Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że lepsze są nowe trochę tańsze opony niż markowe używki. Miałem kilka kompletów Bridgeston'ów Continentali Dunlopów o różnych rozmiarach 14-18", aż do momentu gdy zdecydowałem się kupić nowe opony klasy średniej - Barum Bravius 2. Moim zdziwieniem było to, że są o niebo lepsze niż jakiekolwiek używki. Opony użytkowałem na BMW E36 328i prawie 200km. Każda używana opona rwała trakcje na tyle ( wszystko zależało oczywiście od warunków atmosferycznych). Po zmianie na nowe opony problem zniknął przy nawet bardzo dynamicznym ruszaniu czy na mokrej nawierzchni został dużo to znacząco ograniczone. Jednak większość naszych rodaków myśli, że jak opona ma 5 lat i bieżnik 7 mm to jeszcze jest super. W rzeczywistości większość tych opon była naprawiana, zhamowana, huczy albo jest wyząbkowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam vredestein ultra sessenata 225/45/17. Ogien wyglad jak i jazda. Polecam tego producenta rowniez do zimowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że nie ma jak nowa opona.Co nowe to nowe.......inna przyczepność do podłoża i nie tylko.Ja jak kiedys będę kupował opony to tylko nowe i albo Bridgestony albo GoodYeary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno GY optigrip i teraz już mam absolutną pewność, że jak kupować to tylko michałki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam już drugiego kompletu opon Kleber DYNAXER HP2 205/60/15 oceniam wysoko stopień zużycia i żywotność

Przebieg powyżej 20 tys., cena przystępna.Osobiście polecam.

(mytyres.net)

Edytowane przez Artur Sekula
dopisanie źródła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście mam u siebie w pasku opony Falken ZE 912 225/45 R17 94 W XL. Mam je drugi sezon i jestem bardzo z nich zadowolony:)

Ładnie wyglądają, super trzymają się drogi i są ciche a przy oponie szerokości 225 na 17 calowej feldze mało jest takich:)

Kupiłem komplet nowych opon, nie były tanie bo wyszły mnie 1300zł ale jak najbardziej polecam. Są one dosyć duże dlatego cena jest też dosyć wysoka. Także ogólnie polecam:)

Edytowane przez lukasz_osinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem niedawno GY optigrip i teraz już mam absolutną pewność, że jak kupować to tylko michałki :-)

 

OptiGripy są nic nie wartne szkoda żeś nie kupił EfficentGrip zmienił byś diametralnie zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b4 mam Toyo proxes t1r - bajka! zarówno na mokrym jak i suchym - to chyba najlepsza opona z jaką miałem do czynienia

w b5 dunlop sp sport i tez jest ok

w firmówce jakieś nowe GoodYeary i jest tragedia, jak się rozgrzeją to zaczyna się meksyk - strasznie śliskie i nieprzewidywalne! Dokładny model tej opony podam na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NestOne

Witam mam pytanie jakie były by lepsze opony letnie do VW Passat B6

 

Michelin 225/45/R17 czy Pirelli 225/45/R17 ? Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie odpowiedź na Twoje pytanie, ale B6 ma rozmiar 235/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie jakie były by lepsze opony letnie do VW Passat B6

 

Michelin 225/45/R17 czy Pirelli 225/45/R17 ? Proszę o odpowiedź

 

Tak jak napisał kolega Pikopiko kup opony w rozmiarze jakim zaleca producent. Jeżeli chodzi o markę to poszukaj na serwisach typu oponeo i przeczytaj opinie, a na pewno coś znajdziesz dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to nie odpowiedź na Twoje pytanie, ale B6 ma rozmiar 235/45/17.

 

Chyba kolega pikopiko sie myli z tym rozmiarem. Prawidlowy zamiennik to 225/45x17. Taki wlasnie jak pytal kolega NestOne.

A co do letnich to ja juz dwa sezony pomykam na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/45R17 i jak dla mnie rewelka. Natomiast o letnich Pirelkach nawet nie chce slyszec. W starym pasku na autobahnie przy 220km/h wystrzelila, a dwa lata temu jak kupilem paska na Pirelli P7 to przekrecilem goscia ze to lozyska tak szumia i kupilem przez to taniej auto, po paru dniach choc byly super poszly do kosza. Moge polecic jeszcze Dunlop SP Sport...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba kolega pikopiko sie myli z tym rozmiarem.

 

W linku masz wszystkie ori felgi z rozmiarami opon...

 

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm

 

Albo wejdź w konfigurator na stronie vw...

 

http://www3.konfigurator-vw.pl/info.php?el=wyposazenie&id=20120828_14852551_31&kod=PJ6

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwracam honor pikopiko. Przeciez mowa o pasku B6 a nie o B5. Co ja za glupoty wypisuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

 

dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z początkiem sezonu letnie Uniroyal RainSport 2. NA deszcz rewelacja. Na suchym ok, ale tak na 4+. Więcej im nie dam. A to ze względu na troszkę za miękkie boki opon. Jeżdżę na kołach 215/55 R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś doradzić jakie w końcu kupić opony letnie bo przeszukałem parę postów wstecz i z tego wynika ze w rozmiarze 195/65 r15 wygrywają uniroyal rainexpert :D chodzi mi o ciche i dobrze trzymające się na mokrym opony , preferuje bardzo spokojna jazdę ;) z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riczmond, kolego ja mam takie 16" i jestem bardzo zadowolony. Kolega ma taki rozmiar jak Ty w mondeo - też złego słowa nie powie. Jedyne co to tylko sugeruje aby ciśnienie było deczko większe niż zalecane (o jakieś 0,2-0,3)

 

Jeśli faktycznie chcesz nowe, bierz unitoyal rainexpert... Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno wezmę nówki , zależy mi na dobrej przyczepności i nie szumieniu :D bo z tego co czytałem to klebery czy vredestainy lubią szumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności