi wrazenie. Cenowo i wizualnie atrakcyjnie wygladaja na tle konkurencji. Wypowiem sie wiecej po przejechaniu sezonu. Koszt calkowity z montazem na felgach 1300pln.

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok, nie długo wiosna będzie to trzeba kupić opony letnie. Jakie polecacie? Przedział max do 800zł. Rozmiar to 195x65 15" .

Propozycje z allegro:

1. P.Continental SummerStar2

2. KORMORAN IMPULS G MICHELIN 91T

3. UNIROYAL RINEXPERT 91H

4. Dębica Presto

 

Jestem ciemny w kupowani opon dlatego Was proszę o zdanie. W grę wchodzą tylko nowe opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 3 czyli Uniroyal. Miałem je w poprzednim aucie. Jeździłem na nich 4 lata. Szłem jak przyklejony czy to w deszczu czy w pełnym słońcu. Po 4 latach oddałem je ojcu i jeździ na nich do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy rok, nie długo wiosna będzie to trzeba kupić opony letnie. Jakie polecacie? Przedział max do 800zł. Rozmiar to 195x65 15" .

Propozycje z allegro:

1. P.Continental SummerStar2

2. KORMORAN IMPULS G MICHELIN 91T

3. UNIROYAL RINEXPERT 91H

4. Dębica Presto

 

Jestem ciemny w kupowani opon dlatego Was proszę o zdanie. W grę wchodzą tylko nowe opony.

Weź jeszcze pod uwagę oponki VREDESTEIN SPORTRAC 5 - mój ojciec bardzo sobie je chwali... cena raczej zbliżona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VREDESTEIN to też bardzo dobra holenderska firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy. U mnie uniroyal wytrzymał prawie 5 lat i mają jeszcze kolo 4,5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznie robię na letnich oponach może max 10kkm. U mnie za bardzo dynamicznego stylu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodino, czyli twoje wytrzymały jak rozumiem ok 45-50 kkm. No to moje przelatały podobny dystans przy bardzo różnym stylu jazdy. Nieraz było palenie gumy na światłach czy spotach czy jazda na granicy przyczepności w zakrętach, a czasem bardzo spokojnie. I mają w tej chwili tak jak pisałem jeszcze ok 4,5mm. Więc musiałeś jeżdzić naprawdę baaaardzo dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nadal można śmiało polecić koledze Uniroyal RainExpert lub Vredestein SporTrac 5. Kormoran lub Dębicę można wsadzić w ...., yyy w cztery litery. To syf jakiego mało. Dlatego są jednymi z tańszych, nie licząc chińszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padnie chyba na Uniroyal . Mam nadzieję że nie będę żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem na początku poprzedniego sezonu Falken ZE912 195/65R15 91 V trzyma się dobrze cena też OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejechane na Continentalach już 80.000 i jeszcze 4mm bieznika.Ale opony made in Germany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem pirelli cinturato p7 jeździ sie bardzo dobrze. na pewno nie polecę Dunlopa bo się szybko zużywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na mokrej różnie z tym bywa

 

A trzeba było te zamówić vredestein ultrac sessanta to byś zobaczył co to przyczepność na mokrym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uniroyale sporo bardziej miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem toyo w B5 i 4 sezony dale rade. Robie rocznie kolo 20 tys wiec na letnich kolo 12 tys. Verdki te co mam teraz rewelka na suchym ale co juz tu pisalem na deszczu pokazuja swoja klase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności