Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Słyszał ktoś o oponach SPORTIVE ? co te opony wartają? Pozdrowionka.

Noszę się z zamiarek kupna opon letnich w rozmiarze 205x60R15.Może ktoś z kolegów ma fajne oponki takie to przygarną.....albo nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli opony sportive to to samo co sąsiada P7, to nie warto ;) Serio, chyba o chińczykach każdy słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam stalowe felgi 16" poszukuje jakieś oponki możecie polecić jaki rozmiar polecacie? Zimówki mam 205/60/16

Potrzebuje kupić tanio i dobre opony tak do 1000zł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli opony sportive to to samo co sąsiada P7, to nie warto ;) Serio, chyba o chińczykach każdy słyszał.

 

W rezultacie kupiłem Continental Contact 2 jak nowe 7.5 mm bieznika 205/60R15 za 550 zł 4 sztuki, by najmniej moim zdanie GoodYear EfficentGrip był lepszy i na suchej i na mokrej nawierzchni takie moje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni nie mają szans z GoodYear EfficentGrip.:dodupy , bez porównania GoodYear lepszy.

A niby w ADDAC tak świetnie wyszły Continental.

Ten ADDAC to jedne wielkie kłamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Addac tylko Adac. Poza tym sprawdź czy aby na pewno w tym teście są identyczne opony które kupiłeś. i pamiętaj że nie masz nowych opon a to też różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak identyczne Continental ContiPremiumContact 2. No tamte GoodYear też nie były nowe a różnica kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak identyczne Continental ContiPremiumContact 2. No tamte GoodYear też nie były nowe a różnica kolosalna.

 

Ja zjeździłem dużo różnych opon ale ContiPremiumContact 2 zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, bez porównania do innych markowych opon a było tego sporo.

Może kupiłeś jakieś stare, utlenione opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat mają.........ale GoodYeary miały 3 lata a niebo a ziemia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zjeździłem dużo różnych opon ale ContiPremiumContact 2 zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, bez porównania do innych markowych opon a było tego sporo.

Może kupiłeś jakieś stare, utlenione opony?

 

 

Obecnie produkowane opony mogą być przechowywane w magazynach (w odpowiednich warunkach oczywiście) do 10 lat. Kiedyś ten okres nie przekraczał 5 o ile dobrze pamiętam.

Owszem, zawsze lepiej jest mieć "świeżynki". Nie raz widziałem opony zamontowane z DOTami powyżej 5 lat i wyglądały całkiem dobrze. Bieżnik co prawda pozostawiał wiele do życzenia :) ale guma nie wyglądała na sparciałą, "utlenioną"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie produkowane opony mogą być przechowywane w magazynach (w odpowiednich warunkach oczywiście) do 10 lat. Kiedyś ten okres nie przekraczał 5 o ile dobrze pamiętam.

Owszem, zawsze lepiej jest mieć "świeżynki". Nie raz widziałem opony zamontowane z DOTami powyżej 5 lat i wyglądały całkiem dobrze. Bieżnik co prawda pozostawiał wiele do życzenia :) ale guma nie wyglądała na sparciałą, "utlenioną"

 

Stare, utlenione czyt. przechowywane pod "gołym niebem" na słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie ile osób tyle opinii, ja osobiście jeździłem na nówkach GY optigrip'ach i po zmianie na ContiPremiumContact 2 mam cały czas niedosyt, wydaje mi się, że Conti są bardziej miękkie, ale to pewnie subiektywne wrażenie. Przy ponownym wyborze wróciłbym zdecydowanie do GY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ContiPremiumContact 2 są miękkie ale dla mnie to akurat lepiej.

Jeden lubi twardo a drugi komfort, Ja zaliczam się do tych drugich.

ContiPremiumContact w pierwszej wersji są znacznie twardsze od dwójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano po nocce jadac z pracy na mokrej nawierzchni testowałem ContiPremiumContact 2 ........żadna rewelacja a w Adec niby takie zachwalane.I na 2 miejscu.........do GoodYear EfficentGrip ukichać się mogą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś Michelin PRIMACY HP 225/45 R17 91 W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vredestein ultra sessenata jezdze na nich i ogień 225/45/17. Rowniez zimowki mam z tego i jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejne pytanie wiem, że standardowy indeks nośności w pasku B5 to 91, lecz gdybym tak zapodał 89? mieści się to w granicach normy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzicie ile osób tyle opinii, ja osobiście jeździłem na nówkach GY optigrip'ach i po zmianie na ContiPremiumContact 2 mam cały czas niedosyt, wydaje mi się, że Conti są bardziej miękkie, ale to pewnie subiektywne wrażenie. Przy ponownym wyborze wróciłbym zdecydowanie do GY.

 

Ja wczoraj właśnie zmieniłem z Dunlopów FR na Optigripy. Z Dunlopów byłem generalnie zadowolony choć były trochę głośnie i niestety po przekroczeniu 40kkm degradacja nastąpiła błyskawicznie. Inna sprawa, że do końca spisywały się przyzwoicie. Mam nadzieję, że z tych też będę zadowolony, bo po przejechaniu 10 km to na razie trudno coś mądrego o nich powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ilu producentów oraz użytkowników,tyle różnych opinii na temat opon. Normalna sprawa. Sam testowałem kilka modeli i nie potrafię powiedzieć które będą najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności