Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

195/65/15 firestone winterhawk 2 evo za 190zl/sztuka. masakra!

 

Ano tanie bo nikt tego nie chce !!!!! Opona tragedia .

Miałem i nigdy więcej tego dziadostwa znać nie chce.

Jak tylko większa górka i wiekszy śnieg to stopje w miejscu .

Mam teraz 3 letnią Debice Directional i z każdej zaspy wyjade i praktycznie pod każdą górkę wyjade , o ile sie nie powieszę.

 

Ja z letnich polecam.

1------ Bridgestone Turanza ER300

2------ GooDYear EfficientGrip

3------Dunlop SP Sport.

 

Zima to zależy .....czy chcemy oponę na duże sniegi i by wyjechać pod duże górki czy bezpieczeństwo na drodze i zakretach.

Bo nie ma opon zimowych uniwersalnych by spełniała te warunki......albo rybka albo akwarium.

 

Co do opon to wiem że nie należy oszczędzać.Opona świerza to najważniejsza rzecz.

Opony typu Barumy , Savy i inne tanie badziewia to możemy sobie kupić "od tak" ale jak nam zależy byśmy długo na oponie pojeżdzili i by oponka była dobra na deszcz i dobrze się trzymała nawierzchni to warto dołożyć te 50 zł do opony -takie moje zdanie.

200zł na 4 oponach to nie majatek a czasem na prawde warto.

Jak stać nas na auto to i na dobre opony.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
póki co mam na oku Uniroyal Rainsport2

uwaga na Uniroyale, miałem w golfie mk3 gwinta i kupiłem 2 sztuki tych opon 195/50R15 na koła tylnej osi. Opona była tak miękka na boki, że bałem się jeździć. Na autostradzie jak pojawiały się koleiny to w łuku nie dało się auta utrzymać na swoim pasie. Zmieniłem koła osiami, jakoś dało się jeździć. Po pół roku sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verdestein Spartac nie jeżdziłem więc się nie wypowiem ale czytałem gdzieś na forum że na wodzie są śliskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowszy model opony zawsze bedzie lepszy bo cos tam poprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczupak ale który model winterhawka miałeś? pierwsza generacja to tragedia i lepiej dębicę założyć, natomiast 2 evo to bardzo fajny model i klienci zachwalają.

 

z doświadczenia - vredestein quatrac, wielosezonowe. miękka mieszanka więc jest cicha, fajnie trzyma w lato na suchym i całkiem dobrze na wilgotnym. w deszczu jak to w deszczu, należy zachować ostrożność. w zimę przy błocie i śniegu opona niepewna. na podjazdach ma wielki problem z uciągnięciem auta. znacznie gorzej sprawuje się zimą niż goodyear eagle.

 

jeszcze ważna uwaga - jeśli ktoś jeździ spokojnie to nie warto przepłacać po 100zl na sztuce, żeby mieć magiczny napis jakiejś super marki na boku opony. wybrać dobry model ze średniej półki, bo i tak spokojny jeździec nie osiągnie granic możliwości takiej opony. co innego jeśli ktoś zapi... non stop. wtedy opona to podstawa wraz z hamulcami i rozumem! z racji tego, że lubię szybkie starty to na lato mam prawie pół slick regal racer - klei jak super glue pośladki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę dość dynamicznie i nie oszczędzam pedału gazu a wiec zarówno hamulce jak i opony muszą być dobre ....

Mowa oczywiście o lecie.

Na pewno nie Debica , Barumy , Savy czy inna chińszczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dębica, nie chce- już w rodzinie jedna osoba je ma i kupione na początku sezonu, pod koniec stają się śliskie i szybko bieżnik leci.

 

Barum i savy nie, nie jestem przekonany do tych opon, poza tym barumy również szybko ścierają się.

 

Cena 400 to nie max, mogą być do 250za sztukę. Wiadome, do paska potrzeba oponę z wyższym indeksem prędkości, a one nie kosztują tyle co zwykłe.

 

Co do zimówek to zauważyłem, że ma znaczenie miejsce produkcji opony. Ja mam nowy model continentala wyprodukowany w Hiszpanii i na lodzie i niektórych wzniesieniach niema rewelacji- chociaż nie miałem większych problemów z nimi- a użytkownik z forum miał bodajże z norwegi, lub innego państwa gdzie zima sroga i mówił że on sobie chwali te opony, że dobrze sie trzymają w każdych warunkach.

 

Może ja za bardzo liczyłem na całkowitą niezawodność tych opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Continental ContiSportContact opony warte swojej ceny już trzeci komplet użytkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrałem oponę- jeśli ma poważne minusy proszę pisać, ew. polecić inną w podobnej cenie [ok 450zł 2szt.]:

Vredestein Sportrac 3

195/65 R15

91 V - taki indeks ta opona ma przy takich rozmiarach.

 

 

Znacie tanich i polecanych sprzedawców[PEWNYCH] w okolicy Kraków-Olkusz-Dąbrowa Górnicza ?? Ew. Krzeszowice,Chrzanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że dobrze wybrałeś,pogrzebałem trochę w necie wprawdzie z 2011r ale zawsze coś ;)

http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-letnich-oto-zwyciezcy-naszego-wielkiego-porownania#

 

---------- Dodano o 20:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:00 ----------

 

tj. do 240km/h to źle???

 

Co prawda trochę inny rozmiar ale sprawdzałem kilka rankingów i polecają ten model opony.

 

Co do indeksu to dobrze, myślałem o indeksie H [+ taki że tańsza opona], ale jak są za cenę którą warto wydać to czemu nie brać z większym indeksem.

 

 

Podobno ich minusem jest hałas który bardzo przeszkadza, prawda ?

Jestem przewrażliwiony co do dźwięków wokół auta więc wolałbym by nie szumiały jak opony zimowe .

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nie chciałbym sprowadzać opon z UK :) Poza tym wolę osobiście odebrać i sprawdzić opony ;)

 

 

Jeszcze ponowię moje zapytanie, może ktoś je użytkuje i wie coś więcej na ten temat:

 

Podobno ich minusem jest hałas który bardzo przeszkadza, prawda ?

Jestem przewrażliwiony co do dźwięków wokół auta więc wolałbym by nie szumiały jak opony zimowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie na temat tych opon:http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3015799999&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre na deszcz.Ogólnie spoko oponka.

Tylko kolego ta oponka ma 1,5 roku.

Osobiście wolałbym dołożyć i mieć oponke z tego roku czyli DOT np. 0413

Nie ma jak świeża oponka.

 

---------- Dodano o 11:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:08 ----------

 

 

Drogawo w tym UK.:wsciekly w Polsce u Frasika już taniej kupi.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VREDESTEIN HI-TRAC 195/65/15 91H

Z Holandii rok 2010 z bieżnikiem 7mm. Cena ok 300zł

 

co myślicie o takich oponach na tylną oś ? Kumpel ma takie do sprzedania ze sprowadzone go auta które idzie na sprzedaż.

 

Na przód pozostają te które już wybrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić letnie 205/55/16. Tak myślałem o cenie +/- 300 zł za sztuke max ;) Ile modeli opon, tyle opinii i juz się w głowie pieprzy od tego ;) Nie potrzebuje super mega opon, bo jeżdże spokojnie. W B3 mam założone Uniroyale rainexpert 2 i oponka świetna na mokrym, na suchym też daje radę - ale dość szybko się ściera.

Pytanie dość ogólne w sumie, ale może coś możecie polecić :)

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę kupić letnie 205/55/16. Tak myślałem o cenie +/- 300 zł za sztuke max ;) Ile modeli opon, tyle opinii i juz się w głowie pieprzy od tego ;) Nie potrzebuje super mega opon, bo jeżdże spokojnie. W B3 mam założone Uniroyale rainexpert 2 i oponka świetna na mokrym, na suchym też daje radę - ale dość szybko się ściera.

Pytanie dość ogólne w sumie, ale może coś możecie polecić :)

Łopiekunie nasz,Kleber Dynaxer HP3,naprawdę będzie Pan zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Pod koniec sierpnia kupiłem swojego paszczaka b6 z nawigacją GPS. I miał on praktycznie łyse opony w rozmiarze 215/55/16 teraz chce kupić nowe i czy mogę kupić opony 205/55/16? bo różnica w cenie kompletu jest kolosalna około 800 zl na komplecie. Na klapce wlewu paliwa ten rozmiar jest dopuszczlny a jakie jest wasze zdanie?

Edytowane przez jakimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Pod koniec sierpnia kupiłem swojego paszczaka b6. I miał on praktycznie łyse opony w rozmiarze 215/55/16 teraz chce kupić nowe i czy mogę kupić opony 205/55/16? bo różnica w cenie kompletu jest kolosalna około 800 zl na komplecie. Na klapce wlewu paliwa ten rozmiar jest dopuszczlny a jakie jest wasze zdanie?

 

o fuck. Faktycznie.

Ja kupiłem rok temu alusy z oponami z B6 i tam mam właśnie 215/55/16, ale teraz szukam 205 no bo po co takie szerokie ;) ale z ciekawości wrzuciłem oba rozmiary do wyszukiwarki to różnica w cenie jest masakryczna :/ Jak założysz 205 to taka będzie różnica że będą węższe i może mniej będzie palić ( nie znam się ;) )

Łopiekunie nasz,Kleber Dynaxer HP3,naprawdę będzie Pan zadowolony.

mam zimówki Klebera i w sumie jestem z nich zadowolony, rozejrze się za tymi letnimi, dzięki :)

 

Popatrz w poście 1528 podałem linki wejdź http://www.eiretyres.com/ ,daj sortuj wg.index wydajności (DEX) i popatrz co dla Ciebie najlepsze

 

Dobra strona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łopiekunie nasz,Kleber Dynaxer HP3,naprawdę będzie Pan zadowolony.

 

Kolego weż przestań.......nie doradzaj czegość co jest "dziadostwem" miałem tą oponkę w Golfie więc coś wiem o tej oponie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności