Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę się was dopytać o ostatnią rzecz. Opona Uniroyal Rainexpert otrzymała na etykiecie "E" mówię tutaj o rzekomym spalaniu. Opony Dunlop Bluresponse z kolei podobno mają konstrukcję zmniejszająca zużycie paliwa automatycznie na etykiecie mają "B". Czy różnice w spalaniu naprawdę mogą być widoczne. Wydaję mi się że nie ale wolę dopytać się doświadczonych użytkowników. Tym bardziej bo sporo taniej mogę zdobyć Uniroyal Rainexpert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę się was dopytać o ostatnią rzecz. Opona Uniroyal Rainexpert otrzymała na etykiecie "E" mówię tutaj o rzekomym spalaniu. Opony Dunlop Bluresponse z kolei podobno mają konstrukcję zmniejszająca zużycie paliwa automatycznie na etykiecie mają "B". Czy różnice w spalaniu naprawdę mogą być widoczne. Wydaję mi się że nie ale wolę dopytać się doświadczonych użytkowników. Tym bardziej bo sporo taniej mogę zdobyć Uniroyal Rainexpert.

Tak kolego jest różnica kolega śmigał na F a teraz A w trasie nawet do litra się poprawiło i jest z tego baaardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie różnice w spalaniu byłyby gdybyś chciał zmienić na większą średnicę koła a jeżeli mówimy o różnicy między oponami tej samej srednicy to oczywiście moze być ale to naprawdę bardzo niewielkia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest bardzo niewielka to wybór jest prosty. Poczekam jeszcze na odpowiedzi innych użytkowników którzy przerzucili się z niższej klasy na wyższą i czy zauważyli szczególną różnicę jeśli chodzi o spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę się was dopytać o ostatnią rzecz. Opona Uniroyal Rainexpert otrzymała na etykiecie "E" mówię tutaj o rzekomym spalaniu. Opony Dunlop Bluresponse z kolei podobno mają konstrukcję zmniejszająca zużycie paliwa automatycznie na etykiecie mają "B". Czy różnice w spalaniu naprawdę mogą być widoczne. Wydaję mi się że nie ale wolę dopytać się doświadczonych użytkowników. Tym bardziej bo sporo taniej mogę zdobyć Uniroyal Rainexpert.

 

Poszukaj w necie jest wiele info o tym. Ja np. znalazłem, że różnica między najlepszą klasą A i najgorszą G to max 7,5% jeżeli chodzi o spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie zmiany rozmiaru opon z 225/45/17 na 205/50/17.

Z tzw kalkulatorów/przeliczarek etc wynika, że zamiennik jest ok natomiast pytam o doświadczenia z jazdy.

225 ładnie trzymają się ale w koleinach troszkę wozi. Czy 205/50/17 zapewniają dobry komfort względem trzymania drogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie przesadzajmy z tymi procentami zużycia paliwa, klasami, "ekoetykietami", etc.

wystarczy jechać pod wiatr, albo wlec z tyłu ze sto kilo bagażu i od razu widać różnicę w spalaniu, poza tym ciśnienie w oponach to podstawa.

Moim zdaniem jednym z ważniejszych kryteriów wyboru opony powinien być parametr zachowania się na mokrej nawierzchni, bo na suchej różnice zacierają się. O ile Uniroyal ma taką specjalną oponę na deszcz, to z własnego doświadczenia wiem, że uległy one szybkiej degradacji na suchym (miałem poprzednie modele, nie te najnowsze). Zapewne ciężko stworzyć oponę doskonałą w każdym aspekcie, dlatego dobre, markowe opony są sztuką kompromisu, niektórzy znajdują "złoty środek", innym mniej się to udaje.

 

@felek30

mam takie Dunlopy, to drugi komplet identycznych gum, jest to poprzednik Bluresponse; dlaczego je kupiłem? z powodu trzech najważniejszych dla mnie czynników:

1. długowieczność

2. poziom hałasu

3. zachowanie na deszczu

 

Dotychczas na nówkach zrobiłem króciutką trasę (530 km) na suchym, w nocy i z wyłączonym radiem :cool

Wrażenia pozytywne, są sztywne, pewne w zakrętach, jedynie na wprost jakby delikatnie przód myszkował, ale może mi się zdaje. Czekam teraz na deszcz w trasie.

Edytowane przez remar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blueresponse - obecnie drugi sezon zaczynam na nich. Jeździ się świetnie. Bardzo przewidywalne, mocno trzymające gumy, także na mokrym. Są niesłyszalne przy huku AFNa, więc trudno ocenić mi wydawane hałasy. Ścieralność średnia. Bieżnik stracił 1mm przez 10000km, ale to przez jeżdżenie na granicy poślizgu w zakrętach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunlop sp 01 - stary sprawdzony wzór, który sprawdza się na mokrej nawierzchni (również). Ja się w nich "zakochałem " :ok i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byscie powiedzieli na taki temat:

potrzebuje kupic 2 opony na przod, letnie oczywiscie.

chcialem 225/45/17 no ale moze byc tez 215 np. przejdźmy do sedna:

Lepiej kupic jakies uzywki czy "jakies nowe" typu nankangi czy cos takiego . nie mam zbyt duzo kasy na to, dlatego mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co byscie powiedzieli na taki temat:

potrzebuje kupic 2 opony na przod, letnie oczywiscie.

chcialem 225/45/17 no ale moze byc tez 215 np. przejdźmy do sedna:

Lepiej kupic jakies uzywki czy "jakies nowe" typu nankangi czy cos takiego . nie mam zbyt duzo kasy na to, dlatego mam dylemat.

 

Ja bym brał nowe, ale jeżeli chodzi o klasę budżet to Barum lub Matador. Opony tych firm miałem w poprzednim aucie i byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiekolwiek ale nowe.

Mówię z doświadczenia, temat przerabiałem.

Daruj sobie używane, uwierz mi, to nie są opony które ktoś odsprzedaje bo ma taki kaprys, 99% używek jest wyząbkowana, stara, nie da się ich wyważyć, albo ma inny feler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwek M

Witam doradcie jakie opony zalozyc a felgi 17 8,5j z rantem jakie radzicie myslalem o naciagnieciu 205 cz lepiej 215?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co byscie powiedzieli na taki temat:

potrzebuje kupic 2 opony na przod, letnie oczywiscie.

chcialem 225/45/17 no ale moze byc tez 215 np. przejdźmy do sedna:

Lepiej kupic jakies uzywki czy "jakies nowe" typu nankangi czy cos takiego . nie mam zbyt duzo kasy na to, dlatego mam dylemat.

 

 

GISLAVED 606 - sam mam i szczerze polecam, przy mojej jeździe na prawdę nie mają lekko, są ciche i super się trzymają, szczególnie w upalne dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tygodnia mam passata i musze zakupić letnie gumy. Powiedzcie które będą najlepsze?

 

DUNLOP SPORT BLURESPONSE

Firestone TZ300

Firestone TZ200

NOKIAN LINE

 

patrząc na oznaczenia i parametry to dunlop wypada chyba najlepiej ale to nie zastąpi opinii użytkowników :)

Doda, że szukam sensownych opon do 200zł za sztukę

Edytowane przez n_piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sensownych opon do 200zł za sztukę

Nawet przy 15" felgach ciężko Ci będzie znaleźć nowe dobre opony w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autokarman.pl/karta/30203/opona-sp-sport-bluresponse-195-65r15-lato-osobowe/#.U0cCht-FacE

 

+10 pln przesyłka i delikatnie przekraczasz budżet. Kupując nokiany zmieścisz się w założonej kwocie. Ja kupiłem dunlopy nie żałuję. Chwalić jeszcze nie mogę bo za mały dystans przejechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem na etapie poszukiwania opon. Po przeczytaniu opinii oraz po własnych przemyśleniach wybrałem DUNLOP SPORT BLURESPONSE. Ma dobre parametry zachowania się na mokrej jezdni, także opinie użytkowników to potwierdzają oraz dodatkowy plus to stosunkowo cicha opona (68dB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności